Palangos oro uoste jau pradėti degalų bazės statybos darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-10
Peržiūrėta
2320
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu intensyviai yra vykdomi aikštelės statybos darbai“, - sakė E. Vaišnoras.

 

Remiantis nacionalinės transporto plėtros programa „Palangos oro uostą numatoma vystyti siekiant plėtoti turizmą ir verslą regione, sukuriant tarptautinio standarto keleivių aptarnavimo infrastruktūrą. Vadovaujantis strateginio veiklos plano tikslu, t.y. „ modernizuoti Palangos oro uosto infrastruktūrą, siekiant tobulinti skrydžių saugos ir aviacijos saugumo lygį, pagerinti orlaivių ir keleivių aptarnavimo sąlygas “, yra numatyta modernizuoti orlaivių degalų bazę. Iki šio turima orlaivių degalų bazė buvo dar nuo sovietmečio laiko ir turima įranga visai neatitiko tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos reikalavimų aviacinio saugumo atžvilgiu.

„Šiuo metu jau yra supirktos visos reikalingos medžiagos bei technika. Taip pat yra valoma visa teritorija, ardomos tvoros, kad būtų patogu vykdyti visus reikiamus darbus“,- kalbėjo E. Vaišnoras.

Esama degalų bazė yra fiziškai ir morališkai nusidėvėjusi ir nebeatitinka keliamų reikalavimų saugiam orlaivių aprūpinimui aviaciniais degalais. Įgyvendinant projektą, siekiama įsigyti naują, aplinkai tinkamą įrangą. Visa ši įranga Palangos oro uosto keleiviams suteiks didesnio saugumo jausmo ir sumažins aplinkos užterštumą.

Be ES paramos pats oro uostas šiuo metu finansiškai nepajėgus finansuoti šio projekto. Įgyvendinant projektą, buvo numatoma parengti techninį projektą antžeminių talpyklų reaktyvinių variklių kuro sandėliavimui įrengimui. Visi techniniai projektai jau sėkmingai įgyvendinti. „Labai džiaugiamės, kad visas „popierizmas“ jau yra užbaigtas. Visuomet viena iš sunkiausių dalių yra susitvarkyti visus dokumentus, kadangi jau gavome visus reikalingus leidimus, drąsiai visus darbus perleidome rangovams ir laukiame puikių rezultatų, kurie jau matosi kasdien“,- pasakojo E. Vaišnoras.

Į talpyklas kuras bus pakraunamas naujai projektuojamais siurbliais, kurie jau yra nupirkti už ES lėšas. „Šiuo metu yra nugriaunamos ir ardomos senos siurblinės, vietoje jų bus visiškai nauji siurbliai. Jie pakraus kurą į degalų talpyklas, kurios bus keturios, o visos senosios talpyklos bus išardomos ir nugriaunamos“,- pasakojo UAB „Pireka“ statybos vadovas Arvydas Petrilionis.

Naftos produktų pakrovimui ir iškrovimui bus suprojektuotos atitinkamos aikštelės, jos taip pat būtent dabar yra projektuojamos, vyksta visi darbai. Taip pat numatyta suprojektuoti kitą būtiną infrastruktūrą, teritorijos apšvietimą ir aptvėrimą.

Todėl dabar teritorija, kaip minėjo E. Vaišnoras, yra tvarkoma, senos tvoros griaunamos ir statomos naujosios. Tai atlikti būtina, kad Palangos oro uosto degalų bazė atitiktų aviakompanijų keliamus reikalavimus bei būtų užtikrintas aviacijos saugumas.

„Visos senos degalų talpyklos bus nugriautos, dabar naujos talpyklos bus ne virš žemės, o po ja. Dabar vyksta pradedamieji darbai, bus tiesiami reikalingi lietvamzdžių tinklai. Šie darbai baigsis maždaug mėnesio gale. Po jų galėsime pradėti statyti pamatus“,- kalbėjo statybos vadovas A. Petrilionis.

Pasak A. Petrilionio, vietoje visų degalų talpyklų bus asfaltuojama nauja aikštelė, šalia degalų talpyklų bus įrenginėjama vadinamoji operatorinėm, kurioje darbuotojai turės galimybę nueiti į dušą, tualetą ir pan.

„Dar po mėnesio matysis darbų rezultatai, dabar vyksta kasamieji darbai, kurių rezultatų paprastas žmogus nemato. Tačiau visi darbai vyksta sklandžiai ir greitai, be ES struktūrinių fondų paramos lėšų šie darbai tikrai nevyktų taip greitai“,- pasakojo E. Vaišnoras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmiausia bus sutvarkyta atkarpa nuo J. Biliūno g. iki B. Oškinio g., tad šioje miesto dalyje gyvenantys palangiškiai susidurs su laikinais nepatogumais. 


Pradedami S. Nėries gatvės statybos darbai. Pirmiausia bus tvarkoma gatvės atkarpa nuo J. Biliūno g. iki B. Oškinio g. Darbų metu šioje gatvės atkarpoje įvestas vienos krypties eismas, eismas reguliuojamas laikinais šviesoforais.


2021 metais pradėtas ir 2022 metų pradžioje sėkmingai įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. 


Vėžių gatvėje užvirė statybos darbai, tad iki šiol buvęs žvyruotas keliukas per kiek daugiau nei metus laiko pasikeis neatpažįstamai – beveik 500 metrų Vėžių gatvė taps saugesnė tiek vairuotojams, tiek ir pėstiesiems. Bus įrengta pralaida, t.y., užtikrintas susisiekimas su Vilimiškės kvartalu, pasodinti želdiniai.


Šventosios uostas pagaliau sulaukė statybininkų: čia bendrovės „Plungės lagūna“ darbininkai pradėjo Lietuvos Respublikos remiamo Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondo projekto „Investavimas į tvarią žuvininkystę“ įgyvendinimą ir vykdo žvejybos infrastruktūros plėtros Šventosios valstybiniame jūrų uoste rangos darbus, kurie turi būti baigti 2022-ųjų rugpjūtį, rašo „Pajūrio naujienos"...


Palangoje prasideda viešbučio „Marriott“ statybos darbai

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, birželio 18 dieną, prasidės viešbučio „Marriott“ Palangoje statybos darbai – pirmuoju darbų etapu bus įrengiami pastato pamatai, atliekami kiti darbai. Pirmojo etapo darbus planuojama įgyvendinti iki metų pabaigos. 


Pradedami S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai, dėl jų bus laikinai uždaromas eismas minėta gatvės dalimi. Iki vasaros bus atnaujinta ne tik važiuojamoji dalis bei pėsčiųjų takai, bet ir aplinka – įrengti nauji želdiniai, pasirūpinta mažąja architektūra.


Jau netrukus ims keistis Valteriškės gatvė – ruože nuo Kretingos g. iki Vilimiškės kelio prasidės gatvės statybos darbai. Tai numatančią sutartį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė su rangovais pasirašė antradienį, gegužės 21 dieną.  


Palangoje pradėti pėsčiųjų perėjų apšvietimo įrengimo darbai. Šiuo metu darbai verda Kretingos bei J. Janonio gatvėse, savo eilės laukia Vytauto g. ir Mokyklos g., o Medvalakio, Sodų bei Taikos gatvėse beliko sumontuoti tik šviestuvus.  


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius