Palangos oro uoste jau pradėti degalų bazės statybos darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-11
Peržiūrėta
765
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu intensyviai yra vykdomi aikštelės statybos darbai“, - sakė E. Vaišnoras.

 

Remiantis nacionalinės transporto plėtros programa „Palangos oro uostą numatoma vystyti siekiant plėtoti turizmą ir verslą regione, sukuriant tarptautinio standarto keleivių aptarnavimo infrastruktūrą. Vadovaujantis strateginio veiklos plano tikslu, t.y. „ modernizuoti Palangos oro uosto infrastruktūrą, siekiant tobulinti skrydžių saugos ir aviacijos saugumo lygį, pagerinti orlaivių ir keleivių aptarnavimo sąlygas “, yra numatyta modernizuoti orlaivių degalų bazę. Iki šio turima orlaivių degalų bazė buvo dar nuo sovietmečio laiko ir turima įranga visai neatitiko tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos reikalavimų aviacinio saugumo atžvilgiu.

„Šiuo metu jau yra supirktos visos reikalingos medžiagos bei technika. Taip pat yra valoma visa teritorija, ardomos tvoros, kad būtų patogu vykdyti visus reikiamus darbus“,- kalbėjo E. Vaišnoras.

Esama degalų bazė yra fiziškai ir morališkai nusidėvėjusi ir nebeatitinka keliamų reikalavimų saugiam orlaivių aprūpinimui aviaciniais degalais. Įgyvendinant projektą, siekiama įsigyti naują, aplinkai tinkamą įrangą. Visa ši įranga Palangos oro uosto keleiviams suteiks didesnio saugumo jausmo ir sumažins aplinkos užterštumą.

Be ES paramos pats oro uostas šiuo metu finansiškai nepajėgus finansuoti šio projekto. Įgyvendinant projektą, buvo numatoma parengti techninį projektą antžeminių talpyklų reaktyvinių variklių kuro sandėliavimui įrengimui. Visi techniniai projektai jau sėkmingai įgyvendinti. „Labai džiaugiamės, kad visas „popierizmas“ jau yra užbaigtas. Visuomet viena iš sunkiausių dalių yra susitvarkyti visus dokumentus, kadangi jau gavome visus reikalingus leidimus, drąsiai visus darbus perleidome rangovams ir laukiame puikių rezultatų, kurie jau matosi kasdien“,- pasakojo E. Vaišnoras.

Į talpyklas kuras bus pakraunamas naujai projektuojamais siurbliais, kurie jau yra nupirkti už ES lėšas. „Šiuo metu yra nugriaunamos ir ardomos senos siurblinės, vietoje jų bus visiškai nauji siurbliai. Jie pakraus kurą į degalų talpyklas, kurios bus keturios, o visos senosios talpyklos bus išardomos ir nugriaunamos“,- pasakojo UAB „Pireka“ statybos vadovas Arvydas Petrilionis.

Naftos produktų pakrovimui ir iškrovimui bus suprojektuotos atitinkamos aikštelės, jos taip pat būtent dabar yra projektuojamos, vyksta visi darbai. Taip pat numatyta suprojektuoti kitą būtiną infrastruktūrą, teritorijos apšvietimą ir aptvėrimą.

Todėl dabar teritorija, kaip minėjo E. Vaišnoras, yra tvarkoma, senos tvoros griaunamos ir statomos naujosios. Tai atlikti būtina, kad Palangos oro uosto degalų bazė atitiktų aviakompanijų keliamus reikalavimus bei būtų užtikrintas aviacijos saugumas.

„Visos senos degalų talpyklos bus nugriautos, dabar naujos talpyklos bus ne virš žemės, o po ja. Dabar vyksta pradedamieji darbai, bus tiesiami reikalingi lietvamzdžių tinklai. Šie darbai baigsis maždaug mėnesio gale. Po jų galėsime pradėti statyti pamatus“,- kalbėjo statybos vadovas A. Petrilionis.

Pasak A. Petrilionio, vietoje visų degalų talpyklų bus asfaltuojama nauja aikštelė, šalia degalų talpyklų bus įrenginėjama vadinamoji operatorinėm, kurioje darbuotojai turės galimybę nueiti į dušą, tualetą ir pan.

„Dar po mėnesio matysis darbų rezultatai, dabar vyksta kasamieji darbai, kurių rezultatų paprastas žmogus nemato. Tačiau visi darbai vyksta sklandžiai ir greitai, be ES struktūrinių fondų paramos lėšų šie darbai tikrai nevyktų taip greitai“,- pasakojo E. Vaišnoras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje prasideda viešbučio „Marriott“ statybos darbai

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, birželio 18 dieną, prasidės viešbučio „Marriott“ Palangoje statybos darbai – pirmuoju darbų etapu bus įrengiami pastato pamatai, atliekami kiti darbai. Pirmojo etapo darbus planuojama įgyvendinti iki metų pabaigos. 


ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Vilniuje šiandien Palanga pasirašė sutartį dėl Šventosios uosto statybos II etapo darbų finansavimo.


Pradedami S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai, dėl jų bus laikinai uždaromas eismas minėta gatvės dalimi. Iki vasaros bus atnaujinta ne tik važiuojamoji dalis bei pėsčiųjų takai, bet ir aplinka – įrengti nauji želdiniai, pasirūpinta mažąja architektūra.


Jau netrukus ims keistis Valteriškės gatvė – ruože nuo Kretingos g. iki Vilimiškės kelio prasidės gatvės statybos darbai. Tai numatančią sutartį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė su rangovais pasirašė antradienį, gegužės 21 dieną.  


Palangoje pradėti pėsčiųjų perėjų apšvietimo įrengimo darbai. Šiuo metu darbai verda Kretingos bei J. Janonio gatvėse, savo eilės laukia Vytauto g. ir Mokyklos g., o Medvalakio, Sodų bei Taikos gatvėse beliko sumontuoti tik šviestuvus.  


Palangoje sparčiai vyksta biokuro katilinės statybos darbai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 18 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 11 dieną prasidėjusi ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba sparčiai juda į priekį. Naujoji katilinė turi būti baigta iki spalio 31 d., ir, po bandymų, dar šių metų pabaigoje ji pradės tiekti šilumos energiją.


Išduotas statybos leidimas Palangos aplinkkeliui tiesti  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 02 06 | Rubrika: Miestas

Palangoje netrukus prasidės aplinkkelio statybos darbai. Naujuoju keliu, aplenkdami kurortą, automobiliai į Palangos oro uostą, Šventąją ar Latviją vykti galės jau 2015 metų gegužę.


Šventosios uoste vyksta valymo darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Šventosios uosto direktorė Airida Čėsnienė informavo, kad nuo balandžio pirmosios dienos prasidėjo uosto valymo darbai. Konkursą laimėjusi Latvijos kompanija „BGS“ jau kurį laiką valo Šventosios uostelio įplaukos kanalą. Iš viso planuojama iškasti per 66 tūkstančius kubinių metrų grunto. Jis nebus plukdomas į jūrą, o liks formuoti būsimo Šventosios uosto teritorijai. Nuo 20-30 centimetrų...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius