Palangos paplūdimyje nepaisyti draudimų – įprasta

Laurita AVIŽIŪTĖ, 2013-07-18
Peržiūrėta
1612
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paplūdimį teršia nuorūkos.
Paplūdimį teršia nuorūkos.

Palangos paplūdimyje negalime vedžioti gyvūnų, rūkyti, su dviračiu važiuoti ant tilto, maudytis kabant maudynes draudžiančiai vėliavai. Bet ar draudimų laikosi palangiškiai ir ypač kurorto svečiai? Regis, dauguma apie juos net negirdėję, o draudžiančių ženklų – nepastebi.
Raminta Noreikienė iš Kauno atsakė: „ Žinau, kad negalima maudytis, kai yra iškelta kažkokia vėliava. Hmm.. dar negalima šiukšlinti, bet tai savaime suprantama“ .
Pati poilsiautoja paplūdimiu vedžiojo savo šunį. Į pastebėjimą, jog gyvūnų vedžiotis į paplūdimį negalima, atsakė klausimu: „Žinau. O kas čia tokio? Nematau nieko blogo, kad atsivedu. Reikalus atliekame su šuneliu kitur...“
Ji teigė pastebėjusi ne vieną žmogų su šuniu paplūdimyje.
„Net jeigu ir gautumėme baudą, mes toliau nepaisytumėm šio draudimo ir vestumėmės savo augintinį čia. Reikėtų  valdžiai ir šunų mylėtojams rasti kompromisą, o ne griežtai drausti“, – sakė Raminta Noreikienė.
 Klaipėdoje gyvenantis Simonas Žurovliovas griežtai pasisakė prieš šunis paplūdimyje.
„Auginu šunį pats, bet tikrai nesutinku, kad šuo būtų vedžiojamas paplūdimyje. Čia šunims ar kitiems gyvūnams – ne vieta. Net jeigu būtų įrengtos vietos skirtos šunims, aš nesutikčiau. Mano galva, tai nehigieniška. O tuo labiau kartu maudytis su šuniu viename vandenyje“, – kalbėjo S. Žurovliovas.
Dar vienas draudimas – važiuoti dviračiu arba motorine transporto priemone ant tilto.
Sustabdytas dviračiu ant tilto važiuojantis Giedrius Butkevičius iš Palangos, į klausimą, kodėl nepaiso šio draudimo, atsakė : „Absurdas. Kas čia sugalvojo tokias taisykles? Nesąmonės. Sutinku, kad būtų draudžiama važiuoti motoroleriais ar keturračiais, bet ne dviračiais“.
Vyrukas buvo vienintelis pašnekovas, girdėjęs apie tokį draudimą.
„Nemačiau, jokio ženklo, kuris parodytų, jog rūkyti paplūdimyje draudžiama, – sakė Živilė Dragūnienė iš Ukmergės. – Nėra jokių įspėjančių ženklų. O iš kur mes galime žinoti, kas draudžiama paplūdimyje? Juk esame ne vietiniai. Manau, tūrėtų būti daugiau nuorodų su paplūdimio taisyklėmis“ .
Paklausti, ar gavę baudą laikytųsi draudimų, dauguma sakė, kad draudimų ir baudų nebijo.
„Paplūdimyje nemačiau jokios rūkymui skirtos vietos. Galbūt pirmiausia reikėtų pradėti sudaryti sąlygas žmonėms laikytis taisyklių“, – sakė Roberta Vaišvilaitė iš Šiaulių.
 Atėjusi su savo draugu žiūrėti saulėlydžio, porelė mėgavosi šampanu kopose.
 „Atvykome tik šiandien. Nematome čia nieko blogo. Aišku, gavę baudą tikriausiai labiau slėptumėmės, bet kol kas nesame gavę ir negirdėjome, jog iš pažįstamų kažkas būtų nubausti“, – pasakojo R. Vaišvilaitė.
Kaip reikėtų poilsiautojus priversti laikytis taisyklių?
Vitalijus Malyševas iš Vilniaus teigė, jog medį reikia lenkti, kol jis jaunas.
„Taip ir su žmonėmis. Naivu tikėtis, kad pakeisime suaugusiųjų elgesį. Pažiūrėkite į užsienį: žmonės rūšiuoja šiukšles ir visada po savęs viską susirenka. Nes ten jie taip išauklėti. Mums dar toli iki jų, mūsų gyventojams trūksta kultūros“, – V. Malyševas.
Jis su savo drauge Renata teigė, jog žmonėms neuždrausi gerti alkoholinių gėrimų paplūdimyje, nes tai yra tapę tradicija.
„Pats nesu buvęs dėl to nubaustas. Manau, jog toks draudimas yra netikęs. Žmonės vis tiek jo nepaiso. Kaip kiekviename įstatyme yra skylių, taip ir šiame. Ir apskritai, tai netūrėtų būti uždrausta. Svarbiausia – pripratinti visus apsikuopti po išgėrimo paplūdimyje“, – sakė pašnekovas.
Draudimų yra pilna, tačiau jų besilaikančių neaptikau. Dažnas paplūdimio lankytojas čia pasigedo įspėjamųjų ženklų. Tačiau net ir žinodami, nesilaiko taisyklių. Ar pradėjus labiau bausti, pasikeistų padėtis? Galbūt reikia panaikinti visus draudimus? „Visiškai nesvarbu, ar jie yra, ar ne, nes žmonės jų vis tiek nepaiso“, – teigė S. Dirsė, poilsiautojas iš Vilniaus.

Jūsų komentaras:

nenubaudziamieji 2013-07-22 14:09 ([email protected] / IP: 86.38.190.131)
Netik su seima bet ir su J.T.Zulkum prie sono, bet gi jie valdzia jiem baudu nebuna

Aliona 2013-07-22 12:58 (popočoč@gmail.com / IP: 82.135.209.252)
AR TIKRAI NEGALIMA VAŽIUOTI ANT TILTO SU DVIRAČIU?? Tai gal ponas meras pavyzdi parodo, pati n kartų mačiau kaip jis su šeimyna važinėja tiltu..

dadesiu 2013-07-19 12:08 (IP: 78.61.104.50)
taip kai kam galima - kiek jau trimituoju- kas ir kada sutvarkys masinu stovejima Zemaiciu gatveje ??? Stovi masinos abipus gatve, ant saligatvio, nors vienoj pusej- "sustoti draudziama".Svarbiausia, kad toje gatveje "granite" gyvena komandiruoti uniformuotieji.Kur ir ju pilietiskumas ? Manes vis anukas klausia, kodel galima nepaisyti kelio zenklu ??? Ka jam atsakyti, juk jau eis mokytis vairavimo

gintas 2013-07-19 09:09 ([email protected] / IP: 78.61.158.3)
Palangoje viskas galima , rukyti zole , lakti snapsa is butelio , myzti cia pat kur laka , dulkintis ant suolu viesai , statyti masinas ant zoles, vaziuoti per ,,plyta,, , prieseisma, sustoti po zenklu ir t.t. O kodel ne ? Juk niekas nebaudzia .

Draudimų yra pilna, tačiau jų besilaikančių neaptikau... 2013-07-19 06:08 (. / IP: 86.100.60.112)
-šitaip rašo strp.; O ką veikia ir kuom užsiima "Viešosios BE- tvarkės sk." Palangos m.??? Tik solidžius pinigus visi jiems mokame! -Taip taip kelis vaikučius paplūdimyje su kepta duona sugavo ir net laikraštyje aprašė?! Tai jau taip...O kad garsiąją MĖLYNĄJĄ vėliavą ža.. atimti, - niekam neįdomu...ir t.t...

mopedas 2013-07-18 18:03 ([email protected] / IP: 86.100.102.100)
Ape koky draudima galima kalbet vazioti dviraciu ant tilto??jus rasytojai ar visai smegenis prageret?palaukit ryte pe 8 valanda ryto.ir pamatysit kokia fura kasryta vazioja per tilta siuksles tipo renka.apasurdas visiskas.Ar negali darbininkai rankomis sunesti??tai ne.Varo visa fura iki pat galo.Tai kur teisybeee alioo garazzz???

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienio rytas Palangos paplūdimyje žmones nustebino nemaloniais radiniais – ant smėlio rastos net 8 šernų gaišenos, o visai netoli Palangos tilto gulėjo ir negyvas ruonis.


Pirmą kartą Lietuvoje, š.m. gegužės 21 d. organizuojamas išskirtinis renginys Palangos gyvūnų paplūdimyje - Palanga Beach Horse Show 2022. 


Nuo karantino metu galiojančių draudimų vykdyti veiklą nukentėjusiems kurorto verslininkams tiesiama pagalbos ranka – Savivaldybės tarybos sprendimu, nustatytus kriterijus atitinkantiems verslo subjektams bus taikomos mokesčių lengvatos.


Palangos paplūdimio gelbėtojų komandai jau 12 metus diriguoja Jonas Pirožnikas. Ne sezono metu daug dėmesio gelbėjimo naujovėms skiriantis Jonas džiaugiasi, kad šį sezoną Palangos gelbėtojai turės itin patikimą skraidantį ir kalbantį „draugą“ – droną. J. Pirožnikas atsakė į „Palngos tilto“ klausimus.  


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Vakar apie pirmą valandą popiet paplūdimyje prie „Mojo Lounge“, maždaug apie puskilometrį nuo  Palangos gelbėjimo stoties, besikaitinę poilsiautojai tapo reto gamtos reiškinio liudytojais: iš kopų atslinkęs maždaug 7-8 metrų aukščio smėlio sūkurys pakėlė maždaug į dviejų metrų aukštį du  batutus ir sužalojo žmones. Spėjama, kad apie 10 metų...


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Žiemą Jonas Pirožnikas – ūkininkas ir medžiotojas, vasarą – Palangos gelbėtojų stoties vadovas, jos veidas. Ši vasara Jonui Palangoje – septintoji. Daugiau kaip 20 kilometrų nuo Šventosios iki Nemirsetos nutįsusiame paplūdimyje jis „ganys“ apie 60 gelbėtojų ir margą tūkstantinę poilsiautojų armiją. J. Pirožnikas mielai sutiko atsakyti į...


Palangos paplūdimyje negalime vedžioti gyvūnų, rūkyti, su dviračiu važiuoti ant tilto, maudytis kabant maudynes draudžiančiai vėliavai. Bet ar draudimų laikosi palangiškiai ir ypač kurorto svečiai? Regis, dauguma apie juos net negirdėję, o draudžiančių ženklų – nepastebi.


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius