Palangos pašonėje – dar viena ramybės oazė turistams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-07-27
Peržiūrėta
1386
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pašonėje – dar viena ramybės oazė turistams

Pagal Europos Sąjungos projektą yra vykdomas „Poilsio namų įrengimas Karklėje“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas, bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.

 

Finansuoja Europos Sąjungos struktūriniai fondai

Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007 – 2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrąjį prioritetą „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“.

Projekto veiksmų programos prioriteto priemonė yra turizmo paslaugų bei produktų įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas.

Įgyvendinamo projekto bendra vertė yra 1 861 808 litų. Projektui „Poilsio namų įrengimas Karklėje“ Europos Sąjungos struktūriniai fondai skiria 930 904 litų.

Projekto statybos jau prasidėjusios, tačiau labiau plėstis trukdo šios vietos ypatinga vertė – tai Karklės Regioninis parkas.

„Naujo pastato mums neleido statyti dėl šios vietos svarbos, vis tik esame įsikūrę Regioninio parko teritorijoje. Todėl turėjome nugriauti prieš tai stovėjusį senos mokyklos pastatą bei pradėti statybas iš naujo“, - pasakojo uždarosios akcinės bendrovės „Gamtos perlai“ direktorius Romualdas Bružas.

Senajame buvusios mokyklos pastate svečių priėmimui buvo įrengti trys kambariai, įgyvendinus šį projektą, atsirasiantis šešiolikos kambarių, trijų žvaigždučių viešbutis per metus tikisi sulaukti apie 500 poilsiautojų. „Mūsų tikslas yra kuo greičiau pabaigti statybas, tikimės tai padaryti iki vasario mėnesio pabaigos bei kitą vasarą atverti duris saulės, aktyvaus ar pasyvaus poilsio išsiilgusiems vietos bei užsienio turistams“, - planais dalijosi R. Bružas.

 

Poilsio namai veiks ištisus metus

Sprendimas kurti poilsio namus buvo priimtas įvertinus turimus resursus, situaciją rinkoje, Klaipėdos rajono ir Pajūrio regiono strateginius vystymosi planus ir tikslus, bei kitus ekonominius ir finansinius veiksnius. Be Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos, vargu ar šis projektas būtų įgyvendintas. (2007 – 2013 metų periodu Lietuvą pasieks 23 mlrd. litų lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Pagrindinis struktūrinės paramos tikslas – sumažinti Lietuvos atotrūkį nuo senųjų Europos Sąjungos narių ir iki 2015 metų jas pasivyti tiek ekonominės, tiek socialinės gerovės prasme ir pan.).

Karklė yra vienas iš patraukliausių Klaipėdos rajone esančių turistų traukos centrų, o šioje teritorijoje atsirasiantys poilsio namai bus vienintelis turizmo objektas Karklėje, teiksiantis kompleksines turizmo paslaugas visus metus. „Greta teritorijos turime elnyną, kurį galima apžiūrėti, planuojame įrengti trasas, kuriomis bus galima važinėtis keturračiais, taip pat rengsime pažintines ekskursijas. Žiemos malonumų ištroškę poilsiautojai galės išbandyti ir slidėms bei snieglentėms pritaikytą trasą. Po aktyvios dienos malonumą suteiks pirtis, planuose esame numatę vietos ir baseinui, tačiau tai ateities vizija“, - teigė R. Bružas.

Gurmaniškos virtuvės mėgėjai lepinsis poilsio namuose įsikursiančiu žvėrienos restoranu: „Turime savo šernų, elnių, tad kodėl nepasinaudojus galimybe išsiskirti iš kitų restoranų neįprastu maistu“, - planais dalijosi UAB „Gamtos perlai“ direktorius, tikintis, jog pavyks surasti ir profesionalių virėjų šiai gurmaniškai virtuvei.

 

Ekologinė ir pažintinė turizmo kryptis

Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba dar 1992 rugsėjo 24 dieną įsteigė Pajūrio (Karklės) regioninį parką. Siekiant užtikrinti nuolatinę plėtrą žemyniniame Lietuvos pajūryje Pajūrio regioniniame parke yra išskirtos kelios zonos. Šalia gyvenamųjų zonų yra Placio gamtinis rezervatas, Olandų kepurės, Nemirsetos bei Šaipių kraštovaizdžio, Karklės botaninis, Kalotės botaninis – zoologinis, Karklės jūrinis bei etnokultūrinis draustiniai, rekreacinės bei žemės ūkio teritorijos.

Direktorius tikisi, jog pasivaikščioti Pajūrio regioniniame parke mėgstantys poilsiautojai, saugos bei prižiūrės šią ypatingą vietą. „Pajūrio regioninio parko plotas tarp Klaipėdos ir senosios Palangos nėra jau toks didelis. Parko plotas siekia – 5033 ha. Maždaug pusė parko teritorijos yra jūroje (apie 30 kv.km), tad tikimės jog tiek į mūsų poilsiavietę atvykę turistai, tiek poilsį gamtoje leidžiantys miestiečiai saugos bei vertins šios vietos svarbą.

Siekiant išsaugoti Pajūrio regioninio parko vardą – poilsio namuose Karklėje bus vystomas gamtinio – pažintinio, aktyviojo, poilsinio, dalykinio turizmo krypčių vystymas. Atsižvelgiant į vietos gamtinį režimą bei strateginius regiono turizmo vystymo planus, daugiausiai dėmesio bus skiriama ekologinio ir pažintinio turizmo vystymui.

Įgyvendinus iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą, jo iniciatoriai tikisi teikti išskirtines turizmo paslaugas bei kurti išskirtinį turizmo produktą. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, rugsėjo 29 d., Seime darbotvarkėje buvo numatytas svarbus viešbučiams ir maitinimo įstaigoms projektas dėl PVM lengvatų pratęsimo vieneriems metams. 


Vasario 20 dieną suėjo šimtas dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas bei konservatorių ir liberalų Vyriausybė. Ta proga Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, atvirai atsakė į įvairius „Palangos tilto“ klausimus.


Sanatorijose tirpsta ne tik klientai, bet ir darbo vietos. Kol kas gelbėja tik medikai, kurie atvyksta su atostogų kuponais, tačiau ir jų greitu metu neliks. Palangos „Gradiali“ sanatorijos direktorius Domas Dargis teigė, kad dėl karantino nutarimu apribotų SPA, viešojo maitinimo, baseinų ir kitų laisvalaikio veiklų, ėmus drąstiškai mažėti esamoms ir naujoms...


Nuo gegužės 11 dienos Palangoje bus vėl galima teikti apgyvendinimo paslaugas – tokį sprendimą priėmė šiandien, balandžio 29 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija.


Vyriausybė šiandien, kovo 25 d., posėdyje pritarė draudimui teikti apgyvendinimo paslaugas, išskyrus privalomam karantinavimui.


Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų baigia vykdyti Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.


Pagal Europos Sąjungos projektą yra vykdomas „Poilsio namų įrengimas Karklėje“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas, bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Nežinia, ar miesto meras Vytautas Stalmokas pats sugromuliavo, ar kur nors nusižiūrėjo idėją visus iki šiol miesto prieigose gyvenamųjų patalpų nuomą siūlančius palangiškius surinkti į vieną vietą – savotišką gyvenamo ploto turgų, - kur kurorto svečiai, ieškantys laikinos nakvynės, galėtų derėtis su tokią paslaugą teikiančiais gyventojais.


Kiekvienais metais Europos Sąjunga skiria finansavimą naujiems projektams tam, kad nuosekliai būtų sumažinti socialiniai ir ekonominiai skirtumai tarp ES šalių narių ar atskirų regionų. Palangos miesto savivaldybė šiais metais įgyvendino nemažai projektų, susijusių su žvyrkelių asfaltavimu bei naujų kelių tiesimu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius