Palangos pėsčiųjų perėjos tapo saugesnės

Palangos tiltas, 2014-10-27
Peržiūrėta
2234
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pėsčiųjų perėjos tapo saugesnės

Palangoje baigti pėsčiųjų perėjų apšvietimo montavimo darbai – nuo šiol mieste tamsiu paros metu 24 perėjos bus ne tik geriau apšviestos, bet ir išryškintos baltesne, nei bendras gatvių apšvietimas, spalva. Dar vienas sprendimas, atkreipsiantis vairuotojų dėmesį į tai, kad artėjama prie pėsčiųjų perėjos – beveik prie visų šių šviestuvų sumontuoti ir specialūs signaliniai žibintai, miksintys ryškiais oranžiniais žybsniais bei atkreipiantys visų eismo dalyvių dėmesį.
Palangoje bei Šventojoje apšviestos pagrindinės pėsčiųjų perėjos – tose gatvėse, kur eismas yra intensyviausias. „Apšvietimas sumontuotas ne tik miesto centre, bet ir daugiabučių namų rajonuose, ties įstaigomis. Itin didelis dėmesys buvo skirtas perėjoms, esančioms ties ugdymo įstaigomis – mokyklomis bei vaikų darželiais“, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Pėsčiųjų perėjos, priklausomai nuo gatvės pločio, apšviestos vienu arba dviem specialiais šviestuvais. Iš viso kurorte įrengta per 40 apšvietimo stulpų, kuriuose sumontuoti 80 vatų galios LED šviestuvai. Jų skleidžiama balta, į pėsčiųjų perėjas nukreipta šviesa akivaizdžiai išsiskiria iš bendro gatvės apšvietimo.
Meras Š. Vaitkus įsitikinęs, kad įpusėjus rudeniui, o kartu ir ilgėjant tamsiajam paros laikui, sprendimas labiau apšviesti pėsčiųjų perėjas yra itin svarbus. „Pirmiausia tai aktualu pėstiesiems – jie, kirsdami gatvę specialiai tam skirtose vietose, nuo šiol jausis saugesni. Tačiau ne mažiau ši naujovė aktuali ir vairuotojams – specialus apšvietimas išryškina perėjas, čia geriau pastebimi pėstieji, taigi tiek ratuoti, tiek pėsti eismo dalyviai jausis labiau užtikrinti“, – sakė Š. Vaiktus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geležinkelio perėjos Palangos gatvėje statyba, kaip jau ne vienas objektas mūsų mieste, vėlgi tampa dešimtmečio epopėja: dar 2014-aisiais buvo svarstyti galimi perėjos variantai – parengta galimybių studija, projektiniai siūlymai, 2021-aisiais buvo nupirktas, tačiau taip ir neįgyvendintas sudėtingas požeminės perėjos projektas.


Trečiadienį, lapkričio 17 d., Palangoje pėsčiųjų perėjoje partrenktas 16-metis paauglys.


Liepos 9 dieną, apie 08.30 val. Palangoje, Kretingos g. ir Sodų g. sankryžoje įvyko nelaimė.1992 m. gimusi automobilio „Toyota Avensis“ vairuotoja, išvažiuodama iš žiedinės sankryžos nepastebėjo 1975 m. gimusios, pėsčiųjų perėja ėjusios moters ir ją partrenkė. Nukentėjusi pėsčioji gydoma ligoninėje.


Pėsčiųjų saugumui užtikrinti – iškilios perėjos

"Palangos tilto" redakcija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Siekiant labiau užtikrinti pėsčiųjų saugumą, trijose miesto pėsčiųjų perėjose verda baigiamieji darbai, tad jau netrukus vietoje įprastų pėsčiųjų perėjų vairuotojus pasitiks iškiliosios. Vairuotojus apie tai perspės kelio ženklai. Pokyčiai vairuotojų ir pėsčiųjų lauks Plytų g. bei Vasario 16-osios g. sankryžoje, taip pat – Medvalakio g. ties sankirta su Pavėsio taku ir Ganyklų...


Šventoji pastaruoju metu iš pamirštos „podukros“ tampa gulbe – vis gražinamos miestelio gatvės, atsiranda naujų objektų, pasitarnausiančių tiek vietiniams gyventojams, tiek ir svečiams. Šiuo metu intensyviai plušama Šventosios gatvėje, kur rekonstruojamas pėsčiųjų takas. Kaip teigė Šventosios seniūno pavaduotojas Alvidas...


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Itin populiariame dviračių bei pėsčiųjų take, nusidriekusiame nuo prekybos centro „Rimi“ iki miesto ligoninės, pluša darbininkai – prasidėjo maždaug dviejų kilometrų ilgio tako remonto parengiamieji darbai.


Palangoje baigti pėsčiųjų perėjų apšvietimo montavimo darbai – nuo šiol mieste tamsiu paros metu 24 perėjos bus ne tik geriau apšviestos, bet ir išryškintos baltesne, nei bendras gatvių apšvietimas, spalva. Dar vienas sprendimas, atkreipsiantis vairuotojų dėmesį į tai, kad artėjama prie pėsčiųjų perėjos – beveik prie visų šių...


Palangoje pradėti pėsčiųjų perėjų apšvietimo įrengimo darbai. Šiuo metu darbai verda Kretingos bei J. Janonio gatvėse, savo eilės laukia Vytauto g. ir Mokyklos g., o Medvalakio, Sodų bei Taikos gatvėse beliko sumontuoti tik šviestuvus.  


Norintieji turiningai ir prasmingai praleisti pirmąjį balandžio šeštadienį, balandžio 6 d. kviečiami dalyvauti pėsčiųjų žygyje „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2013“. Šis renginys skirtas paminėti istorinį įvykį – 1921 m. kovo 30 d. įvykusį Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos. Šį pėsčiųjų žygį jau antrus metus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius