Palangos policijos pareigūnams įkurtuvių dar teks palaukti

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-01-17
Peržiūrėta
2062
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Būsimoji Palangos policijos pareigūnų rezidencija sausio 16-ąją: dvi savaitės po skelbtosios pirmosios rekonstrukcijos pabaigos datos.
Būsimoji Palangos policijos pareigūnų rezidencija sausio 16-ąją: dvi savaitės po skelbtosios pirmosios rekonstrukcijos pabaigos datos.

Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po Naujųjų metų persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, dar teks palaukti. Kiek – kol kas niekas negali atsakyti.

Rekonstrukcija stringa
„Jeigu statybininkai dirbtų taip, kaip praėjusiais metais dirbo Palangos policijos pareigūnai, jau galėtume kalbėti apie įkurtuves: pastatą Ganyklų g. 30 rekonstruojanti bendrovė „Vėtrūna“ turėjo darbus baigti iki sausio pirmosios. Tiesa, sutartyje buvo numatyta galimybė šį terminą pratęsti iki balandžio pirmosios“, – antradienį kurorto policijos komisariate vykusio ataskaitinio susirinkimo metu paklaustas, kada gi komisariatas persikels arčiau miesto centro, sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Benonas Ivanauskas.
Pajuokavęs, kad jam kalbant apie statybas – turėta omenyje ne tik rekonstrukcija Palangoje, bet ir naujo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statyba uostamiestyje, – sukyla kraujospūdis, B. Ivanauskas pareigūnams ir klausimą uždavusiai žurnalistei sakė, jog jis pats negalįs atsakyti, kada toji rekonstrukcija bus baigta – pasak viršininko, kiek raštų „Vėtrūnai“ rašoma, atsakymų negaunama, kiek skambinama – nesusišnekama.
„Pinigai skirti, reikia tik dirbti. Gerai, kad bent apsižiūrėjome, kiek lėšų neįsisavinta, ir laiku sureagavome. Šis atvejis dar kartą parodo, kokios problemos kyla dėl netobulos viešųjų pirkimų sistemos. Gali būti netgi taip, kad teks nutraukti sutartį su rangovais. Bet tada – nauja problema: gali tekti iš naujo skelbti viešuosius pirkimus, o ši procedūra užsitęs. Tad kaip bebūtų gaila, į jūsų klausimą, kada gi bus įkurtuvės atsakymo neturiu“, – sakė viršininkas.

Už miesto – nuo 1996-ųjų
Palangos policijos komisariato skyriai iš miesto centre esančio pastato Vytauto g. 102 į Vytauto g. 4 persikėlė 1996 metais. Pastate, į kurį persikėlė Lietuvos pareigūnai, sovietiniais metais buvo įsikūręs KGB 9 valdybos padalinys, saugojęs Palangoje buvusius vyriausybinius pastatus. Vėliau patalpos buvo atitekusios vaikų sveikatingumo centrui, o jam persikėlus į „Gintarą”, pastatas atiteko policijai.
Iniciatyvos dėl miesto pakraštyje daugiau nei dešimtį metų įsikūrusių Palangos policijos komisariato struktūrinių padalinių perkėlimo dar 2009-aisiais ėmėsi prie jos įsikūrusi miesto bendruomenės Visuomeninė taryba.
Jos pirmininkas Rimantas Budginas tų metų gruodį kreipėsi į kurorto valdžią su prašymu tarpininkauti dėl komisariato patalpų perkėlimo iš pastatų, esančių Vytauto g. 4 į anuomet valstybės įmonės poilsio namų „Baltija“ patikėjimo teise valdomus pastatus miesto centre, Ganyklų g. 30.
„Sužinojome, kad šios valstybei priklausančios patalpos lieka laisvos, nes „Baltijos” administracija išsikraustė į poilsio namus „Vyturys”, – tada sakė R. Budginas. – Pamanėme, jog teisingiausia ir visais atžvilgiais racionaliausia būtų, kad pastatas nebūtų privatizuojamas, o į jį persikeltų pareigūnai. Juk dabar ir jiems, ir palangiškiams nepatogu, kai komisariatas yra už kelių kilometrų nuo miesto centro”.

Pastatą perdavė, konkursas įvyko
Visuomenininkų iniciatyvą palaikė tuometinė kurorto valdžia, savo ruožtu rašiusi raštus tuometiniams ūkio bei vidaus reikalų ministrams Dainiui Kreiviui ir Raimundui Palaičiui, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos generaliniam komisarui Vizgirdui Telyčėnui, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Benonui Ivanauskui ir Seimo nariui Pranui Žeimiui, kad jie tarpininkautų sprendžiant šį klausimą.
Visiems aukščiau minėtiems garbiems asmenimis sutarus, pastatas, į kurį, pasak ilgamečio Palangos miesto policijos komisariato vadovo, kurorto Tarybos nario Edmundo Krasausko, buvo norėta persikelti jau prieš gerą dešimtmetį, bet tada nesutarta su „Baltijos“ vadovybe, buvo perduotas Policijos departamentui.
2011-ųjų vasarį pranešta, jog iš „Baltijos“ perimtas pastatas Ganyklų gatvėje jau turi techninį projektą ir artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas jam renovuoti. Tikėtasi, kad iki 2012-ųjų vasaros sezono Palangos policijos komisariatas turėtų suspėti atšvęsti įkurtuves.
Praėjusių metų pavasarį Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas paskelbė viešuosius pirkimus Palangos miesto policijos komisariato pastato Palangoje, Ganyklų g. 30, rekonstrukcijos darbų rangovui parinkti. Paraiškas pateikė klaipėdiečių bendrovės „Rekosta“, „Klaipėdos apdaila“, „Konsolė“, „Viremida“; vilniečiai UAB „Irdaiva“; AB „Panevėžio statybos trestas“; telšiškiai UAB „Džiugo statyba“ bei UAB „Vėtrūna“. Pastaroji, bene labiausiai žinoma kaip Kauno pramogų ir sporto rūmų bei Klaipėdos daugiafunkcinio sporto ir pramogų komplekso statytoja, ir įgijo teisę rekonstruoti Palangos policijos komisariatui skirtąjį pastatą.

Įkurtuvių labai laukė
Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas, pareigūnai tikrai tikėjosi, jog rekonstrukcija bus baigta laiku, ir pagaliau visi komisariato skyriai persikels į beveik miesto centre esantį pastatą.
„Negalime ir dabartine vieta labai skųstis. Tačiau, kaip patys žinote, komisariatas – toli nuo miesto centro, ir tai kelia tam tikrų nepatogumų tiek mums, tiek su savo problemomis norintiems į policiją kreiptis gyventojams. Persikėlus į Ganyklų g. šios bėdos išsispręstų“, – sakė jis.
Viršininkas taip pat minėjo, jog dabartinės patalpos esančios jau gan prastos būklės: viskas byra ir yra, prašosi remonto. Be to, labai mažai vietos turi nuo rugpjūčio čia persikėlęs migracijos poskyris.
„Žinoma, mus labai nuliūdino žinia, kad rekonstrukcija stringa ir įkurtuvės nusikelia dar kuriam laikui, tačiau juk ne palapinėje esame“, – bandė pajuokauti A. Katkauskas.
Pusnys ir išgriautos
sienos
Norintieji pamatyti, kaip dabar atrodo būsimoji Palangos policijos rezidencija, išvystų tik išgriautas buvusio „Baltijos“ administracinio pastato sienas, porą mėlynos spalvos statybininkų vagonėlių, tvorą ir pusnis aplinkui. Tiesa, dar gali pamatyti – sunku būtų nepamatyti – didžiulę informacinę lentą, kurioje skelbiama, jog pastato rekonstrukcijos pradžia 2012.08 mėn., o pabaiga – 2012.12 mėn.
Dar nurodyta, jog techninio projekto autorius ir projekto vykdymo priežiūros vykdytojas – UAB „Projektų rengimo centras“, techninę priežiūrą vykdo UAB „Antikus“, rangovas – UAB „Vėtrūna“, o užsakovas, žinia, – Klaipėdos apskrities policijos komisariatas.

Rodo vieni į kitus
Kodėl įstrigo pastato rekonstrukcija, visų pirma bandėme teirautis „Vėtrūnos“. Iš pradžių skambučiai buvo perjunginėjami iš Telšių į Vilnių ir atgal; paskui paaiškinta, kad generalinis direktorius Rolandas Baškys kartu su dar vienu žinių turinčiu direktoriumi išvykęs į Klaipėdą, kitas informacijos galintis suteikti direktorius atostogauja. Galų gale patarta atsiųsti klausimus raštu. Trečiadienį tai ir buvo padaryta. Tiesa, tuo neapsiribota: bandyta su generaliniu direktoriumi susisiekti mobiliuoju telefonu, tačiau niekas neatsiliepė.
Vakar nuo pat ryto vėl skambinta visais įmanomais telefonais. „Vėtrūnos“ Vilniaus ofiso administratorė patikino, jog klausimai generaliniam direktoriui perduoti. Generalinis jokiais telefonais pats neatsakinėjo. Pavyko susisiekti su bendrovės valdybos pirmininku Vytautu Baniu, kuris labai maloniai paaiškino, jog kalbėtis vis dėlto reikėtų su R. Baškiu.
„Nenorėčiau jūsų suklaidinti, jums reikėtų kalbėtis su generaliniu direktoriumi“, – sakė V. Banys.
Generalinio atsakymo nesulaukėm.
Bandėme informacijos gauti iš kitų šaltinių. Po ilgų ir sudėtingų eilinių sujunginėjimų bei perjunginėjimų atsiliepusi UAB „Projektų rengimo centras“ atstovė Lina Šliogerytė visų pirma pasiteiravo: o kaip mes juos radome? Pasakius, jog informacija pateikta prie objekto, L. Šliogerytė patarė kalbėtis su užsakovais: iš „Projektų rengimo centro“ pusės esą viskas padaryta, jokių priekaištų techniniam rekonstrukcijos projektui nebūta.
Į užsakovus patarė kreiptis ir techninę priežiūrą turinčios vykdyti „Antikos“ atstovas Vidas Stasiūnaitis.
„Nesu įgaliotas kalbėti, kodėl stringa pastato rekonstrukcija. Galiu iš savo pusės pastebėti, jog trukdžiai susiję ne su technine priežiūra, o su organizaciniais dalykais“, – sakė V. Stasiūnaitis.

Neatmeta galimybės sutartį nutraukti
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Silvijus Baranauskas, kuruojantis visus techninius bei ūkinius reikalus, sakė, jog šiuo metu planuojami tolesni Palangos policijos komisariato pastato rekonstrukcijos darbai bei ieškoma galimybės kuo greičiau juos baigti. Pasak jo, projektuotojai dar turėtų patobulinti techninį projektą.
„Kai vyko paslaugos pirkimai, rangovai buvo įsipareigoję vėliausiai iki balandžio pirmosios baigti darbus bei įsisavinti visas lėšas. Tačiau darbai, tokiu tempu, kaip planuota, nevyko“, – paaiškino S. Baranauskas.
Jis informavo, jog Policijos departamentas buvo numatęs pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcijai 3 mln. Lt.
„Techninę priežiūrą vykdantieji aktuoja atliktus darbus, ir tik už juos mes sumokame, – paklaustas, kiek gi iš tų keturių milijonų spėta įsisavinti iki pirmosios objekto baigimo datos – 2012.12.31, – sakė viršininko pavaduotojas. – Galiu pasakyti tik tiek, jog sumokėjome labai nežymią sumą“.
Paklausus dėl B. Ivanausko minėtosios sutarties nutraukimo galimybės, S. Baranauskas atsakė, jog tai – ne šios dienos klausimas. Tačiau tokia galimybė neatmestina.
„Šiuo metu sprendžiame problemas, dėsime visas pastangas, kad darbai tęstųsi ir vyktų kuo sparčiau. Kada bus įkurtuvės atsakyti sunku: priklausys nuo darbų ir statybininkų. Tikimės, jog kolegos Palangoje į rekonstruotą pastatą persikels dar šiais metais“, – atsargus su prognozėmis buvo viršininko pavaduotojas.

Jūsų komentaras:

taigi taigi 2013-01-18 13:16 (IP: 82.135.197.57)
Statybininkai net policiją apgaudinėja :)

Taip pat skaitykite

Ji įvyks balandžio 26 d., 9 val., Palangos miesto policijos komisariate Ganyklų g. 30, Palangoje.


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po 2013-ųjų metų sutiktuvių persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, teks palaukti iki šių metų pabaigos. Nutraukus sutartį su savo įsipareigojimų neįvykdžiusia bendrove ir...


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai birželio mėnesį gyventojams padedant atskleidė keturis nusikaltimus. Sulaikyti keturi įtariamieji.


Kurorto naujienų dar teks palaukti  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 05 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Naują vasaros sezoną pasitinkanti Palanga – lyg ta namų šeimininkė, kuri triūsia visą dieną, o grįžusiam vyrui negali parodyti nė vieno atlikto darbo. Taip ir Palangoje – aplinkui verda darbai, asfaltuojamos gatvės, puoselėjami gėlynai, Nemirsetoje kyla būsimo kempingo pastatų mūrai, prie miesto stadiono greit bus dengiamas universalaus sporto komplekso stogas, o...


Tarptautinis Palangos oro uostas informuoja, kad vasarą čia vėl bus vykdomi reguliarūs skrydžiai į Maskvą. Į Rygą ir Oslą lėktuvai kils dažniau nei žiemos metu. Tačiau paaiškėjo, kad ilgai laukto reiso į Londoną šiemet nebus, nors pajūrio savivaldybės pernai metų pabaigoje buvo nutarusios šiam skrydžiui populiarinti skirti 400 tūkstančių litų. Iš jų 150 tūkst. Lt...


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po Naujųjų metų persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, dar teks palaukti. Kiek – kol kas niekas negali atsakyti.


Čiuožyklos Palangoje dar teks palaukti

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 10 | Rubrika: Miestas

  Žiemos pramogų pageidaujantys miestiečiai bei svečiai šiais metais vargu ar jų sulauks. Bent jau čiuožyklos Palangoje šį sezoną tikrai nebus. Tačiau esama planų ateinančią žiemą nudžiuginti tuos, kurie moka čiuožti ar ketina pirmąkart stotis ant pačiūžų.    


Vaikų gynimo dieną mažiesiems dar neteks pasidžiaugti nauju poilsiu parku Palangoje. Tikėtasi, kad birželio 1-ąją kurorte jau bus atidarytas žaidimų parkas, tačiau planai nusikėlė dar pusei mėnesio. Kaip „Palangos tiltui“ sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, atidarymas planuojamas birželio 16 dieną. Termino pratęsimą jis...


Vietų paplūdimyje teks palaukti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Balandžio 27 dieną Klaipėdos apygardos administracinis teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio prašymą dėl reikalavimo užtikrinti priemonių taikymą ir laikinai, iki įsiteisės teismo sprendimas, sustabdė Palangos miesto savivaldybės tarybos 2010 metų kovo 25 dienos sprendimo „Dėl Tarybos 2010 m. vasario 19 d. sprendimo Nr. T2-22 pakeitimo“ vieno punkto galiojimą, taip uždrausdamas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius