Palangos pozicija dėl triukšmadarių – jau Administracinių nusižengimų kodekse

"Palangos tilto" informacija, 2023-06-16
Peržiūrėta
1103
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pozicija dėl triukšmadarių – jau Administracinių nusižengimų kodekse

Ketvirtadienį, birželio 15 d., Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnio pakeitimams ir žengė labai svarbų žingsnį, reguliuojant laukinio verslo ypatumus – dabar verslininkai, neužtikrinantys tinkamo triukšmo valdymo savo verslo objektuose ir nenorintys investuoti į savo patalpų tinkamą sutvarkymą, investuos į baudas. 

„Tuo pačiu Seimas atėjo į pagalbą tiek Palangos savivaldybei (žinoma, ir ne tik), tiek policijos pareigūnams, tiek ramaus ir kokybiško nakties poilsio norintiems gyventojams. Tačiau labiausiai akcentuoti noriu ne tai, kad gerokai padidintos baudos, bet kitą labai svarbią pakeitimų nuostatą: dabar atsiranda labai konkreti ir aiškiai apibrėžta atsakomybė būtent juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims,“ – skelbia Palangos mero Šarūno Vaitkaus įrašas Facebook.

Jis primena, kad praėjusią vasarą Palangoje ypač pasižymėjo du J.Basanavičiaus gatvėje esantys naktiniai klubai. 

Dėl vieno iš jų pernelyg audringos veiklos naktimis buvo registruoti 208 pranešimai dėl triukšmo, policijos pareigūnai surašė 66 protokolus. Dėl kito naktinio klubo registruota 80 pranešimų dėl triukšmo, surašytas 41 protokolas. 

„Ir tam, kad būtų išvengta baudų ir didesnės atsakomybės, tuos daugiau kaip 100 protokolų pasirašė praktiškai vis kitas klubo darbuotojas, taip baudą sumažindamas iki 10 eurų. Tad abu naktiniai klubai per visą vasarą „užsidirbo“ apie 1000 eurų baudų – mažiau nei vienos nakties apyvarta, ir, nekreipdami dėmesio nei į pernelyg dažną pareigūnų apsilankymą, nei į protokolų šūsnis, nei į nuolatinius gyventojų nusiskundimus, toliau savivaliavo ir publiką linksmino taip, lyg būtų Vudstoko festivalyje, o ne Palangos kurorto centre,“ – pastebi meras.

Tad ta praktika, tie gudravimai, manipuliavimai bei ignoravimai, dabar jau nebegelbės – turės atsakyti konkretus įmonės vadovas ar konkretus atsakingas asmuo, teigia meras, pastebėdamas, kad kalbant apie baudas, jos tikrai solidžiai didėja.

Administracinių nusižengimų kodekso (ANT) 488 straipsnio pakeitimai numato, jog triukšmadariai, nakties metu trikdantys ramybę, užtraukia baudą asmenims nuo 80 iki 200 eurų ( buvo nuo 20 iki 80 eurų) ir juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims (tokios nuostatos anksčiau nebuvo) – nuo 200 iki 300 eurų. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą asmenims nuo 200 iki 300 eurų (buvo nuo 80 iki 300 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 400 eurų (nauja nuostata).

„Kaip žinote, šiuos ANT pakeitimus inicijavo mūsų rinkimų apygardoje išrinktas ir Palangai atstovaujantis Seimo narys Mindaugas Skritulskas , atsižvelgęs į mūsų Savivaldybės, gyventojų prašymus ir iniciatyvas. Tačiau, kaip iš Seimo tribūnos kalbėjo Mindaugas, būtų klaidinga galvoti, kad triukšmo audras keliantys naktiniai klubai tai tėra vien tik Palangos ir vien tik J.Basanavičiaus gatvės problema – ji tikrai aktuali visai Lietuvai. Kai kuriose Europos valstybėse baudos siekia ir tūkstančius eurų, nes skaudi ir brangiai kainuojanti triukšmingos aplinkos pasekmė – reikšmingas žmonių sveikatos sutrikdymas. Ir mes pirmiausia turime galvoti apie žmonių sveikatą, o ne apie neatsakingo verslo kraunamus pelnus,“ – sako kurorto vadovas.

Anot jo, baudos savaime neišspręs problemos, o ir Palangos tikslas nebuvo parūpinti verslininkams kuo daugiau ir kuo didesnių baudų. 

„Tačiau tikimės, kad šie ANT pakeitimai privers neatsakingus verslininkus imtis veiksmų ir pertvarkyti savo patalpas, dalį pelno investuojant į garso izoliavimą ir taip užtikrinant galimybę ramiai gyventi kaimynams. Mes pasisakome už atsakomybę ir už verslą, kuris elgiasi atsakingai ir savo lankytojams gali pasiūlyti visapusiškai kokybišką paslaugą, kad jų klientai galėtų linksmintis nesijausdami esą nusižengimo dalyviai ir nuolat neprižiūrimi policijos pareigūnų. Noriu pasidžiaugti, kad vienas iš J.Basanavičiaus gatvės naktinių klubų, kuriam licenciją prekiauti alkoholiu apribojome iki 22 valandos, jau padarė rimtas išvadas ir tvarkosi, tačiau kitas, kuriam teko apskritai panaikinti licenciją alkoholiui, kaip matome, labiau investuoja į ciniškas marketingines akcijas, kviečiant atsinešti savo butelį, o ne į patalpų pertvarkymą ir savo reputaciją,“ – sako Š. Vaitkus.

Per 14 dienų šias pataisas turi pasirašyti ir patvirtinti Prezidentas.

„Mes tikimės, jog, įsigaliojus ANT pataisoms, nebetursime Palangoje tokių verslininkų, kurie pasityčiodami šokdina visą valstybę. Ačiū Mindaugui Skritulskui ir visiems balsavusiems Seimo nariams,“ – įrašo pabaigoje padėkojo meras.

Luko Balandžio nuotrauka

 

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2023-06-20 12:49 (IP: 162.158.222.195)
Už rankciu ir ant trinkelių pasivaikščioti iki 21 val ir poto į brangu viešbutį miegoti tyliai tyliai... Tikras kurortas pagal valdininkus... Žmonės čia važiuoja pasisokti, panaktineti, bet greit to nebeliks... Baudos ir draudimai čia tik

Specialistas 2023-06-20 09:21 (IP: 162.158.102.222)
Nesuprantu kaip tokiam pastatui su nuline garso izoliacija duodamas leidimas klubo veiklai. Nėra garso izoliacijos nėra leidimo ir triukšmo problema išspręsta.

Dar ne sezonas 2023-06-17 06:10 (IP: 162.158.103.170)
Kaip sakoma šunys loja o karavanas eina. Baudos ir taisyklės kvailiems. Kaip vienas "salūnietis" sako " tu neįsivaizduoju kokes mes babkes užkalam . Tegul rašo ką nori kaip grojom taip ir grosim niekas nesiruošia mokėti baudų nei padidintų nei pamažintu vistiek įmonė eis link bankroto". Gaila tik policijos darbo ir laiko. Kapitalus pasityčiojimas iš visų tarnybų. Dar ne sezonas , kaip toje dainoje"aš dar dainuosiu ...." Sėkmės miesto valdžiai kovoti su vėjo malūnais.

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, birželio 15 d., Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnio pakeitimams ir žengė labai svarbų žingsnį, reguliuojant laukinio verslo ypatumus – dabar verslininkai, neužtikrinantys tinkamo triukšmo valdymo savo verslo objektuose ir nenorintys investuoti į savo patalpų tinkamą sutvarkymą, investuos į baudas.


Seimas birželio mėnesį svarstys Administracinių nusižengimų kodekso papildymo projektą dėl rinkliavos už poilsio infrastruktūrą mokėjimo tvarkos pažeidimų.


Seimas pavasario sesijoje ketina svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siekiama padidinti baudas už triukšmą.


Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso 416 straipsnio pakeitimui, suvienodindamas atsakomybę už greičio viršijimą tiek motociklininkams, tiek lengvųjų automobilių vairuotojams.


Kaip informavo "Palangos tiltą" Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos vedėja Andromeda Grauslienė, Palangoje  praėjusį savaitgalį vėl buvo išskirta papildomų pajėgų. Per ilgąjį savaitgalį Palangos kurorte buvo surašyti 143 protokolai už KET pažeidimus, o už administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 str. pažeidimą dėl karantino nesilaikymo surašytas tik 1...


Eimutis Židanavičius – bene prieštaringiausiai vertinamas miesto Tarybos politikas. Ne vien dėl kartais spontaniškų „išsišokimų“ Tarybos valdančioje koalicijoje, kuriai jis priklauso, ar kartais dėl atviros opozicijos populiariam miesto merui Šarūnui Vaitkui. Virš vieno liberalsąjūdžio lyderio vis dar kabo Temidės Damoklo kardas...


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Aukščiausios partinės valdžios pozicija?

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Palangos teritorinė vandentiekio ir kanalizacijos valdyba disponavo nemenka poilsio baze, tame tarpe ir, neperdedu, tuo metu įdomiausiu visoje Lietuvoje maudynių pastatu (dabar „Medūza“). Šio objekto teikiamais malonumais yra pasinaudojusios dauguma tuometinės pačios aukščiausios nomenklatūros. Čia neretai buvo aptariami ir valstybinės reikšmės klausimai...


Tarnautojas nenori būti „mėtomas“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 20 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Bernardas Skersys kreipėsi į Klaipėdos apskrities administracinių ginčų komisiją dėl savivaldybės Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo veiksmų. Tarnautojas paprašė ištirti, ar teisėtai direktorius jį iškeldino iš Architektūros ir urbanistikos skyriaus patalpų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius