Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2015-04-16
Peržiūrėta
244
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Statybų verslo paroda
Balandžio 16-19 dienomis vyks tarptautinė statybų verslo paroda „Individuali statyba“. Su ja kartu vyks tematiškai artimi renginiai: interjero detalių ir idėjų paroda „Inter Deco“, sodo ir aplinkos tvarkymo idėjų mugė „Mano sodas“ bei renginių ciklas apie atsakingą verslą ir atsakingą energetiką. Palangiškiai kviečiami apsilankyti.

Vykdo darbdavių apklausą
Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centras apklausia Klaipėdos, Palangos ir Neringos miestų savivaldybių darbdavius – siekiame sužinoti ar darbdaviai planuoja įdarbinti jaunimą sezoniniam darbui šį vasaros sezoną.

Nesaugūs kanalizacijos dangčiai
Į „Palangos tiltą“ paskambinęs palangiškis atkreipė kurorto komunalininkų ir vandens įmonės vadovų dėmesį, kad dalis vandens kanalizacijos dangčių prie naujosios autobusų stoties yra suaižėję, sutrūkinėję – nesaugūs. „Baisu įsivaizduoti, kokia nelaimė gali tykoti ant jų užmynus“, – sakė palangiškis.

Gandrai
Jau birželį į miesto mero Šarūno Vaitkaus ir jo žmonos Vilmos bei dvejų vaikučių namus turėtų pasibelsti gandras. Trimis atžalomis jau gali pasididžiuoti ir kiti įtakingi kurorto konservatoriai: Mindaugas Skritulskas, Tomas Julius Žulkus.

Susirgo per posėdį
Antradienį, vos davęs priesaką, pirmąjį Palangos miesto tarybos naujosios kadencijos posėdį paliko Eugenijus Simutis. „E. Simutis pranešė, kad pasijuto blogai ir turėjo palikti posėdį“, – lakoniškai pranešė meras Š. Vaitkus.

Pasikeitimai
Tarybos narė Sondra Kulikauskienė per pirmąjį Tarybos posėdį atrodė nepažįstamai pasikeitusi: lieknesnė, veido bruožus pabrėžiančiu makiažu. Gydytoja pagal profesiją praėjusiais metais taip pat turėjo ryžtis operacijai.

Laukia apsisprendimo
Ką konservatoriai kels kandidatu į kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus? Jau dvi kadencijas Seime dirbantis Pranas Žeimys teigia „dar neapsisprendęs“, ar ketina trečią kartą varžytis dėl Seimo nario mandato Pajūrio vienmandatėje rinkimų apygardoje. Kurorto konservatorių lyderis Š. Vaitkus sako, kad skyrius parems P. Žeimį, jeigu jis nuspręsiąs dar kartą mėginti pakliūti į Seimą.

„Vlasava“ sukvailiojo
Iki balandžio 1 dienos iš Klaipėdos į Palangą atvykę „Vlasava“ autobusai, keleivių patogumui, pravažiavę stotį, stabteldavo prie Palangos informacinio stendo, o paskui – Ganyklų gatvės stotelėse. Bet nuo šio mėnesio pradžios tvarka pasikeitė: kelionę autobusai baigia autobusų stotyje. „Valdžia taip liepė“, – gūžčioja pečiais „Vlasava“ vairuotojai.

Nauja sąskaitų tvarka
Nuo gegužės 1-osios visi restoranai ir kavinės turės klientui pateikti spausdintą, su kasos aparatu susietą – ne popierinę kaip anksčiau – sąskaitą.

Vartojimo lygis gerokai mažesnis
Kovo mėnesį vartojimas šalyje, palyginti su vasariu, išlieka stabilus. Vasarį pirmą kartą po euro įvedimo fiksuotas šioks toks augimas išlieka, tačiau vartojimo lygis šalyje vis dar gerokai žemesnis nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Mažmeninės prekybos tinklą Lietuvoje valdančios bendrovės „Maxima LT“ fiksuojamas pirkėjų mėnesio išlaidų indeksas kovą dar nesiekia 1 (kaip ir vasarį, yra 0,97). Tai reiškia, kad to paties laikotarpio – kovo mėnesio – vartojimo lygis šiemet nepasiekė praėjusių metų lygio.

Moksleivių būreliai
Nuo spalio 1-osios įvedus vadinamąjį neformalaus ugdymo krepšelį, valstybė 15 eurų skirs pasirinktam būreliui lankyti. Kalbama, kad bus finansuojamas tik vienas būrelis, kurį vaikai nurodys kaip prioritetinį.

Kils mero atlyginimas
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė įstatymo pataisoms, kad būtų padidinti tiesiogiai išrinktų merų bei jų pavaduotojų atlyginimai. Teigiama, kad iki šiol gaunami merų atlyginimai buvo neadekvatūs jų vykdomoms funkcijoms ir atsakomybei. Palangos meras Šarūnas Vaitkus gauna apie 1 tūkst. eurų atlyginimą.

„Mamų mugė“ Gariūnuose
Gariūnų verslo parke Vilniuje nuo šiandien prasideda tradicinė didžiausia Baltijos šalyse „Mamų mugė“. Kelias dienas truksiančioje komiso pagrindais veikiančioje bei labdaros mugėje jaunos šeimos galės pigiau įsigyti pavasario-vasaros prekių, skirtų vaikams iki 14 metų amžiaus ir nėščiosioms. Mugėje už simbolinę kainą visos mamos gali parduoti išaugtus ir nebenaudojamus vaikiškus drabužius, žaislus ir kitus daiktus, o taip pat pigiau įsigyti būtinų vaikiškų prekių. Šių metų mugei jau sunešta apie 150 tūkst. daiktų.

Palangoje ir Šventojoje – Kultūros diena
Praėjusį trečiadienį, minint tarptautinę Kultūros dieną, Palangoje – devintą, Šventojoje – pirmą kartą suplevėsavo Taikos vėliava. Šventojoje vėliavą iškelti padėjo Šventosios galerijoje vykusio renginio dalyviai – ansamblio „Eldija“ vadovas Juozas Tubinas bei lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtiniai, Palangoje vėliavą kėlė Palangos kultūros įstaigų darbuotojai. Palangos Kurhauze įvyko šiai dienai skirtas koncertas. Balandžio 15 d. 1935 m. Vašingtone 21 Amerikos žemyno šalis ratifikavo Rerichto paktą – sutartį dėl meno, mokslo ir istorinių paminklų neutralumo karo atveju, prie šių vietų iškeliant Taikos vėliavą. Lietuvoje kultūros diena įteisinta nuo 2006 m.

Kultūros diena „Gintarėlyje“
Balandžio 15-ąją minimą Tarptautinę kultūros dieną jau ne pirmus metus paminėjo ir Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“. Tądien ryte visi vaikai susirinko darželio kieme. Direktorė llona Milkontė pakvietė ketvirtąjį gimtadienį švenčiančią Tėją Miltenytę ir vaikams plojant kartu iškėlė Taikos vėliavą. Direktoriaus pavaduotoja Milda Kucevičienė papasakojo vaikams, kad Taikos vėliava naudojama meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugai karo ir taikos metu. Jo simboliu parinktas raudonas žiedas juosia tris raudonus skritulius baltame fone. „Gintarėlio“ vaikai nusprendė kad jie visi labai nori taikos. Tai progai kiekviena grupė turėjo paruošusi po balioną, prie kurių buvo pritvirtinti pačių iškirpti popieriniai balandžiai. Visiems skanduojant žodžius „taika“, kilo į dangų balionai su balandžiais ir juos vėjas nunešė į rytų pusę. Vaikai nusprendė, kad jie išskrido pas Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri pasirūpins, kad vaikai augtų saugūs ir laimingi.
(Informaciją pateikė Milda Kucevičienė)

Šventė Palangos gintaro muziejuje
Kitą savaitgalį, balandžio 24-26 dienomis, restauruotas ir atnaujintas Palangos gintaro muziejus visus kviečia atvykti į kultūrinio svetingumo savaitgalį. Penktadienį renginiai bus skirti muziejaus istorijai, šeštadienis – menui, o sekmadienis – gintarui. Šventės atidarymą tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija. „Palangos tiltas“ išsamią šventės programą skelbia 15 puslapyje.

„Wizz Air“ turi planų Palangoje
Pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ viceprezidentas Johnas Stephensonas žada per artimiausius 12 mėnesių keleiviams pasiūlyti paslaugų Palangos oro uoste. Apie tai, kas tai bus tiksliai, oro bendrovės atstovas kol kas nekalba, tačiau pripažįsta, jog jiems Palanga – įdomi rinka. Visai kitokie šios pigių skrydžių bendrovės planai dėl Kauno. „Mūsų bazė – Vilniuje, todėl nėra prasmės kurtis Kaune“, – kalbėjo A. Stephensonas. Jis užsiminė, kad metų pabaigoje keleiviams gali būti pasiūlyta naujų maršrutų. Per ketverius metus, nuo pirmojo skrydžio iš Vilniaus oro uosto 2011 m. balandžio viduryje, „Wizz Air“ kryptimis, kuriomis skraidina iš Lietuvos, pervežė beveik 2 mln. keleivių.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius