Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2015-05-28
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Palangos pulsas

„Kaukianti“ Palangos darbo birža

Netoli Palangos darbo biržos gyvenantys žmonės griebiasi už galvų: šią savaitę jos signalizacija po darbo valandų įsijungia nuolat. Vien tik trečiadienio vakarą sirenos biržoje ištisai kaukė triskart. Atvažiavo vienos saugos tarnybos darbuotojas, pavaikščiojo aplink pastatą, sirenos nurimo. Bet netrukus vėl įsijungė – prie kurorto Darbo biržos skubėjo policininkų ekipažas. Bet jiems nuvažiavus, vėl įsijungė signalizacija. Rajono senbuviai pasakoja, kad kaukianti Darbo biržos signalizacija – senas aplinkinių gyventojų galvos skausmas. „Nesumeluosiu, bet signalizacija nuolat įsijungia nuo pat pastato atidarymo. Neapsikentusi nueisiu pas Darbo biržos vadovę aiškintis, kodėl ji nesiima priemonių padėčiai tvarkyti“, – „Palangos tiltui“ sakė šalia Darbo biržos gyvenanti moteris. „Palangos tiltas“ prašo Palangos darbo biržos direktorės Ritos Kivytaitės informuoti redakciją, kada problema bus išspręsta.

Meras Šarūnas Vaitkus – Vilniuje

Trečiadienį Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo Lietuvos kurortų asociacijos, kurios prezidentu neseniai buvo išrinktas, posėdyje Vilniuje. Palangiškiai skundžiasi, kad, merui tapus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko pavaduotoju ir Lietuvos kurortų asociacijos prezidentu, prie jo „prisibelsti“ tapo neįmanoma. „Anksčiau, senojoje savivaldybėje, nors minutei pas merą galėjai tikėtis pakliūti tą pačią dieną, o dabar – visur užraktai, o „audiencijai“ stato į eilę. Priėmimui mane užrašė tik birželio pabaigai. Tarsi pas ministrą“, – stebėjosi vienas palangiškių bendruomenės lyderių.

Žurnalistai nori atnaujinti susitikimus su meru

Pirmos kadencijos pradžioje miesto žurnalistai ir meras Šarūnas Vaitkus turėjo gražią tradiciją – kiekvieną trečiadienį rinktis pas merą iš pirmų lūpų išgirsti apie miesto einamuosius reikalus, užduoti klausimus ir gauti atsakymus. Bet vėliau gera tradicija išblėso. Po Tarybos rinkimų kovą žurnalistams susisiekti su meru tapo dar sunkiau: jis beveik neatsako į telefono skambučius, savivaldybės darbuotojai, naujosios valdžios parėdymu, vis dažniau nukreipia dėl klausimų pas mero patarėją Jurgitą Vanagę. Su pasiūlymu atnaujinti „trečiadienio valandėlę“ su meru „Palangos tilto“ redaktorius kreipėsi į patarėją, bet iš jos nesulaukė jokio atsakymo. Tad „Lietuvos ryto“ žurnalistas Alvydas Ziabkus ir „Palangos tilto“ redaktorius Linas Jegelevičius kreipiasi į merą Š. Vaitkų šia žinute: „Mere, raskite galimybę atnaujinti susitikimus su vietos žiniasklaidos atstovais“.

Aukščiausiasis teismas atmetė „Palangos butų ūkis“ skundą
UAB „Palangos butų ūkis“ pateikus kasacinį skundą Lietuvos aukščiausiajam teismui (LAT), teismas išnagrinėjo bylas dėl daugiabučių namų administravimo Palangoje. LAT konstatavo, kad „teisės aktuose yra įtvirtinta turto savininko interesų pirmenybė“ ir butų ūkio skundą atmetė bei paliko galioti Palangos ir Klaipėdos teismo priimtus sprendimus. Kitaip tariant, teismas mano, kad patys gyventojai turi teisę pasirinkti namo administratorių.

Gandas
Ar UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius Danas Paluckas netrukus turės palikti bendrovės direktoriaus kėdę? Kabama, kad tai gali atsitikti artimiausiu metu, kaip ir tai, kad „Palangos butų ūkį“ perims UAB „ICOR“ (anksčiau žinoma kitu vardu – „Rubikonas“), valdanti šalyje apie 30 įmonių. Įmonės veiklos diapazonas – itin platus: nuo komunalinių paslaugų pirkimo iki pramogų teikimo. Bendrovė valdo „Vichy“ vandens parką Vilniuje.

Bendravimas
Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas Claude‘o Junckeris Rygoje viršūnių susitikimo metu praėjusį penktadienį ir šeštadienį linksmai nusiteikęs bučiavo susirinkusių vadovų galvas, čiupinėjo jų kaklaraiščius, sveikinosi ir plekšnojo juo ne tik per nugarą, bet ir pilvą, krūtinę ir veidą. „Jis pagarsėjo dėl savo neformalaus ir dažnai naudojamo smagaus bendravimo stiliaus“, – vos tramdydamas šypseną žurnalistams pasakojo EK atstovas spaudai Margaritisas Schinasas. Jis pridūrė, kad 35 metų patirtį turintis politikos veteranas J. C. Junckeris labai gerai asmeniškai pažįsta visus lyderius, su kuriais jį sieja „abipusis pasitikėjimas“. „Sveikas, didysis kunigaikšti“, – štai taip V. Orbanas savo ruožtu atsakė linksmai nusiteikusiam J. C. Junckeriui, kilusiam iš Liuksemburgo kunigaikštystės – vienos mažiausių pasaulio valstybių. Viršūnių susitikime Rygoje J. C. Junckeris pliaukštelėjo Liuksemburgo ministrui pirmininkui Jeanui Asselbornui per skruostą, pabučiavo Belgijos ministro pirmininko Charleso Michelio plikę ir apvyniojo savo kaklaraištį apie be kaklaraiščio buvusio Graikijos ministro pirmininko Alexio Tsipro kaklą. Taip pat jis garsiai reiškė nuostabą dėl į viršūnių susitikimą susirinkusiųjų identiteto ir apgailestavo iššvaistęs laiką per pasveikinimo ceremoniją. J. C. Junckerio humoro jausmas ir nuoširdus troškimas pasiekti kompromisą ES gerai žinomas, tačiau jo elgesys vis dėlto kitų dažnai siejamas su jo polinkiu į alkoholį, nors pats jis tai neigia.

Kada išasfaltuos keliuką į senąsias kapines?

„Palangos tilto“ skaitytojai piktinasi, kad „kiek buvo merų, kiek buvo kalbėta ir žadėta“, iki šiol nėra asfaltuotas keliukas į senąsias Palangos kapines. „Labai nemalonu. Atvažiuoja žmonės į Palangą iš toli aplankyti savo artimųjų, o keliukas – duobėtas, smėlėtas, pati tvora baisi: apsilupusi, sulinkusi“, – sakė palangiškė. Į senąsias kapinaites galima patekti pravažiavus pagrindinius vartus, pasukus už posūkio.

Kas keis valiutą užsieniečiams?

Miesto verslininkai prašo miesto valdžios imtis iniciatyvos, kad sezono metu užsieniečiai, turintys dolerių, galėtų juos išsikeisti ne tik darbo dienomis vietos bankuose ir Kredito unijoje. „O ką daryti tiems žmonėms savaitgaliais, kai nedirba nei bankai, nei unija?“ – klausė verslininkai.

Kada bus budinti vaistinė naktį?

Palangiškė piktinasi, kad Palangoje naktį, net sezono metu, kai miestas virsta į šalies laikinąją vasaros sostinę, nėra budinčios vaistinės. „Žinoma, tai nėra miesto prerogatyva rūpintis ja, bet reikia ieškoti būdų, kad tokia vaistinė atsirastų. Juk ir vaikas naktį suserga, ir karščiuoti po saulės maudynių gali, negi kiekvienu atveju skubėsi į ligoninę“, – sakė palangiškė.

Palangos oro uoste vasarą padaugės skrydžių

Prasidedantis vasaros sezonas Lietuvos pajūriui atneš daugiau susisiekimo oru galimybių – Skandinavijos oro linijos SAS ir Latvijos bendrovė „airBaltic“ didina skrydžių iš ir į Palangos oro uostą skaičių. Kasmet gegužės-rugpjūčio mėnesiais keleivių srautas pajūryje išauga maždaug 18 proc. Tarp Palangos ir Kopenhagos keleivius skraidinančios Skandinavijos oro linijos SAS prie dabartinių 13 skrydžių per savaitę birželio-rugpjūčio mėnesiais pridės papildomus 20 skrydžių. „Pastaruoju metu Palangos oro uoste pastebimas keleivių srauto augimas. Džiaugiamės, kad oro vežėjai operatyviai į tai reaguoja ir aktyviai siūlo savo paslaugas“, – sako Palangos oro uosto vadovas Marius Gelžinis. „Birželio-rugpjūčio mėnesiais daugelis skandinavų bei lietuvių atostogauja, vyksta į svečias šalis, todėl SAS buvo priimtas sprendimas šiuo laikotarpiu padidinti skrydžių tarp Palangos ir Kopenhagos skaičių, taip siekiant paskatinti laisvalaikio turistų srautus“, – pažymėjo SAS vadovė Baltijos šalims ir Rusijai Rūta Jucienė.
Latvijos oro linijos „airBaltic“ nuo birželio pradžios iki rugsėjo vidurio taip pat pagerins susisiekimą tarp Palangos ir Rygos oro uostų. Šioje kryptyje pridedami papildomi trys savaitiniai skrydžiai. Iki šiol vykdyti skrydžiai leisdavo nuskristi iš Palangos į Latvijos sostinę anksti ryte, o vakare sugrįžti atgal. Nuo birželio 1 d. keleiviai galės rinktis ir popietinius skrydžius į abi puses. Nuo birželio vidurio į Palangos oro uostą sugrįš ir kompanija „RusLine“. Neseniai skrydžius iš Vilniaus į Sankt Peterburgą pradėjusi oro bendrovė iki rugsėjo vykdys tiesioginius skrydžius į Maskvą. Per pirmąjį metų ketvirtį Lietuvos oro uostų tinklui priklausančiame Palangos oro uoste aptarnauti beveik 28 tūkstančiai keleivių – t.y. 3,6 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Iš viso 2015-aisiais tikimasi pajūryje sulaukti 140 tūkstančių keleivių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas