Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2015-06-25
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Palangos pulsas

Pagrindinis „Palanga“ įžaidėjas lieka Palangoje
Pagrindinis „Palangos klubo įžaidėjas – Deividas Anužis pratęsė sutartį ir lieka pajūryje. Klaipėdietis Palangoje žaidžia nuo 2013-2014 metų sezono.
Pagrindinis atakų organizatorius 2014/2015 metų reguliariame sezone per 32 minutes rinkdavo po 14,7 taško, atkovodavo po 5,5 atkovoto kamuolio, komandos draugams atlikdavo po 4,4 rezultatyvius perdavimo bei rinkdavo 15,8 naudingumo balų.
2014/2015 m. sezone klaipėdietis atliko 6 dvigubus dublius. Antrajame NKL sezono etape vidurkiai buvo panašūs – 12,1 tšk., 5,7 atk. kam. bei 6,9 rez. perd. Atkrintamosiose rungtynėse aikštėje D. Anužis praleisdavo po 30 minučių, per jas spėdavo pelnyti 13 taškų, atkovoti 5 kamuolius ir atlikti 4 rez. perdavimus. Primename, kad prieš mėnesį komanda pratęsė sutartį su treneriais Virginijumi Sirvydžiu bei Arvydu Dočkumi bei įžaidėju Domininku Matučiu.

Palangos viešojoje bibliotekoje – vasariška šilko „Pieva”
Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos parodų salėje birželio 25 – liepos 17 d. veikia moterų šilko klubo tapybos darbų paroda „Pieva“. Ne paslaptis, jog ant šilko tapoma jau šimtus metų. Kūryba ant plonyčio, švytinčio, natūralaus audinio pilna paslapčių, kaip ir pati šilko istorija, apipinta pasakojimais ir legendomis. Dailės pedagogės-ekspertės Daivos Stonkuvienės vadovaujamas klubas jau ne vienerius metus suburia moteris šilko tapybai – madingam šiuolaikiniam užsiėmimui, kūrybai, atsipalaidavimui. Devynias autores užvaldė šilko magija ir paslaptingas atostogų dvasia dvelkiantis lengvumas. Ne visos jų palangiškės: trys kretingiškės, dvi klaipėdietės, senbuvė mažeikiškė ir aktyvi vasaros šilko klubo narė vilnietė, tarsi pajuokaudamos įsijungė į laisvą ir lengvą nuotaiką, šilko skiautes paversdamos meno kūriniais.
Šį kartą parodos tema vasariška: iš savitai „šokančių“ linijų ir potėpių moterys išliejo pievą ir čia susipynusias savo svajones. „Tapyba ant šilko – tarsi meno sanatorija, atvira visiems. Čia nereikia menininko įgūdžių, o tik truputėlio drąsos, tikėjimo ir noro kurti. Šilkas kuria kartu ir kaskart pasiūlo netikėtų sprendimų, moko laisvės ir neprisirišimo prie rezultato. Lengva lengva, švelniai slystanti į smilgas tapyta „Pieva” – lyg tas liaunas grakštumas ir trumpas žydėjimas, žymintis laiką, mokantį mus gyventi čia ir dabar”, – kviesdama akį paganyti ir mintimis pabraidyti po šilko tinklais sugautą „Pievą” pasakoja klubo vadovė D. Stonkuvienė.

Dvigubai išaugęs tarptautinis festivalis „Open Sea“
Tradiciniu tapęs, jau ketvirtą kartą vakar prasidėjęs tarptautinis meno festivalis „Open Sea“ („Atvira jūra“) pasitinka poilsiautojus du kartus didesniu repertuaru nei pernai. Įspūdingi užsienio bei Lietuvos atlikėjų koncertai muzikos garsais užlies pajūrio erdves: nuo Klaipėdos bažnyčios ir istorinio viešbučio „Auska“ iki legendinio Kurhauzo.
„Šių metų „Open Sea“ festivalyje pasirodys žinomi atlikėjai iš Italijos, Rusijos bei Lietuvos, kurie pateiks klausytojo ausiai tai, kas nugludinta per amžius – festivalyje skambės nuo klasikos iki šiuolaikinių populiariosios muzikos kūrinių. Festivalio inkaras bus nuleistas arčiausiai kopų Lietuvoje esančioje viloje „Auska“ – ten vyks didžioji programos dalis“, – pasakojo festivalio globėjas, aktorius Juozas Budraitis.
Pasak J. Budraičio, kasmet augantis festivalis „Open Sea“ kuria prasmingą kultūrinę atsvarą įprastai pajūrio kurorto zonai. Aktorius įsitikinęs – poilsiautojai, pabuvę triukšmingose Palangos kavinėse, klausydami gyvos instrumentinės ir klasikinės muzikos garsų atras sielos džiaugsmą, o klasikinės muzikos ir meno festivalis padės pajusti tikrąją pajūrio dvasią.
Festivalio metu koncertuos profesionalią modernią muziką atliekantis kamerinis orkestras „NIKO“, kurio repertuare – originalūs, pabrėžtinai intelektualūs ir sudėtingi kūriniai: juos atliekantys muzikantai ne tik groja, bet pasitelkia ir judesio meną.
Festivalyje taip pat dainuos mecosopranas Justina Gringytė, baritonas Leonid Bakhtalin, grieš smuikininkas Mikhail Simonian, vilnys ir kitų muzikantų atliekamos melodijos – nuo energingos akordeonų iki tikros rokenrolo muzikos.
Dalyviams bus pristatyti Nadeždos Vinničenko ir tik kartą viešumoje eksponuoti palangiškio dailininko Mariaus Kavolio darbai, sprogstantys spalvomis, teigiama energija ir gera nuotaika.
Kitomis renginio dienomis muzikos garsai pasklis po visa miestą: šiandien (26 d.) vienas iš koncertų vyks Palangos vaikų sanatorijoje „Gintaras“, šeštadienį – įspūdingo grožio Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, o Palangos Kurhauze 26 ir 27 dienomis įvyks net du koncertai. Jų metu skambės žymūs J. S. Bacho, F. Schuberto, A. Vivaldi, G. F. Handelio ir kitų klasikos kompozitorių kūriniai, atliekami garsių muzikantų iš Lietuvos bei užsienio.

Kyokushin karatė stovyklautojai išbandė ugniagesio gelbėtojo profesiją
Birželio 16 dieną Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai buvo pakviesti į susitikimą su jaunaisiais kyokushin karatė vasaros stovyklautojais vaikų poilsio stovykloje „Raganė“. Stovykloje ugniagesių gelbėtojų laukė apie 300 vaikų. Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pristatė savo veiklą, ugniagesio gelbėtojo profesiją, supažindino su gaisrine technika, mokė saugaus elgesio gamtoje.
Jaunieji stovyklautojai ir jų vadovai išbandė ugniagesio gelbėtojo apsauginius drabužius, kvėpavimo aparatus, darbą su gaisrinėmis žarnomis ir švirkštais bei kitas darbo priemones. Diskusijų metu stovyklautojams buvo paaiškinta, kaip išvengti gaisro, suteikta informacija apie gesinimo priemones ir būdus, supažindinti su gaisrų ir gelbėjimo darbų statistika, pagrindinėmis gaisrų priežastimis ir jų padariniais bei pamokinta, ką reikia žinoti paskambinus bendruoju pagalbos numeriu 112. Susitikimo pabaigoje visi stovyklautojai buvo „pakrikštyti“ vandeniu iš gaisrinės autocisternos.
Susitikimas su kyokushin karatė jaunaisiais sportininkais vasaros metu jau tampa tradicija. Tokie renginiai vaikų poilsio stovykloje „Raganė“ yra rengiami kiekvienais metais.

Kviečiamas atsiliepti dviračio savininkas
Birželio 19-ąją Palangoje, prie Ganyklų g. 53 namo, rastas neprirakintas mėlynos spalvos dviratis su užrašu „Kalin“. Dviračio savininkas prašomas atvykti į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatą (Palanga, Ganyklų g. 30, 108 kab.) arba paskambinti tel. (8 5) 21 99011, 8 698 84977.

Policija įspėja gyventojus saugotis sukčių
Šalyje dažni sukčiavimo telefonu atvejai, kai nusikaltėliai iš patiklių asmenų išvilioja pinigų. Dažnas suvokia, kad tokie pranešimai tėra „telefoninių“ sukčių mėginimai apgaule ištuštinti patiklių asmenų pinigines. Tačiau nusikaltėlių aukomis dažnai tampa vaikai ir senyvo amžiaus asmenys. Atkreiptinas dėmesys, kad „telefoniniai“ sukčiai dažniausiai naudojasi prekybos centrų organizuojamomis akcijomis, jų gimtadieniais ar atidarymais. Trumposios SMS žinutės apie laimėtus mobiliuosius telefonus, brangius plazminius televizorius, piniginius prizus ar netgi prabangias keliones daugelio jau nebestebina. Vis dėlto sukčiai nesiliauja ir savo kėslams įgyvendinti ieško naujų būdų, pavyzdžiui, atsitiktinio pirkėjo atrinkimas prekybos centre; nukentėję verkiantys giminaičiai; skambutis iš Lietuvos ambasados užsienyje dėl giminaičio susižalojimo, tariamai tėvų sukeltos autoavarijos ir t. t.

„Čiurlionis. Donelaitis. Lietuva“ atkeliauja į Palangą
Liepos 1-ąją, trečiadienį, 17 valandą naujoje Palangos autobusų stotyje (Klaipėdos pl. 42) atidaroma Romualdo Augūno fotografijų paroda „Čiurlionis, Donelaitis, Lietuva“. Atidaryme dalyvaus autorius.
„Tituluoto fotomenininko ir vieno pirmųjų Lietuvos alpinistų Romualdo Augūno paroda susijusi su keliomis Lietuvos istorijai bei kultūrai svarbiomis datomis“, – sakė parodos kuratorius, asociacijos „Fotobienalė.LT“ prezidentas Adas Sendrauskas.
Paroda skiriama K. Donelaičio 300-osioms, M. K. Čiurlionio 140-osioms ir lietuviškais vardais – M. K. Čiurlionio, K. Donelaičio ir Lietuvos – pavadintų Pamyro kalnų viršūnių užkariavimo 50-mečiui paminėti.
Pirmoji Lietuvos alpinistų ekspedicija į Pamyro kalnus Tadžikijoje, kurioje su devyniais bendražygiais dalyvavo ir R. Augūnas, įvyko 1964 m. vasarą. Žygio metu buvo įveiktos ir lietuviškais vardais pavadintos iki tol bevardėmis buvusios Pamyro viršukalnės: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (5794 m), Kristijonas Donelaitis (5837 m) ir Lietuva (6050 m).
„Čiurlionis. Donelaitis. Lietuva“ – jau penktoji asociacijos „Fotobienalė.LT“ surengta paroda unikalia kultūrine erdve tapusioje naujojoje Palangos autobusų stotyje. Parodas jungia istorinė-pažintinė tema „Kelionės erdvėje ir laike“. Palangiškiai ir kurorto svečiai jau turėjo galimybę pamatyti keturias parodas: „Palangos gražiausios vietos“, „Transportas Palangoje 1915–1975 m.“, „Monolitas – pinigai Lietuvoje nuo 1794 m.“ bei „Pasaulis Palangos autobusų stotyje“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas