Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-08-28
Peržiūrėta
286
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Bendradarbiavimo sutartis su VSAT Pakrančių apsaugos rinktine

Palangos miesto savivaldybė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinė jau ne vienerius metus vykstantį bendradarbiavimą kultūros ir kitose srityse penktadienį, rugpjūčio 25 dieną, užtvirtino bendradarbiavimo sutartimi. Ją pasirašė miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės vadas Donatas Lengvinas.
Savivaldybė ir pasieniečiai susitarė tarpusavyje bendradarbiauti, gerinant savivaldybės gyventojų gyvenimo kokybę, plėtojant bei įgyvendinant veiklas gyventojų poilsio organizavimo, sporto, edukacinių priemonių organizavimo, viešosios tvarkos palaikymo, administracinių nusižengimų ar nusikalstamų veikų prevencijos ir užkardymo priemonių srityse.
Pakrančių apsaugos rinktinė įsipareigojo pagal galimybes suteikti pagalbą organizuojant ir vykdant ugdomuosius, pilietiškumo, patriotiškumo, fizinio aktyvumo skatinimo, poilsio organizavimo, administracinių nusižengimų ir nusikalstamų veikų prevencijos ir užkardymo renginius ir projektus. Taip pat – teikti siūlymus, kuriant administracinių nusižengimų ir nusikalstamų veikų prevencijos ir užkardymo, Savivaldybės gyventojų fizinio aktyvumo skatinimo, poilsio organizavimo programas, pagal galimybes ir kompetenciją organizuoti bei dalyvauti pasidalinimo gerąja praktika renginiuose ir projektuose.
Savivaldybė įsipareigojo skatinti miesto bendruomenę glaudžiau bendradarbiauti su rinktine ir jos struktūriniais padaliniais, organizuojant bendrus kultūrinius, sportinius, edukacinius bei kitus renginius. Taip pat sutarta bendradarbiauti rengiant ir vykdant ugdomuosius administracinių nusižengimų ir nusikalstamų veikų prevencijos ir užkardymo, pilietiškumo, patriotiškumo, fizinio aktyvumo skatinimo, poilsio organizavimo renginius ir projektus, pagal galimybes dalyvauti Pakrančių apsaugos rinktinės organizuojamuose renginiuose ir projektuose, keistis gerąja patirtimi prevencinių programų gyventojų socialinės gerovės skatinimo srityse.
Prieš pasirašydamas sutartį Palangos miesto meras Š. Vaitkus pabrėžė, jog Savivaldybės ir Pakrančių apsaugos rinktinės bendradarbiavimas sėkmingai plėtojamas jau ne vienerius metus. „Bendradarbiaujame ne tik kultūros srityje. Mums labai svarbi pasieniečių pagalba ir užtikrinant viešąją tvarką mieste – tiek paplūdimiuose, tiek miesto gatvėse. Už tai, taip pat – už puikų darbą Palangos oro uoste, esame dėkingi. Neabejoju, kad bendro darbo rezultatai visuomenei – tiek palangiškiams, tiek ir kurorto svečiams – yra tikrai pastebimi“, – sakė Š. Vaitkus.

Palangos kurorto muziejuje – mokslinė konferencija apie Palangos žydus

Rugsėjo 4 d. 10 val. Palangos kurorto muziejuje vyks mokslinė konferencija „Palangos žydai. Išnykusi miesto bendruomenės dalis“. Konferenciją muziejus rengia kartu su Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu (BRIAI).
Mūsų mieste žydai gyveno apie 500 metų ir visą tą laikotarpį kartu su visa bendruomene stengėsi mažą kaimelį paversti klestinčiu miestu, o tarpukariu – klestinčiu kurortu: užsiiminėjo gintaro perdirbimu, kambarių nuoma, turėjo maitinimo ir gydymo įstaigas, krautuves, viešbučius ir pan. Žinoma ir kitų jų gyvenimo bei buities faktų, tačiau išsamiai tai nėra tyrinėta, todėl visas šis Palangos miesto žydų bendruomenės gyvenimo tarpsnis grimzta užmarštin.
Daug žydų palikimo yra sunaikinta gaisrų, žmonių veiklos, taip pat sovietmečiu vykdyto žydų kultūros naikinimo. Palangoje neliko sinagogos, sudegė ar sunyko beveik visi buvę prekybos ir panašūs pastatai.
Konferencijos siekis – supažindinti palangiškius ir miesto svečius su žydų bendruomenės gyvenimu ir asmenybėmis, atgaivinti prisiminimą apie juos, įvertinti žydų įtaką miesto raidai bei prisiminti ir pažvelgti į žinomus faktus iš naujo, atrasti naujus.
Inicijuodamas konferenciją muziejus siekia skatinti istorikus tyrinėti, o visuomenę domėtis ir žinoti. Konferencijoje pranešimus skaitys aštuoni pranešėjai: Palangos m. sav. Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė K. Litvinienė, dr. H. Vitkus ir prof. dr. V. Vareikis (BRIAI), dr. Krišs Kepenieks (Latvija) ir kiti.
Visi konferencijos pranešimai vėliau bus išleisti atskiroje knygoje lietuvių ir anglų kalbomis.
Konferencijos metu veiks Žemaitijoje išlikusias sinagogas pristatanti paroda.
Norinčius dalyvauti konferencijoje prašome iš anksto registruotis telefonu 8460 57216.

Pavogtas brangus automobilis

Šeštadienio, rugpjūčio 26 d., popietę, apie 16 valandą 30 minučių Palangos policija gavo pranešimą, jog iš namo kiemo Šermukšnių gatvėje pavogtas automobilis „Porsche Panamera“, pagamintas 2012 metais. Automobilio savininkas jį įvertino 50 tūkstančių eurų. Iš namo, išdaužus stiklą, buvo pavogta 3500 eurų, pneumatinis pistoletas ir rankinė.

Neblaivus ukrainietis apgadino tvorą

Sekmadienio, rugpjūčio 27 d., vakarą, Palangoje, Žuvėdrų g. neblaivus (2,04 promilės) Ukrainos gyventojas, vairuodamas „Volkswagen Transporter“, apgadino tvorą bei užvažiavo ant akmenų krūvos. Neblaivus vairuotojas sulaikytas.

Pavogė kompiuterį

Praėjusį penktadienį, apie 15 val. 15 min., vaikų reabilitacijos sanatorijoje iš kambario pavogtas 2002 metais gimusios mergaitės kompiuteris ir 20 eurų. Nuostolis – 720 eurų.

Pagrobė telefoną ir pabėgo

Praėjusį ketvirtadienį, rugpjūčio 24 dieną, apie 16 val. 15 min., Palangoje, Gedimino g. ir Meilės al. sankryžoje nepažįstamas vaikinas, nenaudojęs smurto, iš 1997 m. gimusio pareiškėjo rankos pagrobė 809 eurų vertės telefoną ir pabėgo. Palangos m. PK pradėtas vagystės tyrimas.

Tarptautinis bendruomenių festivalis „Palanga InterComm 2017“

2017 m. rugsėjo 29-spalio 1 d. Palangoje įvyks trečiasis tarptautinis bendruomenių festivalis „Palanga InterComm 2017“. Tarptautinis bendruomenių festivalis kiekvienais metais suvienija bendruomenių atstovus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Gruzijos, Rusijos. Konferencijos metu bus pristatomi bendruomenėms aktualūs klausimai, aptariamas vietos bendruomenių vaidmuo šiuolaikiniame Lietuvos gyvenime, bendradarbiavimo su savivaldybėmis klausimai bei pristatomos vietos veiklos grupių (VVG) aktualijos. Konferencijos metu laukiame lektorių iš Europos socialinio fondo agentūros (ESFA), Mykolo Romerio universiteto (MRU), LR Vidaus reikalų ministerijos (VRM), LR Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM), LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir kitų atstovų.

Lietuva – vis dar nedraugiška šalis pasenti

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje yra 110 globos namų, kuriuose gyvena vos 5 tūkst. senyvo amžiaus žmonių. Paprastai į juos keliauja savimi visiškai negalintys pasirūpinti žmonės. 2014 m. duomenimis Lietuvoje iš viso yra daugiau nei 540 tūkst. pagyvenusių asmenų – artimiesiems emigravus į užsienį seneliai dažnai lieka ne tik be priežiūros, bet ir vieniši.
Problema slypi ne tik senelių globos namų trūkume. Teikiamų paslaugų kokybė smarkiai atsilieka nuo Vakarų šalių, kur seneliai globos namuose pradeda antrąjį gyvenimą – keliauja, pramogauja ar kitaip mėgaujasi savo senatve. „Global AgeWatch“ duomenimis, pagal garbaus amžiaus žmonėms sudarytas gyvenimo sąlygas Lietuva užima tik 63-ią vietą iš 96-ių tyrime dalyvavusių šalių.
Neseniai Lietuvoje pradėjo veikti „Sidabrinė linija“ – visą parą veikianti nemokama draugystės ir bendravimo telefonu paslauga, skirta pagyvenusiems asmenims. Paskambinus į „Sidabrinę liniją“ galima kalbėti apie bet ką – pasidomėti, kaip sekasi, papasakoti apie dienos įvykius ar padiskutuoti apie orą. Anot „Sidabrinės linijos“ įkūrėjo M. Čiuželio, vienišų pagyvenusių asmenų ypač daug regionuose.

„Palangos stalas 2017“

Lietuvos, Latvijos tautodailininkai ir amatininkai, liaudies meistrai, kulinarinio paveldo pateikėjai, paprotinių menų atstovai, meno dirbinių kūrėjai kviečiami dalyvauti mugėje „Palangos Stalas 2017“, vyksiančioje 2017 m. rugsėjo 22, 23, 24 d. Palangoje. Mugė skirta Baltų vienybės dienai paminėti.
Vienam dalyviui skiriama tik viena prekybinė vieta. Prekybos vietos užimamas plotas – 3 x 2 m. Privaloma prekiauti baltose palapinėse su Baltiškais puošybos elementais. Pirmenybė teikiama Palangos įmonėms ir gyventojams, meno kūrėjo statusą turintiems asmenims, tautodailininkams, paprotinių menų ir tradicinių amatų sertifikuotiems tautinio paveldo meistrams bei tautinio ir kulinarinio paveldo atstovams, pavieniams meno gaminių ir rankdarbių kūrėjams.
Asmenys, norintys prekiauti ar teikti paslaugas renginio metu nuo 2017 m. rugpjūčio 25 d. iki 2017 m. rugsėjo 7 d. turi pateikti nustatytos formos prašymą registracijai su pridedamais dokumentais elektroniniu paštu [email protected]

Iki rugsėjo 11 d. užregistruoti prekybininkai, tinkami šventės turiniui, bus informuoti prašant iki rugsėjo 15 d. susimokėti mugės dalyvio mokestį. Apie paskirtą prekybos vietą asmenys, pateikę prašymus, sumokėję mokestį ir pateikę reikiamus dokumentus, iki rugsėjo 18 d. bus informuojami telefonu arba elektroniniu paštu. Trūkstant prekybos ar paslaugų teikimo vietų, teisė prekiauti ar teikti paslaugas mugėje suteikiama atsižvelgiant į tai, kuris prašymas pateiktas anksčiau (pagal registracijos datą). Mugės dalyvio mokestis už teisę prekiauti ar teikti paslaugas sumokamas tik gavus organizatorių patvirtinimą dėl tinkamumo dalyvauti mugėje. Mokestis, priklausomai nuo ekonominės veiklos, yra nuo 20 iki 240 eurų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius