Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-10-30
Peržiūrėta
58
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

40 metų sulaukę Palangos „Lokiai“ gainios kamuolį krepšinio aikštelėje
Daugeliui Lietuvos gyventojų krepšinis – antra religija. Ne išimtis – ir Palangos miesto krepšinio entuziastai. Visuomeninė organizacija Palangos miesto krepšinio klubas Palangos „Lokiai” gyvuoja jau beveik du dešimtmečius. Klubo branduolį sudaro vietiniai krepšinio mėgėjai ir kasmet klubo gretas papildantis jaunimas, kuriems nepavyksta prasimušti į krepšinio aukštumas, bet noras žaisti krepšinį išlieka. Dalyvaudami įvairiose mėgėjiškose krepšinio varžybose „Lokiai” garsina Palangos miestą bei parodo, kad palangiškiai yra aktyvūs visapusiškai.
Šiais metais Palangos „Lokiai“ buvo pakviesti dalyvauti Lietuvos veteranų krepšinio lygos (LKVL) 40+ (kam virš 40 metų) pirmenybėse. 2017/2018 LVKL sezonas startavo su 37-omis įvairaus amžiaus grupėse rungtyniaujančiomis komandomis, kuriose žaidžia daug praeityje žinomų krepšininkų: LKVL direktorius Vitoldas Masalskis, buvęs legendinio Kauno „Žalgirio“ žaidėjas.
LVKL 40+ čempionate šiame sezone varžosi 8 komandos, paskirstytos į du pogrupius. Palangos „Lokiai“ iki atkrintamųjų varžybų kausis su Mažeikių „Impeka“, Panevėžio „Čičinskas – Alaus mėgėjai“ ir Klaipėdos „Gintaro baldų“ komandomis. Kitame pogrupyje komandos iš Pakruojo, kurioje žaidžia ir Europos čempionas Mindaugas Žukauskas, Jonavos, Kėdainių ir Vilniaus, kurioje žaidžia dauguma buvusių „Sakalų“ žaidėjų, kaip šiuo metu žinomas TV prodiuseris R. Skaisgirys.
Su klaipėdiečiais jau teko susigrumti sezono atidarymo rungtynėse. Atkaklioje kovoje 74-62 (13-17, 21-8, 24-15, 16-22) „Lokiams“ teko pripažinti svečių iš Klaipėdos pranašumą. Palangos komandoje rezultatyviausiai žaidė R. Kiela – 13 tšk., E. Jocys – 12, A. Podlinevas – 11, Č. Anusas – 10, A. Jocys ir K. Verpečinskas – po 7, A. Kaunas – 2, E. Kukta, L. Valčiukas ir S. Vanagas nepasižymėjo.

Egidijus KUKTA
Palangos senoji gimnazija

Antroji vieta konkurso Euroscola finaliniame etape
Šių metų spalio 23 dieną Palangos senosios gimnazijos dešimties žmonių komanda dalyvavo konkurso Euroscola finaliniame etape, kurį organizuoja Europos parlamento informacijos biuras Lietuvoje. Euroscola – tai programa, skatinanti jaunimą susipažinti su Europos Parlamento darbu, ES vykstančiais procesais. Kiekvienos ES šalies moksleiviai turi galimybę dalyvauti šioje programoje. Finalinio turo laimėtojams suteikiama galimybė aplankyti EP būstinę Strasbūre. Šiemet gimnazijai atstovavo abiturientai Kotryna Duonielaitė, Povilas Nagreckis, Leonardas Augustis, trečiokai Mantas Birškus, Donatas Žalgiris, Marius Mačys, antrokai Austėja Daukšaitė, Aistė Dulkytė, Justė Jankauskaitė ir Dovydas Žemaitaitis. Visos finale dalyvavusios komandos varžytis pradėjo parodžiusios vienos minutės gyvą prisistatymą – mūsų gimnazistai perskaitė savo kūrybos eilėraštį ir sušoko „Hakos“ šokį. Prisistatymus vertino pačios komandos. Antrajame ture – viktorinoje buvo pateiktas net 61 klausimas apie ES istoriją, ES institucijas ir jų vaidmenį, Europos Parlamentą, jo galias, organizacijos struktūrą, sprendimus, teisėkūrą ir joje dalyvaujančias institucijas, svarbiausius įvykius ir naujienas. Tai – komandinė užduotis, kuri buvo atliekama žodžiu. III turas – tai užduotis „Europos Sąjunga: šalys, žmonės ir daugiau“. „Kokioje šalyje buvo išrastas tušinukas?“, „Kur gimė žymus architektas Antonio Gaudi?“ – tokiais ir panašiais klausimais šiame etape raštu buvo tikrinamos dalyvių žinios apie ES valstybes, jų istoriją, kultūrą, geografiją, literatūrą ir meną. Nors nemažai patirties jau sukaupusi Palangos senosios gimnazijos komanda tikėjosi, kad trečias kartas nemeluos (paskutinius dvejus metus vis laimėdavo II vietą) ir kad šiemet jie mėgausis kelione į Strasbūrą, ir šįkart teko pripažinti, kad iki pergalės finale pritrūko vos žingsnelio. Tačiau nuoširdžiai pasidžiaugta tuo, kad konkurse, kur dalyvauja labai stiprios ir daug patirties sukaupusios komandos, buvo aplenktos Klaipėdos gimnazijos ir jau trečius metus iš eilės laimėta garbinga ir perspektyvą žadanti II vieta. Kaip teigia komandą konkursui ruošęs geografijos mokytojas Nerijus Vaišvilas, tokio puikaus rezultato priežastis – kruopštus ir ilgas darbas, bendradarbiavimus ir gera komandinė atmosfera bei kelerių metų patirtis. Jau trečius metus gimnazijai atstovaujantis abiturientas Povilas Nagreckis pasidžiaugęs, kad dalyvavimas šiame konkurse jam suteikė galimybę domėtis Europos gyvenimu ir augti kaip asmenybei, savo komandai palinkėjo kitąmet įrodyti, kad jie verti tapti nugalėtojais.

Gabrielė PILIBAITYTĖ ir Veronika JUCEVIČIŪTĖ
Palangos senosios gimnazijos IIIC klasė

Gimnazijoje jaunieji poetai rinkosi jau devynioliktą kartą

Spalio 19 dieną Palangos senojoje gimnazijoje jau devynioliktą kartą jaunieji poetai iš Žemaitijos regiono rinkosi į poezijos šventę ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje". Šiemet ji buvo skirta pasaulinio garso mokslininkui, Paryžiaus semiotikos mokyklos įkūrėjui Algirdui Juliui Greimui, kurio idėjos sulaukė atgarsio ne tik Europoje, bet kituose žemynuose. Šis žmogus ne tik mokslininkas, bet ir tikras Lietuvos patriotas, aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje kėlęs okupuotos Lietuvos suverenumo klausimą ir prisidėjęs prie tautinio atbudimo. Šio mokslininko žodžiai „Kelti prasmės klausimą“ tapo šių metų poezijos šventės leitmotyvu, o Gimnazijos biblioteka ta proga paskyrė specialią nominaciją jaunajam kūrėjui už prasmės paieškas poezijoje. Gimnazisčių Austėjos Mikutytės ir Ivetos Danieliūtės atliekama daugelio pamėgta daina „Rudens naktis sustojo“, Gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko ir komisijos narių, poetės Elenos Karnauskaitės, kuri šventę kuruoja jau devyniolikti metai, bei viešnios – „Klaipėdos“ literatūrinio priedo „Durys“ redaktorės Ritos Bočiulytės prasmingi palinkėjimai įsiūbavo šių metų poezijos šventę, kurioje dalyvavo ne tik gimnazijos jaunieji poetai – sulaukta svečių iš Skuodo Pranciškaus Žadeikio, Gargždų „Vaivorykštės“, Kretingos pranciškonų gimnazijų, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos bei Palangos Vlado Jurgučio ir „Baltijos“ pagrindinių mokyklų. Renginį prasmingai papildė Senosios gimnazijos muzikantai Patricija Šleiniūtė, Aistė Kubiliūtė, Ūla Janulytė, Žygimantas Petrošius (mokytoja Rima Griciūtė) bei jaunųjų dizainerių Evelinos Žymantaitės, Nedos Vaitkevičiūtės kolekcija „Atverk savo sielą“ (vadovė mokytoja Meilė Bukytė) ir Paulos Radavičiūtės ir Danielės Senavaitytės kolekcija „Makrame“ (vadovė mokytoja Daiva Stonkuvienė).
Šventės kulminacija – komisijos narių paskelbti rezultatai: I vieta džiaugėsi jauniausia šventės dalyvė Mūza Olimpija Svetickaitė iš Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, II vieta paskirta dviem dalyviams: Emilijai Kuprelytei iš Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ir Kretingos pranciškonų gimnazijos devintokui Linui Daugėlai, III vieta atiteko Kasparui Matulevičiui iš Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos ir Julijai Anužytei iš Gargždų. Beatričė Karpovič, Palangos senosios gimnazijos abiturientė, buvo apdovanota specialiu bibliotekos prizu. Vieno eilėraščio konkurse iš visų išsiskyrė ir laureatais tapo Ieva Marija Sokolovaitė, Miglė Sokolovaitė ir Paulius Pankevičius iš Palangos senosios gimnazijos ir Lukrecija Gabrėnaitė iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos. Šventės laureatai buvo apdovanoti ne tik dėmesiu, bet ir vertingomis knygomis bei tradiciniais šios šventės akcentais – rudeninių lapų vainikais. Prasminga, kad į šventę susirenka ne tik pradedantys poetai, bet ir jau ne viename konkurse savo jėgas išbandę kūrėjai. Štai Mūza Olimpija Svetickaitė ir Linas Daugėla jau yra tapę Jaunųjų filologų konkurso prizininkais. Šios šventės idėja lietuvių kalbos mokytojai ekspertei Jūratei Galinauskienei gimė kaip noras atgaivinti tarpukario Lietuvoje gyvavusias Žemaitijos gimnazijų literatų draugystę.

Aušra ŠEŠTOKIENĖ
Palangos senosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas