Palangos pulsas

2017-11-02
Palangos pulsas

Dažniausiai užduodami klausimai apie Žemės mokestį
Iki kada sumokėti?
Iki lapkričio 15 dienos.
Kur rasti, kiek mokėti?
Prisijungus prie http://deklaravimas.vmi.lt arba www.vmi.lt/manovmi, taip pat paskambinus telefonu 1882. Arba telefone, parsisiuntus e. VMI programėlę.
Kur sumokėti?
Sumokėti galima bankuose, pašto skyriuose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančios įstaigose.
Ką daryti, jei niekada nesu naudojęsis e. VMI paslaugomis?
Žemės mokesčio deklaracija pasieks klasikiniu paštu.
Kur kreiptis, jei iki lapkričio 1 dienos laiškininkas neatnešė Žemės mokesčio deklaracijos?
Reikia užsukti į artimiausią Mokesčių inspekcijos aptarnavimo skyrių arba paskambinti 1882.
Kodėl skirtingose savivaldybėse už tokio pat dydžio sklypus ūkininkai moka skirtingai?
Mokestis skiriasi, nes skirtingi Žemės mokesčio tarifai.
Kas nustato Žemės mokesčio tarifus?
Tarifus nustato rajonų savivaldybių tarybos.
Jei iki lapkričio 15 dienos nesumokėsiu žemės mokesčio, ar bus skaičiuojami delspinigiai?
Taip. Šiuo metu jų dydis – 0,03 procento už kiekvieną po mokėjimo termino mokamą dieną.
Kur kreiptis, jei kažkas neaišku?
Skambinti 1882 arba specialistui, kurio kontaktai nurodyti po Žemės mokesčio deklaracija.

Paskaita „Gamtos dovanos – mūsų maistui ir sveikatai“
Lapkričio 10 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešojoje bibliotekoje vyks susitikimas su visuomeninio sveikatos klubo ,,Žolinčių akademija” lektore, garsia Žemaitijos žolininke Janina Danieliene.
Buvusios pedagogės sveikatos atgavimo ir meilės augalams istorija stebina ir verčia tikėti, kad gamta visuomet ištiesusi mums pagalbos ranką ir kone visus cheminius vaistus galima pakeisti žolelėmis, kurios auga beveik kiekviename užmiesčio kieme ar pievoje. Žolynų pasaulis moteriai niekada nebuvo svetimas: mama ir senelė buvo kaimo žolininkės, tad ir Janina nuo vaikystės jokių tablečių neregėjo. Sunkios ligos prispirta, ji nuėjo šeimos moterų pramintu keliu – žolelių paslaptis studijavo savarankiškai, mokėsi, sykiu receptus ir išbandydama. Dabar savo patirtimi J. Danielienė dalijasi su kitais – atviram pokalbiui apie vaistažolių ryšulėlio galią bei sveikatos palaikymą žmonės atvyksta iš visos Lietuvos.

Teismas paskelbė nuosprendį „Pajūrio kredito unijos“ byloje
Klaipėdos apygardos teismas praėjusį penktadienį „Pajūrio kredito unijos“ byloje paskelbęs nuosprendį kaltais pripažino dvylika asmenų. Bausmės skirtos buvusiems kredito įstaigos vadovams V. P. ir N. P. bei dar trims jos darbuotojams, tai pat septyniems paskolas apgaulės būdu gavusiems bei jas ne pagal paskirtį naudojusiems kredito unijos klientams.
Teismas nustatė, kad buvęs kredito unijos administracijos vadovas bei valdybos pirmininkas V. P., taip pat minėtas pareigas ėjusi ir paskolų komiteto nare buvusi N. P. iššvaistė jų žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą. Priimdami neteisėtus sprendimus dėl paskolų suteikimo, N. P iššvaistė per 379 tūkst. eurų, o V. P. – apie 112 tūkst. eurų „Pajūrio kredito unijos“ piniginių lėšų. Be to, N. P. ir V. P., o taip pat buvęs kredito unijos paskolų komiteto pirmininkas A. D., buvusi komiteto narė D. M. ir sąskaitų vadybininkė-kasininkė K. Š., būdami valstybės tarnautojui prilygintais asmenimis, netinkamai atliko savo pareigas bei padarė didelės žalos valstybei ir pačiai kredito unijai.
Nors nė vienas iš penkių minėtų asmenų kaltės nepripažino, teismas, įvertinęs įrodymų visumą, konstatavo, kad kaltinamųjų kaltė dėl šių nusikalstamų veikų yra įrodyta. Nustatyta, kad 2011 m. kovą – spalį, pažeidžiant įstatymus ir „Pajūrio kredito unijos“ vidaus dokumentais įtvirtintą tvarką, kreditai buvo išduoti iš viso aštuoniems asmenims. Dalis jų šioje byloje sulaukė bausmės dėl sukčiavimo ar gauto kredito panaudojimo ne pagal paskirtį.
Dėl sukčiavimo kaltais šioje byloje buvo pripažinti keturi kredito unijos klientai, kurie apgaule savo naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą, pvz., paėmė šimtatūkstantines paskolas kitų asmenų vardu ir jų nemanė grąžinti. Iš „Pajūrio kredito unijos“ paskolas gavę dar trys asmenys nuteisti dėl to, kad gautus kreditus panaudojo ne pagal paskirtį. Teismo vertinimu, nors kaltę pripažino ne visi kreditus paėmę ir kaltinimų šioje byloje sulaukę asmenys, jų kaltė įrodyta visiškai.
Teismo nuosprendžiu V. P. skirta pusantrų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams, N. P. – dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams, M. N. – pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams, R. G. – pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams ir 200 MGL dydžio bauda, V. Š. – vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams, A. J. – aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė pataisos namuose (įskaičius sulaikymo ir suėmimo laiką bausmė laikoma atlikta). Atidėdamas bausmių vykdymą teismas jiems skyrė atitinkamus įpareigojimus neišvykti, tęsti darbą ir pan. Kaltais šioje byloje pripažintiems D .V., A. D., D. M., K. Š., I. K. ir I. A. skirtos nuo 565 iki 1506 eurų dydžio baudos. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Laima DOMARKIENĖ
Klaipėdos apygardos teismo pirmininko padėjėja (atstovė spaudai)

Teismas neatleido UAB „Žibosa“ nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą

Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo už finansinius nusikaltimus nuteistos UAB „Žibosa“ bylą ir vakar paskelbė nuosprendį. Apylinkės teismo nuosprendis dėl įmonės akcininkės R. M., direktorės D. A. ir įmonės darbuotojų D. R. bei K. G. liko nepakeistas, teismas netenkino ir UAB „Žibosa“ prašymo atleisti įmonę nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tačiau sumažino jai skirtą baudą.
Kretingos rajono apylinkės teismas 2017 m. balandžio 7 d. nuosprendžiu už neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą bei apgaulingą apskaitos tvarkymą UAB „Žibosa“ skyrė piniginę baudą, o įmonės akcininkę, direktorę, vyr. finansininkę ir buhalterę-kasininkę dėl jų padarytų nusikaltimų nuo baudžiamosios atsakomybės atleido pagal laidavimą trejų metų terminui.
Apeliacinės instancijos teismui buvo pateikti ir UAB „Žibosa“, ir Klaipėdos apygardos prokuratūros apeliaciniai skundai. UAB „Žibosa“ prašė atleisti įmonę nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą arba bausmę sušvelninti. Prokuratūra prašė panaikinti nuosprendį ir perduoti baudžiamąją bylą nagrinėti iš naujo arba priimti naują nuosprendį ir skirti kaltinamosioms pinigines baudas.
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija, įvertinusi byloje esančių ir nustatytų aplinkybių visumą, konstatavo, kad nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą UAB „Žibosa“ negali būti atleista ir kolegija neturi pagrindo nepritarti skundžiamo nuosprendžio motyvams. Tačiau teismas sutiko su įmonės apeliacinio skundo argumentais dėl per griežtos bausmės paskyrimo.
Byloje nustatyta, kad juridinis asmuo teisiamas pirmą kartą, taip pat nustatytos dvi atsakomybę lengvinančios aplinkybės ir nėra sunkinančių aplinkybių. Padaryta žala yra atlyginta, taip sušvelninat pasekmes ir neabejotinai parodant, jog dėl netinkamų veiksmų reikiamos išvados yra padarytos. Nuspręsta pirmosios instancijos teismo skirtas baudas sumažinti skiriant subendrintą 2800 MGL (105448 eurų) baudą.
Teismas įvertino ir aplinkybę, kad kaltinamosios R. M., D. A., D. R. bei K. G. visiškai pripažino kaltę ir tai leido atlikti sutrumpintą įrodymų tyrimą.
Teisėjų kolegijos vertinimu, apylinkės teismas pagrįstai nusprendė, jog už kaltinamąsias laiduojantys asmenys yra tinkami būti laiduotojais bei verti teismo pasitikėjimo: yra išsilavinę, dirbantys, gerai charakterizuojami, turi gerbiamą socialinį statusą. Apklausti jie patvirtino, kad palaiko artimus ryšius su asmenimis, už kuriuos laiduoja ir galės paveikti savo teigiamu pavyzdžiu, nori daryti jiems teigiamą įtaką. Kolegija neturėjo pagrindo nepritarti tokiai išvadai.
Įvertinusi prokuratūros apeliacinio skundo argumentus dėl teismo šališkumo, teisėjų kolegija akcentavo, kad jokių esminių baudžiamojo ar baudžiamojo proceso įstatymo pažeidimų, o taip pat ir teismo suinteresuotumą galinčių rodyti aplinkybių nenustatyta, todėl nėra ir pagrindo teigti, kad teismas bylą nagrinėjo šališkai.
Šis Klaipėdos apygardos teismo procesinis sprendimas įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Laima DOMARKIENĖ
Klaipėdos apygardos teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene (atstovė spaudai)
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas