Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-12-08
Peržiūrėta
327
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Koncertas Kurhauzo salėje
Gruodžio 29 d. 19 val. Kurhauzo salėje koncertuos atlikėjas Petras Daunys su programa „A tribute to Michael Buble“. Naujoji atlikėjo programa atliekama su pianistu virtuozu Feliksu Zakrevskiu. Šis projektas skirtas muzikos gurmanams, mėgstantiems pop-džiazo, bliuzo, soulo variacijas ir jau klasika tapusius, populiariojo žanro atlikėjų kūrinius. Programoje skamba žymiausios – Michael Buble, Ray Charles, Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, Billy Paul, Queen, The Beatles ir Nina Simone dainos.

Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos „Šimtmečio dovanos“
2018 metų vasario 16 dieną švęsime modernios Lietuvos gimimą – valstybės atkūrimo šimtmetį. Svarbiausias šimtmečio herojus – kuriantis, aktyvus pilietis. Prie prasmingo nacionalinio projekto „Šimtmečio dovanos“ prisidėjo ir Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos bendruomenė, šalia kitų daugybės iniciatyvų parengusi ir įgyvendinusi Palangos miesto savivaldybės remiamą mokinių saviraiškos programą – projektą „Skaitmeninis kinas. Aš tikrai myliu Lietuvą!“ (www.skaitmeniniskinas.lt). Mokyklos direktorės Laimutės Benetienės ir informacinių technologijų mokytojo metodininko Osvaldo Valiuko inicijuota ir įgyvendinta programa, kurios tikslas – kino meno pagalba populiarinant skaitmeninio kino kūrimą mokinių tarpe, skatinti jų pilietiškumą bei patriotiškumą, sulaukė didelio Lietuvos mokyklų bendruomenių susidomėjimo. Ši iniciatyva neliko nepastebėta ir Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriato, įgyvendinančio projektą „Šimtmečio dovanos“, kurio tikslas – veikti, kurti, savanoriauti, būti aktyviais ir neabejingais piliečiais – tais, kuriems rūpi, kurie patys kuria malonesnę aplinką, tvirtesnę bendruomenę, rūpinasi kitais ir skiria laiko Lietuvai!
Gruodžio 5 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos bendruomenės atstovai, kartu su daugiau nei 400 kitų Lietuvos herojų, buvo pakviesti į šventinį padėkos renginį, vykusį Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje. Renginio dalyvius pasveikino projekto „Šimtmečio dovanos“ globėjas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. „Jūsų „Šimtmečio dovanos“, skirtas laikas kitam, bendruomeniškumo stiprinimui – geriausias atjautos, gerumo ir pasiaukojimo pavyzdys. Tai – didžiausia dovana, artėjant atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Nuoširdžiai dėkoju Jums visiems“, – sveikindamas šventės dalyvius sakė Premjeras. Šventės metu savo patirtimi dalijosi aktorius Giedrius Savickas, muzikinę programą atliko Jurga Šeduikytė.
Projekto „Šimtmečio dovanos“ dalyviams buvo įteikti atminimo ženkliukai. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla, kaip ir kitos šventėje dalyvavusios organizacijos, buvo apdovanota ir svarbiausiu Šimtmečio simboliu – tautine vėliava.

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos metodinės tarybos pirmininkė, matematikos mokytoja metodininkė Ingrida ŠLEINIENĖ

Paaiškėjo pirmieji Kvitų žaidimo laimėtojai
Pirmąją Kvitų žaidimo savaitę gyventojai užregistravo per 40 tūkst. kvitų. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad antradienį Kvitų žaidime paaiškėjo pirmieji 10 laimingųjų, kurie laimėjo savaitinius prizus – po 200 eurų. Laimingų kvitų savininkai apie laimėjimą buvo informuoti telefonu trumposiomis žinutėmis. Pasitikrinti laimingų kvitų numerius galima Kvitų žaidimo puslapio https://kvituzaidimas.vmi.lt skiltyje „Laimėtojai“. „Džiugu, kad gyventojai aktyviai dalyvauja Kvitų žaidime ir registruoja kvitus. Beveik 60 procentų visų užregistruotų kvitų sudaro kvitai, gauti atsiskaičius už paslaugas“, – pasakoja Rolandas Puncevičius, VMI Kontrolės departamento, Verslo elektroninėje erdvėje ir elektroninėmis priemonėmis kontrolės skyriaus vedėjas, primindamas, kad Žaidime galima registruoti fiskalinius kasos aparatų kvitus, gautus už suteiktas paslaugas (pvz., maitinimo, kirpimo, remonto ir pan.) bei turgavietėse įsigytas prekes.
„Sulaukiame klausimų, ar laimėjimai bus apmokestinti. Užtikrinu, kad gyventojas nepatirs papildomų išlaidų, susijusių su mokesčių mokėjimu laimėjus prizą. Gyventojų pajamų mokestis bus sumokėtas iš priziniam fondui skirtų pinigų, o laimėtojo sąskaitą pasieks visa laimėta – 200 ar 5000 eurų – suma“, – pasakoja R. Puncevičius.
VMI primena, kad išsamią informaciją apie Kvitų žaidimą, jo taisykles, prizų atsiėmimo sąlygas galima gauti paskambinus į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882 arba užsukus į artimiausią VMI aptarnavimo skyrių. VMI aptarnavimo skyriuose darbuotojai ne tik suteiks informaciją apie Kvitų žaidimą, bet, reikalui esant, padės kvitą ir užregistruoti.

Būk matomas tamsoje
Gruodžio 12 d. 13-14 val. Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras centrinėje miesto aikštėje (Vytauto g. 96A) organizuoja akciją „Būk matomas tamsoje“. Akcijos metu bus dalinami atšvaitai miesto gyventojams ir miesto svečiams. Akcijos tikslas sumažinti traumų ir nelaimingų atsitikimų skaičių tamsiuoju paros metu.

Dainininkė Jurga koncertuos Palangoje
Dainininkė Jurga koncertuos muzikiniame klube „Vandenis“ gruodžio 22 dieną. „Kalėdos – šeimos šventė, o šeima man – ne tik patys artimiausi, bet visada – ir klausantieji mano muzikos, minties broliai ir sesės. Labai džiaugiuosi ir iš jų jausdama poreikį susitikti per šventes“, – sakė Palangoje augusi dainininkė.

„Auksinio proto“ žaidimo sezonas Palangoje baigtas
Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje nuo pat rugsėjo 19 d. iki gruodžio 5 d. kiekvieną antradienį rinkdavosi bendraminčiai, kurie suremdavo kaktas ir drauge mėgino atsakyti į „Auksinio proto“ klausimus. Tai ne tik žaidimas, bet ir galimybė pabūti kartu su savo bendruomene, užmegzti naujų pažinčių, praplėsti akiratį. 2017 m. rudens sezone Palangos bibliotekoje žaidė net 15 komandų. Reguliarusis sezonas baigtas ties dvyliktąja žyma – būtent tiek žaidimų buvo sužaista šį sezoną.
Džiaugiamės, kad šį sezoną iškovoti net 5 kvietimai į televizinį žaidimą „Auksinis protas“. Kiekvieną antradienį geriausiai pasirodžiusios komandos tarp didžiųjų ir mažųjų miestų įgijo teisę savo narius deleguoti į televizinį žaidimą „Auksinis protas“ – Palangos miestui atstovaus „RAKŪNŲ“ (2 kvietimai), „ORBITOS“ (2 kvietimai), ir „TADAM SU TRIM M“ (1 kvietimas) komandų nariai.
„Auksinio proto“ žaidimas – tai kokybiška intelektualus, smalsuolius ir įvairiausių visuomenės sluoksnių atstovus vienijanti pramoga. Sužaidus net 12 žaidimų šiame VIII sezone, ir suskaičiavus rezultatus, Palangos miesto protingiausia komanda tapo ir čempionų titulą iškovojo komanda „RAKŪNAI“, antrąją vietą užėmė „TADAM SU TRIM M“, bronza atiteko komandai „NUBLOKŠTI“. Visos komandos buvo apdovanotos Palangos miesto bibliotekos knygomis, o prizininkams atiteko ne tik atminimo dovanėlės, bet ir nuostabūs bei skanūs tortai. Čempionai buvo apdovanoti ne tik saldžiuoju prizu, bet ir rėmėjų dovana, už kurią dėkojame verslininkams Gediminui ir Mildai Gecams. „RAKŪNŲ“ komanda pergalę atšvęsti galėjo kavinėje „Šilelis“.
Žaidimas Palangoje šį sezoną baigėsi, tačiau dar laukia nacionalinis finalas Kaune, kuriame Palangai taip pat atstovaus geriausios komandos. Palanga tikrai turi kuo didžiuotis – tai išmintingi, gudrūs ir protingi žmonės – tai vėl bus galima įrodyti sugrįžtant į „Auksinio proto“ kovas 2018 m. sausio 16 d.

Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Kultūros projektų vadovas Martynas GIRININKAS

Daugiausiai serga kretingiškiai
Didžiausias sergamumas gripu ir ūminėmis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis praėjusią savaitę buvo registruotas Kretingos rajone (95,5 atvejo / 10 000 gyventojų), mažiausias – Palangos mieste (26 atvejai / 10 000 gyventojų).

Vaidas Šimaitis sieks iš valstybės prisiteisti 25 milijonus eurų
Deklaruodami, kad gina viešąjį interesą, ir sustabdę daugiabučių namų kompleksą „Elija“ Šventojoje, prokurorai pridarė tokių bėdų valstybei – „Elijos“ buvęs vystytojas Vaidas Šimaitis iš valstybės siekia prisiteisti 25 mln. eurų – tokį ieškinį valstybei jis pateikė. Teismas netrukus imsis nagrinėti šią pagal reikalaujamos atlyginti žalos dydį Lietuvoje, ko gero, dar negirdėtą bylą. Šventosios pakraštyje devynių daugiaaukščių namų kompleksą „Elija“ statęs verslininkas, buvęs bendrovės „Baltijos pirkliai“ vadovas, buvo priverstas šešerius metus bylinėtis teismuose, mat statybų inspektoriai nusprendė, kad šešių-devynių aukštų pastatai turi būti sumažinti iki penkių. Ir V. Šimaitis, ir „Baltijos pirkliai“ žalą patyrė dėl prokurorų veiksmų – 2008 metais Klaipėdos apygardos prokuratūra, deklaruodama, kad gina viešąjį interesą, kreipėsi į teismą dėl statybos leidimo panaikinimo. Prieš trejus metus šioje istorijoje teismas padėjo tašką neskundžiama nutartimi – statyba buvo teisėta. Skaitykite išsamų „Palangos tilto“ interviu su V. Šimaičiu antradienio numeryje.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius