Palangos pulsas

2018-03-19
Palangos pulsas

Kviečia dalyvauti žygyje „Gintaro kelias" ir akcijoje „Riedam"
Balandžio 2 d, antrąją šv. Velykų dieną, Palangos miesto gyventojai ir svečiai kviečiami dalyvauti kasmetiniame žygyje „Gintaro kelias" ir akcijoje „Riedam" bei pasirinktu būdu įveikti maršrutą Palanga - Šventoji. Šis renginys skirtas paminėti 1921 m. kovo 30 d. Palangos krašto prjungimą prie Lietuvos.
Balandžio 2 d., pirmadienis:
10 – 11 val. - dalyvių registracija (Jūratės ir Kastyčio skveras, Palanga).
11 val. – žygio „Gintaro kelias ir akcijos :Riedam“ startas (Jūratės ir Kastyčio skveras, Palanga).
12.30 – 14.30 val. – žygio dalyvių sutikimas, orientacinės varžybos, margučių ridenimo čempionatas. Kviečiame atsinešti savo margučius (Prieplaukos ir Jūros gatvių sankryža, Šventoji).

Gintaro rinka stabilizavosi
„Gintaro žaliavos kaina rinkose, kaip ir paklausa Kinijoje, stabilizavosi. Tai reiškia, kad Lietuvos gintaro juvelyrikos gamintojai gali skirti daugiau resursų lietuviško gintaro pramonės žinomumui didinti ir eksporto plėtrai“, – sako tarptautinės juvelyrikos ir gintaro parodos „Amber Trip 2018“ organizatorius ir vienas iš tuo pačiu pavadinimu veikiančio klasterio iniciatorių Giedrius Guntorius.
Kinijai eilę metų nepasisotinus gintaru, jo žaliavos kaina 2014 metais pasiekė piką – už populiariausios frakcijos, aukštos kokybės gintaro kilogramą buvo prašoma net 6 tūkst. eurų. Tačiau jau 2016 metais gintaro žaliavos kaina gerokai nukrito ir šiuo metu pačios populiariausios frakcijos gintaro (50-100 gramų gabalėlių) kilogramas kainuoja 3,5 tūkst. eurų.

Lietuvių kalbos konferencija ,,Lengvi kalbos sparnai“
Vasario 28 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vyko jau antrus metus organizuojama lietuvių kalbos konferencija ,,Lengvi kalbos sparnai“, skirta Gimtosios kalbos dienai. Pagrindiniu konferencijos motyvu pasirinkti filosofo Naglio Kardelio žodžiai: ,,Mums, lietuviams, gimtoji kalba nėra sunki našta, lemties užkrauta ant pečių ir lenkianti prie žemės lyg sunkus akmuo. Ne – tai lengvi sparnai, keliantys mus aukščiau nei kitų kalbų, kurias savo gyvenime išmokstame vėliau, sparnai. Jų nereikia prisirišti ant rankų kaip Ikarui – jie mums duoti pačios prigimties ir auga mums iš pečių, o pakilus aukštai nesutirpsta lyg vaškas.“ Konferencijoje savo tiriamuosius ir kūrybinius darbus pristatė I-III klasių gimnazistai. Rašytojo R.Granausko tekstą apie knygų vertę skaitė J. M. Kavolis (IIIC)- miesto meninio skaitymo konkurso nugalėtojas, tiriamąjį darbą apie šiuolaikinio jaunimo kalbą pristatė ID klasės mokinės P.Šleiniūtė, A.Kubiliūtė, K.Barauskaitė, G.Ramonaitė, vaizdinį pranešimą apie J.Gutenbergą ir P. Skoriną pristatė M.Mačys (IIID), savo esė apie kalbą perskaitė IIIB klasės mokinė Ieva Raškevičiūtė, respublikinio esė apie kalbą konkurso I vietos laimėtoja, o IIA klasės mokinė A.Daukšaitė, ,,Baltų lankų“ organizuojamo rašinio konkurso laureatė, perskaitė savo kūrybos rašinį ,,Poezija mano gyvenime“. Mokinius konferencijai ruošė mokytojos J.Galinauskienė, A.Šeštokienė, N.Šakinienė, R.Kačerauskienė. Į haiku konkursą ,,Mano kraštas prie jūros“, skirtą Palangos krašto prijungimui prie Lietuvos paminėti pakvietė mokytoja E.Karnauskaitė ir jos mokiniai A.Šimkus ir O.Stirblytė. Konferencijos vedėjai ir organizatoriai atsisveikindami iki kitų metų gimnazistus ir svečius (Palangos ,,Baltijos“ ir Vlado Jurgučio pagrindinių mokyklų mokytojus ir mokinius) pakvietė kuo aukščiau kilti gimtosios kalbos sparnais.
Palangos senosios gimnazijos inf.

Velykinis „Maximos“ parduotuvių darbo laikas

Kaip ir kasmet per šv. Velykas, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvės dirbs trumpiau nei įprastomis dienomis – kai kurios jų duris klientams atvers vėliau bei užsidarys anksčiau, o dalis parduotuvių pirmąją šv. Velykų dieną nedirbs visai.

L. Mažylio kolekcinė aistra – pašto antspaudai su retais vietovardžiais
Vasario 16-osios akto originalą suradęs profesorius Liudas Mažylis pripažįsta esąs aistringas kolekcionierius ir todėl nuolat lankosi įvairiuose sendaiktininkų ir antikvarų susibūrimuose.
„Kaskart lankydamasis tokiame renginyje tikiesi atrasti ką nors išskirtinio. Pripažinsiu, dar iki surandant aktą, vis pagalvodavau – o gal pavyks aptikti kokią užuominą, susijusią su pačiu aktu arba signatarais, kuri galėtų užvesti ant kelio“, - pasakojo profesorius, savaitgalį besiruošiantis apsilankyti didžiausiame Baltijos šalyse senturgyje „Laiko ratu“.
Jis kolekcionuoja įvairius senovinius dokumentus, atvirutes, o pagrindinis jo taikinys dabar – laiškai arba atvirutės su pašto antspaudais. Profesorių domina Pirmojo pasaulinio karo metų, tarpukario laikotarpiai, bet labiausiai – carinės Rusijos laikų palikimas. Jis taip pat nelieka abejingas ir įvairioms senovinėms nuotraukoms, tačiau šioje srityje nesispecializuoja.

Minint Kovo 11-ąją – dėmesys gimtajai kalbai, istorijai
Šventiniu jubiliejinės Vasario 16-osios – Kovo 11-osios laikotarpiu Šventosios pagrindinėje mokykloje didelis dėmesys buvo skirtas kalbai. Minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, buvo parengta ekspozicija, primenanti žymių Lietuvos ir pasaulio žmonių požiūrį į kalbą kaip svarbiausią sąlygą tautos išlikimui. Lietuvių kalbos mokytoja Aistė Viskontė pasirūpino, kad būtų pristatytas šimtmečio proga sukurtas šriftas ,,Signato“, vienijantis lietuviškas, lotyniškas ir vokiškas raides: tokiu šriftu signataras Jurgis Šaulys ranka rašė garsųjį Nepriklausomybės Aktą.
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimas mokykloje prasidėjo prie stilizuoto Gyvybės medžio, metaforiškai įkūnijančio kalbą kaip tautos gyvavimo pagrindą. Dailės mokytojos Daivos Šimkevičienės rūpesčio dėka Kovo 11-ajai šis medis išskleidė naujas galingas šakas, ant kurių susuko lizdus vienas už kitą gražesni ,,kalbos paukščiai“. Juos išradingai sukūrė I - X klasių mokiniai, suburti mokytojų R. Toliušienės, R. Birškuvienės, M. Petrauskienės, S. Sendrauskienės, auklėtojų I. Griškėnienės, D. Petkienės, R. Valantinaitės, J. Spučienės. Šitokiu būdu buvo įkūnyta trečius metus mokykloje vykdomo tęstinio projekto „Lietuvių kalba - gražiausia“ idėja. Šiemet mokiniai gvildeno temą ,,Frazeologizmų įmantrybės“. Gausūs pulkai „sparnuotais posakiais“ vadinamų frazeologizmų plunksnomis sugulė ant „kalbos medžio“ paukščių sparnų pagal temas: galva (VIII kl.), plaukai (VI kl.), akys (II kl.) burna (III kl.), dantys (X kl.), ausys (I kl.), rankos (V kl.), kojos (VII kl.) širdis (IV kl.). Šis projektas padėjo mokiniams ne tik suprasti perkeltines šmaikščių liaudiškų posakių prasmes, bet ir įsitikinti, kokia turtinga, išraiškinga yra lietuvių kalba.
Antroji minėjimo dalis vyko salėje, kur šventinę programą vedė aštuntokė Elėja Vilkauskaitė (scenarijus mokyt. Danutės Petkienės). Vyresniųjų klasių mokiniams pristačius istorijos tiriamąjį darbą ,,Lietuvos simboliai“ (mokyt. Aušra Liustrovienė), buvo iškilmingai sugiedota ,,Tautinė giesmė“. Mokyklos meninio skaitymo konkurso laureatams aštuntokams Motiejui Dagiliui, Mantui Gaučiui, Elėjai Vilkauskaitei padeklamavus istorinius įvykius menančius, gimtąją kalbą aukštinančius K. Bradūno, J. Degutytės eilėraščius, direktorė Valda Šarkienė apibendrino reikšmingojo Vasario 16-osios – Kovo 11-osios laikotarpio įvykius, padėkojo mokiniams ir mokytojams, aktyviai dalyvavusiems laisvos Lietuvos šimtmečiui skirtuose projektuose. Nacionalinio diktanto konkurso I etapo dalyviams buvo įteikti Padėkos raštai. Šio konkurso laureates Faustiną Eglynaitę (V kl., I vieta), Martyną Sumaryuk (VI kl., II vieta) ir Egidiją Japertaitę (VII kl,, III vieta), taip pat IV – V klasių matematikos olimpiados „Šimtas“ nugalėtojus Pauliną Sumaryuk (V kl., I vieta), Dominyką Leščiauską (V kl., II vieta), Rūtą Dragūnaitę (IV kl., III vieta) ir Jūrą Bradūnaitę (V kl., III vieta) direktorė pagerbė Pagyrimo raštais.
Pristačius pradinių klasių mokinių projektą ,,Piešiu Lietuvą“, pakvietus susipažinti su meilę Tėvynei, jos gamtai, žmonėms išreiškiančia mažųjų kūryba, šventės dalyvius džiugino pradinukių Urtės ir Elzės Mockučių, solistės Faustinos Eglynaitės atliekamos dainos apie Lietuvą (mokyt. Edmundas Jucevičius), mokyklos šokėjų grupės (mokyt. Vilma Petrošienė) pasirodymas.

Nijolė Šauklienė
Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja

Palangiškių debiutas Lietuvos suaugusių čempionate
Vilniuje vyko vienas svarbiausių šių metų karatė kiokušin renginių - suaugusiųjų karatė kiokušin čempionatas, kuriame varžėsi patys stipriausi kovotojai iš visų Lietuvos klubų. Šios varžybos buvo svarbios tuo, kad jų pagrindu bus formuojama suaugusiųjų rinktinė, kuri gegužės mėnesį gins Lietuvos garbę Europos čempionate Lenkijoje. Reikia pasidžiaugti, kad pirmą kartą tokio aukšto lygio varžybose debiutavo palangiškiai Aistė Jankauskaitė, Jūratė Milašiūtė ir Ronaldas Rusys.
Svorio kategorijoje iki 55 kg į pusfinalį patekusiai Jūratei Milašiūtei atiteko itin pajėgi varžovė iš Kauno, praėjusių metų Europos čempionato bronzos laimėtoja Erika Žeburtovič. Palangiškė nepabūgo tituluotos varžovės ir kova vyko labai atkakliai – išaiškint nugalėtoją prireikė net dviejų pratęsimų. Deja, po labai atkaklios kovos į finalą pateko kaunietė, o Jūratei teko kovoti dėl bronzos apdovanojimo. Šioje kovoje palangiškė parodė tikrą charakterį ir po 2 pratęsimų išplėšė pergalę prieš varžovę iš Vilniaus. Garbingai svorio kategorijoje iki 50 kg kovojo kita palangiškė Aistė Jankauskaitė, kuriai visai nedaug pritrūko iki finalo, tačiau liko su bronzos medaliu. Vaikinų tarpe svorio kategorijoje iki 75 kg debiutavęs Ronaldas Rusys turėjo pripažinti labiau patyrusių varžovų pranašumą ir liko be apdovanojimų.
Palangos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ treneriai Lukas Kubilius ir Aivaras Baltmiškis džiaugiasi, kad šiais metais pavyko net 3 palangiškiams debiutuotisuaugusiųjų čempionate. Abu treneriai kviečia visus norinčius visapusiškai sustiprėti bei siekti aukštumų sporte į karatė treniruotes. Naujokų priėmimas vyksta visus metus.
„Shodan“ inf.

Gimnazistų sėkmė regioninėje ekonomikos olimpiadoje
Vasario 28 dieną Palangos senosios gimnazijos mokiniai dalyvavo regioninėje ekonomikos ir verslo olimpiadoje, į kurią atvyko 24 mokiniai iš Klaipėdos apskrities mokyklų. Gimnazijai atstovavo II klasės mokiniai Adomas Janušas, Adomas Skalandžiūnas, Dovydas Žemaitaitis ir IV klasės mokinys Edgaras Nausėda. Juos olimpiadai ruošė ekonomikos mokytoja metodininkė Rasa Abelkienė. Susumavusi teorinės ir praktinės (uždavinių sprendimo) dalies rezultatus komisija paskelbė džiugią naujieną gimnazistams - olimpiadoje daugiausia taškų surinko ir pirmą vietą užėmė Dovydas Žemaitaitis, taip pat labai gerai pasirodė ir Edgaras Nausėda, kuris užėmė 4 vietą, kiti mokiniai, nors surinko mažesnį taškų skaičių, taip pat pateisino lūkesčius. Žinant, kad Dovydas atliko tokias pat užduotis, kaip ir olimpiadoje dalyvavę už jį vyresni mokiniai, rezultatas išties džiuginantis. I vieta besidžiaugiantis Dovydas surinko daugiau taškų nei aukštus reitingus užimančių Klaipėdos ir kitų miestų gimnazijų mokiniai. Ekonomikos mokytoja Rasa Abelkienė, kurios ugdytiniai dažnai parodo puikius rezultatus regione ir dalyvauja respublikinėse olimpiadose, teigia, kad Dovydas - išskirtinis mokinys, jis ne tik uoliai atlieka mokytojos skirtas užduotis, bet pats savarankiškai daug domisi ekonomika ir verslu. Tikimasi, kad Edgaras Nausėda ir Dovydas Žemaitaitis bus pakviesti į respublikinę verslo ir ekonomikos olimpiadą, kuri vyks balandžio 7 dieną Vilnius universitete.
Aistė Biknevičiūtė, Palangos senosios gimnazijos IIIC klasės mokinė
Nuotraukoje: Dovydas Žemaitaitis- regioninės ekonomikos ir verslo olimpiados nugalėtojas (Nuotrauka iš asmeninio D.Žemaitaičio archyvo)

Bibliotekoms- daugiau pinigų
Lietuvos bibliotekos gaus lėšų atnaujinti savo knygų fondus, sieks geriau prisitaikyti prie skaitytojų poreikių. Kultūros ministerija paskirstė valstybės biudžeto lėšas savivaldybių ir apskričių viešosioms bibliotekoms knygoms įsigyti. Iš viso šiemet tam skirta beveik 2 milijonai. eurų. Taip pat numatyta aprūpinti šalies bibliotekas specialia įranga bei priemonėmis, kurios padeda socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms naudotis bibliotekų paslaugomis.

Paskaitų ciklas su mitybos specialiste
Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradeda pavasario paskaitų ciklą su mitybos specialiste ir asmenine trenere Rūta Beišyte-Aminova. Biuras kviečia kovo 22 d. 17.45 val. dalyvauti pirmojoje ciklo paskaitoje „Kodėl daugiau ne visada geriau?”, kurios metu sužinosite ir įsitikinsite, jog harmoningai organizmo veiklai būtina subalansuota mityba bei fizinis aktyvumas. Renginys vyks Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga). Būtina išankstinė registracija telefonu 8 624 57 998 arba el. paštu [email protected]

Skelbiamas fotografijų konkursas
Skelbiamas fotografijų konkursas "Palanga. Jūros įkvėpta istorija". Nuotraukas konkursui prašome pateikti iki 2018 m. kovo 25 d.
Fotografijų konkurso organizatorius – Palangos kurorto muziejus. Partneris – Pavilostos kraštotyros muziejus (Latvija). Konkursas yra tarptautinio projekto „Palanga. Jūros įkvėpta istorija“ dalis, kuris finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Konkurso rėmėjas – Palangos miesto savivaldybė.
Konkursą koordinuoja Palangos kurorto muziejaus muziejininkė-istorikė Regina Šulskytė. Tel. Nr. +37065692596; 8 (460) 30631; el. paštas [email protected]

Kvietimas verslininkams
Savivaldybė kvietė verslininkus iki 2018 m. kovo 14 d. teikti pasiūlymus dėl viešųjų vietų, kuriose galima prekiauti ar teikti paslaugas Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, nustatymo. Šiuo metu galiojančios viešųjų vietų išdėstymo schemos ir viešųjų vietų aprašymas skelbiami adresu www.palanga.lt/index.php?2358076248#prekyba.

Padėkojo paslaugiam policininkui
Palangos miesto policijos komisariato viršininkas gavo pono Vytauto Valuntos pasirašytą padėką.

„Kovo 11 dieną, ryte, turėjome palydėti velionį į paskutinę kelionę iš Palangos laidotuvių namų. Mus informavo, kad laidotuvių namus rasime važiuodami pagrindine gatve. Iš jaunystės žinau, kad pagrindinė gatvė – tai Vytauto, ir čia mus klaidžiojančius pasivijo inspektorius. Inspektorius kantriai aiškino mums, kaip rasti laidotuvių namus, bet, nevisiškai supratus, mus palydėjo iki laidojimo namų. Prašau mūsų vardu nuoširdžiai padėkoti tuo meu budėjusiam pareigūnui už supratimą, malonų, taktišką bendravimą ir pagalbą“, – rašoma vyriškio padėkoje.
Paslaugus pareigūnas yra Palangos m. PK vyriausiasis patrulis Saulius Macius.

Mokėsi įveikti smurtą artimoje aplinkoje
Kovo 9 d. Palangos miesto policijos komisariate buvo organizuotas bendradarbiaujančių institucijų, užkardančių smurtą artimoje aplinkoje, susitikimas. Policijos komisariate susitiko Palangos miesto socialinių paslaugų centro, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro darbuotojai ir policijos pareigūnai.
Policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas G. Pocevičius pasveikino visus susirinkusius. Įdomią ir vertingą paskaitą vedė Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro vadovė D. Puidokienė tema „Smurtas artimoje aplinkoje: atpažinimo ženklai bei pagalba nukentėjus“, o bendruomenės pareigūnė pristatė dalyviams policijos pareigūnų veiksmus, reaguojant į pranešimus apie smurtą, taikomas priemones apsaugoti auką nuo smurto.
Centro vadovė paaiškino, kad smurtautojams dažnai būdingas dvilypumas: „Čia – myli, čia – muša“, ir tai dažnai smurto auką sulaiko nuo ryžtingų veiksmų. Pavydas tarp partnerių visai nereiškia, jog tai meilė. Taip pat lektorė akcentavo, kokią svarbią įtaką žmogaus elgesiui ir vertybėms turi vaikystės išgyvenimai.
Susitikimo dalyviai diskutavo apie smurto mažinimo šeimose priemones ir būdus, dalinosi gerąja patirtimi.

Rūpinasi eismo dalyvių saugumu
Kovo 6 d., nuo labo ryto, Palangos mieste pareigūnai organizavo prevencinę priemonę, skirtą pėsčiųjų ir dviratininkų daromų Kelių eismo taisyklių pažeidimų kontrolei. Taip pat Palangos pareigūnai atidžiai prižiūrėjo, kaip automobilių vairuotojai vykdo pareigas pėstiesiems. Priemonėje dalyvavo iš viso keturi policijos patrulių ekipažai, iš kurių vienas su policijos skiriamaisiais ženklais nežymėtu tarnybiniu automobiliu.
Policijos priemonės metu buvo nustatyti 37 Kelių eismo taisyklių pažeidimai, iš jų 20 pėsčiųjų padarytų pažeidimų, 7 dviratininkų padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai, 5 vairuotojai važiavo neprisisegę saugos diržo, 5 vairuotojai vairavo automobilį ir kalbėjo telefonu, nesinaudodami laisvų rankų įrangą
Dauguma pėsčiųjų, kurie važiuojamąją dalį kirto ne per pėsčiųjų perėją ir pažeidė Kelių eismo taisykles, teisinosi skubėjimu atlikti svarbius jiems darbus, skubėjimu į darbą ar susitikimą. Kartais skubėjimas gali būti lemtingas. Todėl, kad ir kiek skubant, privalu laikytis Kelių eismo taisyklių. Visų eismo dalyvių atsakingumas, pagarba ir rūpestis vienas kitu labiausiai prisideda prie saugumo kelyje.

Meras atsakė viešai dėl kertamo miško Kunigiškėse
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ paskelbus nuotraukas apie miško kirtimą Kunigiškės, antradienį, kovo 12 dieną, meras Šarūnas Vaitkus toje pačioje paskyroje įkėlė tokį įrašą (kalba netaisyta):
„Labas vakaras, vakar mačiau įkeltas nuotraukas,dėl miško tvarkymo ties Kunigiškiais. Todėl šiandien pasidomėjau šia situacija. Kaip minėjau savivaldybė nėra išdavusi leidimų retinti medžių nes ji tokios teisės ir neturi, kadangi visi miškai pradedant nuo Birutės parko palei Meilės al. iki Būtingės sienos su Latvija priklauso Valstybei. Jie vadinasi Valstybiniai miškai, kuriuos pagal specialius Valstybės patvirtintus miškotvarkos planus prižiūri ir tvarko Kretingos urėdija. Šiandien 14 val. į savivaldybę pasikviečiau Kretingos urėdijos miškininkus ir vadovus, kad jie paaiškintų situaciją. Miškininkai atsivežė patvirtintus planus keliems metams ir paaiškino, kad privaloma atlikti valymo darbus, kad rekreaciniai miškai neprarastų savo vertės, nesusirgtų ir nesunyktų. Kad medžiai vieni kitiems leistų augti ir t.t. Miškininkai pasakė, kad ir praėjusiais metais tvarkė miško atkarpą nuo Vaikų žaidimų parko iki "Lino" tako. Dabar tvarko kitą atkarpą į šiaurę ir tvarkys dar kelis metus. Miškininkai papasakojo, kad praėjusiais metais Palangos miesto tarybos narys E.Ž taip pat bandė sukelti ažiotažą dėl neva kertamų miškų, netgi piketą planavo organizuoti kviesdamas žmones ateiti, beje atėjo tik jis ir du jo draugeliai :) Bet kada miškininkai parašė atvykti ir supažindinti tarybos narį su dokumentais jis jiems pasakė, kad jam viskas aišku ir , kad šis nori tik PIARĄ pasidaryti :) Pastaruoju metu yra daug išgalvotų fb profilių, kurie kelia nebūtus skandalus net neišsiaiškinę situacijos. Tikiu, kad tai ne politikų išgalvoti profiliai :) Galiu tik dar kartą patvirtinti, kad visada regavau ir reaguosiu į žmonių iškeltas problemas. Gražaus vakaro.“

Nemokami floristikos užsiėmimai
Palangiškiai gali registruotis į nemokamus floristikos užsiėmimus su su floristėmis Evelina Grėbliauske ir Erika Pratapiene
Tematinė dviejų dienų floristikos stovykla :
Kovo 17-18 d. nuo 10:00 iki 18:00 val.
1 diena: Velykinės puokštės kūrimas
2 diena: Velykinės stalo kompozicijos margučiams sudėti kūrimas
Dalyviai kviečiami atsinešti svogūninių pavasarinių gėlių, Velykinių dekoratyvių papuošimų (paukščiukai, zuikučiai, velykiniai dekoratyvūs margučiai).
Meninės saviraiškos ugdymo ir kūrybingumo užsiėmimai:
Kovo 17-18 d. nuo 16:00 iki 18:00 val.
1 diena: Velykinio kabančio atviruko gamyba
2 diena: Kabančio gėlių kibirėlio ir kvepiančios žvakės kompozija.
Registracija: [email protected]
Mob.: +370 657 56939
Adresas: Žemaičių g. 17, Palanga

Unikalus suoliukas prie grojančio fontano
Palangoje, prie Muzikinio fontano, atsirado unikalus suoliukas (žiūrėkite nuotraukoje).

Piktinasi butų ūkio avarinės tarnybos reakcija
Audra Audrencija pasirašiusi palangiškė socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“kovo 9 d. pasidalijo savo slogia patirtimi bendraujant su UAB „Palangos butų ūkiu.“ Skelbiame jos įrašą (kalba netaisyta):
Norėčiau pasidalinti karčia patirtimi, kaip Palangos but.ūkio avarinė tarnyba reaguoja į avarinius iškvietimus. Kovo 8d. ryte informavau, kad užpylė kaimynai, po pietų sulaukiau santechniko, kuris apžiūrėjo užpiltą butą ir išvažiavo net neužsukęs vandens. Kovo 9d., kai dėl nelikviduotos avarijos jau buvo sugadintos ne tik lubos, sienos, bet ir integruoti baldai ir grindys, ir matydama, kad niekas neplanuoja net atvažiuoti -susisiekiau bendruoju telefonu. Po ko sulaukiau darbų vadovo Artūro Šiškevičiaus skambučio. Pasirodo, kad pati esu kalta, nes prieš 10 metų keičiau vamzdžius (kaip gera kaltinti net neišardžius sienų) ir nėr čia ko kelti balso, nes jis esąs labai jautrus pakeltam tonui. Atleiskite p.Artūrai- aš taip pat esu labai jautri, kai matau kaip gadinamas mano turtas ir tarnyba , turinti padėti, tiesiog nemato reikalo imtis bent minimalių veiksmų. Bet šiandien matyt bus džiugi diena- p.Artūras pažadėjo, kad teiksis užsukti vandenį. Galima tik pasidžiaugti, kad viltis neišplaukti iš buto atgimė!“

Meras kviečia parinkti baseino interjerą
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ meras Šarūnas Vaitkus kovo 12 d. paliko įrašą (kalba netaisyta):
„Sveiki palangiškiai, šventojiškiai ir Palangą mylintys svečiai ! 2015 metais kartu rinkome Palangos koncertų salės kėdžių spalvą ir formą :) dabar reikia Jūsų nuomonės dėl naujai statomo Palangos baseino su sveikatingumo centru ir pirčių kompleksu. Architektai pateikė baseino foje interjerą. A, B ir C. Kokį variantą rinktumėtės ? Pačio baseino, sveikatingumo centro su pramoginiais baseinais ir pirtčių kompleksu interjerą pateiksime vėliau.“

Savivaldybėse dirba daug giminaičių
Savivaldybių administracijose apie 18 proc. darbuotojų yra susiję giminystės ryšiais, dar maždaug tiek pat – partiniais ryšiais, pirmadienį pareiškė Prezidentūra. Apie tai ji paskelbė prezidentei Daliai Grybauskaitei inicijuojant įstatymų pataisas, kad pagal darbo sutartis viešajame sektoriuje įdarbinamiems specialistams būtų privaloma skelbti viešas atrankas. Anot Prezidentūros, Registrų centre šiuo metu dirba apie 15 proc. giminių, kelių įmonėse iki pertvarkos dirbo maždaug 17 proc. giminystės ryšiais susijusių žmonių, o valstybės valdomuose „Lietuvos geležinkeliuose“ iki reformos – 40 procentų. Anot Prezidentūros, 45 proc. viešojo sektoriaus tarnautojų teigia susidūrę su situacija, kai politikai protegavo savo partijų narius, kad šie eitų pareigas. Anot Prezidentūros, 45 proc. viešojo sektoriaus tarnautojų teigia susidūrę su situacija, kai politikai protegavo savo partijų narius, kad šie eitų pareigas.

Įvertinimas prezidentūroje
Palangos socialinių paslaugų centro lankytojai Valstybės atkūrimo 100-osioms metinėms nunėrė 350 metrų trispalvę pynę. Ji neliko nepastebėta Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos – Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kovo 11 centro atstovams įteikė tautinę vėliavą ir padėką.

Įžymybė „Palangos“ klube
Buvęs „Monaco“ ir Kijevo „Dinamo“ klubų futbolininkas Lukmanas Haruna netikėtai pasirodė A lygos pirmenybėse šią savaitę. Su „Super ereliais“ vadinamais Nigerijos rinktinės futbolininkais 2010 metų pasaulio čempionate žaidęs vidurio saugas būdamas 27-erių tikisi atgaivinti savo karjerą žaisdamas „Palangos“ komandoje.

Nerado kaltų dėl Dano Palucko pražiūrėto teistumo
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nerado kaltų dėl pražiūrėto socialdemokratų atstovo Dano Palucko antro teistumo, kainavusio jam Palangos savivaldybės nario mandatą. VRK vasarį sudarė tarnybinio patikrinimo komisiją ištirti, kodėl registruojant kandidatus savivaldos rinkimams 2015 metais komisijai neužkliuvo D. Palucko teistumas Italijoje, rašo 15min.
Nustatyta, kad D. Palucko pavardė buvo pateikta teistų asmenų sąraše, tačiau VRK netikrino, ar kandidatas turėjo vieną teistumą, ar kelis. Savo anketoje D. Paluckas buvo deklaravęs senesnį teistumą 1996 metais.
VRK vasarį panaikino D. Palucko mandatą jo paties prašymu, nors iš pradžių siūlyta teistumo Italijoje nenurodžiusį pajūrio politiką šalinti iš tarybos kaip pažeidusį rinkimų įstatymą.
Atsistatydinimo pareiškimą dėl naujo įrašo apie teistumą Italijoje D. Paluckas pateikė, kai komisija pradėjo tirti jo atžvilgiu gautą skundą. Pats D. Paluckas neigia buvęs teistas ir sakė kreipęsis į Italiją, kad išaiškintų situaciją.

Vilniaus „Žalgiris“ sutriuškino Palangos „Palangą“
Vilniaus „Sportimos“ manieže ketvirtadienį , kovo 8 d.,Lietuvos futbolo A lygos čempionato trečiame ture Vilniaus „Žalgiriui“ kelią pastoti bandė mįslinga „Palanga“, bet buvo aikštės šeimininkų skaudžiai nubausta rezultatu 4:0 (2:0). Du įvarčius pelnė slovakas Tomašas Malecas, po vieną įmušė brazilas Marquinhosas ir kitas slovakas Tomašas Šimkovčius.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas