Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-06-07
Peržiūrėta
464
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Lankėsi Lenkijos kultūros paveldo ekspertai
Birželio 1 d. Palangos miesto savivaldybėje lankėsi garbingi svečiai – lenkų kultūros paveldo specialistai bei istorikai: Tarptautinio kultūros centro Krokuvoje mokslinės tarybos nariai, tarp kurių – meno istorijos, istorijos paveldo, architektūros, socialinių mokslų profesoriai, buvęs Varšuvos karalių rūmų direktorius prof. AndrzejRotermund, lenkų istorijos instituto Berlyne direktorius Robertas Traba, Wilanowo rūmų direktorius PawelJaskanis.
Miesto meras Šarūnas Vaitkus, priimdamas svečius, akcentavo, jog Palangai kultūros paveldas – itin svarbus: „Kad šiandien galime džiaugtis didžiąja dalimi Palangos objektų, turime būti dėkingi grafams Tiškevičiams, kurie pastatė nuostabius rūmus, kuriuose šiandien įkurtas Gintaro muziejus, garsųjį ir neabejotinai visų lankomą Palangos tiltą, Kurhauzą, nuostabaus grožio vilas, kurios džiugina lankytojų akis dar ir šiandien“. Taip pat meras pasidžiaugė, kad tokie garbingi svečiai, atvykę į Lietuvą, patraukė būtent į pajūrį, ir jų skleidžiama žinia apie Palangos kultūrinį paveldą sklis tarptautiniu lygiu.
Svečiams buvo pristatyta Palanga, atsinaujinanti ir besiplečianti miesto infrastruktūra. Po priėmimo surengtos ekskursijos metu svečiai galėjo pasižvalgyti po kurortą, gyvai pamatyti Palangos kultūros ir gamtos paveldo objektus. Priėmimo metu svečiai asmeniškai merui dėkojo, kad būtent jų šalies pilietei, garsiai ir nusipelniusiai mokslininkei MalgorzataiOmilanowskai (MalgožataiOmilanovskai) suteiktas Palangos garbės pilietės vardas. „Profesorę su Palanga sieja moksliniais interesais pagrįsti ilgamečiai kultūriniai ryšiai. Suteikdami Palangos miesto garbės pilietės vardą, palangiškiai dar kartą parodė, jog labai vertina M.Omilanowskos išskirtinai svarų indėlį į mūsų kurorto kultūrinį gyvenimą“, – teigė meras Š. Vaitkus.

Kviečia į nemokamus jogos užsiėmimus
Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia pasinerti į jausmų ir patyrimų okeano gelmes – leiskime sau pamiršti visus rūpesčius ir vakarą praleisti apsuptiems krištolinių dubenų, varpų, gongo ir įvairių mušamųjų –perkusinių instrumentų skleidžiamų garsų.
Užsiėmimas vyks birželio 17 d. (sekmadienį) 18 val. Palangos botanikos parke šalia Rotondos.
Klausytis galima sėdint arba gulomis, tad reikia dėvėti tinkamus rūbus. Su savimi galite turėti pleduką! Dalyvavimas nemokamas.
Užsiėmimą ves Linas Švirinas. Organizatoriai: Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Daugiau informacijos: el. 8 624 57 998 arba el. paštu [email protected]

Nuniokojo gelbėtojų postą
Pirmadienį ryte Palangos gelbėtojai pamatė suniokotą pietinį gelbėtojų stoties postą, skelbia kl.lt. Spėjama, kad naktį iš sekmadienio į pirmadienį kažkas išlaužė plastikinį langą ir pavogė keturis gelbėjimo ratus, tiek pat gelbėjimo plūdžių bei gelbėjimo liemenių ir dvejus žiūronus. Buvo sugadintas plastikinis langas bei žaliuzės.
Suskaičiavęs nuostolius Palangos gelbėtojų tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas policijai pranešė, kad tarnybai padaryta žala siekia 1 296 eurus.
J.Pirožnikas spėja, kad toks vandališkas poelgis gali būti nelegaliai maisto gaminiais bei gėrimais paplūdimiuose prekiaujančių asmenų kerštas. Mat sekmadienį gelbėtojai talkino policininkams gaudant tokius nelegaliai dirbančius asmenis.
„Sulaikėme ne mažiau kaip dešimt asmenų. Tokių, kurie pardavinėja beliašus, visokius gėrimus ir šiaip neturi leidimo tokiai veiklai. Gelbėtojai yra policijos rėmėjai, mes turime teisę užkirsti kelią vykdomiems teisės pažeidimams, – kalbėjo J.Pirožnikas. – Kažkaip kovosime su vandalais. Esu medžiotojas. Gal reikės bebrų spąstus padėti. Įkiš koją, rėks per visą pliažą nesavu balsu. Atvažiuos policija ir juos sulaikys. Čia, aišku, juokauju, bet gintis nuo vagių reikės“.
Anksčiau panašių dalykų nėra buvę, tiesa, pernai gelbėtojų nameliai buvo aprašinėti necenzūriniais žodžiais.

Vykdoma apklausa dėl skrydžio Palanga-Vilnius
Jau kitų metų vasarą kelionė nuo pajūrio iki Vilniaus gali trukti vos pusantros valandos. Tokiam uždaviniui įgyvendinti svarstoma vidinio skrydžio Palanga-Vilnius atsiradimo galimybė, rašoma ve.lt.
Tokią idėją pateikė Klaipėdos miesto plėtros agentūra „Klaipėda ID“, kuri surengė apklausą. Joje respondentų klausiama apie gyvenamąją vietą, užimamas pareigas darbe, gaunamas pajamas bei potencialaus skrydžio svarbą. Beje, apklausoje kalbama ir apie galimybę lėktuvui nusileisti Kauno oro uoste.
Pasak „Klaipėda ID“ vadovo Simo Simanausko, tokia idėja sklandė jau seniai – dabar norima pasižiūrėti, ar yra realių galimybių ją įgyvendinti. Jo teigimu, esminis klausimas – kelionės greitis. Paprastai nuo pajūrio iki sostinės nuvykti užtrunka bent 3 valandas. Jeigu kelionės laiką būtų galima sutrumpinti valanda ar pusantros, skrydis duotų daug naudos. Paklaustas, kiek toks skrydis galėtų kainuoti, S. Simanauskas akcentavo skrydžių dažnumą.
„Klaipėda ID“ po apklausos susitiks su įvairiomis institucijomis ir verslo subjektais. S. Simanausko manymu, galimybė sutrumpinti kelionės trukmę nuo Vilniaus iki pajūrio būtų patraukli investuotojams.

Minėjo Kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną
Lietuvos šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos nariai birželio 2-ąją dalyvavo tradiciniame Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjime Klaipėdoje. Šventės metu pagerbti partizanai, o kariškiai susirinkusiesiems demonstravo jų kasdienybėje nuolat matomą įvairiausią karinę techniką.

Lietuvos universitetai pasauliniame reitinge
Pasauliniame universitetų reitinge Vilniaus universitetas (VU) nukrito į 488 vietą. Pernai VU buvo šoktelėjęs net 80 pozicijų ir pasiekęs 401-410-ą vietą. Tai buvo aukščiausia vieta Nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Vilniaus Gedimino technologijos universitetas (VGTU) taip pat krito žemyn. Šįmet jis pateko į 581-590 vietą. Pernai VGTU galėjo pasigirti 551-600-ąją vieta. Krito ir Kauno technologijos universitetas (KTU) – šįmet jis pateko į 751-800 vietą. Tuo metu pernai užėmė 701-750 vietą. Tokias pačias pozicijas išlaikė Vytauto Didžiojo universitetas. Kaip ir pernai, taip ir šįmet pateko tarp 800 ir 1000 geriausių aukštųjų mokyklų. Jau kelerius metus geriausiųjų pasaulio universitetų trejetuke išlieka tie patys universitetai: Masačiusetso institutas, Stanfordo ir Harvardo universitetai. Lyderių pozicijas jie išlaikė ir šįmet paskelbtame reitinge.

Susiburs viso pasaulio lietuviai
Liepos 1-ąją Vilniaus rotušės aikštėje trisdešimt lietuvių bendruomenių iš skirtingų pasaulio šalių ir 25 Lietuvos tautinės bendrijos kvies Lietuvos gyventojus susipažinti. Renginiu „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“ Pasaulio Lietuvių bendruomenė ir Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės siekia padėti susitikti viso pasaulio lietuviams ir čia gyvenančioms tautinėms mažumoms. Kartu Rotušėje ir jos prieigose vyks pasaulio lietuvių meno kūrėjų paroda ir koncertas.

Pagerbs atminimą
Šiemet birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, projektas „Misija Sibiras“ užsibrėžė tikslą pagerbti 105 tūkst. tremtinių ir politinių kalinių atminimą jau tradicine tapusioje atminties akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“ bei visuotinės tylos minutės metu.
Šią dieną tremtinių ir politinių kalinių vardai, pavardės ir likimai garsiai bus ištariami net 10-yje Lietuvos miestų, o visuotinė tylos minutė sujungs lietuvius visame pasaulyje, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius