Palangos „Pušynas“ kol kas lieka pavaldus VRM

Palangos tiltas, 2022-05-12
Peržiūrėta
639
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos „Pušynas“ kol kas lieka pavaldus VRM

Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ kol kas išlieka pavaldus Vidaus reikalų ministerijai (VRM), nors ji šios įstaigos teigė atsisakiusi. „Pušyno“ integravimas į pertvarkomą Klaipėdos ligoninių tinklą kol kas irgi nepradėtas.

„VRM priimtas sprendimas reabilitacijos centrą „Pušynas“ perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai nesikeičia. Sprendimo įgyvendinimo veiksmai prasidės po kelių mėnesių, siekiant šios įstaigos perdavimą sinchronizuoti su planais įgyvendinti gydymo įstaigų pertvarką“, – teigiama ministerijos atsakyme BNS. 

Pasak VRM, šiuo metu centre ir toliau teikiamos paslaugos pareigūnams. 

„Šiuo metu „Pušynas“ ir toliau dirba įprasta tvarka, teikia reabilitacijos paslaugas statutiniams pareigūnams“, – teigia VRM. 

Ketvirtadienį Ukrainoje apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su Ukrainos kolega Denysu Monastyrskiu aptarė ir per karą nukentėjusių teisėsaugos pareigūnų reabilitaciją Lietuvoje. Pasak ministrės, 200 Ukrainos pareigūnų galės būti priimti reabilitacijai, dalis jų – „Pušyne“.

„Pušyno“ direktorius Julius Tomas Žulkus sako kol kas jokių konkrečių planų dėl centro ateities nežinantis, tačiau sieja juos su Vyriausybės nutarimu, pagal kurį pertvarkomas Klaipėdos ligoninių tinklas, į kurį gali būti integruotas ir Palangos centras. 

„Pagal planą mūsų steigėjo teisės turėtų būti perduotos SAM. Konkretaus plano nematėme, orientuojamės pagal Vyriausybės nutarimą steigti Klaipėdos universiteto ligoninę. Kol kas dirbame taip, kaip dirbome ir pasikeitimų nematome“, – BNS sakė J. T. Žulkus.

SAM taip pat negalėjo atsakyti, kokiu pagrindu, prie kokis įstaigos ir kada bus prijungtas reabilitacijos centras. 

„Vyksta parengiamieji darbai, todėl sunku ką nors įvardinti“, – BNS sakė ministerijos Spaudos tarnybos specialistas Julijanas Gališanskis.

VRM pernai gruodžį pranešė atsisakanti penkių pavaldžių įstaigų, tarp jų – ir „Pušyno“, kurį planuota perduoti Turto bankui, tačiau tam Palangos savivaldybėje pasipriešinta baiminantis, jog centras, kuriame dirba apie 100 žmonių, gali būti likviduotas.

Šių metų sausį  A. Bilotaitė informavo, jog su SAM sutarta dėl reabilitacijos centro integravimo į sveikatos apsaugos sistemą.

Žiniasklaidoje taip pat pasirodė pranešimų, kad tokiu atveju būtų galima privatizuoti valstybines žemes, į kurias pretenduoja A. Bilotaitės bendrapartietės Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės uošviai. 

Dėl to Seimo demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą, o Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė netirti galimo ministrės viešųjų ir privačių interesų supainiojimo.

Ministerija jai pavaldžias įstaigas ir jų funkcijas įvertino vykdydama Vyriausybės programą, kurioje buvo numatyta atlikti viešojo sektoriaus funkcijų peržiūrą. Vienas motyvų buvo tai, kad pareigūnai sudaro tik nedidelę dalį iš viso šių įstaigų klientų srauto.

Be „Pušyno“, VRM nusprendė atsisakyti penkių įstaigų savininko teisių: valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centro „Dainava“, Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmų, Bendrystės ir socialinių inovacijų centro ir reprezentacinio pučiamųjų orkestro.Valdas Pryšmantas,

 

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ kol kas išlieka pavaldus Vidaus reikalų ministerijai (VRM), nors ji šios įstaigos teigė atsisakiusi. „Pušyno“ integravimas į pertvarkomą Klaipėdos ligoninių tinklą kol kas irgi nepradėtas.


Klaipėdos apygardos teismas pirmąja instancija išnagrinėtoje didelės apimties baudžiamojoje byloje (52 tomai), kurioje kaltinimai dėl didelės vertės UAB „Nidos pušynas“ turto iššvaistymo pareikšti 8 asmenims, priėmė išteisinamąjį nuosprendį.


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo konstatavo, jog gydytojos kaltė dėl jai pareikštų kaltinimų įrodyta


Trečiadienį, lapkričio 11 d., darbą baigianti darbą Sauliaus Skvernelio Vyriausybė priėmė Palangai svarbų sprendimą: prie jūros esančią „Auską“ kartu su ją supančia 21 hektaro pušyno teritorija perdavė Palangos miesto savivaldybei. Džiaugdamasis Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus paskelbė tokį įrašą savo Facebook paskyroje.


Verslas pagaliau gali išsilaisvinti nuo laidinių telefonų ir išsaugoti klientams žinomą numerį – technologijų lyderė „Tele2“ paskelbė, kad pradėjo teikti fiksuotojo ryšio paslaugas. Tai reiškia, kad įmonės, perkėlusios numerį į „Tele2“ tinklą, galės naudotis visais įprastos telefonijos sprendimais tiesiog išmaniuosiuose...


Kartais smalsu dirstelėti pro rakto skylutę ir sužinoti, ką veikia kaimynas, pažįstamas ar kitas mums kuo nors reikšmingas žmogus. „Palangos tiltas“ pakalbino miestą puošiančius ar kitaip prie kurorto gerovės prisidedančius žmones ir pasmalsavo, kaip jie leidžia savaitgalius, kokių įdomių laisvalaikio pomėgių turi. Visai netikėtai užkalbinti pašnekovai atvėrė...


Praėjusį antradienį įvykęs savivaldybės Tarybos posėdis padėjo tašką mieste gyvoms spekuliacijoms dėl „Litesko“ ateities po 2016-ųjų, kuomet baigiasi su šia privačia bendrove Palangos sutartis dėl miesto šildymo. Taryba pakartojo apsisprendimą: sutartis su „Litesko“ nebus pratęsta, o palangiškius po 2016-ųjų šildys savivaldybės įmonė...


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Šimtadienis – išties įsimintina šventė tiek kiekvienam dvyliktokui, tiek vienuoliktokui. Praėjusį pirmadienį pasibeldė ši tarsi ėmusi skaičiuoti tirpstančias paskutines dienas mokykloje šventė ir į Senosios gimnazijos abiturientų duris. Nors teko šimtadienį nukelti gedint poeto Justino Marcinkevičiaus, dvyliktokai ją sutiko nekantraudami ir kupini emocijų. Visgi jie nė nenutuokė, kokie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius