Palangos senojoje gimnazijoje nuskambėjo 100-asis Paskutinis skambutis

Palangos tiltas, 2023-06-02
Peržiūrėta
1358
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į paskutines savo pamokas abiturientai atvyko išpuoštais automobiliais.
Į paskutines savo pamokas abiturientai atvyko išpuoštais automobiliais.

Praėjusį ketvirtadienį Palangos senojoje gimnazijoje 118 abiturientų nuskambėjo paskutinis skambutis. Su ašaromis akyse abiturientai tarė „sudie“ mokyklai, paskatino čia liksiančius tausoti jų palikimą ir su jauduliu ėmė laukti paskutinio išbandymo – egzaminų.

Paskutinės pamokos – su brangiausiais mokytojais

Paskutinis skambutis įprastai abiturientams visada sukelia daug įvairių emocijų – ir džiaugsmo dėl naujų laukiančių patirčių, ir liūdesio bei nedidelės baimės. Ir visa tai teko sulipdyti į vieną šventę Gimnazijos trečiokams, kuriems tradiciškai tenka pareiga išlydėti vyriausiuosius Gimnazijos mokinius.

O viskas prasidėjo nuo itin trankaus pasivažinėjimo išpuoštais automobiliais po miesto gatves ir atvykimo į paskutines dvi pamokas. Viena buvo skirta atsisveikinti su auklėtojais, o kitos pamokos mokytoją abiturientai pasirinko patys. 

Ketvirtokai išreiškė norą paskutinę pamoką praleisti su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis Jūrate Galinauskiene, Aušra Šeštokiene, Rita Dočkuviene, Raimonda Kačerauskiene, istorijos mokytoju Audriumi Stonkumi, biologijos mokytoju Edvinu Piktuižiu, anglų kalbos mokytoju Vitaly Kirilov, geografijos mokytoju Nerijumi Vaišvila. Išrinktieji mokytojai stengėsi kuo įdomiau praleisti paskutinę pamoką, kad išeinantiems mokiniams ji liktų kuo ilgiau atmintyje.

Nuo scenos – ir muzikiniai sveikinimai 

Paskutiniai šventės akordai skambėjo Gimnazijos Didžiojoje salėje, kur trečiokai surengė ketvirtokams šventę. Bežengiančius į salę ketvirtokus trankiai sveikino Braziliškų būgnų orkestras, vadovaujamas muzikos mokytojo Augustino Užkurato, bei visi kiti Gimnazijos mokiniai, atskubėję pasidžiaugti švente. 

Renginio vedėjos trečiokės Marija Vieversytė ir Agnė Dimaitė negailėjo emocionalių sveikinimų, linkėjimų kiekvienam iš jų. Taip pat visus pasveikino ir abiturientų klasių vadovai – Vijutė Mickuvienė, Vitaly Kirilov, Dalia Rakauskienė, Ilona Pociuvienė ir Meilė Bukytė. 

„Garsiai ištarkit: aš galiu, noriu ir turiu – ir viskas jums bus įmanoma“, – linkėjo auklėtojai.

Į sceną dar kartą lipo muzikos mokytojo mokomi muzikantai, šokio pasirodymą pristatė Justina Lukošytė, koncertavo Gimnazijos muzikos grupė „Adomanija“, paskutinį kartą kartu kaip Palangos senosios gimnazijos mokinės į sceną lipo padainuoti sesės abiturientė Eglė ir antrokė Liepa Bracaitės. 

Pasveikino ir pirmosios auklėtojos

Žinoma, Paskutinio skambučio šventė neįsivaizduojama be pačių pirmųjų auklėtojų, padėjusių žengti pirmuosius žingsnius mokslo link, tad geriausios kloties linkėjo mokyklą baigiantiems abiturientams jų pradinių klasių auklėtojos, prisiminusios ir kiekvieną jų atskirai, ir bendras anuometines veiklas bei išdaigas.

Garbingai perduotas simbolinis mokyklos raktas trečiokams – būsimiesiems ketvirtokams. 

„Paliekam jums pačias jaukiausias susibūrimo vietas, mokytojus, be galo daug emocijų, išgyvenimų, saugokit, mylėkit šią mokyklą“, – skatino abiturientai, pakvietę į savo pabaigimo šventę liepos mėnesį. 

Tad belieka dar kartą palinkėti geriausių egzaminų rezultatų ir itin palankaus vėjo pasirinkimuose!

Palangos senosios gimnazijos informacija

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2023-06-05 06:00 (IP: 162.158.222.246)
Tai pats geriausias ir neužmirštamas laikas... Visada prisimini tas dienas,, klasiokus, mokytojus... norisi sugrįžti į mokyklą... Sekmes

Taip pat skaitykite

Praėjusį ketvirtadienį Palangos senojoje gimnazijoje 118 abiturientų nuskambėjo paskutinis skambutis. 


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Šių metų spalio 7 – 8 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko III-asis kino edukacijos projektas gimnazistams ,,KINO BUSO” kino dirbtuvės.


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Vakar, rugsėjo pirmąją – Mokslo ir žinių dieną – devintą ryto suskambėjęs pirmasis skambutis į klases sukvietė Palangos bendrojo lavinimo mokyklų moksleivius. Ypač jaudindamiesi prie savųjų mokyklų tėvelių lydimi rinkosi pirmokėliai, pasirengę pirmą kartą žengti į mokslo ir žinių pasaulį. Šiais mokslo metais jų – net šimtas penkiasdešimt devyni.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Gimnazistams nuskambėjo paskutinis skambutis

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 30 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Lietuvos gimnazijos ir vidurinės mokyklos paskutinio skambučio švente atsisveikino su savo abiturientais. Šiemet mokyklas baigia 40 544 abiturientų. Palangos senajai gimnazijai pamoti turėtų 205 abiturientai, žinoma, sėkmingai išsilaikę egzaminus. Praėjusiais metais gimnaziją baigė 175 abiturientai.


Orkestro garsais lydima eisena Palangos centre vakar ryte sukėlė diskusijų – ar kurorto šventė prasidėjo kiek anksčiau, nei numatyta, ar tai visą savaitgalį truksiančių linksmybių repeticija, ar tiesiog atrakcija gyventojams. Tačiau iš tiesų, abiturientai šventė savo šventę – vakar Palangos mokyklose tilindžiavo Paskutinis Skambutis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius