Palangos šilumos ūkio planas – rėmai vartotojams

„Palangos tilto“ informacija, 2009-10-28
Peržiūrėta
1058
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto savivaldybėje pradėtas svarstyti bendrovės „Cowi Baltic“ parengtas specialusis šilumos ūkio planas. Kaip nurodoma aiškinamojoje dalyje, pagrindinis jo tikslas yra tenkinti vartotojų šilumos poreikius mažiausiomis sąnaudomis bei atkreiptas didžiulis dėmesys į poveikį aplinkai.

 

Rengiant dokumentą visa Palangos miesto savivaldybės teritorija buvo suskirstyta į šilumos vartotojų zonas. Vadovaujantis šilumos ir gamtinių dujų tiekimo įmonių duomenimis bei kurorto Bendrajame plane pateikta informacija apie esamą ir planuojamą atskirų teritorijų užstatymo intensyvumą, kiekvienoje zonoje buvo nustatytas vartotojų skaičius, šilumos galia bei metiniai jos poreikiai. Zonose, kuriose išvystyti centralizuoto šilumos tiekimo tinklai, papildomai vertintas šilumos trasų ilgis, šilumos nuostoliai jose, numatomos išlaidos jų remontui bei keitimui ateityje ir šilumos generavimo kaštai.

Palangos miesto šilumos ūkio specialiajame plane numatyta, jog tose zonose, kuriose nėra išvystyta centralizuota šilumos aprūpinimo sistema, pasirinkta prioritetu laikyti necentralizuotą šilumos aprūpinimo būdą. Šiose zonose šilumai gaminti parinktas naudoti kuras – mediena, neviršijant leidžiamos oro taršos. Kitose zonose kaip prioritetinis kuras yra numatomos gamtinės dujos.

Parengtame dokumente dėl naujų vartotojų aprūpinimo šiluma numatytos ir galimos išimtys. Nebus draudžiama atskiriems vartotojams šiluma apsirūpinti alternatyviu būdu, tačiau pastariesiems teks įrodyti, kad toks būdas apsirūpinti yra naudingesnis. Išimtis bus taikoma reabilitacinėms gydymo įstaigoms. Pastarosioms bus leidžiama naudoti mišrų šildymo būdą – centralizuotą ir autonominį. Be to, objektų sąrašas, kuriems taikoma ši išimtis, turės būti tvirtinamas savivaldybės Taryboje.

Zonose, kuriose didžioji dalis vartotojų naudojasi centralizuoto šilumos tiekimo paslaugomis, specialusis planas nebenumato kito šiluma apsirūpinimo būdo. Vartotojams, pareiškusiems norą apsirūpinti kitu šildymo būdu, t.y. atsijungti nuo centralizuoto šilumos tiekimo, keitimas bus traktuojamas kaip neatitinkantis šilumos ūkio specialiojo plano.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


Penktadienį, kovo 24 dieną, Seimo narys Antanas Vinkus lankėsi Palangoje, Šventojoje ir Kretingoje. Palangoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Elgesio medicinos instituto klinikoje, kur sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis atliekama reabilitacija, veikia streso ligų dienos stacionaras ir konsultuoja specialistai, vyko susitikimas su įstaigos darbuotojais, čia...


Po beveik 15 metų vėl miestą pradėjusios šildyti UAB „Palangos šilumos tinklai“ pirmoji savaitė, paleidus šilumą, praėjo be netikėtumų ir rimtesnių išbandymų. „Išties, pirmąją savaitę jokių netikėtumų ar trikdžių neužfiksavome. Visas procesas vyko sklandžiai, pagal planą. Galima sakyti: tiesiog įprastas šildymo sezonas, –...


Kaip tėvai skaičiuoja kiekvieną naujagimio dieną, taip jas kalendoriuje pažymi ką tik iš „Litesko“ miesto šilumos tinklus į savo rankas perėmusi UAB „Palangos šilumos tinklai“. Į susitikimą su miesto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu – atvykę įmonės darbuotojai sulaukė patikinimo, kad miestas...


Likus vos dviem savaitėms iki sutartimi numatyto UAB „Litesko“ iš miesto nuomojamo turto perėmimo į UAB „Palangos šilumos tinklai“ rankas, galima lengviau atsikvėpti – praėjusią savaitę buvo pasirašytos darbo sutartys su į miesto šilumos įmonę pereinančiais darbuotojais, priimti į darbą aukštesnės grandies vadovai, kurių...


„Veolia“ investicinis ginčas prieš Lietuvą gali turėti poveikį visų grupės įmonių, tarp jų ir „Litesko“, veiklai Lietuvoje. Prie ieškinio gali būti prijungti atskirų savivaldybių ir atskirų pareigūnų diskriminaciniai veiksmai ir pareiškimai, galintys turėti įtakos „Veolia“ įmonių veiklai. 


Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymas reglamentuoja šilumos ūkio valstybinį valdymą, šilumos subjektų veiklą, jų santykius su vartotojais, tarpusavio ryšius ir atsakomybę.  


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Balandžio mėnesį prasidėjo miesto centralizuotos šilumos tiekimo sistemos modernizavimas Sodų g. bei Kretingos g. kvartaluose. „Darbai netrukus pasieks finišo tiesiąją“, - sako UAB „Litesko“ Palangos filialo „Palangos šiluma“ direktorius Romualdas Jablonskis.


Palangos šilumos ūkio planas – rėmai vartotojams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 28 | Rubrika: Miestas

Kurorto savivaldybėje pradėtas svarstyti bendrovės „Cowi Baltic“ parengtas specialusis šilumos ūkio planas. Kaip nurodoma aiškinamojoje dalyje, pagrindinis jo tikslas yra tenkinti vartotojų šilumos poreikius mažiausiomis sąnaudomis bei atkreiptas didžiulis dėmesys į poveikį aplinkai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius