Palangos socialdemokračių kelionė į Europos politikos sostinę Strasbūrą

"Palangos tilto" informacija, 2019-09-26
Peržiūrėta
1599
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rugsėjo 15 dieną į dalykinę-pažintinę kelionę po Europos politikos lopšiu vadinamą Strasbūrą Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės kvietimu išvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus narės Vilma Vorienė ir Virginija Steponkienė. Savaitę trukusios išvykos metu daug pamatyta, daug pažinta, pasisemta ir politinių įžvalgų, nes, kaip bebūtų, šis miestas ir politika yra neatsiejami dalykai.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus atsakingoji sekretorė Vilma Vorienė ir skyriaus tarybos narė Virginija Steponkienė dar ir šiandien gyvena patirtais įspūdžiais. Savaitę trukusi kelionė dovanojo joms galimybę pažinti ir pamatyti Europos demokratinės politikos širdį – Strasbūrą. Ir už tai moterys dėkingos savo partijos kolegei Vilijai Blinkevičiūtei, kurios rūpesčiu ši išvyka ir buvo suorganizuota.

Kelionė į Strasbūrą – tai ne tik grožėjimasis miestu, čia esančių turistinių objektų lankymas, bet ir pažintis su čia veikiančiomis svarbiausiomis Europos Sąjungos institucijomis. Kaip žinia, šiame Prancūzijos mieste įsikūręs Europos Parlamentas, Europos žmogaus teisių teismas. Pasak V. Steponkienės, pagrindinės jų kelionės tikslas ir buvo susijęs su Europarlamento pažinimu.

Viešnagės Europos Parlamente metu kelionės dalyviams buvo surengtos įdomios ir naudingos paskaitos apie Parlamento veiklą, jo funkcijas, taip pat pristatytas ir mūsų šalį atstovaujančių parlamentarų darbas.

„Ypatingai džiugu, jog išvykos metu buvo sudaryta galimybė pabendrauti su parlamentare, Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto vicepirmininke bei Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto nare Vilija Blinkevičiūte. Tokia patirtis kelionės dalyviams – neįkainojama“, – apie kolegių išvyką į Strasbūrą atsiliepia LSDP Palangos skyriaus pirmininkė Svetlana Grigorian.

Tuo, ką patyrė ir pamatė, džiaugiasi ir V. Vorienė. Pasak palangiškės, įspūdžiai ir šiandien suteikia gerų emocijų. „Buvo labai smagu apsilankyti Europos Parlamente. Turėjome galimybę pabuvoti posėdžių salėje, stebėti iš arti, kaip vyksta balsavimai, Europarlamentarų darbas“, - kalba V. Vorienė.

Moteris sužavėjo Europos Parlamento pastatas, jo architektūra ir ten tvyranti maloni aplinka.
Pozityviai nuteikė ir kiti kelionės potyriai: nuostabūs gamtos vaizdai, pamatyti miestai, lankytini objektai tokie kaip Strasbūro Dievo Motinos Katedra, Vobano užtvankos vaizdas, Mažosios Prancūzijos kvartalas. O kur dar naujos patirtys ir pažintys!
Grįžusios iš šios puikios kelionės V. Steponkienė ir V. Vorienė įspūdžiais pasidalijo su savo partijos kolegomis ir bičiuliais. „Patirti įspūdžiai Europos demokratijos tvirtovėje įkvepia ir drąsina ateities planams ir darbams, gal ir nelabai dideliems, bet naudingiems mūsų mylimai Palangai“, – sako moterys.
Ši kelionė – puikus pavyzdys, jog būti politikoje reiškia būti pasiruošusiam patirti kažką naujo. „Politika – tai naujos pažintys, naujos galimybės, tai gyvenimas paskirtas visuomenei. Būti viso to dalimi – atsakinga ir labai įdomi veikla. Šia patirtimi norėtųsi dalintis su kuo daugiau žmonių. Mūsų partijos durys atviros visiems“, – pastebi S. Grigorian ir kviečia jungtis į socialdemokratų gretas.


Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus inf.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sveiki atvykę į Bijotus, Lietuvos mažąją kultūros sostinę!

"Palangos tilto" informacija, 2022 09 03 | Rubrika: Miestas

Pakeliui link pajūrio, nusukus vos kelis kilometrus nuo pagrindinės šalies automagistralės, galima patekti į Bijotus – Lietuvos mažąją kultūros sostinę. Šiemet šis garbingas vardas nedideliam Bijotų miesteliui suteiktas neatsitiktinai. Čia lygiai prieš 210 metų bajoras Dionizas Poška tūkstantmečio ąžuolo kamiene įrengė pirmąjį viešą muziejų Lietuvoje, kurį pavadino „Baubliais“. Todėl būtent...


Bet kuris karas yra baisus. Bet vienoks įspūdis, kai vos už tūkstančio kilometrų sugriautą ar karo žaizdas pradėjusią laižytis šalį matai per televizijos ekraną ir visai kitoks, kai tai regi savo akimis. „Man kelionė į Ukrainą birželio pradžioje ilgai įsimins. Ne tik dėl to, kad ten, ypač Kijeve ar jo priemiesčiuose, pavyzdžiui, Bučoje, kuri yra Palangos miestas partneris, ypatingai suvoki...


Lietuvai padovanotas auksas, trys medaliai su vyrų rinktine, vienas už kitą geresni klubiniai sezonai ir pavyzdys, jog krepšinyje galima iškilti ir iš mažiausių miestelių. 36-erių Renaldo Seibučio kelionė profesionaliame krepšinyje truko 17 metų, o ją sustabdė antroji nugaros išvaržos operacija, rašo Tomas Vanagas, Basketnews.lt reporteris


Praėjusį sekmadienį, rugpjūčio 15 d., Seimo narys Petras Gražulis vyko iš Palangos į sostinę. Nepraėjus nė valandai dėl remontuojamo kelio susidarė kamštis, kurį politikas bandė aplenkti chuliganiškai spūstį lenkdamas iš dešinės.


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Rugsėjo 15 dieną į dalykinę-pažintinę kelionę po Europos politikos lopšiu vadinamą Strasbūrą Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės kvietimu išvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus narės Vilma Vorienė ir Virginija Steponkienė. 


Pirmadienį 55-iems žinomiems visuomenės veikėjams viešai paraginus Sąjūdžio pradininką, olimpietį, rašytoją, filosofą Arvydą Juozaitį dalyvauti 2019-ųjų metų Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, jis sulaukė didelio žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio. Žurnalistai, daugelis žmonių, o ir nemažai politikų kreipėsi į A. Juozaitį, prašydami išsakyti savo...


Lapkričio 5 dienos rytą Palangos senosios gimnazijos III-IV klasių mokiniams prasidėjo kiek neįprasta kelionė literatūros takais. Nuvykę į Kauną, pirmiausia aplankėme Maironio lietuvių literatūros muziejų. Apžvelgti svarbiausius Jono Mačiulio gyvenimo įvykius mums padėjo išlikusios autentiškos Maironio nuotraukos, jo rašytų kūrinių rankraščiai bei gidė, kuri su...


Mano kelionė iš Anglijos, Bristolio, į Lietuvą, o man ir į Palangą, buvo įdomi ir stebint, ir pašnekinant bendrakeleivius, kurie Anglijoje tikisi geresnio gyvenimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius