Palangos valdžia dėl išmestų tūkstančių nesijaudina

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-08-22
Peržiūrėta
675
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto valdžia pritarė investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracinės patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos. Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas įpareigotas rengti dokumentus, būtinus viešųjų pirkimų procedūroms atlikti, bei priimti rengtą, bet nebaigtą naujo pastato techninį projektą ir nutraukti su bendrove „Ardunay Baltic“, atlikusia projektavimo darbus, sutartį. Mokesčių mokėtojams naujojo Savivaldybės pastato projektavimo darbai jau kainavo  per 100 tūkst. litų.

 

Iškratė piniginę

Miesto savivaldybė dar 2008 metais naujojo pastato techniniam projektui parengti pasirašė su projektavimo įmone „Ardunay Baltic“ sutartį, kurioje už suteiktas paslaugas buvo sutarta sumokėti per 446 tūkst. litų. Tačiau Kultūros paveldo Klaipėdos teritorinis padalinys projektiniams pasiūlymams nepritarė. Šioje situacijoje, gavus neigiamą išvadą, projektuotojai informavo Palangos miesto savivaldybės administraciją, kad yra priversti stabdyti darbus iki bus pasiūlyti sprendimo būdai.

Savivaldybės administracija pagal pernai rugpjūtį pateiktą atliktų darbu priėmimo-perdavimo aktą projektuotojams sumokėjo per 100 tūkst. litų.

 

Gali patirti nuostolių

Nutraukiant paslaugų sutartį su projekto rengėjais, kyla rizika, jog Savivaldybė gali patirti nuostolių. Jei kils teisminis ginčas ir bus įrodyta, kad ne dėl projektuotojų kaltės neužbaigtas projektas, teismas Savivaldybės administracijai gali priteisti apmokėti likusius per 300 tūkst. litų.

 

Buvo pasirengę užbaigti

Kaip „Palangos tiltui“ sakė UAB „Ardunay Ingeieria“ projekto vadovas Jevgenijus Pičiuginas, informacijos apie sutarties nutraukimą jis dar neturįs. „Mes atlikome dalį darbų ir buvome pasiruošę juos užbaigti. Tačiau iškilus problemai dėl sklypo detaliojo plano, teko darbus sustabdyti“, - sakė projekto vadovas.  Nors, anot jo, buvo pateiktas ne vienas, o keletas projektinių pasiūlymų, procesas negali būti begalinis ir laukti teismų maratono baigties dėl teritorijos detaliojo plano nėra prasmės.

 

Akiplėšiškai nereikalaus

Pasak J.Pičiugino, jei nuspręsta sutartį nutraukti, tai įmonė nori, kad būtų atsiskaityta už atliktus darbus. „Jokiu būdu nebus akiplėšiškai reikalaujama sumokėti už tai, kas nepadaryta. Būtų neetiška reikalauti visos sumos,“ - savo nuomonę dėl sumokėjimo už darbą komentavo projekto vadovas.  Kokia tai būtų  pinigine išraiška suma, sakė nenorįs  kalbėti, nes užsakovas yra Savivaldybė ir iš jos nėra gautas oficialus raštas apie sutarties nutraukimą.

 

Turėtų pakakti

Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pareigas einantis Svajūnas Bradūnas sakė manąs, kad kiek Savivaldybė sumokėjo už projektą, turėtų pakakti. Šiaip, anot architekto, jiems nesiruošiama daugiau mokėti, nes projektuotojai nesuderino su užsakovu, t.y. Savivaldybės administracijos direktoriumi, projektinių pasiūlymų. „Kai Kultūros paveldo departamentas pareiškė nederinąs projekto, apsispręsta ieškoti alternatyvos, numatant naujo administracijos pastato įsigijimą ne miestui priklausančioje žemėje,“- argumentavo valdžios apsisprendimą architektas.

 

Pradėtos ruošti konkurso sąlygos

Architekto S.Bradūno teigimu, jau pradėtos ruošti konkurso sąlygos investiciniam projektui įgyvendinti. Be to, anot pašnekovo, bus atlikta analizė, kokioje konkrečiai vietoje turėtų būti pastatas, kad visiems būtų patogu tiek jame dirbti, tiek miestiečiams lankytis.

„Domina tik tie  sklypai, kurių detaliojo planavimo dokumentai „neužkliūva“, o taip pat bus vertinami realūs investuotojų pasiūlymai. Tokiu būdu, bus perkamas jau pastatytas administracinis pastatas. Tad be jokių abejonių, kaip pirkėjai, turėsime teisę pareikšti savo norus,“ - apie būsimą valdžios pirkinį kalbėjo  S.Bradūnas.


Gavo pasiūlymą

Pavasarį miesto mero Vytauto Stalmoko iniciatyva buvo kviečiami verslininkai pasitarti dėl naujojo Savivaldybės administracinio pastato statybos. Pas merą apsilankęs bendrovės „Palangos statyba“ valdybos pirmininkas Rimantas Jasiukėnas miesto valdžiai pasiūlė per dvejus metus pastatyti 4 tūkst. kv. m pastatą bendrovei priklausančiame sklype Ganyklų gatvėje. Verslininkas sakė už patalpų nuomą kas mėnesį pageidautų apie 40 Lt už kvadratinį metrą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Jau aštuntąjį kartą skelbiamas viešas aukcionas dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Vytauto g. 73 bei jam priklausančių garažų, žemės sklypo pardavimo. Kol kas pirkėjo nepavyksta rasti, nors nekart buvo mažinama kaina. „Palangos tiltas“ domėjosi, kokios priežastys slypi, kad pastatas iki šiol neturi naujojo šeimininko....


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė Palangos miesto savivaldybės administracijos 2008-2011 metais vykdytų viešųjų pirkimų tikrinimo ataskaitą. Iš viso patikrinta 12 pirkimų, už daugiau nei 7,5 mln. litų sumą. Tarnyba užfiksavo grubius pažeidimus daugelyje jų. Meras Šarūnas Vaitkus pastebi, kad visi pažeidimai buvo padaryti pirkimus vykdant buvusiai savivaldybės...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos miesto savivaldybės Peticijų komisijoje pripažinta, jog šį rudenį mitingavusių palangiškių parengtoje peticijoje reikalavimas  nutraukti sutartį  su UAB „Litesko“, pagrįstas. Regis, turi būti startas nutraukti neskaidriai ir netinkamai vykdomą sutartį, tačiau aktyvioji bendruomenės dalis pradėjo pagrįstai nuogąstauti, kad valdžia vilkina priimti sprendimą.


Viešųjų pirkimų tarnybai užkliuvo praėjusių metų miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir įstaigų papildomų paslaugų pirkimas. Tarnybai kilo abejonių dėl apie pustrečio milijono litų pirktos papildomos paslaugos šiukšlėms vežti iš vienintelio tiekėjo „Palangos komunalinis ūkis“. Tarnybos konstatuota, jog sprendimas vykdyti pirkimą neskelbiamų derybų būdu yra...


Ruošiama sutartis dėl naujojo Savivaldybės pastato

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybai pritarus investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracijos patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos, pradėtos rengti konkurso sąlygos jam įgyvendinti.


Kurorto valdžia pritarė investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracinės patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos. Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas įpareigotas rengti dokumentus, būtinus viešųjų pirkimų procedūroms atlikti, bei priimti rengtą, bet nebaigtą naujo pastato techninį projektą ir nutraukti su bendrove „Ardunay...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius