Palangos vardas skambėjo Kefalonijoje

„Baltijos“ vidurinės mokyklos Comenius projekto komanda, 2009-04-25
Peržiūrėta
489
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Balandžio 2-9 dienomis „Baltijos“ vidurinės mokyklos mokytojų delegacija dalyvavo „Mokymosi visą gyvenimą“ programos Comenius daugiašalio projekto „Vanduo mus jungia“ baigiamojoje konferencijoje Graikijos saloje Kefalonijoje. Argostolyje, Kefalonijos sostinėje, skambėjo Palangos vardas, kurio dar prieš porą metų net nebuvo girdėję šio kurortinio miestelio gyventojai. Palangos savivaldybės dovanota knyga „Palangos paveldas“, kurią perdavė mokyklos direktorius A.Kniukšta,  pradžiugino Argostolio municipaliteto merą.

 

Nuveikta daug darbų

Lygiai prieš metus Palanga priėmė būrį svečių iš Bulgarijos, Graikijos, Rumunijos ir Slovėnijos, o šiemet visus projekto dalyvius sutiko Graikija. Per dvejus metus visos šalys atliko daug įdomių tiriamųjų ir kūrybinių darbų. Skirtingas šalis suvienijo noras suvokti vandens reikšmę jų krašto žmonėms ir siekis prisidėti prie jo saugojimo. Vaikai piešė plakatus, raginančius tausoti vandenį, iliustravo legendas apie Baltijos jūrą, tapė ant šilko, gamino knygų juosteles naudodami batikos techniką, atvirukus. Visų šalių vaikų kūryba galėjo pasidžiaugti ir palangiškiai, aplankę miesto viešojoje bibliotekoje surengtą parodą. Mokiniai domėjosi, kiek pajūrio gyventojams svarbus vanduo. Juk jis ir sveikatos šaltinis, ir kūrybos įkvėpėjas,  ir verslo plėtros pamatas.  Jie taip pat  tyrė Baltijos jūros ir Rąžės upelio vandenis, stebėjo, kaip kinta vandens kokybė, tyrė fauną ir florą. Galima pasidžiaugti, kad kai kurie vandens parametrai gerėja. Vadinasi, ir visuomenė, ir valdžia rūpinasi aplinka, siekia išsaugoti Baltiją.

 

Naujos pažintys

O kiek naujų pažinčių užmezgė ir mokiniai, ir mokytojai, kiek įgijo patirties! Dailės mokytoja Ieva Litvaitytė surado bendramintę iš Slovėnijos Ingę Ivertnik, kuriai ne tik nuvežė savo mokinių darbų, sukurtų smėlio technika, bet ir suplanavo bendrų plenerų ir parodų jau kitiems metams. Chemijos mokytoja R.Šorienė, vedusi pamoką Argostolio moksleiviams bei jų svečiams iš Bulgarijos, džiaugėsi bendradarbiavimu su biologijos mokslų daktaru iš Argostolio S.Kavvadias, kuris pernai „Baltijos“ moksleivius sužavėjo savo eksperimentu su kivio DNR. Nenuostabu, kad Palanga šią vasarą sulauks svečių iš Slovėnijos ir Bulgarijos. Šių šalių vaikai, dirbę projekte, nori sugrįžti į Palangą, tad atvyks atostogauti su savo tėvais ir seneliais.

 

Tausoja kraštą

Tarptautiniai projektai - tai didžiulė nauda ne tik mokiniams, mokytojams, bet ir visai mūsų miesto bendruomenei. Įsigilinę į savo miesto problemas, išklausę užsienio partnerių mintis, suvokiame, kad mus visus vienija noras išsaugoti švarią aplinką. Geriau pažinę savo kraštą, labiau jį tausojame. Globokime Baltiją! Juk ji mūsų atgaiva ne tik vasarą, bet ir ramybės šaltinis visais metų laikais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos ir Šventosios miesto bendruomenes pasiekė skaudi žinia: mirė buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos direktorius Kazys Litvinas. Jis mokyklai vadovavo 1992–2004 metais. K. Litvinui buvo 66.


Gruodžio 5-6 dienomis Palangoje apsilankė moksleivių iš Palangos miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) „Am Grünen Berg“ mokyklos mokinių delegacija, vadovaujama mokytojų Ulrike Kling ir Elke Geist.


Europos Sąjungos (ES) Regionų Komiteto šią savaitę organizuotame kasmetiniame renginyje, į Briuselį sukvietusiame tūkstančius bloko piliečių nuo Lisabonos iki Palangos, dvi temos skambėjo nuolat.


Jono vardo diena, ko gero, viena iš linksmiausių švenčių ir ją švenčia ne tik šio vardo nešiotojai. Ši šventė trankiai, laikantis tradicijų švenčiama ne tik Lietuvoje, daugelis Europos valstybių ją švenčia. O Jono vardas turi įvairių atitikmenų, tad varduvininkai ne tik lietuviškieji Jonai, bet ir prancūziškojo vardo...


Per savaitę – keturi laimėjimai – keturios pirmos vietos. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistams Algirdui Benečiui ir Mantui Leonardo Lizzi vienu užsimojimu teko pagroti trijuose konkursuose.


Nuo kovo 30 dienos švęsti kvietusios „Palangos dienos“ pasibaigė Vilniuje –Lietuvos Respublikos Seime, kur buvo pristatytos palangiškės, miesto garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir šventojiškio Petro Barono darbų paroda „Palanga ir Šventoji heraldikoje, grafikoje, medaliuose“. Ketvirtus metus vykusiai...


Spalio 19 d. Kaune vykusioje baigiamojoje projekto „Kuriame Respubliką: pilietinės visuomenės kompetencijų ugdymas“ konferencijoje palangiškiai buvo vieni dažniausiai minimų – net dvi Palangos mokyklos (Senoji gimnazija ir Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla) pateko tarp 25 geriausiųjų (iš 120 dalyvavusių mokyklų).


Riugeno salos (Vokietija) sostinės Bergeno, su kuriuo Palanga palaiko glaudžius draugystės ir bendradarbiavimo ryšius, 400-ųjų metų miesto jubiliejaus šventėje dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės delegacija, kurioje buvo 13 žmonių. Palangiškių delegacijai vadovavo meras Šarūnas Vaitkus.


Palangiškei – Europos čempionės vardas

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 23 | Rubrika: Sportas

Savaitgalį Lenkijoje, Kielco mieste, vyko Europos jaunučių U-16 ir U-22 čempionatas, kuriame startavo apie 300 dalyvių iš 15 Europos valstybių. Itin sėkmingai šiame čempionate pasirodė Palangos karate mokyklos „Shodan“ auklėtinė bei Senosios gimnazijos moksleivė Aušrinė Mažulytė – iškovotas aukščiausias apdovanojimas – Europos...


Palangos vardas skambėjo Kefalonijoje

„Baltijos“ vidurinės mokyklos Comenius projekto komanda, 2009 04 25 | Rubrika: Kultūra

Balandžio 2-9 dienomis „Baltijos“ vidurinės mokyklos mokytojų delegacija dalyvavo „Mokymosi visą gyvenimą“ programos Comenius daugiašalio projekto „Vanduo mus jungia“ baigiamojoje konferencijoje Graikijos saloje Kefalonijoje. Argostolyje, Kefalonijos sostinėje, skambėjo Palangos vardas, kurio dar prieš porą metų net nebuvo girdėję šio kurortinio miestelio gyventojai. Palangos savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius