Palangos vardas skambėjo tarptautiniuose konkursuose

Palangos tiltas, 2017-04-10
Peržiūrėta
1766
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mantas – konkurso VILNIUS 2017 laureatas.
Mantas – konkurso VILNIUS 2017 laureatas.

Per savaitę – keturi laimėjimai – keturios pirmos vietos. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistams Algirdui Benečiui ir Mantui Leonardo Lizzi vienu užsimojimu teko pagroti trijuose konkursuose.
Lietuvos akordeonistų konkurse Algirdas ir Mantas pelnė pirmąsias vietas. Su nuotykiais vyko apdovanojimo šventė Vilniaus mokytojų namuose. Nežinojome, kad Algirdui reikės groti ir jis neatsivežė akordeono. Bet vaikinas puikiai išsisuko: pasiskolinęs akordeoną nuotaikingai atliko įžymiąją H. Rebane „Sambossa“ ir buvo palydėtas audringais plojimais.
Konkurso „Vilnius 2017“ dalyviai pagal amžių ir pasirinktą atlikimo žanrą skirstomi į 12 kategorijų: solistai, įvairiausių sudėčių ansambliai bei orkestrai. Šiais metais atlikėjų geografija – spalvinga, o tarptautinė vertinimo komisija – ypatingai aukšto lygio. Atvyko dalyviai ir komisijos nariai iš Suomijos, Danijos, Italijos, Kinijos, Slovakijos, Vokietijos, Portugalijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Austrijos, Serbijos, Latvijos, Juodkalnijos, Kroatijos, Baltarusijos, Čekijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei, žinoma, Lietuvos.
Tarptautiniame konkurse „Vilnius 2017“ visus sužavėjo Manto grojimas. Dar nebuvo paskelbti rezultatai, bet klausytojai ir komisijos nariai spaudė Mantui ranką, sveikino ir dėkojo už nuostabų grojimą. Viena iš komisijos narių Wei Bijun (Kinija) pakvietė atvykti į 2018 metais Xarbine (Kinija) vyksiantį akordeonistų festivalį-konkursą. Tačiau ... skrydis lėktuvu, bilietai ne tik mums, bet ir akordeonui... Pasvajoti galima... Užteks mums pasiekti konkursą „Pasaulio Taurė“, vyksiantį Paryžiuje rudenį.
Mes džiaugiamės ir dėkojame „nemokamam“ vežėjui į konkursus – Manto tėčiui, kuris po Vilniaus konkursų pristatė mus į Daugpilį (Latvija). Čia vyko tarptautinis akordeonistų konkursas „Naujene 2017“. Mantas grojo A. Kusiakovo kūrinį „Gervės“. Geras programos atlikimas padėjo užkopti ant aukščiausiojo pakylos laiptelio ir pelnyti dar vieną pirmąją vietą. Šiame konkurse dalyvavo apie 250 akordeonistų iš meno mokyklų ir buvo suskirstyti į kategorijas pagal 1-7 klases. Jie atvyko iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Serbijos, Kroatijos, Suomijos.
Džiaugiuosi, kad mano mokiniai ne tik nuostabiai groja, bet yra drąsūs ir komunikabilūs. Vilniuje mokytojų namuose vyko „Bugari Evo“ akordeono pristatymas. Tai naujoviški elektroniniai-skaitmeniniai akordeonai, gaminami pasaulyje garsioje Italijos Bugari gamykloje. Pristatymas vyko italų kalba, tai puikiu vertėju į lietuvių kalbą tapo Mantas, o akordeono demonstruotoju – Algirdas.
Akordeonistų mokytojai teko padirbėti ir konkurso „Vilnius 2017“ vertinimo komisijoje.
Mūsų ilgąją konkursų kelionę vainikavo „Palangos dienų“ pristatymas Lietuvos Respublikos Seime. Koncertavome, susitikome ir bendravome su žymiais šių dienų valdžios atstovais, lankėmės Seimo posėdžių salėse. Grįžome pavargę, tačiau su naujomis idėjomis ir planais ateičiai.

Algirdo ir Manto akordeono mokytoja Nijolė DAUKŠIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ilgąjį savaitgalį pajūryje vykusiame „Palangos parko festivalyje“ skambėjo M. Levickio, Monikos Liu ir A. Mamontovo koncertai. 


Sekmadienį Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo ne tik malda, bet ir muzika – į klasikinės muzikos koncertą bendruomenę pakvietė Ramunė Bučniūtė (smuikas bei vokalas) ir Dailė Docienė (arfa).


Europos Sąjungos (ES) Regionų Komiteto šią savaitę organizuotame kasmetiniame renginyje, į Briuselį sukvietusiame tūkstančius bloko piliečių nuo Lisabonos iki Palangos, dvi temos skambėjo nuolat.


„Marija Magdalena namon parskubėjo, ir visiems tuoj paskelbė: „Mačiau Atpirkėją!“ – sekmadienį, liepos 23 d.,Veiviržėnuose skambėjo Palangos kamerinio choro atliekamos giesmės žodžiai. Juos kartu giedojo ir į šimtametes tradicijas turinčius Šv. Marijos Magdalenos atlaidus susirinkę tikintieji, pirmąkart po ilgų dešimtmečių išėję į...


Jono vardo diena, ko gero, viena iš linksmiausių švenčių ir ją švenčia ne tik šio vardo nešiotojai. Ši šventė trankiai, laikantis tradicijų švenčiama ne tik Lietuvoje, daugelis Europos valstybių ją švenčia. O Jono vardas turi įvairių atitikmenų, tad varduvininkai ne tik lietuviškieji Jonai, bet ir prancūziškojo vardo...


Per savaitę – keturi laimėjimai – keturios pirmos vietos. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistams Algirdui Benečiui ir Mantui Leonardo Lizzi vienu užsimojimu teko pagroti trijuose konkursuose.


Nuo kovo 30 dienos švęsti kvietusios „Palangos dienos“ pasibaigė Vilniuje –Lietuvos Respublikos Seime, kur buvo pristatytos palangiškės, miesto garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir šventojiškio Petro Barono darbų paroda „Palanga ir Šventoji heraldikoje, grafikoje, medaliuose“. Ketvirtus metus vykusiai...


Šį sekmadienį, liepos 6 dieną, minint Mindaugo karūnavimo dieną, Lietuvos himnas skambėjo kaip niekad garsiai ne tik Lietuvoje, bet ir apjuosė visą Žemės rutulį bei suvienijo lietuvius visame pasaulyje.


Palangiškei – Europos čempionės vardas

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 23 | Rubrika: Sportas

Savaitgalį Lenkijoje, Kielco mieste, vyko Europos jaunučių U-16 ir U-22 čempionatas, kuriame startavo apie 300 dalyvių iš 15 Europos valstybių. Itin sėkmingai šiame čempionate pasirodė Palangos karate mokyklos „Shodan“ auklėtinė bei Senosios gimnazijos moksleivė Aušrinė Mažulytė – iškovotas aukščiausias apdovanojimas – Europos...


Palangos vardas skambėjo Kefalonijoje

„Baltijos“ vidurinės mokyklos Comenius projekto komanda, 2009 04 24 | Rubrika: Kultūra

Balandžio 2-9 dienomis „Baltijos“ vidurinės mokyklos mokytojų delegacija dalyvavo „Mokymosi visą gyvenimą“ programos Comenius daugiašalio projekto „Vanduo mus jungia“ baigiamojoje konferencijoje Graikijos saloje Kefalonijoje. Argostolyje, Kefalonijos sostinėje, skambėjo Palangos vardas, kurio dar prieš porą metų net nebuvo girdėję šio kurortinio miestelio gyventojai. Palangos savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius