Palangos verslininkai raitojasi rankoves vasarai – jaunimą masina tūkstančius siekiančiomis algomis

Palangos tiltas, 2024-04-01
Peržiūrėta
621
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Artėjant šiltajam sezonui prasidėjo aktyvios darbuotojų paieškos darbui Palangoje. Kai kurie iš jų viliojami ir siūlymais uždirbti daugiau nei 2 tūkst. eurų „į rankas“.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučiūtė „Vakarų ekspresui“ teigė, kad laikinų darbuotojų paieškos šiuo metu vyksta intensyviai.

„Kaip ir kiekvienais metais artėjant sezonui pradedamos paieškos – atsidaro vasarą veikiančios kavinės, reikia padidinti esantį personalą, nes žmonių srautas padidėja. Paieškos pradėtos, jos yra intensyvios“, – sakė L.Taučiūtė. 

Jos teigimu, labiausiai ieškoma maitinimo bei apgyvendinimo įstaigų darbuotojų.

„Tai virėjai, padavėjai, barmenai, pagalbininkai, kambarinės ir daug įvairiausių darbuotojų, susijusių su maitinimo bei apgyvendinimo įstaigomis“, – sakė L.Taučiūtė.

Darbo paieškos portaluose šiuo metu apstu pasiūlymų Palangoje, susijusių su darbu restoranuose ar viešbučiuose, kai kurie darbdaviai tiesiogiai įvardija, jog darbas – sezoninis. Kandidatams, be atlyginimo, taip pat siūlomas nemokamas apgyvendinimas, kvalifikaciniai kursai, kitos naudos. 

Kai kurie pasiūlymai išsiskiria atlyginimu – pavyzdžiui, vienas restoranas virėjui arba sušio meistrui siūlo 2,2 tūkst. eurų algą po mokesčių. 

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė teigia, kad tai – realus pasiūlymas, atitinkantis kvalifikaciją. 

„Priklauso nuo virėjo patirties, požiūrio į darbą ir, jeigu žmogus vertas tų pinigų, tai verslas yra pasiruošęs mokėti ir didesnį atlygį“, – sakė L. Taučiūtė. 

Manoma, kad Palangoje kiekvieną vasaros sezoną laikinai įdarbinama apie tūkstantį žmonių.

 

„Vakarų ekspresas“ 

Valdas Pryšmantas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos vandenys“, Palangos miesto geriamojo vandens tiekėja ir nuotekų tvarkytoja, šiemet pasiryžusi padirbėti iš peties.


Artėjant šiltajam sezonui prasidėjo aktyvios darbuotojų paieškos darbui Palangoje. Kai kurie iš jų viliojami ir siūlymais uždirbti daugiau nei 2 tūkst. eurų „į rankas“.


„Lidl Lietuva“ rūpinasi komandos narių motyvacija ir finansiniu saugumu, todėl daug dėmesio skiria ne tik darbuotojų gerovei, bet ir darbo užmokesčiui. 


Atėjus vasarai Lietuvos kurortai ir kurortinės teritorijos skaičiuoja atvykstančių turistų srautus ir viliasi palankių orų, kurie pritrauktų dar daugiau lankytojų.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento specialistai tik po mėnesio suprato, kad šalia Palangos esantis poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ veikia pažeisdamas karantino metu nustatytą tvarką. Siekdami išvengti karantino metu taikomų apribojimų, kai kurie pajūrio verslininkai griebėsi gudrybių, nepaisydami, kad jų siūlomos...


Kaip informavo „Palangos tiltą“ Laima Domarkienė, Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos atstovė spaudai, Palangos įmonės gaus apie 478 tūkstančius eurų negrąžintinų subsidijų dėl COVID-19.


Artėjant euro įvedimui „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip kurorto verslininkai ruošiasi šiai permainai: kokios nuotaikos dėl euro įvedimo? Kaip tam ruošiasi kavinės, restoranai, viešbučiai? Kaip keitėsi kainos? Ar verslininkai jas kėlė? Kiek kainuos kasos aparatų pertvarkymas? Kokias klientų nuotaikas verslininkai jaučia?


Nors iki vasaros sezono atidarymo – dar sočiai laiko, tačiau kurorto viešbučių bei restoranų savininkai jau dabar sukruto ieškotis papildomų darbo rankų. Internetinėje erdvėje ir vietinėje žiniasklaidoje nestinga skelbimų, siūlančių virėjos, padavėjos, barmenės, viešbučio administratorės, valytojos darbą. Tik spėk rinktis. Tiesa, pajūrio verslininkams šią...


Vakar Palangos miesto savivaldybės posėdžių salėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Dėl 32 vietų miesto gatvėse užsiregistravo 29 verslininkai, nors ne visi atskubėjo sužinoti rezultatų. Šįkart siūlomos sumos siekė bemaž 4 tūkstančius litų. Tačiau dėl keletos vietų, tokių kaip Jūratės gatvėje, nei menkiausio...


Palanga masina renginių organizatorius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 30 | Rubrika: Miestas

Tradiciškai vasarą pajūryje gausu įvairiausių renginių. Vieni plačiai reklamuojami ir sulaukia nemažo susidomėjimo, kiti taip ir prabėga nepastebėti. Ne paslaptis, kad dauguma šalies renginių organizatorių žvilgsniai krypsta į didžiausią šalies kurortą, kuris nors ir keletui mėnesių gali didžiuotis esantis šalies vasaros sostine.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius