Palangos vyriausioji prokurorė elektros bylą atnaujino

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-10-20
Peržiūrėta
138
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip rašė „Palangos tiltas“, Žvejų g.42 namo gyventojų skundą dėl galimai vagiamos elektros energijos iš bendro naudojimo tinklų ikiteisminį tyrimą atlikęs Palangos miesto apylinkės prokuroras Gintas Pikčiūnas nutraukė,  nes konstatuota, jog nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Pastarąjį prokuroro sprendimą  apskundė minėto daugiabučio gyventojai miesto savivaldybės tarybos narys Dainius Želvys ir Albinas Stankus. Palangos miesto vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė, susipažinusi su ikiteisminio tyrimo bylos medžiaga, panaikino prokuroro sprendimą. Motyvuota, jog jis priimtas skubotai, neištyrus svarbių aplinkybių.

 

Tyrimas pavestas atlikti Palangos miesto policijos komisariato tyrėjams.

 

Neišsiaiškinta kieno nuosavybė

Vyriausioji prokurorė N. Požarskienė nurodė, jog nebuvo išsiaiškinta kam priklauso nuosavybės teise šilumos punktai, todėl lieka neaišku, ar šilumos tiekėjas ar daugiabučio namo bendraturčiai turi sumokėti už šilumos mazge suvartotą elektros energiją. Anot pareigūnės, neįtikina ir Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pateikta informacija, jog atsižvelgiant į šilumos punktų nuosavybę (šilumos tiekėjui ar daugiabučio namo bendraturčiams) šilumos punkte patirtos elektros sąnaudos vertinamos dvejopai.

 

Įtarimai UAB „Litesko“

Skaitytojams priminsime, kad balandžio pradžioje, gyventojai įtarę, jog yra apvaginėjami UAB „Litesko“ patikrino kelių daugiabučių namų šilumos punktus. Miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnas Vaitkus, siekdamas išsiaiškinti padėtį bei apginti palangiškių interesus, dalyvaujant daugiabučių namų atstovams, antstolei Redai Vizgaudienei, AB VST atstovui užfiksavo, kad šilumos tiekėjas be šių namų gyventojų sutikimo jam priklausančius cirkuliacinius siurblius prijungė prie daugiabučių namų bendro naudojimosi elektros tinklų. Buvo nustatyta, kad Žvejų g.42 name yra pajungti 270 vatų galingumo siurbliai ir per penkis metus UAB „Litesko“ sunaudojo elektros energijos už 3 tūkst.891 Lt. Pagal pajungtų elektros siurblių galingumą Taikos g.16 namo gyventojai paskaičiavo, jog šilumos tiekėja per 2009m etus sunaudojo elektros už 1980 litus, kuriuos sumokėjo gyventojai. Palangiškiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu atlikti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ slapta, be gyventojų sutikimo naudojamos elektros šilumai tiekti.

 

Pasielgė teisingai

Žvejų g.42  daugiabutyje gyvenančio miesto politiko D.Želvio nuomone, vyriausioji prokurorė N.Požarskienė, nusprendusi atnaujinti ikiteisminį tyrimą, pasielgė teisingai, kadangi nebuvo atsakyta į svarbiausią klausimą – kam nuosavybės teise priklauso šilumos punktai. Anot jo, esmė ta, kad 2007 m.lapkričio 20 d.  buvo priimtas Šilumos ūkio pakeitimo įstatymas,  kuriame aiškiai ir nedviprasmiškai reglamentuota šilumos kainodara. Viename iš įstatymo straipsnių įtvirtinta nuostata, jog šilumos kainos atsižvelgiamos į patiriamas tiekėjo sąnaudas ir jos gali būti diferencijuojamos pagal šilumos punktų nuosavybę. Prokuroras G.Pikčiūnas, nutraukdamas bylą, vadovavosi Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos rekomendacijomis, tačiau D.Želvio teigimu, rekomendacijos nėra teisės aktai, o teisės ir pareigos atsiranda tik įstatymų pagrindu.

 

Neturi gyventojų sutikimų

Be to, anot D.Želvio, CK 4.75 str. konkrečiai nurodoma dėl prisijungimo prie bendrojo naudojimo elektros. Jame pasakyta, kiekvienas bendraturtis, t.y. buto gyventojas turi duoti sutikimą, tačiau šiai dienai „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“ tokių sutikimų neturi. „Mes norime žinoti kokiomis sąlygomis pajungiama elektra, kiek jos suvartoja  cirkuliaciniai siurbliai. Beje, sutartyje dėl elektros apmokėjimo klausimas nėra aptartas“,- sakė jis, pridūręs, jog Palangoje už šildymą nustatyta kaina viena iš didžiausių Lietuvoje ir dar gyventojams „Litekso“ užkrauna sumokėti  už elektros energiją.

 

Esmė – kieno nuosavybė šilumos punktai

D.Želvio teigimu, būtina išsiaiškinti kieno nuosavybė šilumos punktai, nes nuo to priklauso ar bus užskaitytos „Litesko“ investicijos į miesto šilumos ūkį. „Jeigu šilumos mazgai gyventojų nuosavybė, tai investicijos į privatų turtą nuomos sutartyje nenumatytos. Jeigu tai „Litesko“ nuosavybė, tuomet gyventojams buvo skaičiuojamas neteisingas tarifas ir bendrovė turėtų padengti skirtumą“, - komentavo susiklosčiusią padėtį kurorto šilumos ūkyje palangiškis. Anot politiko, kai daug kas neaišku, tad ir kyla pagrįstų klausimų. „Tarkime,  mano automobilyje pakeičiamas motoras ir meistras pareiškia, kad automobilis dabar priklauso jam. Regis, nelogiška. Analogiškai ir su šilumos punktais. Patalpos gyventojų, o bendrovė „Litesko“ pagal šilumos ūkio modernizavimo sutartį, pakeitusi punkto įrenginius, nusavina palangiškių turtą “, - sakė politikas. D.Želvys sakė tikįs, kad į šiuos itin svarbius klausimus bus atsakyta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Klaipėdos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą prieš Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėją Vygantą Rekašių pagal Kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio pareiškimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo (Baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d.) paskutinę praėjusių metų dieną Kurhauze. Vakar Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras...


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


STT pradėjo ikiteisminį tyrimą nustatyti, ar Šventosios tiltas buvo galimai nusikalstamai registruotas kaip „Energetiko“ nuosavybė, nors „Energetiko“ prašymo teismas netenkino. STT gali pareikšti įtarimus registrų centro darbuotojams bei kreipsis į prokuratūrą, kad registracija būtų panaikinta. Uosto direkcija irgi gali dalyvauti byloje, nes per...


Nuo rugsėjo 11-osios, kaip oficialiai skelbiama, visoje Respublikoje baigta prokuratūros struktūros pertvarka. Palietė ji ir Palangą: ištuštėjusiame prokuratūros pastate vietoj tinklapyje valstybe.com vis dar skelbiamų vyriausiojo prokuroro, trijų eilinių prokurorų, vyriausiojo prokuroro padėjėjos bei raštinės vedėjos, dabar dirba du prokurorai ir viena padėjėja. Kaip jie...


Teisėja šoka pagal politiko dūdelę, prokurorai – dažniausiai komandiruoti ir neretai kaip laikini –stumiantys bylas vieni nuo kitų, o vienintelis nuolatinis prokuroras – tikrąją žodžio prasme – šiuo metu užverstas net 130 bylų – tokia realybė šiandien laukia palangiškių, pasiryžusių kurorte ieškoti teisingumo. Ar gali būti dar...


Kaip rašė „Palangos tiltas“, Žvejų g.42 namo gyventojų skundą dėl galimai vagiamos elektros energijos iš bendro naudojimo tinklų ikiteisminį tyrimą atlikęs Palangos miesto apylinkės prokuroras Gintas Pikčiūnas nutraukė,  nes konstatuota, jog nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Pastarąjį prokuroro sprendimą  apskundė minėto daugiabučio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius