Paminėjo Lietuvos laisvės armijos jubiliejų

Palangos tiltas, 2016-08-18
Peržiūrėta
821
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paminėjo Lietuvos laisvės armijos jubiliejų

Praėjusį šeštadienį pirmą kartą organizuotas pėsčiųjų žygis aplink Platelių ežerą dviračių takais, aplankant Antrojo pasaulinio karo įvykių istorines vietas Platelių apylinkėse, siekiant paminėti Lietuvos laisvės armijos (LLA) 75-metį. Šiame žygyje dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos nariai.
Kaip pasakojo Palangos šaulių 6-osios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas, į žygį leidosi beveik 80 žmonių. Vieni pasiryžo įveikti ilgesnę kelio atkarpą – 32 km pėsčiomis aplink Platelių ežerą, kiti trumpesnę – 12 km. „Anuomet Lietuvos laisvės armija buvo pagrindinė organizacija, kovojanti už laisvę. Svarbiausias uždavinys buvo patriotiškumo išsaugojimas. Tokių pačių tikslų siekia ir šauliai“, – teigė A. Sendrauskas.
Po žygio minėjimo dalyviai buvo pakviesti į bažnyčią, kur dalyvavo aukojamose šv. Mišiose už kovojusius ir žuvusius dėl Lietuvos nepriklausomybės, o vėliau visi būriu patraukė prie paminklo LLA Plateliuose.
„Minėjime dalyvavo Telšių senieji karininkai, trimis paleistomis salvėmis už Lietuvą, laisvę ir nepriklausomybę pažymėję šią sukaktį“, – paminėjo Palangos šaulių kuopos vadas.
Po oficialiosios minėjimo dalies dalyviai buvo pakviesti paragauti kareiviškos košės ir pabendrauti vieni su kitais.
„Nuo šiol toks minėjimas bus organizuojamas kasmet. Pirmoji šventė praėjo puikiai, dalyviams labai patiko, tad į Platelius važiuosime ir kitąmet“, – apie buvusio Plungės mero, verslininko Albino Klimo organizuotą šventę gražiai atsiliepė A. Sendrauskas. Visiems dalyviams, kad minėjimas išliktų atminty ilgiau, už dalyvavimą įteikti diplomai.
Lietuvos laisvės armija – slapta lietuvių tautinė, karinė ir politinė organizacija, siekusi atgauti Lietuvos nepriklausomybę ne tik politinėmis, diplomatinėmis priemonėmis, bet ir ginkluotomis karinėmis pajėgomis. LLA įkurta 1941 m. gruodžio mėnesį Vilniuje. Steigėjas – Kazys Veverskis, 28 metų Vilniaus universiteto teisės studentas, anksčiau mokęsis Lietuvos karo mokykloje.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, spalio 1 d., Palanga smagiai atšventė Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblio „Bočiai“ kolektyvo „Bočiai“ 60 metų veiklos jubiliejų.


 Laiko upės tėkmė – nevaldoma, bet praeitis pulsuoja gyva. 1980 metų gruodžio 26 d. Palangos mieste duris atvėrė nauja ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kuriai vėliau buvo suteiktas „Gintarėlio“ vardas. Praėjusią savaitę  „Gintarėlis“ paminėjo savo veiklos 40-metį.  


Klaipėdos apygardos teismas dešimt kartų teistam, prieš du mėnesius iš laisvės atėmimo vietos išleistam ir naują nusikaltimą padariusiam jaunam vyrui paskyrė didesnę nei įstatymo sankcijoje numatytas bausmės vidurkis.


Šiais metais skaičiuojame, fiksuojame ir sveikiname gimusius ir dar gimsiančius naujagimius, vadindami juos šimtmečio naujagimiais. 1990-iaisiais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, nepamenu, kad šalyje būtų buvęs atkreiptas dėmesį į tais, jau nepriklausomos Lietuvos, metais atėjusiuosius į pasaulį. Tačiau geriau vėliau, nei niekada. Nukreipkime žvilgsnį į juos dabar...


Palangos šauliai savaitgalį Plateliuose kartu su atvykusiais iš visos Lietuvos minėjo Lietuvos karininko, Lietuvos laisvės armijos Žemaičių legiono vado Jono Semaškos – Liepos 70-mečio žūties metines.


Lietuvos laisvės armijai – 75 metai. 1941 m. gruodžio 13 d. ankstyvą rytą, kai Vilniaus miestą dar gaubė nakties šešėliai, dvylika patriotiškai nusiteikusių jaunų karininkų su atsargos vyr. leitenantu Kaziu Veverskiu prisiekė tardami rūsčius priesaikos žodžius. Tai liko Gedimino pilyje Vilniuje. Tai buvo Lietuvos laisvės armijos (LLA) įkūrimo pradžia.


Praėjusį šeštadienį pirmą kartą organizuotas pėsčiųjų žygis aplink Platelių ežerą dviračių takais, aplankant Antrojo pasaulinio karo įvykių istorines vietas Platelių apylinkėse, siekiant paminėti Lietuvos laisvės armijos (LLA) 75-metį. Šiame žygyje dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės...


Sausio 16-17 dienomis Palangoje V. Jurgučio pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko tinklinio turnyras, skirtas Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti. Turnyre dalyvavo vaikinų komandos iš Kauno, Kretingos r. Darbėnų ir Palangos. Atidarant turnyrą , tinklinio trenerė ir varžybų vyr. sekretorė Irena Švanienė dalyviams priminė apie tai, ką Lietuvos Respublikai reiškia...


Palangos šauliai Vėlinių dieną tradiciškai pagerbė už Lietuvos laisvę žuvusius partizanus, visus laisvės kovų dalyvius. Šauliai šiemet žygį pradėjo nuo paminklo Jonui Žemaičiui, prie kurio pirmiausia padėjo gėlių, uždegė žvakutes ir pagerbė generolo atminimą tylos minute.


Rytoj, spalio 21-ąją, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys švęs 60-ąjį jubiliejų. „Iš tiesų net keista, jog jau 60 metų. Supranti tik viena, jog laikas eina, eina, o atgal jo nepasuksi“, - atskleidė direktorius, bemaž 30 metų vadovaujantis miesto bibliotekai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius