Paminėta Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena

"Palangos tilto" informacija, 2020-02-17
Peržiūrėta
514
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asociacija „Paguoda” jau 8-ąjį kartą vasario 15-ąją subūrė vėžio paliestas vaikų šeimas, medicinos darbuotojus į tradicinį susitikimą „Nuo ligoninės iki bendruomenės”. Tai – diena, kai šeimos, pasveikusieji ir einantys ligos įveikimo keliu, gali nuoširdžiai bendraudami pasidalinti savo patirtimi, džiaugsmais, lūkesčiais ir būti suprasti. Tai – gyva žinutė visuomenei, kad onkologinę ligą įveikę vaikai jau nebe stebuklas: palaikykite, supraskite ir laukite sugrįžtančių.
Kasmet vėžiu Lietuvoje suserga apie 100 vaikų, iš jų kraujo vėžiu – apie 25 – 30. Gydymas ilgas ir sudėtingas procesas, tačiau vidutiniškai 85% sergančiųjų gauna ilgalaikę remisiją.
„Kad lydėtų sėkmė, sergančiuosius turime remti morališkai, palaikyti psichologiškai, integruoti į visuomenę, skatinti visuomenės supratimą. Šį tikslą mums padeda įgyventi Pasveikusiųjų grupė, veikianti asociacijos gretose. Užklupus skaudiems gyvenimo smūgiams, kai vaikui diagnozuojama gyvybei pavojinga liga, šeima užsisklendžia savyje ir vienišumo jausmas ilgainiui virsta kančia. Tačiau žmogus sutvertas gyventi bendruomenėje - visus mus vienija gebėjimas protauti, jausti, dalintis savo išgyvenimais ir patirtimi,“ – dalinasi asociacijos prezidentė Daiva Žaromskienė.
Šeimų susitikimas „Nuo ligoninės iki bendruomenės“ Palangos savivaldybėje vyksta antrus metus. „Paguoda“ širdingą „ačiū“ taria visiems už geraširdišką prisidėjimą organizuojant susitikimą: Klaipėdos gidėms, restoranui „Senoji Hansa", „Palangos kempingui Compensa" ir visam jo kolektyvui, "Saldžios spalvos", "Princesė ir vyšnia", Ramūnui Dambrauskui. „4 Verslai", Mantui Beinorui ir visiems prisidėjusiems.
Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ įkurta 1993 m., „Paguoda“ nuo 1999 m. yra Tarptautinės vaikų vėžio organizacijos ICC narė. 2010 m. buvo apdovanota LNK „Gerumo sparnu“, 2017 m. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos Padėkos raštu. Asociacija išsilaiko iš nario mokesčio ir labdaros lėšų. Būkime vieningi, nuoširdūs, supratingi vienas kitam, būkime drauge!

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tradiciškai kariuomenės diena Palangoje minima itin garsiai. Vyksta koncertai, valgoma kareiviška koše, kareiviai, šauliai ir civiliai žygiuoja eisenose, šaudomos salvės… Tačiau šiemet, atsižvelgiant į situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, kariuomenės diena paminėta ramiai. Pirmadienį, lapkričio 23 dieną, Jūros šaulių vyrų choro atstovai...


Paminėta Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 17 | Rubrika: Miestas

Asociacija „Paguoda” jau 8-ąjį kartą vasario 15-ąją subūrė vėžio paliestas vaikų šeimas, medicinos darbuotojus į tradicinį susitikimą „Nuo ligoninės iki bendruomenės”.


Palangoje paminėta Tarptautinė miškų diena – kelkime inkilus

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 31 | Rubrika: Miestas

Apie šimtas gamtos mylėtojų, tarp kurių – ir bendruomenės „Palangos santarvė“ atstovai, rinkosi Nemirsetoje, kur prasmingai paminėta Tarptautinė miškų diena. Šia proga VĮ Valstybinių miškų urėdija pakvietė į šventę „Paukščiai grįžta namo“ bei paragino visus norinčius prisidėti prie pasirengimo šiltajam sezonui ir...


Saugumo jausmas kiekvienam žmogui yra vienas iš svarbiausių poreikių. Jo siekiame šeimose, mokyklose, darbo vietose ir, žinoma, gatvėse. Palangoje paminėta Saugaus eismo diena renginiais ir priemonėmis. Eismo dalyviai buvo raginami visada būti kultūringais, atidžiais ir sąmoningais kelyje.


Tauragiškis Saulius Bagdonas, leidęsis per Lietuvą dėl vėžiu sergančių vaikų, užsukęs į daugelį miestų – neaplenkęs ir Palangos, – skleidęs žinią, jog prisidėti galime visi, savo žygį baigė. 41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdies žygio“ rezultatas.


Praėjusią savaitę „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko „Kūrybos diena“. Pradinių klasių mokinukai, vadovaujami išradingų mokytojų ir padėjėjų – aštuntų klasių mokinių savanorių, piešė laivus ir povandeninį pasaulį, rankdarbių sekcijoje gamino sapnų gaudykles ir kvietė vasarą spalvingais drugeliais, muzikinius pasirodymus kūrė du choriukai ir...


Sausio 12 dieną kartu su visa Lietuva Šventosios gyventojai minėjo Laisvės gynėjų dieną. Šiais metais pradėta nauja tradicija atminimo laužą įžiebti išvakarėse – sausio 12 dieną pilietinės akcijos „Būkime kartu“ metu.


Palangoje paminėta Lietuvos kariuomenės diena

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 27 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį palangiškiai šventiškai minėjo Lietuvos kariuomenės dieną – šv. Mišios, gėlių padėjimas prie generolo Jono Žemaičio paminklo, šaulių koncertas Kurhauze ir kareiviška košė subūrė nemažą dalį miestiečių.


Palangoje paminėta Lietuvos kariuomenės diena

Viktorija ŠIMKUTĖ, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį prie generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo paminėtos 95-osios atkurtos Lietuvos kariuomenės metinės. Šaulių organizacijos vardu uždegtos žvakės ir padėtos gėlės kentėjusiems ir žuvusiems kariams už Lietuvos laisvę.


„Pasakoje“ paminėta Kovo 11-oji

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 03 09 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos mokykloje-darželyje „Pasaka“ itin smagiai buvo paminėta artėjanti Kovo 11-oji. Žinoma, nepamirštant ir tai, jog buvo švenčiama ir Tarptautinė moters diena, šia proga visos susirinkusios moterys buvo apdovanotos niekada nenuvysiančiomis gėlytėmis, priminsiančiomis gražią pavasario dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius