Papildomi laisvadieniai ir ilgieji savaitgaliai šiais metais: išlošti galima 3 kartus

Palangos tiltas, 2023-05-02
Peržiūrėta
831
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Per Šv. Velykas į Palangą atvyko žmonės iš visos Lietuvos. Delfi.lt nuotr.
Per Šv. Velykas į Palangą atvyko žmonės iš visos Lietuvos. Delfi.lt nuotr.

Besimėgaujant ilguoju gegužės 1-osios savaitgaliu, kai galime ilsėtis tris iš eilės dienas, yra džiugi žinia – šiemet laukia dar vienas ilgasis savaitgalis. O prisidėjus po vieną atostogų dieną darbuotojai šiais metais dar tris kartus galės ilsėtis net po 4–5 dienas iš eilės. Lietuviai jau suskubo rezervuotis nakvynės vietas pagrindiniuose Lietuvos kurortuose, jų skaičius sparčiai mažėja.

Šį pavasarį turėjome du ilguosius savaitgalius: nedirbome antrąją Velykų dieną (balandžio 10 d., pirmadienį) ir Tarptautinę darbo dieną (gegužės 1 d., pirmadienį). 

Taip pat ilgiau nei pernai ilsėsimės per Kalėdas ir antrąją Kalėdų dieną gruodžio 25 ir 26 dienomis – pirmadienį ir antradienį. Papildomai pasiėmę 3 d. atostogų darbuotojai šventiniu laikotarpiu iš viso galės ilsėtis net 9 dienas. 

Prisidėjus vos po vieną atostogų dieną šių metų vasarą dar du kartus bus galime mėgautis ilguoju savaitgaliu. Ketvirtadienį, liepos 6-ąją, minėsime Karaliaus Mindaugo karūnavo dieną, darbuotojai gali pasiimti laisvą penktadienį ir iš viso turėti 4 dienų trumpąsias atostogas. 

Antradienį, rugpjūčio 15-ąją švęsime Žolines, todėl pirmadienį pasiėmę laisvadienį išloš – iš viso ilsėsis keturias dienas. 

Rudenį taip pat bus galimybių pailsėti ilgiau – Visų šventųjų diena ir Vėlinės šiais metais bus lapkričio 1 d. – trečiadienį ir lapkričio 2 d. – ketvirtadienį. Tad pasiėmus papildomą laisvą penktadienį lauktų net penkių dienų poilsis.

Panašu, kad lietuviai jau suskubo rezervuotis nakvynes ilgiesiems savaitgaliams, nes vietų skaičius Lietuvos kurortuose sparčiai mažėja. 

Štai liepos 6–9 d. Palangoje rezervuota jau 73 proc. nakvynės vietų, rodo „Booking.com“ duomenys. Nidoje – 91 proc. 

Ilgąjį Žolinių savaitgalį (rugpjūčio 11–15 d.) Nidoje rezervuota 87 proc. nakvynės vietų, Palangoje pasirinkimas vis dar didelis – siūloma 476 nakvynės vietų. 

Tačiau Palangoje mažesnis apartamentų pasirinkimas ilgąjį Vėlinių savaitgalį – lapkričio 1-5 d. užimta 75 proc. vietų, Nidoje – 85 proc., Šventojoje – 81 proc.

Pernai Seimo liberalai pasiūlė išbraukti Gegužės 1-ąją (Tarptautinę darbo dieną) iš nedarbo dienų sąrašo ir ją paskelbti tik atmintina diena. Šios šventinės dienos praradimą buvo siūloma kompensuoti, papildant kasmetinių darbuotojų atostogų dienų skaičių papildoma viena diena. Vis dėlto šiems siūlymams nebuvo pritarta. 

Vėlinių, lapkričio 2 d., laisvadienis įteisintas 2019 m. ir įsigaliojo 2020 m.

DELFI

Aistė Žebrauskienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vargu ar yra kokia kita šventė, kurią galima atpažinti dėl išskirtinio kvapo – o štai Palangos stinta yra būtent tokia. Nuo 2004 metų į pajūrį suguža minios žmonių, pasiilgę mažų žuvelių neįprasto skonio, šventės bruzdesio ir kiekvienu metų laiku vis kitokios jūros.


Pernai Palanga įgyvendino apie 60 bendruomenei svarbių projektų, o šiais metais Palanga sustoti neketina – užsibrėžta atlikti labai daug darbų, tam miesto biudžete bus numatytos lėšos. „Vienas iš svarbiausių šių metų darbų – miesto poliklinikos rekonstrukcija. Kitas itin svarbus šių metų darbas – Šventosios uosto statyba,“ – „Palangos tiltui“ sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. O...


Besimėgaujant ilguoju gegužės 1-osios savaitgaliu, kai galime ilsėtis tris iš eilės dienas, yra džiugi žinia – šiemet laukia dar vienas ilgasis savaitgalis. 


Mielieji, Valstybės diena šiais metais, kaip niekad, yra ypatinga ir reikšminga


Nors ruduo jau įsibėgėjo, galima sakyti, kad vasara Palangoje baigiasi tik dabar – kurortas iki šiol savaitgaliais sulaukia gausaus būrio svečių, tad atokvėpio po įtemptos darbų kurorte nematyti. Mieste virte verda ir infrastruktūros tvarkymo darbai, įgyvendinami didelės apimties projektai, ir panašu, kad tempų mažinti neketinama. Apie tai, kokiomis nuotaikomis įsibėgėjus...


Populiarūs laikraščio „Palangos tiltas“ kavaryčiai-susitikimai šiais metais baigėsi šį antradienį, būriui palangiškių ir svečių atėjus į „Fotokava“ kavinę, mūsų kavaryčių partnerį. Siurbčiojant kavą ir vaišinantis meduoliais, kiekvienas pasidalino įsimintiniausiais šiais metais įvykiais – Lietuvai, Palangai, kiekvienam...


Neįprastai karštą dieną kūno kultūros ženklo (KKŽ) normatyvus laikė neįprasta komanda – stipriausi gimnazijos sportininkai ir sportiškiausi Palangos miesto pradinukai.


Ilgieji savaitgaliai: šiais metais, be trečiadienį sutiktų Naujųjų metų – Medinio žaliojo arklio, turėsime aštuonias nedarbo dienas ir tik tris ilguosius savaitgalius. Trys šventės sutampa su savaitgaliais.


 Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir savivaldybės Tarybos narys Nerijus Stasiulis lankėsi Vilniuje, kur susitiko su premjeru Algirdu Butkevičiumi. Susitikime dalyvavo ir Ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas, taip pat Lietuvos verslo paramos agentūros direktorė Diana Vilytė. Vėliau Palangos...


Palangos Kurhauzas visu grožiu nušvis dar šiais metais  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 08 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Palangos miesto savivaldybės, valstybinės įmonės „Lietuvos paminklai“ ir UAB „Pamario restauratorius“ atstovai pasirašė sutartį dėl Palangos Kurhauzo pastato mūrinės dalies pritaikymo visuomenės poreikiams darbų. Kurorto meras Šarūnas Vaitkus neabejoja, jog šiandieninės sutarties pasirašymas – didžiulis žingsnis link...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius