Papilsčius iš tuščio į kiaurą – dar vienas valdžios pralaimėjimas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-07-28
Peržiūrėta
617
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kitą savaitę bus lygiai mėnuo, kai garbinga savivaldybės komisija iš savivaldybės kontrolierės Elenos Kuznecovos, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno, Statybos ir ūkio komiteto pirmininko Vaido Šimaičio ir Verslo ir turto skyriaus vedėjos Zojos Strikaitienės vaikštinėjo po J. Basanavičiaus gatvę ir tikrino čia dirbančių verslininkų leidimus prekybai ir išorinei reklamai. Tiksliau griežė dantis ir keiksnojo visus jų neregėdami – dauguma verslininkų jų, ypač reklamai, neturi. Įspūdis toks, kad žymiausioje šalies promenadoje jie vadovaujasi tik jiems patiems žinomomis ir priimtinomis taisyklėmis, o savivaldybė – savosiomis. „Per mėnesį niekas nepasikeitė. Papilstė visi vandenėlį iš tuščios stiklinės į kiaurą, ir viskas tuo pasibaigė“, - žodžių kišenėje neieškojo E. Kuznecova.

 

Paprasčiau susimokėti simbolines baudas

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Rimas Pocius, po savivaldybės komisijos patikrinimo J. Basanavičiaus gatvėje buvo surašyta apie dvidešimt administracinių teisės pažeidimų protokolų dėl prekybos taisyklių nesilaikymo ir dėl kitų pažeidimų.

„Verslininkai, kuriems buvo surašyti protokolai, buvo  nubausti simbolinėmis nuobaudomis – po  50 ar 60 litų. Nors griežčiausios baudos už tuos pačius pažeidimus numatytos iki pustrečio tūkstančio litų, bet mes jų netaikėme  - bausdami vadovavomės sveikos nuovokos kriterijumi. Nematau didelio skirtumo tarp 50 ar 250 litų baudos – svarbu, kad pažeidimai būtų ištaisyti. Deja, atrodo, kad kai kuriems verslininkams paprasčiau susimokėti baudas, nei pašalinti pažeidimus“, - sakė R. Pocius.

Anot jo, verslininkus turėtų drausminti ir tai, kad užfiksavus pažeidimus, policijos duomenų bazėje informacija apie juos lieka metus.

Paklaustas, ar policija, praėjus beveik mėnesiui po protokolų surašymo, įsitikino, kiek pažeidėjų įvykdė reikalavimus – atitraukė prekybos paviljonus ar kioskus į Tarybos numatytą atstumą nuo šaligatvio, išsiėmė leidimus reklamai ir prekybai – pareigūnas atsakė:

„Man atrodo, kad nemažai verslininkų „susitvarkė“ – pašalino pažeidimus. Kažkurią dieną ėjau J. Basanavičiaus gatve – atkreipiau dėmesį, kad kai kurios prekyvietės buvo atitrauktos toliau nuo šaligatvio. Bet vaikščiojau kaip pilietis, o ne pareigūnas, todėl leidimų parodyti neprašiau. Be to, kaip numato administracinių teisės pažeidimų kodeksas, įvardintiems pažeidimams pašalinti nubausti verslininkai dar turi laiko. Ar visi pažeidimai bus ištaisyti, ir savivaldybė turėtų „pakontroliuoti“. Kita vertus, mano įsitikinimu, Taryba, dar prieš sezono pradžią, turėtų protingai nuspręsti, kiek jos priimami sprendimai yra įgyvendinami. Dabar kai kurie verslininkai J. Basanavičiaus gatvėje yra pastatyti į tokią padėtį, kad norėdami laikytis jos sprendimų, turėtų išsikasti griovius ar nupjauti medžius – kalbu apie sprendimą dėl atstumų. Kaip kitaip patrauksi kioskus ar paviljonus?“ – retoriškai klausė Prevencijos poskyrio viršininkas.

 

Kaip stovėjo, taip ir stovi...

Savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vedėja Z. Strikaitienė, paklausta, ar kas nors pasikeitė J. Basanavičiaus gatvėje po valdininkų pasivaikščiojimo ir purkštavimų, nukirto trumpai:

„Liepos 18-ąją vaikščiojau gatve – mačiau, kad niekas nepasikeitė. Kaip stovėjo kioskai ant šaligatvių, taip ir tebestovi. Reikia jums kalbėti su Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėju Svajūnu Bradūnu – klausti jo, kas bus daroma toliau“, - sakė valdininkė. Jai nežinoma, ar po valdžiažmogių pasivaikščiojimo promenadoje kas nors suskubo išsiimti leidimus išorinei reklamai – iki patikrinimo savivaldybė nebuvo išdavusi nė vieno leidimo išorinei reklamai. „Matyt, reikės vėl siūlyti surengti patikrinimą ir siūlyti griežtesnes baudas pažeidėjams“, - svarstė vedėja.

 

„Papilstė iš tuščio į kiaurą –ir viskas“

Savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova, anksčiau teigusi, kad nors Tarybos nustatyti rinkliavos mokesčiai nėra dideli, tačiau net ir jie savivaldybės biudžeto nepasiekia, praėjus beveik mėnesiui po patikrinimo, įsitikino, kad vietos valdžios sprendimai J. Basanavičiaus gatvės verslininkams - nė motais:

„Nežinau, kaip dėl kitų rinkliavų, bet, kalbant apie reklamą, akivaizdu, kad liko ta pati netvarka. Pasižiūrėkite: prie pat J. Basanavičiaus gatvės vartų, pačioje pradžioje, atsirado „Kalnapilio“ reklama. Specialiai pasidomėjau, ar kas nors jai gavo leidimą – pasirodo, kad ne. Kas iš tokių patikrinimų, taisyklių priėmimo, jeigu jų laikymosi kontrolė nėra vykdoma? Susirinko būrelis valdininkų, papilstė vandenį iš tuščio į kiaurą ir viskas tuo pasibaigė. Pikčiausia, kad taip vyksta kiekvienais metais – jau ir šis sezonas eina į pabaigą – taip visi ir numoja ranka“, - piktinosi kontrolierė.

 

Direktorius - „minkštas“

Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, kuris, regis, privalėtų turėti aiškiausią supratimą, kaip įgyvendinti Tarybos priimtus sprendimus ir administracijos potvarkius dėl prekybos ir reklamos tvarkos žinomiausioje kurorto gatvėje, šnekėjo kaip nepasiruošęs mokinukas:

„Kiek man praneša atsakingi darbuotojai, pažanga yra padaryta. Gal darbuotojai pernelyg užsiėmę kitais darbais, jeigu iki šiol nepasekė, kaip pažeidimai taisomi “, - gynė savo darbuotojus V. Kuznecovas.

Bet paklaustas, apie kokią „pažangą“ kalba, siūbtelėjo valdininkišką tiradą:

„Apie tai galėtų konkrečiau papasakoti atsakingi savivaldybės pareigūnai, kontroliuojantys situaciją. Negaliu pasakyti, kiek verslininkų pakluso reikalavimams. Bet tikiu, kad visi juos įvykdys – juk, kaip sakoma, ir lašas po lašo akmenį pratašo“, - keistai palygino administracijos direktorius.

 Negalėjo jis žurnalistui nė pasakyti, kiek iš viso buvo surašyta protokolų per vienintelį šiais metais savivaldybės komisijos J. Basanavičiaus gatvės patikrinimą.

 

Susiformavo nebaudžiamumo nuotaikos...

Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas pripažino, kad po patikrinimo „nelabai kas nors pasikeitė“.

„Administracinių pažeidimų protokolai buvo surašyti, bet, matau, kad baudos didelio poveikio pažeidėjams nedaro. Tik vienas kitas verslininkas, mano žiniomis, „persiprojektavo“, ištaisė pažeidimus. Akivaizdu, kad J. Basanavičiaus gatvėje tarp verslininkų susiformavusi nebaudžiamumo nuotaika – vadinasi, net tik savivaldybė, bet ir Taryba, ir policija, ir Komunalinis ūkis – visos institucijos – turi prisiimti atsakomybę, kad iki šiol nebuvo reikiamos kontrolės joje“, - sakė S. Bradūnas.

Nors valdininkas neatmetė galimybės, kad dar šį sezoną bus grįžta į gatvę, bet, valdininkas leido suprasti, kad ir šiais metais mūšis su netvarka promenadoje  - pralaimėtas.

„Jau, matyt, po sezono reikės visiems peržiūrėti visą mechanizmą. Šiandien man akivaizdu, kad statinių savininkams netenka atsakomybė už savo turtą ir nustatytus pažeidimus jame. Taip neturėtų būti. Po sezono Tarybai siūlysiu, kad bausti nekilnojamo turto savininkai negalėtų naudotis nekilnojamo turto ar žemės mokesčių lengvatomis. Kai J. Basanavičiaus gatvėje atsiras supratimas, kad nesilaikant nustatytos tvarkos verslas negali būti vystomas gerai, tik tada padėtis pasikeis į gerąją pusę“, - tvirtino vedėjas.

Anot jo, po savivaldybės komisijos ir policijos patikrinimo liepos pradžioje jis tarp J. Basanavičiaus gatvės verslininkų pajutęs tik šiokį tokį „sujudimą“:

„Mano žiniomis, septyni ar aštuoni verslininkai susizgribo išsiimti leidimus išorinei reklamai. Bet tai – lašas jūroje. Akivaizdu, kad visos valdžios iki šiol J. Basanavičiaus gatvės „nesukontroliavo“, - pripažino S. Bradūnas.

V. Šimaitis „Palangos tiltui“ taip pat pripažino, kad iš savivaldybės komisijos pasivaikščiojimo J. Basanavičiaus gatve naudos – jokios.

„Gal vienas ar kitas „sureagavo“, bet tai ir viskas. Mano įsitikinimu, norint galima padėtį taisyti nuo pagrindų – per detaliuosius planus, iš anksto juose numatant komercinę paskirtį, per žemės ir nekilnojamo turto mokesčius. Akivaizdu, kad kontrolės mechanizmo iki šiol nėra“, - sakė V. Šimaitis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu ? Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu...


Kitą savaitę Vyriausioji rinkimų komisija spręs, ar Palangos politiką Daną Palucką atleisti iš tarybos kaip nuslėpusį teistumą, ar leisti atsistatydinti pačiam.


Artėjant kurortiniam sezonui – dėmesys išorinei reklamai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Verslas pinigai

Kurortiniam sezonui intensyviai besirengianti Palangos miesto savivaldybė didžiulį dėmesį skiria gražinamam miesto veidui. Viešosios tvarkos skyriaus specialistai siekia, kad iki vasaros kurorte neliktų nelegaliai skleidžiamos reklamos.


Aš, Danas Paluckas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, noriu visuomenei pateikti glaustą savo darbo Taryboje ir jos Kontrolės komitete ataskaitą ir atkreipti dėmesį į pagrindinius mano, kaip Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko, veiklos momentus.


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kurorto verslo skyrius surengė konkursą-parodą „Su gintarinėm Šv. Kalėdom, Palanga!“


Nors nauja savivaldybės valdžia trimituoja, kad paskelbs žūtbūtinį karą visiems apsileidėliams, nelegalios reklamos ir su valdžia nesuderintų statinių statytojams, bet pastariesiems tokie valdžios grasinantys šūksniai – nė motais. Kaip įsitikino „Palangos tiltas“, pačioje kurorto šerdyje, J. Basanavičiaus gatvėje, šią savaitę kyla mažiausiai trys statiniai, kurių statybos nėra palaiminęs...


Praėjusį ketvirtadienį Tarybos posėdyje savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėją Kostą Jakubauską, ne itin rišliai Tarybos nariams pristatantį darbotvarkės klausimą, badė pašaipūs žvilgsniai: „Gal vėl girtas?“ Kažin, ar valdininkas gali drąsiai žiūrėti kolegoms ir savo vadovams į akis – vos prieš savaitę, rugpjūčio 13-ąją, darbo metu, jis buvo pastebėtas neblaivus. Atvykus policijos...


Kitą savaitę bus lygiai mėnuo, kai garbinga savivaldybės komisija iš savivaldybės kontrolierės Elenos Kuznecovos, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno, Statybos ir ūkio komiteto pirmininko Vaido Šimaičio ir Verslo ir turto skyriaus vedėjos Zojos Strikaitienės vaikštinėjo po J. Basanavičiaus gatvę ir tikrino čia dirbančių verslininkų leidimus prekybai ir išorinei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius