Parašai sudėti: kelininkai išsikrausto, savivaldybės klerkai žvalgosi po naują savivaldybės pastatą

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-01-05
Peržiūrėta
2279
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Parašai sudėti: kelininkai išsikrausto, savivaldybės klerkai žvalgosi po naują savivaldybės pastatą

 

 

 

 

 

Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir atlikus renovacijos darbus, savivaldybės skyriai pereis dirbti į naująsias patalpas iki metų pabaigos.

 

 

Savivaldybės administracijai – naujas pastatas

Vytauto g. 122 esantį kelininkų pastatą Palangos savivaldybės nuosavybėn perduoti apsispręsta 2011 metų liepos 12 dieną Palangoje vykusio Vyriausybės išvažiuojamojo pasitarimo metu. Taip buvo išspręsta daugiametė, Palangą nuo pat Nepriklausomybės atgavimo slėgusi problema – Savivaldybė neturėjo pastato, kuriame būtų galima įkurti visus administracijos skyrius. „Dėl to nepatogumų iki šiol patirdavo ir palangiškiai, ir miesto svečiai, ir patys Savivaldybės administracijos darbuotojai“, – nekart sakė miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Š. Vaitkus yra atkreipęs dėmesį, jog miesto centrinėje dalyje yra labai ribojamas pastatų aukštingumas bei sklypų užstatymo intensyvumas, todėl naujo Savivaldybės administracijos pastato statyba kurorto centre buvo neįmanoma.

„Prieš dvejus metus rengtas detalusis planas ir pastato techninis projektas nuginčyti teisme, nes prieštaravo planavimo dokumentams. Ačiū Vyriausybei, kad padėjo mums išspręsti Savivaldybės administracijos pastato problemą“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė pabrėžė, jog įsikūrus naujajame pastate, pagerės valdymo efektyvumas. „Šiuo metu Savivaldybės administracijos skyriai yra penkiuose pastatuose, išsibarsčiusiuose po visą miestą. Esant tokiai situacijai, sudėtinga administruoti“, – kalbėjo A. Kilijonienė. Anot jos, manoma, kad į naująsias patalpas neišsikels tik Civilinės metrikacijos skyrius.

 

Reikės rekonstruoti

Norint naująjį miesto turtą pritaikyti Savivaldybės administracijos reikmėms, pastatą, kuriame iki šiol veikė poilsio namai, reikės rekonstruoti. „Turime architektų, tad projektą rengsime savo jėgomis, nesamdydami rangovų. Juo labiau, kad pastato išplanavimas yra tinkamas savivaldybei – čia yra kabinetinė sistema. Vienintelis, ką mums reikės projektuoti – pirmasis aukštas, kur būtina įrengti priimamąjį, posėdžių sales“, – per pastato perdavimą kalbėjo A. Kilijonienė.

Planuojama, jog rekonstrukcijos projektas bus parengtas iki vasario pabaigos, tuomet bus skelbiamas konkursas rekonstrukcijos darbams. „Tikėkimės, kad Kalėdas sutiksime jau naujame pastate“, – sakė A. Kilijonienė.

Naujojo pastato – buvusių poilsio namų – bendras plotas yra 3200 kvadratinių metrų.

A. Kilijonienė sako, kad esama ketinimų daugumą savivaldybės įmonių – Rinkliavų centrą, Moksleivių klubą, Socialinės paramos tarnybą, Kultūros centrą ir Sporto centrą – perkelti į dabartinį savivaldybės administracijos pastatą.

Iki šiol valdininkai, nuėjimui iš Vytauto gatvės pradžioje įsikūrusio Švietimo skyriaus iki savivaldybės administracijos pastato, sugaišdavo iki 20 minučių. Buvo gaišinamas laikas, o, svarbiausia, toliau nuo savivaldybės administracijos vadovų akių dirbantys valdininkai, ne paslaptis, dažnai išvengdavo ir administracinės kontrolės. Tai turėtų pasikeisti.

Likutinė poilsio namų vertė prieš keletą metų buvo vertinama apie 28 milijonus litų.

 

Vyriausybės dovana Palangai

Meras Š. Vaitkus džiaugiasi kelininkų pastato perdavimu: „ Kad Vyriausybė nusprendė palikti savivaldybei ir iki šiol jai priklausiusius pastatus, yra didelė Vyriausybės dovana Palangai. Atsilaisvinusias savivaldybės patalpas bus galima privatizuoti ir gautas lėšas panaudoti kurorto infrastruktūrai gerinti. Galbūt kurhauzo restauracijai, gal sporto salės statybai, kitoms reikmėms“.

„Man asmeniškai šis sprendimas – labai svarbus. Teko įdėti daug pastangų, kad būtų priimtas toks sprendimas. Esu dėkingas premjerui Andriui Kubiliui, susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui, Seimo nariui Pranui Žeimiui, ir premjero patarėjui Jonui Survilai, padėjusiems išspręsti klausimą Palangos labui“, – „Palangos tiltui“ anksčiau sakė Š. Vaitkus.

Kiti kurorto merai nesėkmingai bandė spręsti savivaldybės administracijos patalpų klausimą – liberalcentristas Vytautas Stalmokas kurpė planus statyti naują savivaldybės administracijos pastatą. Nepavykus siekė didinti dabartinio pastato aukštingumą, bet tam pasipriešino kai kurios valstybinės institucijos.

Kelininkams priklaususiame pastate yra 57 savivaldybės darbuotojų efektyviam darbui užtikrinti kabinetai.

„Jų visiškai pakaks įkurdinti visiems savivaldybės administracijos darbuotojams“, – sakė „Palangos tiltui“ Š. Vaitkus. A. Kilijonienė mano, kad, ko gero, naujame savivaldybės pastate liks ir laisvų kabinetų.

Savivaldybės administracijos vadovams pasukti galvą dėl perduoto pastato apšildymo – kelininkai jį šildė elektra, o tai yra labai neekonomiška.

„Manau, teks mąstyti apie dujinės elektrinės pastatymą pastatui šildyti. Tam lėšų teks ieškoti jau kitų metų biudžete arba imti paskolą“, – sakė meras.

 

Sieks perorganizuoti savivaldybės veiklą

Š. Vaitkus sakė ketinąs perorganizuoti savivaldybės veiklą, priimant savivaldybės interesantus.

„Norėčiau, sekant moderniai dirbančių kitų šalies savivaldybės pavyzdžiu, pirmame aukšte įrengti 3 ar 4 kabinetus savivaldybės sekretorėms, kurios priiminėtų palangiškių prašymus ir skundus. Tiek jų turėtų užtekti, kad miestelėnams netektų nervintis laukiant valdininkų dėmesio. Be to, sieksiu, kad ir visi savivaldybės valdininkai, taip pat ir aš, priiminėtų lankytojus ne savo darbo kabinetuose, kaip buvo iki šiol, o viename iš kabinetų gaunamo pastato pirmajame aukšte. Bus patogiau ir savivaldybės darbuotojams, ir lankytojams“, – anksčiau sakė meras.

Jis ketina visiems savivaldybės valdininkams įvesti kortelių sistemą.

„Išeini iš savivaldybės, perbrauki kortele, įeini – vėl atlieki tą patį veiksmą. Tai padės geriau kontroliuoti administracijos darbuotojus, nebus pasivaikščiojimų darbo metu „kavutėms“, – sakė Š. Vaitkus.

Manoma, kad įvažiavimas į savivaldybės stovėjimo aikšteles bus iš Jūratės ir Gintaro gatvių.

 

Kelininkams sunku skirtis

VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius P. Kaučikas „Palangos tiltui“ sakė, kad atsisveikina su kelininkų poilsiaviete skaudančia širdimi.

„Sunku skirtis su ja ir kelininkams, kurie joje poilsiaudavo dar septyniasdešimtaisiais. Pirmieji kelininkų poilsiavietės statiniai buvo pastatyti dar 1954-aisiais, vėliau poilsio namai tapo tokie, kokie yra dabar. Devyniasdešimtųjų pabaigoje pastatas buvo kapitaliai remontuotas – tam įmonė skyrė apie 7 milijonus savo lėšų“, – pasakojo P. Kaučikas.

Jis sako, kad Vyriausybė siekia visas ministerijų poilsiavietes perduoti į Valstybinį turto fondą, todėl vėliau ar anksčiau būtų tekę skirtis su pastatu.

Anot jo, perdavusi poilsio namus į Turto fondą, valstybė būtų uždirbusi, o juos atidavusi savivaldybei, negaus nieko.

„Kita vertus, tai yra didelis sprendimas kurortui, kuris pagerins savivaldybės darbą“, – įsitikinęs direktorius.

 

 Išsikels iki sausio 15-osios

Vyriausybei nusprendus perduoti kelininkų poilsio namus Palangos savivaldybei praėjusių metų liepos mėnesį, pasak P. Kaučiko, užtruko perdavimo dokumentacijos tvarkymas.

„Normalu, kad tokie dalykai užtrunka. Sakyčiau, mes labai greitai sutvarkėme visą perdavimo dokumentaciją“, – teigė VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius.

Dar iki perdavimo pasirašymo kelininkai pradėjo kraustytis iš Vytauto g. 122 esančio pastato.

„Iki sausio 15-osios tikrai visiškai išeisime“, – sakė P. Kaučikas. Išsikraustymo darbus stabdė ir didžiosios metų šventės – kelininkai Naujųjų metų šventimui, anot direktoriaus, buvo beveik užpildę poilsio namus.

Jis pastatą vertina apie 10 milijonų litų, o sklypą apie pastatą – 5-6 milijonais litų.

Beveik visais poilsio namuose dirbusiais 7 darbuotojais buvo pasirūpinta – 5 iš jų dirbs savivaldybės įmonėse, o 2 bus atleisti.

„Palangos tilto“ kalbinamos poilsio namų budinčiosios džiaugėsi, kad pavyko išsaugoti darbo vietas.

„Įsivaizduokite, ką reiškia šiais laikais netekti darbo“, – sakė moterys.

P. Kaučikas trečiadienį, pasirašius sutartį, pavaikštinėjo kartu su žurnalistais po perduotą pastatą. Daugumoje kabinetų dar yra baldų. Prieš pasirašant perdavimo aktą „Palangos tilto“ žurnalistas stebėjo iš pastato išeinančius kai kuriuos savivaldybės skyrių vadovus ir specialistus. Kai kurie jų juokavo, kad skubėjo rinktis sau kabinetus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės taryba patvirtino Palangos miesto savivaldybės 2023 metų ataskaitų rinkinį.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Jau aštuntąjį kartą skelbiamas viešas aukcionas dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Vytauto g. 73 bei jam priklausančių garažų, žemės sklypo pardavimo. Kol kas pirkėjo nepavyksta rasti, nors nekart buvo mažinama kaina. „Palangos tiltas“ domėjosi, kokios priežastys slypi, kad pastatas iki šiol neturi naujojo šeimininko....


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius