Pasakų traukinys atvyko į Palangos biblioteką

Palangos tiltas, 2014-08-21
Peržiūrėta
1740
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasakų traukinys atvyko į Palangos biblioteką

Kiekvienam iš mūsų neretai nutinka taip, kad pamirštame ar tiesiog nebesurandame laiko užsukti į savo gimtojo miesto ar kaimo biblioteką, kurioje formavosi mūsų vertybės ir supratimas apie gyvenimą. Daugelis iš mūsų net nežinome, kad šiandien biblioteka yra ne tokia, kaip prieš dvidešimt metų – šiandien ji dirba vadovaudamasi inovatyviais metodais ir įgyvendina įvairius projektus bei veiklas.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su viešosiomis bibliotekomis įgyvendindama projektą „Bibliotekos pažangai 2“ pradėjo naują ir įdomią iniciatyvą ,,Atrask vaikystės biblioteką“. Iniciatyva skatinama atsigręžti į savo vaikystės bibliotekas, o aktyvius, žinomus, autoritetą turinčius žmones kviečia tapti bibliotekų globėjais.

Rugpjūčio 16 d. Palangos viešosios bibliotekos vaikų skyriuje lankėsi ilgai mažųjų laukta viešnia: etnomuzikologė, dainininkė, humanitarinių mokslų daktarė, žinomų televizijos laidų „Gero ūpo!“, ,,Duokim garo!“, „Folkšokas“ vedėja, folkloro ansamblių „Virvytė“, „Šaltinis“ vadovė, Mažojo Princo fondo iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė ir Palangos miesto viešosios bibliotekos globėja Loreta Sungailienė.

O atvyko garbi viešnia ne tuščiomis – iš pasakų kraitelės traukdama vieną po kitos vaikų pamėgtas knygeles ir eilėraščius, visiems lietaus nepabūgusiems ir susirinkusiems į vaikų biblioteką sukūrė  neįprastą skaitymo balsu ir muzikavimo šventę.

Renginyje dalyvavę mažieji skaitytojai, jų tėveliai, mamos ir močiutės buvo pakviesti į „čiaudintį, papsintį, dūmą pučiantį“ „Pasakų traukinį“, kurį aktyviai „užvedus“ buvo galima nukeliauti iš vienos literatūrinės-muzikinės stotelės į kitą: „Pasakų karalystę“, nuotaikingą „Eilėraštukų pievelę“, skambiąją „Dainelių aikštę“, Raudonąjį minklių – pinklių labirintą.

Mergaitės ir berniukai turėjo progą padeklamuoti eilėraščių, o drąsiausiųjų laukė pačios bibliotekos globėjos sukurti prizai – žaismingi knygų skirtukai.       

Į biblioteką atvažiavęs Loretos reguliuojamas „Pasakų traukinys“ valandėlei nuramino didžiulį būrį dūkstančių vaikų, o susirinkusiems tėveliams ir seneliams šios šaunios iniciatyvos atstovė leido pajusti skaitymo su vaikais malonumą. Loreta teigė: „Vaikai neauga be pasakų, jiems šio gero niekada negana“. Palangos miesto viešosios bibliotekos globėja L. Sungailienė pasakojo apie bėdas, kurios ištinka vaiką, negirdėjusį pasakų. „Skaitymas balsu vaikui – nenuobodi, madų nesivaikanti pramoga, puiki alternatyva brangiems žaislams ir užsiėmimams“, – kvietė tėvelius skaityti ir pasikalbėti su vaikais apie knygą, tam skirti kuo daugiau savo laiko, šiuo būdu lavinti vaikų vaizduotę, perduoti žinias, palaikyti jį emociškai, suteikti pasitikėjimo savimi.

Dovanodama susirinkusiems savo dosnią širdį ir skambią dainą Loreta kvietė visus pasidalinti  skaitymo stebuklu, jį gausinti, suteikti galimybę ir senam, ir mažam pabūti kartu. Ragino tėvelius nuolat skaityti vaikams nors po pusvalandį per dieną, kartu pailsėti, pasidžiaugti, kvietė pagloboti ir tuos, kurie neturi tėvelių, padėti jiems užaugti kultūringais ir laimingais žmonėmis.

 

Monika RUKŠĖNIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga dovanoja taikų poilsį savo miesto partnerio Bučos (Ukraina) vaikams, kurių šeimos nukentėjo nuo karo. Šeštadienį, liepos 1 d., į vasaros poilsio stovyklą didžiausiame Lietuvos kurorte atvyko pirmoji grupė. 


„ Ačiū Vilniaus merui Valdui Benkunskui, kuris su žmona ir vaikučiu atvyko pasveikinti Palangą su 770 metų gimtadieniu,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalijo asmenuke su Vilniaus meru Facebook įraše šeštadienį, birželio 3 d. PT info


Gegužės 11 d. (ketvirtadienį) 11 val.   į Palangos viešosios bibliotekos renginių salę kviečiame visus, kurie pažįstate vyresnio amžiaus žmonių, kuriems sunku skaityti spausdintą tekstą, bet kurie norėtų vėl tapti aktyviais knygų bičiuliais.


Palanga netrukus taps Kalėdų pasakų miestu, o kalėdinę nuotaiką kurs ne tik dovanodama netikėtų atradimų, bet ir kvies bendruomenę pasaką kurti drauge. Tokiomis idėjomis dalijasi Baltijos pajūrio kurorte šventę kurianti Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda.


Kad Palangos reprezentacinis krepšinio klubas pastaruoju metu vis dažniau pradžiugina kurorto krepšinio sirgalius pergalėmis, yra nemažas ir 25-erių klubo vadybininko Gytauto Narkaus nuopelnas. Sporto vadybos mokslus Kaune „krimtęs“ vyrukas į Palangą atsivežė toli siekiančių idėjų, kurių tikslas vienas – kad miestelėnai pamiltų krepšinį ir plūstų į...


Palangoje šeštadienį atidarytas lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti. Šįkart visuomenei pristatytos keturios pirmosios skulptūros, o rudenį parkas bus papildytas...


Kiekvienam iš mūsų neretai nutinka taip, kad pamirštame ar tiesiog nebesurandame laiko užsukti į savo gimtojo miesto ar kaimo biblioteką, kurioje formavosi mūsų vertybės ir supratimas apie gyvenimą. Daugelis iš mūsų net nežinome, kad šiandien biblioteka yra ne tokia, kaip prieš dvidešimt metų – šiandien ji dirba vadovaudamasi inovatyviais...


„Taryboje prasidėjo keisti politiniai vaikų darželio lygio žaidimai: šįryt staiga susirgus trims Tarybos nariams, o kitiems nedalyvaujant dėl iš anksto žinomų rimtų priežasčių, neturime kvorumo, tad posėdis neįvyks“, – atsiprašęs visų susirinkusiųjų į Tarybos posėdžių salę vakar sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Laukė 25 klausimai...


Rytoj minėsim Tarptautinę teatro dieną, visuomet labiausiai laukiamą meno mėgėjų. Tądien dažnai žiūrovus aktoriai pamalonina savo kuriamais spektakliais, premjeromis. Šiemet savo jubiliejaus sulaukė ir lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ susikūrusi teatro grupė „Tukas“. Penkiolikmetis „Tukas“ vienija septynias entuziastingas pedagoges, drauge į veiklą įtraukiančias ir mažuosius savo...


Vaikų bibliotekoje klegėjo dvi grupės džiaugsmingai nusiteikusių vaikų, atkeliavusių iš „Nykštuko“ ir „Žilvino“ darželių. Čia surengta „Nykštuko“ auklėtinių paroda, skirta pasidžiaugti besibaigiančiu rudeniu. Ilgai demonstravę savo darbelius darželyje, vaikai juos perkėlė ir į visiems vaikams pažįstamą aplinką – jų biblioteką.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius