Pasivažinėjimas išsinuomotu dviračiu kurorte gali ir apkartinti atostogas

Augustė BERTAŠIŪTĖ, 2013-07-29
Peržiūrėta
129
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasivažinėjimas išsinuomotu dviračiu kurorte gali ir apkartinti atostogas

Pasivažinėti dviračiu – puiku. Juolab, kad kurorte – puikūs dviračių takai, o dviračių nuomos punktai gali pasiūlyti dviračių įvairovę. Bet dviračių mėgėjo patirtis, nuomojant dviratį ir juo lekiant su vėjeliu kurorto gatvėmis, gali būti ir karti.

Dviračio beieškant
Dviračių nuomos punkte Vytauto gatvėje dviračiai sustatyti tvarkingai, laukiančiųjų – ilgiausia eilė. Gaila, kad nebuvo stendo su kainomis, būčiau sutaupiusi laiko.
Kol stovėjau eilėje, atkreipiau dėmesį į pardavėjos rankinę, kurioje ji laikė daugybę asmens dokumentų. Idėja palikti savo asmens dokumentą tokioje tapatybės kortelių jūroje neviliojo. Prieš mane stovėjo vyras, kuris norėjo grąžinti dviratį.
Darbuotoja užrašuose pasižymėjo, kad dviratis atiduotas ir ištiesė asmens dokumentą. „Bet jūs net nepažiūrėjote, kam atiduodate dokumentą. Ar čia tikrai mano tapatybės kortelė“, – pasakė klientas. „Pažiūrėjau“, – atšovė darbuotoja.
Pagaliau sulaukiau darbuotojos dėmesio. Sužinojau, kad išsinuomoti dviratį valandai man kainuotų 7 litus, parai – 35 litai.
Pasiteiravau dėl užstato. „Užstatas – 400 litų arba asmens dokumentas su nuotrauka“, – atsakė ji. Padėkojusi už suteiktą informaciją, nusprendžiau eiti toliau. Ne, asmens dokumento parai aš pas dviračių punkto darbuotoją nepaliksiu.
Kitame nuomos punkte, taip pat Vytauto gatvėje, žmonių mažiau, ant lapelio surašytos visos kainos, o ir darbuotoja malonesnė. Kainos nesiskiria nuo prieš tai buvusio nuomos punkto kainų. Vėl pasiteiravau dėl užstato. „Užstatui užtenka parodyti asmens dokumentą“, – atsakė. Paklausta, ar jį pasiims, atsakė, kad ne. Šis variantas man tiko labiau.

„Kur noriu, ten einu.
Neaiškink“

Nusprendžiau pabandyti nuvažiuoti į Jūratės ir Kastyčio gatves, taip pat J. Basanavičiaus gatvę.
Puiki, giedra diena, žmonių pagrindinėje gatvėje esama daug, dviratininkų – taip pat.
Iš pradžių kantriai važiavau ir kaskart skambučiu perspėdavau žmones, kad pasitrauktų nuo dviračio tako.
Pėsčiuosius, einančius dviračiu taku galima suskirstyti į dvi grupes: pirmojoje, skambutį girdintys pėstieji. Jie pasitraukia į šoną, nepriekaištaudami. Kiti – žirglioja, kur patinka, o įspėti, bamba.
Kitą dieną dviratį palikau namuose ir į gatvę išėjau pėstute.
Nusprendžiau pakalbinti kitus dviratininkus ir pasiteirauti, ką jie mano apie pėsčiuosius ir dviračių takus. Ant suolelio ilsėjosi du dviratininkai. Tomas ir Saulė į Palangą atvyko iš sostinės. Kartu su savimi jie nusprendė pasiimti ir dviračius, kadangi jie laisvą laiką dažniausiai praleidžia keliaudami dviračiu ir fotografuodami. Jie teigė, kad stengiasi pagrindine Palangos gatve nevažinėti, nes itin daug pėsčiųjų.  
O štai, dviratininkas Saulius iš Klaipėdos pasidalino nemalonia patirtimi: „Nusprendžiau išsinuomoti dviratį, paprašė manęs palikti asmens dokumentą, palikau ir išvažiavau. Po to grįžtu, atidavė mergina asmens dokumentą ir nusprendžiau pažiūrėti ar tikrai mano atidavė. Pasižiūriu, kažkokio kito asmens. Aš nuskubėjau į dviračių nuomos punktą ir pradėjau aiškintis, kaip taip nutiko. Darbuotoja labai išsigando, atidavė mano asmens dokumentą, bet nei viso gero nepasakė. Nemalonu, nes ji būtų turėjusi problemų, jeigu kitas žmogus būtų taip pat pasiėmęs ne savo dokumentą“. Saulius teigė, kad jam nepatinka kitų dviratininkų kultūra. Anot jo, pasitaiko atvejų, kai kitas dviratininkas dar nedraugiškesnis nei pėsčiasis. 

Jūsų komentaras:

rita 2013-07-30 11:02 (IP: 78.61.27.187)
Kur noriu ten einu, kur noriu ten važiuoju, dviratininkai ir gi turi važiuoti dviračių takais, o ne nardyti šaligatviais tarp žmonių...bet mieste trūksta dviračių takų

Taip pat skaitykite

Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Gegužės 12-oji – šeštadienis...Palangos senosios gimnazijos kieme, „skate“ parkejautėsi smagus bruzdesys. Grupelėmis, grupelėmis... prisirinko pilni suoleliai BMX dviračių mėgėjų. Į kvietimą dalyvauti varžybose atsiliepė dalyviai iš Klaipėdos, Gargždų, Telšių, Mažeikių, Palangos. Pasivaržyti Povilo Navicko, Jorio Vizgirdo, Augusto Gliauberto...


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Gegužės 19 d. Palangos dviračių takas buvo virtęs dviračių greičio ruožu, pušynas, ties spalvingąja vaikų žaidimų aikštele – dviračių kroso trasa, slalomo taku. Taip prasidėjo Palangos senosios gimnazijos moksleivių tęstinis tradicinis sveikatingumo projektas „Motorizuoti ir nepavojingi“ – dviračių diena. Kad ir ne tokia gausi susirinkusiųjų komanda...


Itin populiariame dviračių bei pėsčiųjų take, nusidriekusiame nuo prekybos centro „Rimi“ iki miesto ligoninės, pluša darbininkai – prasidėjo maždaug dviejų kilometrų ilgio tako remonto parengiamieji darbai.


Rugpjūčio 30-31 d. Palangoje lankysis Europos Komisijos Transporto ir turizmo komiteto pirmininkas, Europos Parlamento (EP) narys Michaelis Crameris, kuris pristatys „EuroVelo Geležinės uždangos“ („EuroVelo 13“) tarptautinę dviračių trasą.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, patikrinusi, iš kokių lėšų viena sutuoktinių pora įsigijo per milijono vertės namą Palangos centre, nustatė, kad sutuoktiniai nedeklaravo daugiau nei 160 tūkst. eurų (apie 0,6 mln. litų) pajamų, gautų iš dviračių nuomos. Tokiu būdu galimai siekta išvengti mokesčių, tarp jų ir pridėtinės vertės mokesčio (toliau...


Pasivažinėti dviračiu – puiku. Juolab, kad kurorte – puikūs dviračių takai, o dviračių nuomos punktai gali pasiūlyti dviračių įvairovę. Bet dviračių mėgėjo patirtis, nuomojant dviratį ir juo lekiant su vėjeliu kurorto gatvėmis, gali būti ir karti.


Žinia apie Palangą – minant dviračių pedalus

Laura GRENDIENĖ Palangos miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė, 2013 06 17 | Rubrika: O man ne dzin

Palangiškiai šeštadienį išlydėjo Senosios gimnazijos abiturientą Tautvydą Lubį bei jo komandą, pasiryžusius originaliai – minant dviračių pedalus – paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Visi ant dviračių!

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 22 | Rubrika: Miestas

Sušilę orai daugelį palangiškių pasodino ant dviračių. Pedalus mina nuo jauniausio „triratukininko“ iki senjoro amžiaus žmonių. Visi garsiai deklaruoja, jog palangiškis be dviračio – netikras palangiškis. O kaip, kada ir kodėl gyventojai pasikinko minamą arkliuką, klausėme gyventojų, sutiktų tiesiog gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius