Pasivažinėjimas išsinuomotu dviračiu kurorte gali ir apkartinti atostogas

Augustė BERTAŠIŪTĖ, 2013-07-29
Peržiūrėta
1748
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasivažinėjimas išsinuomotu dviračiu kurorte gali ir apkartinti atostogas

Pasivažinėti dviračiu – puiku. Juolab, kad kurorte – puikūs dviračių takai, o dviračių nuomos punktai gali pasiūlyti dviračių įvairovę. Bet dviračių mėgėjo patirtis, nuomojant dviratį ir juo lekiant su vėjeliu kurorto gatvėmis, gali būti ir karti.

Dviračio beieškant
Dviračių nuomos punkte Vytauto gatvėje dviračiai sustatyti tvarkingai, laukiančiųjų – ilgiausia eilė. Gaila, kad nebuvo stendo su kainomis, būčiau sutaupiusi laiko.
Kol stovėjau eilėje, atkreipiau dėmesį į pardavėjos rankinę, kurioje ji laikė daugybę asmens dokumentų. Idėja palikti savo asmens dokumentą tokioje tapatybės kortelių jūroje neviliojo. Prieš mane stovėjo vyras, kuris norėjo grąžinti dviratį.
Darbuotoja užrašuose pasižymėjo, kad dviratis atiduotas ir ištiesė asmens dokumentą. „Bet jūs net nepažiūrėjote, kam atiduodate dokumentą. Ar čia tikrai mano tapatybės kortelė“, – pasakė klientas. „Pažiūrėjau“, – atšovė darbuotoja.
Pagaliau sulaukiau darbuotojos dėmesio. Sužinojau, kad išsinuomoti dviratį valandai man kainuotų 7 litus, parai – 35 litai.
Pasiteiravau dėl užstato. „Užstatas – 400 litų arba asmens dokumentas su nuotrauka“, – atsakė ji. Padėkojusi už suteiktą informaciją, nusprendžiau eiti toliau. Ne, asmens dokumento parai aš pas dviračių punkto darbuotoją nepaliksiu.
Kitame nuomos punkte, taip pat Vytauto gatvėje, žmonių mažiau, ant lapelio surašytos visos kainos, o ir darbuotoja malonesnė. Kainos nesiskiria nuo prieš tai buvusio nuomos punkto kainų. Vėl pasiteiravau dėl užstato. „Užstatui užtenka parodyti asmens dokumentą“, – atsakė. Paklausta, ar jį pasiims, atsakė, kad ne. Šis variantas man tiko labiau.

„Kur noriu, ten einu.
Neaiškink“

Nusprendžiau pabandyti nuvažiuoti į Jūratės ir Kastyčio gatves, taip pat J. Basanavičiaus gatvę.
Puiki, giedra diena, žmonių pagrindinėje gatvėje esama daug, dviratininkų – taip pat.
Iš pradžių kantriai važiavau ir kaskart skambučiu perspėdavau žmones, kad pasitrauktų nuo dviračio tako.
Pėsčiuosius, einančius dviračiu taku galima suskirstyti į dvi grupes: pirmojoje, skambutį girdintys pėstieji. Jie pasitraukia į šoną, nepriekaištaudami. Kiti – žirglioja, kur patinka, o įspėti, bamba.
Kitą dieną dviratį palikau namuose ir į gatvę išėjau pėstute.
Nusprendžiau pakalbinti kitus dviratininkus ir pasiteirauti, ką jie mano apie pėsčiuosius ir dviračių takus. Ant suolelio ilsėjosi du dviratininkai. Tomas ir Saulė į Palangą atvyko iš sostinės. Kartu su savimi jie nusprendė pasiimti ir dviračius, kadangi jie laisvą laiką dažniausiai praleidžia keliaudami dviračiu ir fotografuodami. Jie teigė, kad stengiasi pagrindine Palangos gatve nevažinėti, nes itin daug pėsčiųjų.  
O štai, dviratininkas Saulius iš Klaipėdos pasidalino nemalonia patirtimi: „Nusprendžiau išsinuomoti dviratį, paprašė manęs palikti asmens dokumentą, palikau ir išvažiavau. Po to grįžtu, atidavė mergina asmens dokumentą ir nusprendžiau pažiūrėti ar tikrai mano atidavė. Pasižiūriu, kažkokio kito asmens. Aš nuskubėjau į dviračių nuomos punktą ir pradėjau aiškintis, kaip taip nutiko. Darbuotoja labai išsigando, atidavė mano asmens dokumentą, bet nei viso gero nepasakė. Nemalonu, nes ji būtų turėjusi problemų, jeigu kitas žmogus būtų taip pat pasiėmęs ne savo dokumentą“. Saulius teigė, kad jam nepatinka kitų dviratininkų kultūra. Anot jo, pasitaiko atvejų, kai kitas dviratininkas dar nedraugiškesnis nei pėsčiasis. 

Jūsų komentaras:

rita 2013-07-30 08:02 (IP: 78.61.27.187)
Kur noriu ten einu, kur noriu ten važiuoju, dviratininkai ir gi turi važiuoti dviračių takais, o ne nardyti šaligatviais tarp žmonių...bet mieste trūksta dviračių takų

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių.


Pamažėl šylant orams, kretingiškiai dviratininkai vėl prisiminė valdžios pažadą nutiesti dviračių taką į Palangą. Jau daugel metų gyventojams žadama įrengti kone 5 km ilgio dviračių taką iš Kretingos iki Vydmantų, kur jis susijungtų su jau anksčiau palei magistralinį kelią Šiauliai–Palanga įrengtu taku į kurortą. Savivaldybė pernai žadėjo, kad darbai bus pradėti šiemet, tačiau yra aišku, kad...


Palangoje visus metus intensyviai vyko miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų remonto bei rekonstrukcijos darbai. Dalis šiais metais vykdytų darbų jau baigti, kai kurie jų bus baigti kitąmet, tad jau dabar arba netolimoje ateityje vairuotojai bei pėstieji eismo dalyviai galės džiaugtis pagražėjusia aplinka ir padidėjusiu eismo dalyvių saugumu.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių ir elektrinių transporto priemonių, kurios priskiriamos dviračiams, t. y. elektrinių dviračių, elektrinių paspirtukų, riedžių, elektrinių riedlenčių, eismas. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. Nurodyti draudimai negalioja vedantis (varantis) dviratį


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Gegužės 19 d. Palangos dviračių takas buvo virtęs dviračių greičio ruožu, pušynas, ties spalvingąja vaikų žaidimų aikštele – dviračių kroso trasa, slalomo taku. Taip prasidėjo Palangos senosios gimnazijos moksleivių tęstinis tradicinis sveikatingumo projektas „Motorizuoti ir nepavojingi“ – dviračių diena. Kad ir ne tokia gausi susirinkusiųjų komanda...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, patikrinusi, iš kokių lėšų viena sutuoktinių pora įsigijo per milijono vertės namą Palangos centre, nustatė, kad sutuoktiniai nedeklaravo daugiau nei 160 tūkst. eurų (apie 0,6 mln. litų) pajamų, gautų iš dviračių nuomos. Tokiu būdu galimai siekta išvengti mokesčių, tarp jų ir pridėtinės vertės mokesčio (toliau...


Pasivažinėti dviračiu – puiku. Juolab, kad kurorte – puikūs dviračių takai, o dviračių nuomos punktai gali pasiūlyti dviračių įvairovę. Bet dviračių mėgėjo patirtis, nuomojant dviratį ir juo lekiant su vėjeliu kurorto gatvėmis, gali būti ir karti.


Visi ant dviračių!

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Sušilę orai daugelį palangiškių pasodino ant dviračių. Pedalus mina nuo jauniausio „triratukininko“ iki senjoro amžiaus žmonių. Visi garsiai deklaruoja, jog palangiškis be dviračio – netikras palangiškis. O kaip, kada ir kodėl gyventojai pasikinko minamą arkliuką, klausėme gyventojų, sutiktų tiesiog gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius