Paskutinį spalio šeštadienį Palangą užpildys vilties sklidina muzika

***, 2021-10-18
Peržiūrėta
2054
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paskutinį spalio šeštadienį Palangą užpildys vilties sklidina muzika

Paskutinį spalio šeštadienį Palanga nuo 16 val. popiet iki pat vidurnakčio bus pripildyta vilties sklidinos muzikos. Čia vyks jubiliejinis šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“. 

Unikalus krikščioniškos muzikos renginys

Tai – vienintelis toks renginys Lietuvoje, suburiantis skirtingų konfesijų krikščionis muzikantus ir atlikėjus, kasmet vykstantis vis kitame šalies mieste. 

Festivalis šiemet vyksta 20-ajį kartą. Jubiliejiniam renginiui pasirinktas didžiausias šalies kurortas, šiemet irgi švenčiantis jubiliejinius metus – Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. 

Festivalio organizatorius „Gerosios Naujienos centro“ direktorius Remigijus Jucevičius sako dviejų dešimtmečių renginio sukakčiai pažymėti Palangą pasirinkęs dėl unikalaus jos grožio ir gintarinių pakrančių: „Juk čia – Lietuvos auksas. Tad kas gali labiau tikti tokiam tauriam festivaliui? Ir esame labai dėkingi Palangos miesto savivaldybei, kuri sutiko tapti pagrindiniu mūsų renginio rėmėju ir įsileido mus į pačią gražiausią Lietuvoje koncertų salę. Joje apsilankęs galėjau tik dėkoti Viešpačiui už „Sielų“ jubiliejui įteiktą tokią gražią dovaną. Tikrai gražesnės salės mūsų šalyje neregėjau. O jų mačiau tikrai daug!”

Palangos meras Šarūnas Vaitkus irgi džiaugiasi jubiliejinei sukakčiai paminėti festivalio organizatorius pasirinkus šį kurortą: „Džiaugiuosi, kad jubiliejinis, 20-asis, unikalus krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“ įvairios šiuolaikinės krikščioniškos muzikos atlikėjus bei jos gerbėjus šiemet sukvies į Palangą. Palangos miesto savivaldybė palaiko šį renginį bei suteikia galimybę  nemokamai pasinaudoti Palangos koncertų sale. Klausytojams tai – puiki proga ne tik pasimėgauti sielą atgaivinančia krikščioniška muzika, bet ir prasmingai praleisti laiką, pabendrauti tarpusavyje, pajusti bendrystę“.

Muzika skambės trijose skirtingose erdvėse 

Festivalio atidarymas – spalio 30 d. 16 val. Palangos koncertų salėje. 

Po atidarymo renginiai pasiskirstys trijose muzikinėse erdvėse:  akustinėje – „Ramybės“ klube, koncertinėje – Palangos koncertų salėje, ir šlovinimo arba liturginėje – Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. 

„Labai džiaugiamės, kad visos koncertinės erdvės – vienoje, Vytauto, gatvėje. Tai – dar vienas išskirtinis Palangos privalumas“, – pastebėjo festivalio organizatorius R. Jucevičius.

„Ramybės“ klube skambės bardiška, dainuojamoji poezija, džiazinė muzika, soliniai kūriniai, kuriems galima pritarti pasirinktu instrumentu. 

Koncertų salėje savo kūrinius pristatys ir festivalio senbuviai, ir nauji atlikėjai, kurių kūriniai „Sielose“ suskambės pirmą kartą. Renginį vainikuos elektroninės šokių muzikos grupė „LZ7“ iš Jungtinės Karalystės. 

„Nuostabu, kad jubiliejinio „Sielų“ festivalio kūriniai skambės Palangoje ir Palangos bažnyčioje, – sako Palangos katalikų parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas. – Vis dėlto Palanga yra traukos centras. Žinoma, organizatoriai tokiu metu organizuodami renginį priima iššūkį, bet ir tuo pačiu džiugu, kad vis dėlto net ir pandemijos metu nesustojo. Turime suteikti žmonėms vilties, kad nepanikuotų, nors daugelis ir yra išsigandę. Juk „Sielose“ skambės vilties muzika. Jungdamasis prie organizatorių į šiuos koncertus ypatingai kviečiu Palangos jaunimą, kad pažintų naujos dvasios veikimą – ėjimo į dialogą. Kad pamatytų, jog ir per krikščionišką šiuolaikišką muziką kažkas gali išreikšti save. Ir apskritai matau, kad šis renginys atitinka Popiežiaus Benedikto XVI-ojo išreikštą mintį eiti į dialogą su visais. O „Sielų“ festivalis ir yra ėjimas į dialogą su jaunimu“. 

Atsvara agresijos kultūrai

Šiandien Lietuvoje yra nemažai krikščionių muzikantų, dainininkų ir grupių, grojančių įvairaus stiliaus muziką, kurie dainuoja ir kalba apie prasmingą gyvenimą. Jų atliekama muzika ir žodžiai liečia kiekvieno žmogaus širdį, nes visa jų kūryba atspindi tikrąsias žmogaus gyvenimo vertybes – tikėjimą, viltį ir meilę.

Šis festivalis – vienintelis toks šalyje, siekiantis padrąsinti jaunus krikščionis nešti bendraamžiams amžinąsias vertybes ir uždegti Lietuvos jaunimą kasdien gyventi dorą, pilną meilės Dievui, artimui ir Tėvynei gyvenimą. Renginys stiprina ekumeninį katalikų, protestantų ir kitų krikščioniškų konfesijų bei denominacijų bendravimą. Iš per dvidešimt metų sulauktų atsiliepimų aišku, kad šis festivalis gyvybiškai svarbus kiekvienam, ieškančiam tiesos ir norinčiam kurti aplink save gražią, šviesią, pilną tiesos ir gerumo Lietuvos ateitį.

Apie šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalį „Sielos“:

•            Palangoje šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“ vyks spalio 30 d. 16 val. 

•            Koncertai vyks trijose miesto erdvėse: Palangos koncertų salėje, muzikos klube „Ramybė“ ir Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. 

•            Pagrindinis 20-ojo festivalio rėmėjas – Palangos miesto savivaldybė. 

•            Šių metų festivalio globėjas – vyskupas Algirdas Jurevičius. 

•            Pirmasis šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“ įvyko Plungėje 2002 m. lapkritį. 

•            Nuo 2003 m. kasmet vis kitame šalies mieste festivalį organizuoja VšĮ „Gerosios Naujienos centras“ .

•            Kasmet festivalyje pasirodo apie 30-40 atlikėjų ir grupių, pristatančių skirtingo žanro kūrinius. 

•            Festivalis stiprina ekumeninį katalikų, ortodoksų, protestantų ir kitų krikščioniškų konfesijų bendravimą. 

•            Festivalis turi savo radijo stotį – „XFM“, pasiekiamą internetu ir FM radijo bangomis septyniuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Biržuose ir Kėdainiuose. Palangiškiams radijas pasiekiamas Klaipėdos bangomis – FM 91.4. 

•            Renginys nemokamas. Festivalio organizavimo išlaidas dengiamos žmonių geros valios aukomis. Paremti festivalį galima  trumpuoju numeriu 1419. Skambučio kaina – 2 eurai. Arba pervedant auką į sąskaitą: gavėjas – VšĮ „Gerosios Naujienos centras“; įm.k. – 124543710, paskirtis – Festivaliui SIELOS 2021, a. s. – LT417300010093919956

Festivalio organizatorių informacija 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį visoje šalyje minint 81-ąsias Gedulo ir vilties dienos metines, septintąjį kartą rengiama atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.


Velykos yra džiaugsmo ir vilties šventė – džiaugsmo dėl tiesos pergalės, dėl Kristaus įkūnyto žmonijos prisikėlimo naujam, šviesesniam ir laimingesniam gyvenimui, ir vilties, kad tamsiosios  jėgos bus nugalėtos.


Kovo 26 d., šeštadienį, 16.30 val. Palangos kurorto muziejuje vyks koncertas „Vilties muzika“, skirtas pianistės, koncertmeisterės, vargonininkės, giesmių kūrėjos ir atlikėjos, palangiškės Audronės Juozauskaitės jubiliejui.


Jaunimo iniciatyva „Keliaujantis Kinas“ kviečia visus palangiškius ir svečius į nemokamą filmo „Išnykimo lenktynės“ (orig. Racing Extinction) seansą spalio 23 d., šeštadienį, 18.00 val., Palangos senojoje gimnazijoje


Paskutinį spalio šeštadienį Palanga nuo 16 val. popiet iki pat vidurnakčio bus pripildyta vilties sklidinos muzikos. Čia vyks jubiliejinis  šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“.


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Kultūra

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Verslas pinigai

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Prieškalėdinio susikaupimo jaukus advento laikotarpis kaskart kupinas vilties, netikėtų patirčių. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje įvyko gražus ir prasmingas renginys – naujos knygos sutiktuvės. Poetas Jonas Brazdžionis šiais metais išleido ketvirtąją poezijos knygą „Iš vilties verdenių“.


Paminėta Gedulo ir vilties diena

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį palangiškiai tremtiniai ir politiniai kaliniai minėjo Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną. Tądien jie nostalgiškai nusikėlė į sunkių išgyvenimų laikus ir nuoširdžiai pagerbė visus tai patyrusius.


Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. 1941 metų birželio 14-ąją enkavedistų pradėti masiniai lietuvių areštai bei trėmimai į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą, skaudžiai palietė ir daugelį palangiškių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius