Paskutinis mėnesio sekmadienis – šventė muziejų mėgėjams

Rasa GEDVILAITĖ, 2019-02-03
Peržiūrėta
2172
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo šių metų kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį gyventojai turi galimybę apsilankyti muziejuose nemokamai. Vasario 27 d.  sekmadienis parodė, jog tokia galimybė neliko nepastebėta, – į muziejus užsuko ne vienas šimtas gyventojų. Pavyzdžiui, Palangos gintaro muziejų aplankė beveik 900 žmonių, kaip itin gausią vasaros dieną. 

Sulaukta lankytojų kaip vasaros dieną
„Per vieną dieną muziejų aplankė 898 žmonės. Tokio rezultato sulaukiame pačiomis geriausiomis dienomis vasarą, tad galim prognozuoti, kas bus paskutinių vasaros mėnesių sekmadieniais“, – šypsojosi Palangos gintaro muziejaus vyr. muziejininkė, tarptautinių ir nacionalinių projektų koordinatorė Regina Makauskienė.
Pašnekovė atskleidė, jog būta ir tokių žmonių, kurie užsuko į muziejų nežinodami, jog paskutinį mėnesio sekmadienį nuo šių metų galima lankytis muziejuose nemokamai, tad maloniai nustebo.
Tai, kad žmonių Gintaro muziejuje lankosi gausiai, personalui – ne naujiena, jie įpratę priimti dideles grupes. Ypač tai pastebima vasarą, kai gausiausiai atostogauja poilsiautojų, tad darbuotojai puikiai susitvarko.
Pasiteiravus, kokiu metu sulaukta daugiausiai lankytojų, vyr. muziejininkė R. Makauskienė patvirtino, jog būta žmonių visą dieną – iki pat muziejui užsidarant 16 valandą. „Būtume žmonių sulaukę ir daugiau, jeigu tik būtume dirbę ilgiau. Žmonės ėjo nenutrūkstamai. Tai, kad žiemą taip suaktyvėja žmonės, labai džiugina. Įprastai žiemą visada būna gerokai tyliau nei vasarą. Suteikta galimybė tik parodo, jog žmonės mielai lankytųsi muziejuje, bet galbūt ne visi sau gali leisti, ypač šeimos, kai tenka bilietus nusipirkti keliems žmonėms, ne vienam“, – pastebėjimais dalijosi R. Makauskienė.
Didesnio susidomėjimo paskutinį sausio sekmadienį sulaukė ir J. Šliūpo memorialinė sodyba-muziejus, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys. Įprastai žiemą sekmadieniais nedirbantis muziejus duris atvėrė neveltui – sulaukta nemažai lankytojų.
Antano Mončio namai-muziejus yra viešoji įstaiga, kuri nėra įpareigota paisyti šio modelio, tačiau muziejaus vadovė Loreta Turauskaitė pasakojo, jog sulaukta lankytojų, kurie teiravosi dėl šios galimybės.
„Žmonių sekmadienį buvo, kai kurie teiravosi, ar negali pasinaudoti suteikta galimybe nemokamai pasižvalgyti po muziejų, bet pas mus to padaryti negalima. Tačiau jeigu tai būtų kompensuojama visiems muziejams, kodėl gi ne, manau, tai naudinga visiems – ir muziejams, ir žmonėms“, – pasvarstė L. Turauskaitė.
Palangos kurorto muziejus savaitgaliais nedirba.

Buvo taikoma tik mokiniams, dabar – visiems
Nuo šių metų pradžios kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį visi gyventojai gali nemokamai lankytis muziejų nuolatinėse ekspozicijose, – tokią naujieną besibaigiant metams pranešė Kultūros ministerija.
„Pernai nemokamo muziejų lankymo modelis buvo taikomas tik moksleiviams, o nuo 2019-ųjų dvylika kartų per metus muziejuose nemokamai galės apsilankyti visi pageidaujantys. Nutarėme neišskirti jokios visuomenės grupės ir manome, kad toks sprendimas bus ypač parankus šeimoms, kai jos nariai kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį visi kartu galės praleisti nemokamai apsilankydami pasirinktame muziejuje“, – kalbėjo tuometinė kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.
Nuo šių metų nemokamo muziejų lankymo modelis taikomas nacionaliniuose ir respublikiniuose muziejuose, kurie yra pavaldūs Kultūros ministerijai. Sekmadieniais neveikę muziejai nuo šių metų yra įpareigoti kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį taip pat nemokamai atverti duris lankytojams. Kultūros ministerija rekomendavo šį modelį taikyti ir kitoms ministerijoms pavaldiems bei savivaldybių muziejuose. Nemokamo muziejų lankymo modelis bus finansuojamas biudžeto lėšomis, kompensuojant muziejams negautas pajamas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų pasiekė išskirtinė dovana iš Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Los Andžele (JAV) – originali Jono Šliūpo knyga „Lietuvių tauta senovėje ir šiandien“ antras tomas.


Tarptautinei muziejų dienai skirtame koncerte Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai, pagrindinių vaidmenų atlikėjai – sopranas Rasa Ulteravičiūtė-Kazlauskienė ir tenoras Tadas Jakas.


Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


„7bet-NKL“ spalio mėnesio naudingiausiu krepšininku tapo Palangos „Kuršių“ gynėjas Derekas Hanesas.


Šis kelias vingiuos  liepos 2 d. 18 val. , o jį poezijos posmais nuties Palangos literatai: Nijolė Bagdonienė, Zita Pūkinienė, Vytautas Lukšas, Dalia Petkuvienė, Asta Brazaitienė, Janina Vambutienė, Nijolė Fultinavičienė, Alma Viskontienė, Stefanija Šaltienė, Jonas Brazdžionis, Nerijus Stasiulis, Adelė Daukantaitė, Eglė Baranauskaitė, Albinas Antanas Kazlauskas.


Nuo šių metų kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį gyventojai turi galimybę apsilankyti muziejuose nemokamai. Vasario 27 d. sekmadienis parodė, jog tokia galimybė neliko nepastebėta, – į muziejus užsuko ne vienas šimtas gyventojų. Pavyzdžiui, Palangos gintaro muziejų aplankė beveik 900 žmonių, kaip itin gausią vasaros dieną.


Į Palangą atvykęs svečias privalo padaryti bent du dalykus – pasigrožėti Baltijos jūra nuo tilto ir užsukti į Palangos gintaro muziejų. Apsilankyti muziejuje – ne pramoga, atšausite, bet Palangos gintaro muziejus – išskirtinis. Buvusioje grafų Tiškevičių rezidencijoje 1963 metų rugpjūčio 3 dieną įkurtas muziejus turi kuo nustebinti kiekvieną lankytoją....


Kiekvieną vasarą Gintaro muziejų Palangoje praturtina klasikinės muzikos garsai – į grafų Tiškevičių didybę menančius rūmus sukviečia tarptautinis klasikinės muzikos festivalis „Klasikos balsai“.


Balandžio mėnesio renginiai Palangoje

Balandis - margas pavasario mėnuo, 2010 03 23 | Rubrika: Kultūra

Balandžio mėnesio renginiai Palangoje.


Orkestro garsais lydima eisena Palangos centre vakar ryte sukėlė diskusijų – ar kurorto šventė prasidėjo kiek anksčiau, nei numatyta, ar tai visą savaitgalį truksiančių linksmybių repeticija, ar tiesiog atrakcija gyventojams. Tačiau iš tiesų, abiturientai šventė savo šventę – vakar Palangos mokyklose tilindžiavo Paskutinis Skambutis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius