Patarimai, kaip palaikyti švarius namus kasdien

***, 2021-03-23
Peržiūrėta
706
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Patarimai, kaip palaikyti švarius namus kasdien

Palaikyti nuolatinę švarą namuose gali būti sunku, ypač, jei turite vaikų, kurie, atrodo, kartais sukuria netvarką greičiau nei jūs spėjate ją sutvarkyti. Jei ir jūs su tuo susiduriate arba jei jums sunku laikytis kasdienio namų ruošos darbų tvarkaraščio, galbūt praverstų į savo kasdienybę įtraukti keletą paprastų dalykų, kurie palengvintų kasdienybę namuose bei padėtų namų ruošos darbus atlikti greičiau bei efektyviau. Šiame straipsnyje rasite keletą patarimų, kaip be didelių pastangų palaikyti švarius namus kasdien.

Padėkite daiktus į vietą, vos tik juos panaudojus
Šis patarimas gali atrodyti akivaizdus, tačiau daiktų negrąžinimas į jų įprastą vietą dažniausiai yra pagrindinis netvarkos kaltininkas. Be abejo, kartais palikti batus prie lauko durų yra žymiai patogiau ir greičiau nei juos padėti į jiems skirtą batų dėžę, tačiau atminkite, jog visa tai netrukus gali virsti į didžiulę netvarką. Dėl šios priežasties pasistenkite indus, drabužius, avalynę ar bet ką kitą, kuo teko naudotis, iš karto padėti atgal, kai tik jų nebereikės. Taip daiktai nesikaups, o namų aplinka atrodys žymiai tvarkingiau.

Papildomi prietaisai – puikūs pagalbininkai namų ruošoje
Galbūt anksčiau buvo įprasta namus tvarkytis pačiam, nepriimant jokios papildomos pagalbos. Tačiau laikai keičiasi, o naujausios technologijos nesustabdomai žengia į priekį. Būtent dėl šios priežasties dažna šiuolaikinė šeima nutaria įsigyti išmaniuosius namų prietaisus, kurie savarankiškai gali atlikti tam tikrus namų ruošos darbus. Vienas populiariausių pasirinkimų – robotas dulkių siurblys, kurie gali išsiurbti grindis, kol esate darbe arba kol užsiimate kita veikla namuose. Taip pat dar vienas itin naudingas prietaisas, galintis pasitarnauti namų ruošoje – oro valytuvas. Jo pagalba patalpos oras yra išvalomas nuo dulkių, tad jos nebespėja rinktis ant įvairių namuose esančių paviršių. Jei susidomėjote, šioje svetainėje rasite platų jų pasirinkimą bei detalesnę informaciją.

Kasdienė vonios kambario valymo rutina
Kasdien atrasti laiko vonios valymui atrodo neįmanoma? Iš tiesų tai neužima tiek daug laiko, kaip gali pasirodyti, o taip pat yra puikus būdas, norint palaikyti švarą ir gaivą vonios kambaryje. Kiekvienas iš mūsų turi tam tikrą kasdienę rutiną, kurią atliekame vonioje – dantų valymas, veido prausimas ir pan.. Būtent atliekant šias procedūras, galite skirti papildomas kelias minutes nuvalyti kriauklę, čiaupą, vonios veidrodį ar tualeto bakelį. Paprasčiausiai laikykite po ranka kempinėlę ar šluostę, kuria galėtumėte lengvai ir greitai pašalinti susikaupusius nešvarumus. Visa tai tikrai neužims daug laiko, tačiau padės palaikyti tvarką vonios kambaryje.

Užtikrinkite namuose gaivų kvapą
Iš tiesų labai didelis faktorius, prisidedantis prie švaros pojūčio, yra namų kvapas. Esant idealiai tvarkai namuose, tačiau tvyrant blogam kvapui, neįmanoma jaustis gerai. Dėl šios priežasties rekomenduojama namų kambarius reguliariai vėdinti, taip į namus įleidžiant gryno, šviežio oro pliūpsnį. Žinoma, papildomai galite pasinaudoti ir įvairiais oro gaivikliais, namų kvapais ar kvepiančiomis žvakėmis. Namų gaivikliai gali būti puiki išeitis, norint namams suteikti intensyvesnį, jums patinkantį kvapą, o įvairios žvakės neabejotinai bus naudingos, siekiant sukurti jaukumo ir šilumos pojūtį namuose.

Pasidalinkite atsakomybėmis
Jei gyvenate namuose ne vienas (-a), nebijokite pasidalinti namų ruošos darbais su kitais šeimos nariais. Net jei jūsų vyras neišplauna indų taip idealiai kaip norėtumėte ar jeigu jūsų vaikai nepasikloja lovos taip tvarkingai, kaip tai padarytumėte jūs, pasistenkite to taip nesureikšminti ir suprasti, jog viskas nebūtinai turi būti tobula. Kaip bebūtų, rekomenduojama susidaryti bendrą šeimos namų ruošos grafiką, kuriame būtų nurodyta, kas už kokį darbą yra atsakingas. Tokia pagalba tikrai bus naudinga, palaikant namus tvarkingus ir švarius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atsakingi Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai kasdien vykdo tikslinius saviizoliacijoje esančių asmenų bei karantino sąlygų laikymosi patikrinimus patikrinimus.


Palaikyti nuolatinę švarą namuose gali būti sunku, ypač, jei turite vaikų, kurie, atrodo, kartais sukuria netvarką greičiau nei jūs spėjate ją sutvarkyti. Jei ir jūs su tuo susiduriate arba jei jums sunku laikytis kasdienio namų ruošos darbų tvarkaraščio, galbūt praverstų į savo kasdienybę įtraukti keletą paprastų dalykų, kurie palengvintų kasdienybę namuose bei padėtų...


Visoje Lietuvoje pratęsus judėjimo tarp savivaldybių suvaržymus iki šiol ypač griežtai nuo „svetimų“ atsiribojusioje Palangoje ir toliau žadama akyla kontrolė. Tiesa, policija prie įvažiavimo kelių į kurortą ištisą parą kasdien nebudės, tačiau tokia kontrolė gali būti atnaujinama be įspėjimo. Kurorto valdžia neslepia – ne vietiniams nėra reikalo čia vykti.


Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


Lietuviai – tikri išlaidautojai. Tyrimai rodo, kad lietuviai santaupų neturi, tačiau nepritekliaus taip pat nejaučia. Ypač prieš didžiąsias žiemos šventes pinigų negailima nei dovanoms, nei maistui, nei gėrimams. Net ir sunkiau besiverčiantys žmonės yra linkę paišlaidauti. Bet ar tikrai verta? Po Naujųjų metų šventės greitųjų kreditų bendrovės visada...


Ar cholesterolis yra žmogaus draugas, ar priešas? Tai, kad cholesteroliui suverčiama vis daugiau kaltės dėl įvairių širdies ir kraujagyslių ligų, gydytoja kardiologė medicinos mokslų daktarė Milda Kovaitė vadina šio amžiaus kertiniu akmeniu. Iš tikrųjų cholesterolis yra būtina žmogaus organizmui medžiaga. Kiekvienas gimęs kūdikis turi cholesterolio. Tai –...


Kasmet prieš šv. Kalėdas Lietuvos miškininkai visiems gyventojams įteikia gražią dovaną – išdalina kelis tūkstančius eglių šakų. Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ šiemet organizuota dešimtą kartą. Jos kasmet su nekantrumu laukia ir palangiškiai. Kalėdas į namus parsineša daug žmonių. Kalbinti...


„Nežinau, kas sugalvojo pavadinimą jūsų laikraštyje prieš trejetą metų išspausdintam pokalbiui su manimi „Dailė – mano maloniausias apsėdimas“, bet mano potraukį dailei išties galima pavadinti apsėdimu. Nėra tos dienos, kad neeskizuočiau. Iš vienų eskizų išauga rimtesni darbai, kiti – patys kaip atskiri kūriniai, treti...


Trečiadienį Palangos evangelikų liuteronų parapijos kunigas Darius Petkūnas aptiko piktavalių išdaužtus, liepos 14-ąją dieną iškilmingai pašventintos naujos bažnyčios Palangoje, langus. Vėliau paaiškėjo, jog nuo antradienio iki ketvirtadienio kol kas nežinomi asmenys surengė chuliganiškus išpuolius prieš visus tris kurorte esančius maldos namus.


„Surinkime šunelių išmatas“, „Nereikia piktintis, reikia tvarkytis!“, „Mano šuniukas turi maišiuką“, - tokie ir panašūs šūkiai praėjusį trečiadienį nuvilnijo Palangos pagrindine gatve. Šią akciją sumanė ir ją sėkmingai įgyvendino Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė. Sutikti mieste palangiškiai pagyrų iniciatyviam darželio kolektyvui negailėjo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius