Pietūs „Kampe“ – kaip pas mylinčius senelius kaime

Palangos tiltas, 2015-07-02
Peržiūrėta
1507
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pietūs „Kampe“ – kaip pas mylinčius senelius kaime

Linas LIEŽUVIS

 Jeigu manytume, kad ta kavinė ar restoranas yra geras, kuris veikia visus metus, tuomet ir kavinė „Kampas“, įsikūrusi Gintaro gatvės 43 numeriu pažymėtame name, yra būtent tokia – gera. Bet „Kampas“ yra viena iš nedaugelio kurorto senųjų kavinių, į kurią įėjus apglėbia ir kitas jausmas – namų aplinkos, jaukumo.
Mano dėmesį patraukė tai, kad čia nuolat per pietus užsuka garbaus amžiaus senolė, virtuvės darbuotojai įteikia iš namų atsineštą puodą ir netrukus ji spūdina iš „Kampo“ su pietumis.
Sunkoka tai būtų įsivaizduoti kitoje kurorto kavinėje ar restorane.
Vasarai kavinė jau priėmė savo darbą išmanančią padavėją, bet rudenį, žiemą ir pavasarį joje visus pasitinka pusamžis kavinės padavėjas-barmenas, tikrasis „Kampo“ veidas. Atsiprašau kavinės savininko pono Tomo – nors kavinėje esu dažnas svečias, dar nespėjau sužinoti padavėjo-barmeno, nuolat geranoriško, ramaus kaip Tibeto vienuolio ar inteligentiško kaip vyresnės kartos rašytojo, vardo.
Kavinėje – nedaug staliukų, nes kavinė – maža, bet žiemą ji itin jauki, nes nuolat krosnyje poška malkos (jos kraunamos prie „pečiuko“ ir kartais kvepia sakais.) „Kampas“ tokiai kavinei turi palyginti didelę lauko terasą, kuri, skirtingai nei dauguma kavinių J. Basanavičiaus gatvėje, veikia iki vėlyvo rudens. Ir vėl – ramus kaip belgas padavėjas-barmenas niekada nebumbės ir nesuvirpins iš nepasitenkinimo kaktos, kad net lapkritį ar kovą tenka šių eilučių autoriui į lauką nešti dienos pietus ar arbatą.
Jeigu jums aplinka – ne itin svarbi, o jus pirmiausia į kavinę ar restoraną atvilioja maistas, jis „Kampe“ – geras. Porcijos – nemažos, daržovės, net gilią žiemą, – šviežios. Jeigu taupote, kavinė gali pasigirti gera kaina – dienos pietūs ne sezono metu kainuoja apie tris eurus.
Kaip minėjau, „Kampe“ pasijusite tarsi už užstalės pas savo senelę – tokį jausmą žadina ne tik kaimo trobos interjeras (kavinė įrengta gyvenamojo namo pirmajame aukšte), bet ir šeiminė aplinka – dauguma klientų vienas kitą puikiai pažįsta. Žiemą, svarbu, laipteliai nuolat yra „nuogi“ – nuvalytas sniegas ir niekada ant jų nematysite ledo. Kavinėje – šilta, kartais šilumos žiemą gal net ir per daug.
Pietų metu ant baro nuolat rasite išrikiuotas pilnas kefyro stiklines. Nežinau kitos kavinės Palangoje ar pajūryje, kur kefyras, tarsi vaistas, gauna tiek daug maitinimo įstaigos savininko dėmesio.
Sakau atvirai: kefyrą gėriau tik vaikystėje kaime pas senelius, o „Kampas“ – tiksliau jo vienintelis ne sezono metu barmenas-padavėjas – man padėjo kefyrą „atrasti“ iš naujo.
Užgerti čia kefyru bulves, kurių „Kampo“ patiekalų porcijose yra daug – ir, beje, bulvės čia šviežios, skanios, net žiemą – taip pat „senas“ jausmas, dar vaikystėje – vėlgi pas senelius – išlavintas. Nereikia sakyti, bulvės čia – ne fri, virtos, bet, kitaip nei kitur, skanios.
Meniu „Kampe“ – gerokai mažesnis nei prestižinėse kavinėse-restoranuose J. Basanavičiaus promenadoje, bet kas nori, pasirinks ir išeis glostydamas pilvą.
Pastebėjau, kad dauguma kepsnių čia „voliojama“ į sūrį. Man tai – nepriimtina. Padavėjas jau žino, kad nesu didelis sūrio mėgėjas, todėl vištienos kepsniuką gaunu natūralų.
Stalo įrankiai, staliukas – švarūs, duona – dar vienas išskirtinis „Kampo“ požymis – visada šviežia, sriuba – „kaimiškai“ tiršta, skani.
Lietuvių kalbos puoselėtojams nepatiks, kad kavinės „bėgantis“ tablo informaciją pateikia ir rusiškai.

Interjeras – 8;
Maisto kokybė – 8,5;
Servisas – 8,5;
Bendras balas – 8,33.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Anykščių rajono jaunieji ūkininkai Kotryna ir Algimantas Meidai prieš porą metų įsteigė smidrų ūkį. Pasinaudodami parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui 2018 metais jie 2 ha plote įsteigė smidrų plantaciją. Jų svarbiausias pagalbininkas išaugintai produkcijai realizuoti – socialiniai tinklai. „Mūsų šeimoje esu pirmoji ūkininkė, – šypsosi...


Kaimo vietovėse atidaromos kirpyklos, lentpjūvės, duonos kepyklėlės, automobilių remonto dirbtuvės, pradedami ir plėtojami kiti verslai – Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) veiklos „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“ rezultatas.


Sukaupta ilgametė profesinė patirtis, stažuotės Lietuvoje ir užsienyje, domėjimasis medicinos naujovėmis – tokia yra ilgametės Palangos reabilitacijos ligoninės neurologijos vyriausiosios gydytojos reabilitologės, o šiuo metu – Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai, Juditos Daratienės kasdienybė.


Lietuvoje gausu kaimo turizmo sodybų, kurios vilioja turistus ir lietuvius laukų ramybe, išlakiais miškais ar gaiviais ežerais. Kiekviena stengiasi pritraukti savo klientus, viliodama išskirtiniu maistu, sveikos gyvensenos principais ar tradiciniu interjeru. Statistikos duomenimis, Lietuvos kaimo turizmo sodybose poilsiaujančių turistų daugėja.


Visose pasaulio valstybėse gali keistis santvarkos, prezidentai, gali vykti žemės drebėjimai, gali atsirasti net „Balutės po karalienėm“, o Golfo srovė vis tiek sušildo jūras, po to – ir rūras, ir... Palanga išgyvena savą, kurortinį sezoną nuo liepos 18-osios iki rugpjūčio 18-osios. Taškas be kablelio. Nes rugpjūčio šešėliai – ilgyn...


Jeigu manytume, kad ta kavinė ar restoranas yra geras, kuris veikia visus metus, tuomet ir kavinė „Kampas“, įsikūrusi Gintaro gatvės 43 numeriu pažymėtame name, yra būtent tokia – gera. Bet „Kampas“ yra viena iš nedaugelio kurorto senųjų kavinių, į kurią įėjus apglėbia ir kitas jausmas – namų aplinkos, jaukumo.


Kavinės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Palangoje ir Druskininkuose leidosi į drąsų eksperimentą: ne tik priima lankytojus su augintiniais, bet ir pasiūlo specialų valgiaraštį keturkojams. Specialiu akcijos ženklu pažymėta ir kavinė „Faces & Names“, įsikūrusi J. Basanavičiaus alėjoje, kur atėję papietauti poilsiautojai bei palangiškiai ras ne tik skirtingus meniu...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Socialinė parama mokiniui - tik nemokami pietūs

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų pabaigoje pasikeitus Socialinės paramos mokiniams įstatymui, Palangos miesto savivaldybės valdžia pakeitė nemokamo maitinimo skyrimo tvarką. Nuo šiol nepasiturinčių šeimų vaikai nebegaus nemokamo maitinimo atostogų metu, o mokymosi laikotarpiu bus skiriami tik nemokami pietūs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius