„Pinus proprius“ – sumažintas žemės nuomos mokestis

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-09
Peržiūrėta
115
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiemet vilniškių bendrovei „Pinus proprius“, buvusio baseino „Jūratė“ vietoje statančiai sveikatingumo kompleksą, valdžia sumažino valstybinės žemės nuomos mokestį. Įmonei, nuomojančiai daugiau nei 1 hektarą valstybinės žemės, esančios paminklosauginėje teritorijoje, už 2009 metus apskaičiuota mokesčio suma siekė per 249 tūkst. litų. Miesto Tarybos sprendimu patvirtinta 77 proc. mokėtinos sumos lengvata. UAB „Pinus proprius“ už valstybinę žemės nuomą reikės mokėti per 55 tūkst. litų.

 

Motyvas – sustabdyta statyba

Sprendimo projektą pristačiusi Biudžeto skyriaus vedėjos pavaduotoja Eugenija Petravičienė paaiškino, kad įmonė savo prašymą motyvavo tuo, jog dėl sustabdytos sveikatingumo komplekso statybos vyksta teisminiai ginčai  ir ji negali realizuoti detaliojo plano sprendinių. Be to, UAB „Pinus proprius“ 2007 metų pabaigoje pasirašė su miesto Savivaldybe paramos sutartį, kurioje įsipareigojo pervesti 1 milijoną litų Jūratės gatvei rekonstruoti. Šiuo metu bendrovė yra pervedusi 200 tūkst. litų.

 

Domėtasi sutartimi

Miesto Tarybos narę Salomėją Slaboševičienę domino, ar nebuvo daugiau kitų bendrovių, kurių toks pat likimas, kaip „Pinus proprius“. Opozicijos atstovas D.Želvys teiravosi, ką miesto savivaldybė nuveikė, gavusi iš bendrovės tuos 200 tūkst. litų. Posėdyje dalyvavusio Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo aiškinimu, už gautas lėšas yra parengtas Jūratės gatvės techninis projektas. G.Šatkauskas teiravosi posėdyje dalyvavusios Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Daivos Zūbytės, koks būtų likimas sutarties, jei pastarąją atsisakytų vykdyti, ir ar galima susieti mokesčio lengvatą su šia sutartimi.

D.Zūbytės teigimu, miesto Taryba savo atskiru sprendimu gali suteikti mokesčio lengvatą įmonėms, vykdančioms stambias investicijas, tačiau dėl sutarties vykdymo konkrečiai pakomentuoti negali, nes reikia peržiūrėti jos sąlygas.


Lengvata – pagalba

Posėdyje pasisakęs bendrovei atstovaujančio Kęstučio Navicko tvirtinimu, projekto vertė daugiau nei 10 mln. litų. Tačiau, pasak jo,  prokurorų sustabdyta statyba ir prasidėjęs bylinėjimas, niekam nenaudingas ir net žalingas. K.Navicko žodžiais, šiuo metu bendrovės nuostoliai jau siekia apie 1 mln.800 litų, tad ši mokesčio lengvata bus didžiulė finansinė pagalba įmonei.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio mėnesį baigėsi paraiškų priėmimas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Pagal ją pareiškėjams, kurie yra pripažinti žemės ūkio kooperatyvai, buvo skiriama 10 atrankos balų.


Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos duomenimis, už šalyje turimus žemės sklypus mokestį turi sumokėti 6108 Palangos m. gyventojai (jiems apskaičiuota mokėti suma – 517,3 tūkst. eurų) ir 111 kurorto juridinių asmenų (jiems apskaičiuota mokėti suma – 49,3 tūkst. eurų). Iš viso šalyje yra daugiau nei 1 mln. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybių nustatytų...


Prasidėjus pasėlių deklaravimui vis dažniau susiduriama su problema, kai valdos duomenys nesutampa su deklaruojamų plotų duomenimis. „Žodinės žemės nuomos sutartys – tai plačiai paplitusi praktika, tačiau ūkininkas visuomet rizikuoja. Siekdami juos apsaugoti, raginame visus sudaryti rašytines nuomos ar panaudos sutartis. Taip sumažinsime riziką, kad žemės savininkas gali bet...


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Žemės mokestis, gąsdinantis daugelį šalies gyventojų, kurorto gyventojams drastiškai neišaugs. „Palanga nustatė saugiklį, neleisiantį mokesčiui išaugti daugiau nei 50 proc.“, - pabrėžė Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė.


Lietuvos Statistikos departamentas kiekvienų metų gale sudaro tiesioginių užsienio investicijų sąrašą. Palangoje  2008 metais tiesioginių užsienio investicijų buvo 304,5 milijonai litų ir tuo metu tiesioginių užsienio investicijų vienam gyventojui teko 17 325 litų. 2009 metais tiesioginių užsienio investicijų Palangoje ženkliai sumažėjo - iki 117 milijonų litų, ir vienam gyventojui...


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Šiemet vilniškių bendrovei „Pinus proprius“, buvusio baseino „Jūratė“ vietoje statančiai sveikatingumo kompleksą, valdžia sumažino valstybinės žemės nuomos mokestį. Įmonei, nuomojančiai daugiau nei 1 hektarą valstybinės žemės, esančios paminklosauginėje teritorijoje, už 2009 metus apskaičiuota mokesčio suma siekė per 249 tūkst. litų. Miesto Tarybos sprendimu patvirtinta 77 proc. mokėtinos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius