Pirminės asmens sveikatos priežiūros centre šildymo sezonas neprasidėjo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-10-19
Peržiūrėta
2175
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.

 

Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro trečiajame aukšte buvo įsikūręs Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Palangos teritorinis skyrius, tačiau šio skyriaus darbuotojams išsikrausčius, visi raktai nuo rugpjūčio 1 dienos buvo perduoti savivaldybės Bendrajam skyriui. Kaip teigė centro vyriausiasis gydytojas Egidijus Rimkus, tam, jog prasidėtų šildymas ir jų patalpose, jiems reikia patekti į užrakintas patalpas, tačiau to padaryti negali, nes rakto jiems niekas negrąžina. „Raktai yra Palangos miesto savivaldybėje, o reikalinga nuorinti trečiajame aukšte esančius radiatorius“, - kreipimęsi į merą Vytautą Stalmoką ir administracijos direktorių Valerijų Kuznecovą teigė vyriausiasis gydytojas.

„Stringa netgi aparatai, dėl to gali pakisti ir tyrimų rezultatai“, - kalbėjo laboratorijoje dirbančios moterys. Apsigobusios skaromis medicininės įstaigos darbuotojos dar iki šiol negali džiaugtis prasidėjusiu šildymo sezonu, o nepalaikoma atitinkama temperatūra trukdo ir rezultatyviam darbui.

Laukiant, kol Palangos miesto savivaldybė teiksis atkreipti dėmesį ne tik į Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro darbuotojų, bet ir gyventojų gerovę, prašyta įvairiais būdais leisti juos į nebenaudojamas patalpas. „Prašytume iki pirmadienio 10 valandos paskirti atsakingą savivaldybės darbuotoją, turintį patalpų raktus ir apie tai informuoti“, - teigė E.Rimkus praėjusį penktadienį parašytame kreipimęsi. Atrodo, tokio paprasto veiksmo – raktų perdavimo – procese, aukomis tampa visi palangiškiai, kurie atvykę į įstaigą negali sulaukti tinkamos priežiūros. „Juk pas mus yra ligonių su aukštomis temperatūromis, sunkiai sergančių, kurie tokiose patalpose negali būti“, - teigė vyriausiasis gydytojas, kovojantis dėl negrąžinamų raktų.     

Kaip pareiškė pateiktame atsakyme raštu V.Kuznecovas, gautame praėjusį ketvirtadienį, „artimiausiu metu nenumatoma vykdyti jokia veikla, esant techninėm galimybėm, prašau minėtose patalpose atjungti šildymą“. Tačiau, kaip pastebėjo E.Rimkus, jie to padaryti, net ir norėdami, negalėtų, juk tai bendro naudojimo patalpos.

„Palangos tiltui“ V.Kuznecovas teigė raštą, kuriame prašoma atsiųsti atsakingą savivaldybės darbuotoją, pamatęs tik antradienį, nors siųsta buvo praėjusį penktadienį, tad ir jokio sprendimo negalįs pateikti. Tačiau patikino, jog tereikia pakelti telefono ragelį ir paprašyti ūkvedžio. Tad galbūt artimiausiu metu ims šilti ir Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro radiatoriai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasidėjus šaltajam sezonui, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuras, Europos Komisija ir Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras skelbia aiškią ir skubią žinią.


2021 metais VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras buvo išsikėlęs dar vieną veiklos tikslą – užtikrinti savalaikį ir saugų paslaugų teikimą ekstremalios situacijos metu. Ir nors 2021 metais įstaigos veiklą įtakojo pandemija ir netrūko iššūkių, tačiau tai visiškai nepablogino sveikatos priežiūros įstaigos veiklos rodiklių. 


Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo bei naujais reikalavimais Palangos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) nuo 2022 m. sausio 3 d.  pradėjo teikti slaugos paslaugas namuose su nauja komanda, kurią sudaro 2 slaugytojai, 2 slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas. Palangos...


VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centrobudintys šeimos gydytojai teiks nuotolines konsultacijas pacientams, prisirašiusiems prie VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro bei Šventosios bendrosios praktikos gydytojo kabineto, nuo 9 val. iki 13 val. ir, esant poreikiui, budinčio šeimos gydytojo paskirtu laiku kontaktines konsultacijas nuo 13.00 val. iki 17.00 val. pagal grafiką.


 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) nuo lapkričio 10 dienos tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įmonės reikmėms reikalingos elektros energijos. 


Pradedamas vykdyti 65 m. ir vyresnių asmenų skiepijimas nuo COVID-19. Norinčius prašome kreiptis į savo šeimos gydytoją telefonu.


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius