Pirminės asmens sveikatos priežiūros centre šildymo sezonas neprasidėjo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-10-20
Peržiūrėta
10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.

 

Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro trečiajame aukšte buvo įsikūręs Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Palangos teritorinis skyrius, tačiau šio skyriaus darbuotojams išsikrausčius, visi raktai nuo rugpjūčio 1 dienos buvo perduoti savivaldybės Bendrajam skyriui. Kaip teigė centro vyriausiasis gydytojas Egidijus Rimkus, tam, jog prasidėtų šildymas ir jų patalpose, jiems reikia patekti į užrakintas patalpas, tačiau to padaryti negali, nes rakto jiems niekas negrąžina. „Raktai yra Palangos miesto savivaldybėje, o reikalinga nuorinti trečiajame aukšte esančius radiatorius“, - kreipimęsi į merą Vytautą Stalmoką ir administracijos direktorių Valerijų Kuznecovą teigė vyriausiasis gydytojas.

„Stringa netgi aparatai, dėl to gali pakisti ir tyrimų rezultatai“, - kalbėjo laboratorijoje dirbančios moterys. Apsigobusios skaromis medicininės įstaigos darbuotojos dar iki šiol negali džiaugtis prasidėjusiu šildymo sezonu, o nepalaikoma atitinkama temperatūra trukdo ir rezultatyviam darbui.

Laukiant, kol Palangos miesto savivaldybė teiksis atkreipti dėmesį ne tik į Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro darbuotojų, bet ir gyventojų gerovę, prašyta įvairiais būdais leisti juos į nebenaudojamas patalpas. „Prašytume iki pirmadienio 10 valandos paskirti atsakingą savivaldybės darbuotoją, turintį patalpų raktus ir apie tai informuoti“, - teigė E.Rimkus praėjusį penktadienį parašytame kreipimęsi. Atrodo, tokio paprasto veiksmo – raktų perdavimo – procese, aukomis tampa visi palangiškiai, kurie atvykę į įstaigą negali sulaukti tinkamos priežiūros. „Juk pas mus yra ligonių su aukštomis temperatūromis, sunkiai sergančių, kurie tokiose patalpose negali būti“, - teigė vyriausiasis gydytojas, kovojantis dėl negrąžinamų raktų.     

Kaip pareiškė pateiktame atsakyme raštu V.Kuznecovas, gautame praėjusį ketvirtadienį, „artimiausiu metu nenumatoma vykdyti jokia veikla, esant techninėm galimybėm, prašau minėtose patalpose atjungti šildymą“. Tačiau, kaip pastebėjo E.Rimkus, jie to padaryti, net ir norėdami, negalėtų, juk tai bendro naudojimo patalpos.

„Palangos tiltui“ V.Kuznecovas teigė raštą, kuriame prašoma atsiųsti atsakingą savivaldybės darbuotoją, pamatęs tik antradienį, nors siųsta buvo praėjusį penktadienį, tad ir jokio sprendimo negalįs pateikti. Tačiau patikino, jog tereikia pakelti telefono ragelį ir paprašyti ūkvedžio. Tad galbūt artimiausiu metu ims šilti ir Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro radiatoriai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (ULAC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė įsitikinusi, kad būtent apsaugos priemonių nesilaikymas išprovokavo viruso protrūkius, židinius. LRT radijui specialistė sakė, kad nors oras ir leidžia atsipalaiduoti, to daryti nereiktėtų. Bent jau ne iki tiek, kaip praėjusį savaitgalį Palangoje – kai į...


Palangoje šią savaitę pasveikus dar vienam asmeniui, sirgusiam koronaviruso infekcija, šiuo metu kurorte sergančiųjų COVID-19 nėra. Besiizoliuojančiųjų Savivaldybės skirtose patalpose taip pat nėra, savo namuose ar kitose pačių gyventojų pasirinktose patalpose Palangoje dar saviizoliuojasi 7 asmenys.


Šiuo metu, pirmadienį, kovo 30 d., Palangos miesto savivaldybės numatytose izoliavimosi patalpose gyvena 25 asmenys.


„Palangos tiltui“ pavyko sužinoti pavardes abejų koronavirusu susirgusių medikų, tačiau dėl duomenų apsaugos įstatymo bei ligonių teisės į privatumą „Palangos tiltas“ skelbia ribotą informaciją apie šiuos atvejus.


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Praėjusį penktadienį po karštų diskusijų Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytoje laikinoje darbo grupėje buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetai šiems metams.


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas