Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda pradeda rašyti gerųjų patirčių dienoraštį (FOTO GALERIJA)

Palangos tiltas, 2021-06-01
Peržiūrėta
1504
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis
Savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis

Praėjusį savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis“. Kaip teigia organizatoriai, festivalis šiemet buvo dar spalvingesnis, įvairesnis, keliavo į kiemus ir miestelius, džiugino spalvomis danguje, o šiuo nelengvu laikotarpiu priminė mums kaip gera, kai kultūra sugrįžta į mūsų gyvenimus.

Kultūrinės veiklos vadybininkę Ernesta Žaromskytė sužavėjo itin ryškios ir spalvingos festivalio dekoracijos: „Visi tie spalvoti keksiukai, saldainiai kelia šypseną ir nukelia į vaikystę.“ Po visą miestą išdėstytos foto sienelės, įvairios instaliacijos pakerėjo palangiškius, o telefono kamera neturėjo kada pailsėti. „Sužavėjo ir pats Marijampolės miestas – labai tvarkingas, išpuoselėtas, ant pastatų daug profesionalaus graffiti meno. Tikrai yra ką pamatyti – pasakojo Ernesta.

Komanda įsiamžino marijampolietės menininkės Ievos Voroneckytės „Veidasienės“ projekte. Poezijos parke esančioje požeminėje perėjoje per penkis metus menininkai Vytenis Jakas ir Ieva Voroneckytė apgyvendino jau per tūkstančius besišypsančių ar susimąsčiusių įvairiaspalvių veidų. Galerija sukurta siekiant suvienyti marijampoliečius ir padaryti požeminę perėją kur kas jaukesnę. Perėjos prieigose, šalia Vytauto Kernagio atminimui skirto paminklo „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, stovintis pianinas masino ne vieną praeivį. Direktorė Vita Petrauskienė instrumentą išbandė nuotaikinga vaikiška dainele „Du gaideliai“. Priėję vaikai, suvalkietišku akcentu jos paprašė: „Tai pagrok mums tetuke!“. „Neliko kitos išeities, teko prisitaikyti prie tokios žavios amžiaus grupės dainorėlių ir prisiminti pirmąją chorvedės profesiją“ - pasakojo direktorė. Taip žavių praeivių choras suskambo požeminės perėjos Veidasienėje.

Direktorė džiaugiasi naujos tradicijos pradžia: „Tikimės, kad aplinkybės bus palankios ir toliau keliausime po Lietuvos kultūros centrus, vieni su kitais  dalindamiesi gerąja patirtimi. Pradžiai pasirinkome gan tolimą maršruto tašką - Marijampolę. Džiaugiamės nuoširdžiu  susitikimu su kultūros centro darbuotojais, ypatingai dėkojame direktorei Rimai Striaušienei ir jos pavaduotojai Gretai Blažei už mums skirtą dėmesį ir laiką. Lauksime marijampoliečių Palangoje.“ Apie Marijampolės kultūrininkus jai antrina ir Ernesta: „Žmonės labai kūrybiški, norintys bendradarbiauti, imlūs. Labai šiltai priėmė.“. 

Vadybininkai pasakodami apie susitikimą su Marijampolės kultūros centru negailėjo pagyrų: „Pats kultūros centras labai įspūdingas: daug erdvių, įvairių kolektyvų, prie kultūros puoselėjimo dirba labai daug žmonių.“- įspūdžiais dalijosi kultūrinių renginių koordinatorė Monika Jarulytė. O vadybininkas Tautvydas Lubys pasisėmė naujų idėjų miesto šventėms: „Nemažai įdomių techninių sprendimų prigalvojo marijampoliečiai, kai kuriuos bandysim ir per mūsų renginius įgyvendinti.“ 

„Išvykos su komanda praturtina, sujungia ir įkvepia naujiems darbams. Pažintis su Marijampole tikrai nustebino.“ – apibendrina Monika.

www.pkjc.lt

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda rinkėjų parašų rinkimo lapų išdavimą pareiškinius dokumentus dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pateikusiems politinės kampanijos dalyviams. 


FK „Gintaras“ U-14 komanda ir toliau liks tarp stipriausiuju Lietuvoje.


Po ilgos priverstinės pertraukos dėl karantino Palangos muzikos klubas „Vandenis“ pradeda savo koncertų sezoną. 


 Lietuvos policijos organizuojamame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, kuris vyko Kaune, varžėsi 10 geriausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Klaipėdos apskričiai atstovavusios Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ užėmė garbingą II vietą. Palangiškius aplenkė ir I vietą užėmė komanda iš Panevėžio, o treti liko moksleiviai iš Elektrėnų.


Praėjusį savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis“. Kaip teigia organizatoriai, festivalis šiemet buvo dar spalvingesnis, įvairesnis, keliavo į kiemus ir miestelius, džiugino spalvomis danguje, o šiuo nelengvu laikotarpiu priminė mums kaip gera, kai kultūra sugrįžta į mūsų gyvenimus....


Tris šalies oro uostus vienijančiai bendrovei Lietuvos oro uostai nuo kovo 1 d. pradeda vadovauti Marius Gelžinis. Jis pakeitė pusketvirtų metų įmonės generalinio direktoriaus pareigas ėjusį ir nuo kovo 1 d. įmonės valdybos nariu tampantį Gediminą Almantą. M. Gelžinis yra sukaupęs ilgametę darbo aviacijos sektoriuje Lietuvoje ir užsienyje patirtį, o daugiau nei trejus pastaruosius metus...


Rytoj, šeštadienį, 16 val., Palangos sporto arenoje Nacionalinėje krepšinio lygoje („Mezon“ NKL) žaidžianti Palangos „Palanga“ pradeda 2017–2018 metų sezono rungtynes. Palangiškiai susitiks su Šilutės „Šilutė“ komanda. Palangos miesto savivaldybė dovanoja nemokamą įėjimą į pirmąsias šio sezono rungtynes....


Palangos miestas pradeda rinkti Kurhauzo meno kolekciją

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 23 | Rubrika: Miestas

Atgimstantis Kurhauzas Palangos kultūros centro ir šio miesto savivaldybės iniciatyva pradeda rinkti simbolinę meno kolekciją. Pirmasis paveikslas būsimai ekspozicijai „gims“ specialiai kolekcijai skirto plenero „Lokacija: Kurhauzas“ metu – jis prasidės rugsėjo 24-ąją.


Nuo šio vakaro kovas vasario 22-ąją startavusiose Palangos miesto atvirose krepšinio mėgėjų pirmenybėse Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti pradeda „Palangos tilto“ krepšinio komanda.


Liberalcentristai pradeda ir pralaimi?

Alvydas Ziabkus, "LIetuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 02 20 | Rubrika: Miestas

Prieš savivaldybių rinkimus miesto valdžioje esančius politikus galima palyginti su šachmatininku, kuris pradeda žaisti baltomis figūromis ir padaro pirmą ėjimą. Jis pradeda žaidimą, jis atakuoja, varžovą priverčia gintis ir turi iniciatyvą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas