Plastikinių butelių supirkimo aparatas taps aukso gysla benamiams?

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-11-16
Peržiūrėta
1282
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybė kartu su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ svarsto galimybes rūšiuoti atliekas Joskaudų sąvartyne. „Šiai idėjai įgyvendinti mums reikia apie 400 tūkstančių litų, o gal net ir mažiau. Dabar vyksta derinimai, tačiau, meras patikino, kad pinigus būtinai gausime, kad idėja virstų realybe“,- pasakojo bendrovės direktorius Konstantinas Skierus.

 

Vyksta derybos su vilniečių bendrove dėl aparato

Palangos savivaldybei pagal 2005 metų detalųjį planą priklauso sąvartyne  6,5 hektarų, iš jų 5,1 hektaro užima senas sąvartynas. Dabar savivaldybei priklausančiame 1,3 hektaro plote ir būtų rūšiuojamos šiukšlės. Joskaudų sąvartyne būtų rūšiuojamas stiklas, plastikas, metalo pakuotės, kartonas. „Manau, kad šiam darbui prireiktų šešių naujų darbuotojų. O buitinės patalpos turimame žemės plote jau yra“, - informavo K. Skierus.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius minėjo, kad gavus pinigų iš Palangos savivaldybės, jau kitų metų liepos pradžioje Joskaudų sąvartyne būtų pradėtos rūšiuoti atliekos. „Pradėjus rūšiuoti atliekas, būtų naudinga ir Palangos miesto gyventojams, nes maždaug kitų metų rudenį turėtų sumažėti metinis mokestis už atliekas. Jis sumažėtų apie 15-20 procentų nuo dabartinės kainos už atliekų išvežimą“, - teigė K. Skierus.

Meras V. Stalmokas „Palangos tiltui“ minėjo, kad pagrindinis šios idėjos tikslas – sumažinti gyventojams rinkliavą už atliekų išvežimą. „Kam mums mokėti atliekas tvarkysiančiai regioninei įmonei, jei turime Joskaudų sąvartyną?“ – retoriškai klausė  V. Stalmokas.

Atliekų rūšiavimo klausimas, anot komunalinio direktoriaus, bus paprastesnis, kai bus pastatytas plastikinių butelių supirkimo aparatas. „Šiuo metu vyksta derybos su vilniečių bendrove, kuri pažadėjo pastatyti savo plastikinių butelių aparatą. Žmonės galės įmesti į šį aparatą plastikinį butelį, ir mašina atseikės pinigų. Kiek – dar neaišku. Šis aparatas padės skatinti žmones rūšiuoti šiukšles“, - pasakojo K. Skierus.

 

Bus aukso gysla benamiams?

Jis teigė, jog išvežant atliekas, labai daug vietos šiukšliavežėse užima plastikiniai buteliai, kurių neįmanoma suspausti. Mąstant apie problemos sprendimo būdus, K. Skierui kilo idėja pastatyti plastikinių butelių supirkimo aparatą. „Manau, kad po naujų metų toks aparatas jau stovės Vytauto ir Kastyčio gatvių sankirtoje esančioje komunalininkų aikštelėje. Žmonės galės priduoti plastikinius butelius ir už tai gauti atlygį. Sezono metu planuojama tokį aparatą pastatyti ir Šventojoje“, - kalbėjo apie naujoves K. Skierus.

Komunalinio ūkio direktorius pasakojo, kad pradžioje prie aparato ketinama trumpam laikui įdarbinti žmogų, kuris padėtų kurorto gyventojams ir miesto svečiams naudotis naujuoju plastikinių butelių supirkimo aparatu. Šis aparatas, įsitikinęs K. Skierus, turėtų skatinti žmones rūšiuoti savo šiukšles ir padaryti miestą gražesnį.

„Matau ir kitą tokio pasiūlymo aspektą. Pastačius aparatą, benamiai, surinkę visus plastikinius butelius iš pajūrio, miško ar šiukšlinių, už tai gautų tam tikrą atlygį“, - svarstė K. Skierus.

 

Automatas sėkmingai veikia Vilniuje

Lietuvos prekybos tinkluose po truputį diegiamos Vakaruose populiarios technologijos. Prieš kurį laiką prekybos tinkluose „Iki” ir „Maxima” buvo įdiegtos savitarnos kasos, o Vilniuje suomių prekybos centre „Prisma” veikia pirmasis Lietuvoje butelių supirkimo automatas.

Įrenginio veikimo principas paprastas. Parduotuvės lankytojas su tuščia tara ateina prie automato, į jį deda tuščius įvairios taros butelius, kuriuos skenuodamas aparatas identifikuoja taros rūšį (pvz.: alaus, šampano ar degtinės butelis), pagal tai juos rūšiuoja, be to, automatas taip pat nustato ar įdėta tara nėra sudaužyta, įskelta ar kažkaip kitaip pažeista ir nebetinkama perdirbimui.

Sudėjęs visus butelius į šį automatą, lankytojas gauna kvitą, kuriame nurodoma suma. Ją „Prismos” lankytojas gali atsiimti informacinėje kasoje arba už šią sumą gauti parduotuvės kreditą ir atsiskaityti už prekes. Butelių supirkimo automatai populiarūs Vakaruose. Čia superkami ne tik stikliniai, tačiau ir plastikiniai buteliai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau neilgai trukus rūšiuoti atliekas kurorto gyventojams taps patogiau – artimiausiu metu planuojama įsigyti konteinerių, skirtų stiklui bei kitoms atliekoms, taip pat – maisto ir tekstilės atliekoms surinkti.


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Šiandien, šeštadienį, žinia iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro buvo bloga miesto komunalinio įmonei, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – patvirtinta, kad vienas jos darbuotojas užsikrėtė koronavirusu.


Šv. Velykų nuotaika jau tvyro kurorte – miestą tvarkantys komunalininkai išpuošė kurortą įvairiaspalviais pavasariniais žiedais bei padabino velykinėmis floristinėmis kompozicijomis.


Nors Palangą kaip ir visą šalį kausto karantinas, gatvės yra tuščios, tačiau Palangos miesto savivaldybės komunalinio įmonės, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų, vilkinčių ryškiomis liemenėmis, mieste galima pamatyti visur – tarsi miesto kurortinis sezonas jau prasidėtų rytoj.


Palangos komunalinis ūkis pradėjo dezinfekuoti ir viešąsias miesto erdves, suoliukus, autobusų stoteles, atliekų konteinerius, autobusų stotį ir kitas viešąsias vietas.


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Už gražesnio ir tvarkingesnio miesto – įžvalgūs, kelis ėjimus į priekį numatantys UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus ir jo devynių padalinių vadybininkų protai ir virš šimto mieste ir Šventojoje triūsiančių komunalininkų rankos. Bet miesto komunalinio ūkio bendrovė jau baigia išsemti savo žmogiškuosius ir...


Palangos miesto savivaldybė kartu su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ svarsto galimybes rūšiuoti atliekas Joskaudų sąvartyne. „Šiai idėjai įgyvendinti mums reikia apie 400 tūkstančių litų, o gal net ir mažiau. Dabar vyksta derinimai, tačiau, meras patikino, kad pinigus būtinai gausime, kad idėja virstų realybe“,- pasakojo bendrovės direktorius Konstantinas Skierus.


Spąstai Joskaudų sąvartyne

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 12 | Rubrika: Miestas

Ankstų pirmadienio rytą UAB „Palangos komunalinis ūkis“ priklausanti mašina buvo nutverta  verčianti buitines atliekas Joskaudų sąvartyne. Nuo liepos 15 dienos įsigaliojo Valstybinio strateginio atliekų tvarkymo plano nuostata, numatanti, jog atliekas galima vežti tik į naujai įrengtus modernius sąvartynus. Pasalą surengę Kretingos rajono aplinkosaugininkai, padedant šio rajono...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas