Po konkurso – ir šešėlis ant naujo Tarybos nario neįtikėtinos sėkmės

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-04-04
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Po konkurso – ir šešėlis ant naujo Tarybos nario neįtikėtinos sėkmės

Vakar kelioms valandoms Tarybos posėdžių salę apspito dešimtys Palangos ir atvykėlių verslininkų, panorusių vasarą vykdyti komercinę veiklą paplūdimyje, - vyko konkursas užimti komercinėms vietoms paplūdimyje. Šių metų konkursas buvo rekordinis keliomis prasmėmis – į savivaldybės biudžetą įbyrėjo daugiausiai rinkliavų nuo pat krizės pradžios, konkursas pritraukė neregėtai daug dalyvių. Kai kurie jų – iš Vilniaus. Dalis palangiškių verslininkų, ankstesniais metais teikę paslaugas paplūdimyje, šįkart liko nieko nepešę – su įtarimu žvalgėsi į didesnes rinkliavas siūliusius ir konkursą laimėjusiuosius. Kliuvo ir net šešiose vietose teisę verstis paplūdimio viešu maitinimu bei kita veikla laimėjusiam Palangos vandens motociklų klubo pirmininkui, Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkui, į naujos kadencijos Tarybą išrinktam Tomui Žulkui. „Iš kur pas jį tokie pinigai? Visam konkursui meta šešėlį leidimas jame dalyvauti Tarybos nariui“, - apmaudo neslėpė verslininkas Artūras Timukas.

 

Į biudžetą įbyrės rekordinė suma

Konkursų komisijos pirmininkas Bronius Martinkus sakė, kad šiais metais buvo sulaukta labai daug dalyvių. „Iš viso dalyvavo 111 dalyvių, kurie pretendavo užimti 67 vietas, į savivaldybės biudžetą surinkta apie 400 tūkstančiai litų. Tačiau į kai kurias vietas nesulaukėme nė vieno pasiūlymo – tokių vietų buvo 34”, - pasakojo „Palangos tiltui“ B. Martinkus. Jo nuomone, nesulaukta pasiūlymų beveik į trečdalį konkursinių vietų ne dėl didelio konkurso dalyvio mokesčio, kuris, priklausomai nuo veiklos, siekė nuo 300 iki 12000 litų, o dėl to, kad kai kurios vietos „tradiciškai“ nėra populiarios. „Tarp nesulaukusių nė vieno pasiūlymo – ir tokios veiklos kaip paplūdimio reikmenų nuoma, mobilių batutų nuoma, fizinės gerovės ir poilsio užtikrinimas (masažo paslaugos). Šios veiklos ir prieš metus nebuvo populiarios. Batutai, prieš kelis metus atrodė, kad bus paklausūs, bet taip neįvyko. Kitos paslaugos, pavyzdžiui, gultų, kamuolių nuoma, galbūt yra populiarios užsienyje, tačiau Palangos paplūdimyje jos palyginus yra naujos, todėl ir nesulaukia didesnio dėmesio“,  -sakė B. Martinkus.

Šiemet  visos 400 tūkstančių litų rinkliavos beveik išimtinai buvo surinktos už paplūdimio viešojo maitinimo vietas. Už dvejas vietas sumokėta rekordinės sumos – po 45 tūkstančius litų. Pavyzdžiui, tiek už septintą vietą paplūdimio schemoje (maitinimo paviljonas netoli tilto) suplojo laimėjusi individuali įmonė „UFO projektai“. Įdomumo dėlei, už tą pačią vietą kitos penkios konkurse dalyvavusios įmonės siūlė nuo 16 100 litų iki 27 707 litų.

Anot komisijos pirmininko, daugiausia buvo paklota už viešo maitinimo vietas nuo S Dariaus ir S,Girėno gatvės iki Palangos gelbėjimo stoties.

„Galbūt tokios didesnės siūlomos sumos rodo, kad krizė jau ir Palangoje baigiasi. Dalyviai žinojo ankstesniais metais varžomose vietose buvusias apyvartas ir, siekdami laimėti, atitinkamai koregavo savo pasiūlymus“, - sakė B. Martinkus.

Paplūdimio paslaugų taškai paplūdimio schemoje šiemet buvo tokie kaip ir pernai. Ginčams dėl naujos schemos pasiekus teismus ir Seimo komitetą, konkursas vyko pagal pernai patvirtintą paplūdimio schemą.

Konkurso laimėtojai privalės per dešimt dienų nuo Tarybos sprendimo sumokėti nustatytas rinkliavas.

 

Kai kurie paplūdimio veteranai liko be nieko

„Palanga surinko daug „gražių“ pinigų“, - džiaugėsi Tarybos narys T. Žulkus, konkurse laimėjęs teisę verstis komercine veikla šešiose paplūdimo taškuose. Jis mano, kad šiais metais konkurse dalyvavo daug naujų verslininkų, dėl to į kai kurias paplūdimio vietas konkursas siekė vienuolika dalyvių į vieną vietą. „Laimėjome visus šešis konkursus tai pačiai paslaugos rūšiai – teikti viešo maitinimo paslaugas. Tiek pat konkursų ir dalyvavome. Sumokėjome virš šimto tūkstančio litų rinkliavų į vietos biudžetą“,  -sakė verslininkas. Jis prisipažino, kad daugiausiai sumokėjo 35 tūkstančius litų už vieną maitinimo vietą, mažiausiai – 4 tūkstančius litų.

Ne vienerius metus paplūdimyje viešo maitinimo paslaugas teikęs Edgaras Donskovas šiais metais  liko it musę kandęs. „Tikrai buvo daug naujų „žaidėjų“, kurie statė dideles sumas. Ko gero, reikiamai neįvertinau, kad konkursai šiemet sulauks tokio didelio dėmesio, ir kad žmonės taip plačiai atvers pingines“, - buvo nusiminęs verslininkas. Pernai jis paplūdimyje turėjo du maitinimo taškus. Jo nuomone, tokia konkurso dalyvių gausa rodo ne atsigaunančią ekonomiką, o desperaciją. „Žmonės neturi darbų ir ieško naujų verslo rūšių. Didesnėms įmonėms sumokėtos sumos neatrodė labai didelės. Pinigų yra, tik jie kažkur „nusėdę““, - sakė E. Donskovas.

Kitas paplūdimio verslininkas Artūras Timukas „Palangos tiltui“ sakė, kad šiemet laimėti kai kurias paplūdimio vietas kainavo dvigubai daugiau nei anksčiau. „Atvirai sakau, kad nesitikėjau tokio didelio konkurso dalyvių skaičiaus. Pernai buvau laimėjęs dvi viešojo maitinimo vietas, sumokėjęs už jas atitinkamai 22 ir 19 tūkstančių litų, bet šiemet laimėjo verslininkai, pasiūlę 35 tūkstančius litų“, - sakė A. Timukas.

 

Ar gali dalyvauti Tarybos nariai?

Verslininkas įsitikinęs, kad „nerealu surinkti tiek pinigų laimėtose vietose, kad jose gautos pajamos kompensuotų išlaidas. „Nebent tie verslininkai nusiteikę dirbti be jokio pelno“, - spėjo A. Timukas. Jis prisipažino, kad pernai „vos ne vos“ sudūręs galą su galu dviejose viešojo maitinimo taškuose paplūdimyje.

Jis taip pat mano, kad žmonės, spaudžiami sunkmečio, „sugraibo“ pinigų ir imasi veiklos, kuria niekada nėra anksčiau vertęsi. „Galvojama paprastai: o gal pasiseks. Ypač daug tokių bandytojų šiame konkurse mačiau atvykusių iš Vilniaus“, - sakė A. Timukas.

Patyrusia verslininko akimi jis įžvelgė ir „negražaus žaidimo“ požymių. „Kai kurios įmonės, apsidrausdamos nuo netikėtumų, konkurse dalyvavo su keliais tos pačios firmos „žaidėjais“. Konkurso sąlygos tai, tiesa, nedraudė“, - sakė restorano „Devintame danguje“ savininkas.

Jį piktina, kad svarbiame konkurse buvo leista dalyvauti savivaldybės administracijos darbuotojams ir Tarybos nariams, konkrečiai kalbant, Tomui Žulkui.

„Atėjo Vandens motociklų klubo pirmininkas, naujas Tarybos narys T. Žulkus ir visus šešis konkursus „pasiėmė“. Iš kur tokie pinigai pas T. Žulkų? Dėl skaidrumo tokiuose konkurencinguose konkursuose išvis neturėtų būti leidžiama dalyvauti savivaldybės administracijos ir Tarybos nariams“, - piktinosi A. Timukas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Įvyko konkursas-loterija dėl prekybos vietų Šventosios paplūdimyje

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, traukiant teniso kamuoliukus iš specialiai konkursui-loterijai pagamintos dėžės, buvo išsiaiškinti beveik 40 prekybos ir paslaugų teikimo vietų laimėtojai Šventosios ruože – nuo Monciškių iki Šventosios.   Iki  25  t ūkstančių litų Loteriją-konkursą savivaldybė turėjo paskelbti po teismo...


Vakar kelioms valandoms Tarybos posėdžių salę apspito dešimtys Palangos ir atvykėlių verslininkų, panorusių vasarą vykdyti komercinę veiklą paplūdimyje, - vyko konkursas užimti komercinėms vietoms paplūdimyje. Šių metų konkursas buvo rekordinis keliomis prasmėmis – į savivaldybės biudžetą įbyrėjo daugiausiai rinkliavų nuo pat krizės pradžios, konkursas pritraukė neregėtai daug dalyvių. Kai...


Vietų paplūdimyje teks palaukti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 05 | Rubrika: Miestas

Balandžio 27 dieną Klaipėdos apygardos administracinis teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio prašymą dėl reikalavimo užtikrinti priemonių taikymą ir laikinai, iki įsiteisės teismo sprendimas, sustabdė Palangos miesto savivaldybės tarybos 2010 metų kovo 25 dienos sprendimo „Dėl Tarybos 2010 m. vasario 19 d. sprendimo Nr. T2-22 pakeitimo“ vieno punkto galiojimą, taip uždrausdamas...


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas