Burtai sudėliojo partijų vietas rinkimų biuleteniuose

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-01-26
Peržiūrėta
1705
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotr. www.pinterest.com
Nuotr. www.pinterest.com

Kaip partijoms skaičius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose, paversti viliojančiais, įsimintinais ar net magiškais? Dėl to suka galvas šalies partijos ir visuomeniniai judėjimai, kurie vakar Seime išsiaiškino, kokiu numeriu jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose.

Išdalinti numeriai
Antrą numerį ištraukė Lietuvos socialdemokratų partija, 3 – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, 4 – Emigrantų partija, penktą – Respublikonų partija, 6 – Tautininkų sąjunga, 7– politinė partija „Profesinių sąjungų centras“, 8 – Žemaičių partija, 9 – politinė partija „Lietuvos sąrašas“, 10 – Kovotojų už Lietuvą sąjunga, 11 – Lietuvos laisvės sąjunga.
12 numeriu rinkimų biuletenyje bus įrašyta Lietuvos žaliųjų partija, 13 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, 14 – Lietuvos lenkų rinkimų akcija, 15 – Lietuvos pensininkų partija, 16 – Lietuvos centro partija, 17 – partija „Jaunoji Lietuva“, 18 – rinkimų komitetas, 19 – Rusų aljansas, 20 – Darbo partija, 21 – rinkimų komitetas, 22 – Lietuvos liaudies partija, 23 – rinkimų komitetas, 24 – Lietuvos rusų sąjunga, 25 – partija Tvarka ir teisingumas, 26 – Liberalų sąjūdis, 27 – politinė partija „Drąsos kelias“.
Dar keturi numeriai rezervuoti visuomeniniams rinkimų komitetams.
Palangoje savivaldybės Tarybos rinkimuose kovo 1-ąją susigrums šešių politinių partijų Palangos skyriai: socialdemokratai, konservatoriai, liberalsąjūdiečiai, „tvarkiečiai“, „darbiečiai“, „centristai“, rinkimuose dalyvaus ir visuomeninis judėjimas „Nepartinių palangiškių sąjūdis“.

Matuojasi merės regalijas
Kad partija Tvarka ir teisingumas rinkimų biuleteniuose bus 25-oji, partijos Palangos skyriaus pirmininkei Aldonai Stasiulaitienei atrodo geras ženklas.
„Juk visi žino, kad penkiskart penki lygu dvidešimt penki. Nėra blogų numerių, kaip ir blogų žmonių“, – sakė advokatė, vis tik prisipažinusi, kad jos gyvenime laimingiausias numeris kol kas – 13.
O kad rinkimų biuleteny „tvarkiečiai“ atsidūrė Lietuvos rusų sąjungos ir „Drąsos kelio“ kaimynystėje, politikė sužinojo iš žurnalisto.
A. Stasiulaitienė nedrįso pasakyti, kiek „tvarkiečiai“ gali tikėtis mandatų Taryboje po rinkimų. „Tiek, kiek rinkėjai suteiks“, – vengė įvardinti pašnekovė.
Ji pareiškė tapsianti kurorto mere. „Tada visi pamatys, kaip šis kaimas virsta moderniu miestu“, – naudojosi galimybe viešai pasisakyti „tvarkietė“.

Džiaugiasi kaimynyste
Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas prisipažino, kad jo gyvenime laimingiausias skaičius – 7.
„Kai žaidžiu loterijose, visada pradedu pildyti nuo skaičiaus 7. Tokiu būdu esu laimėjęs 40 litų kažkurioje loterijoje. Mokykloje traukdavau bilietus, pažymėtus 7 numeriu“, – sakė D. Paluckas.
Kad socialdemokratai rinkimų biuleteny bus antri, jis vadino „labai neblogai“. „Juolab, kad stiprūs konkurentai – konservatoriai yra šalia, treti. Vadinasi, kas ieškos jų, pamatys ir mus, ir – priešingai. Su kaimynais reikia draugauti, aišku, nes galbūt gali tekti kada nors dirbti drauge“, – sakė D. Paluckas.

Prieš ketverius metus sėkmę atnešė skaičius 94
TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkui Šarūnui Vaitkui gyvenime daugiausiai laimės taip pat neša skaičius 7. „Mano gimimo metuose yra skaičius 7, taip pat gimimo dienoje“, – sakė miesto meras.
Konservatorių lyderis visus skaičius vadino gerais: „Žinoma, ir 3 – TS-LKD numeris rinkimų biuleteniuose – yra labai geras. Kad žmonės ne už skaičius, o už partijas ir jų asmenybes balsuoja, įsitikinau 2011-aisiais, kai į savivaldos rinkimus ėjome būdami 94 sąraše. Pasirodo, kad tas tolimas sąrašo numeris mums buvo labai sėkmingas“, – sakė Š. Vaitkus.
Išgirdęs, kad D. Paluckas džiaugiasi konservatorių kaimynyste biuleteniuose, jis juokėsi: „Na, jeigu tai kam nors svarbu, tegul džiaugiasi“.

Pirmojo numerio neištraukė niekas
Partijos atstovų burtų keliu ištraukti numeriai nulėmė, kokia eilės tvarka partijos ir rinkimų komiteto kandidatų sąrašas įrašomas į rinkimų biuletenį ir koks partijos numeris bus Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) leidžiamuose kandidatų sąrašų plakatuose ir kituose informaciniuose leidiniuose.
Visų kandidatų ir jų rinkimų sąrašų numeriai planuojami paskelbti likus trisdešimčiai dienų iki rinkimų.
Deja, vienetu pažymėto voko neištraukė ir nesidžiaugs nei viena partija.
Partijų rinkimų numeriai visose savivaldybėse bus tie patys. O rinkimų komitetams konkrečius numerius iš jiems rezervuotų numerių pirmadienio vakare burtais nustatė savivaldybių rinkimų komisijos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, liepos 7 dieną, Vilniuje posėdžiavęs Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumas bendru sutarimu kandidatu Mėguvos rinkimoje apygardoje  patvirtino Mindaugo Skritulsko kandidatūrą.


Lygiai savaitę -iki lapkričio 8 d. - Vyriausioji rinkimų komisija lauks gyventojų, politikų ir visuomeninių organizacijų pastabų dėl vėl perbraižomo rinkimų apygardų žemėlapio. Per pastaruosius ketverius metus tai jau bus trečias perbraižymas. To esą prireikė, nes demografinė situacija Lietuvoje ir vėl neatitinka teisingo demokratiško atstovavimo.


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


To niekas ir sapnuoti negalėjo: Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas šį šeštadienį įvyksiančiame partijos Tarybos (jai be jo priklauso ir palangiškis Aleksandras Jokūbauskas) posėdyje balsuos už dešimties partijos bičiulių – tarp jų ir Antano Vinkaus, Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje –...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Kaip partijoms skaičius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose, paversti viliojančiais, įsimintinais ar net magiškais? Dėl to suka galvas šalies partijos ir visuomeniniai judėjimai, kurie vakar Seime išsiaiškino, kokiu numeriu jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Išdalinti numeriai Antrą numerį ištraukė...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Keturių partijų – Lietuvos Tėvynės Sąjungos – Krikščionių demokratų, Socialdemokratų, Liberalų Sąjūdžio ir Tvarka ir teisingumas – skyrių pirmininkai vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje pasirašė sąžiningų rinkimų kampanijos deklaraciją. Ja partijų skyrių pirmininkai Šarūnas Vaitkus, Aldona Stasiulaitienė, Danas Paluckas ir Tomas Žulkus įsipareigojo rinkimų kampaniją vykdyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius