Politiniai kaliniai ir tremtiniai minėjo sąjungos jubiliejų

"Palangos tilto" informacija, 2013-10-21
Peržiūrėta
2221
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Politiniai kaliniai ir tremtiniai minėjo sąjungos jubiliejų

 Spalio 12 d. Kauno sporto halėje iškilmingai paminėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) 25 metų jubiliejus.

Šventėje dalyvavo ir Palangos Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Palangos skyriaus delegacija, vadovaujama Irenos Galdikaitės. Kartu vyko Palangos Jūros šaulių choras, vadovaujamas Rimo Pupelio, kartu su „Lietuvos“ ansambliu ir visais šalies politinių kalinių ir tremtinių chorais atlikęs devynias dainas.

Šventė prasidėjo iškilmingomis fanfaromis. Joms skambant į sceną kilo visų LPKTS skyrių atstovai su savo vėliavomis. Palangos skyriaus vėliavą nešė Algirdas Benetis.

Sugiedojus Lietuvos himną, sveikinimo žodį tarė LPKTS pirmininkas Povilas Jakučionis.

Lietuvos politinius kalinius ir tremtinius sveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Sveikindama minėjimo dalyvius šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuvos tremtiniai ir politiniai kaliniai, ištvėrę nežmoniškus išbandymus ir nepalūžę sunkiausiomis sąlygomis, išsaugojo meilę Tėvynei ir žmogiškąsias vertybes. Prezidentės teigimu, šiandien jie yra tautos tvirtybės, vienybės ir pilietiškumo pavyzdys jaunajai kartai.

Po Prezidentės pasveikinimo bendrai maldai susirinkusius pakvietė taip pat buvęs politinis kalinys tremtinys Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius. Europos Parlamento narys, profesorius Vytautas Landsbergis savo sveikinamajame žodyje susirinkusiems įtaigiai pateikė ir esamos politinės padėties trumpą analizę. Suvažiavimą taip pat sveikino europarlamentarės Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Laima Andrikienė, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius, kiti garbūs svečiai.

Po sveikinimo labiausiai nusipelniusiems ir aktyviausiai prie LPKTS veiklos prisidėjusiems nariams buvo įteiktos padėkos bei apdovanojimai.

Suvažiavimo metu pirmą kartą LPKT Sąjungos istorijoje buvo išrinkti Garbės pirmininkai. Jais tapo Balys Gajauskas ir jos ilgametis pirmininkas Antanas Lukša. Suvažiavimo dalyviai su įdomumu žiūrėjo dokumentinį filmą apie Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos 25 metų veiklą, o  renginį vainikavo „Lietuvos“ ansamblio koncertas.

Jūsų komentaras:

Prigeso?.. 2013-10-22 10:18 (IP: 86.100.60.112)
Labai silpnai aplamai reiškiasi bei sudalyvavo ir pasirodė "Palangos Tremtinių ir Politinių kalinių sąjunga". Nuo kada Palangos sk. vadovauja Gerb. Irena Galdikaitė? -Pagarba tik Palangos Jūros šaulių Vyrų chorui-daugelį metų garsinantys Palangą! Sėkmės!

Taip pat skaitykite


Palangoje rytoj, antradienį, prasidės Baltijos miestų sąjungos (UBC) generalinė konferencija. Tris dienas – spalio 24-26 d. – truksiančios konferencijos tema – „Baltijos jūros miestai remia Ukrainą“.


Praėjusį šeštadienį Raseinių rajone, Ariogaloje vyko tradicinis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame tarp keleto tūkstančių susirinkusiųjų dalyvavo ir Palangos filialo tremtiniai.


Pirmadienį, spalio 18 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovė Daina Vitkauskienė. 


Tradicinis, jau 27-asis Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame dalyvavo ir 18 buvusių politinių kalinių ir tremtinių bei jų artimųjų iš Palangos, rugpjūčio 5 dieną įvyko Ariogaloje, Dubysos slėnyje.


Prieš Kalėdas Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos mokyklų savivaldų informavimo centras surengė keletą renginių moksleiviams.


Šį lapkritį sukako 25 metai nuo tos dienos, kai susirinkę Kurhauze Palangos politiniai kaliniai ir tremtiniai įkūrė „Tremtinio klubą“, vėliau išaugusį į Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Palangos filialą. Sukaktis paminėta iškilmingais renginiais praėjusį ketvirtadienį ir jaukia vakarone šeštadienį, kurios metu dalintasi...


Spalio 12 d. Kauno sporto halėje iškilmingai paminėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) 25 metų jubiliejus.


Kovo 23 dieną Klaipėdos apskrities jūros šaulių sąjunga savo būstinėje Klaipėdoje šventė neeilinę sukaktį – šiemet sukako 90 metų nuo sąjungos įkūrimo. Iškilmėse dalyvavo ir Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos šauliai.


Praėjusį antradienį visa Lietuva minėjo Gedulo ir vilties dienos 70-ąsias metines, ne išimtis ir palangiškiai. Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Palangos skyriaus nariai iškilmingai minėjo šią dieną, kuri istorijoje palikusį gilų ir skausmingą pėdsaką. Palangiškiai šią dieną minėjo su akcija „Uždekim žvakutes sielvarto stotyse“, filmo „Misija Sibire“ peržiūra, ekspozicijos lankymu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius