Pradinės mokyklos ketvirtokai įgarsino filmą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-04-09
Peržiūrėta
1893
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį Palangos pradinėje mokykloje vėl atgimė garsios rašytojos Astridos Lindgren kūryba. Populiarių knygų personažai ėmė ir atgijo mokyklos salėje. Ketvirtos „Ryto“ klasės vaikai suteikė galimybę susirinkusiems draugams pasigrožėti sukurtais personažais bei pasižiūrėti jų pačių įgarsintą filmą „Ronja plėšiko duktė“.

 

Mylima rašytoja

A.Lindgren – įžymiausia, mylimiausia ir garsiausia švedų rašytoja, jau daugelį metų viešųjų bibliotekų suvestinėse užimanti pirmąją vietą. Jos knygos išverstos į daugiau kaip šešiasdešimt kalbų. Mokytoja Dalia Daukšienė, kuri drauge su savo mokinukais ir padovanojo šią pramogą, papasakojo susirinkusiems vaikams apie mylimą rašytoją, primindama jos didžiausią norą – matyti žaidžiančius, o ne veltui laiką prie televizoriaus leidžiančius vaikus. Atskleidė, kaip gimė autorės galvoje pamažu išgarsėję personažai. Lakios vaizduotės rašytoja padovanojo vaikams daug įspūdingų istorijų, kurių pagrindiniai veikėjai buvo ir išdykę, tačiau geraširdžiai padaužos, ir rūpestingi vaikai, taip pat nelaimingi ar skriaudžiami, tačiau kad ir kokie būdavo jos kuriami personažai, ji visuomet būdavo vaikų pusėje. Galbūt tai ir paskatino vaikus pamilti šios gabios rašytojos kūrinius. A.Lindgren garbei salėje buvo paruošta parodėlė, kurioje vaikai regėjo jos knygas ir pačios autorės portretą, taip patekdami į „Astridos Lindgren pasaulį“.


Populiarūs personažai

Itin smagiai nusiteikę ketvirtokai pamėgino išbandyti susirinkusius bendramokslius, tad persirengę trimis personažais dūko salėje, atskleisdami jų charakterius. Paruošę prisistatymus jie sulaukė aktyvaus ir tikslaus susirinkusiųjų spėliojimo, kas jie tokie. Trys išdykę vaikai vaidino Karlsoną, Emilį iš Lionebergos ir popietės svarbiausiąją Ronją. Pasidžiaugusi, kad vaikai žino, skaito ir pažįsta veikė jus, mokytoja D.Daukšienė paprašė tyliai pasižiūrėti filmą „Ronja plėšiko duktė“. Vaikai įgarsino tris filmo ištraukas – „Susitikimas su Birku“, „Ronja susipažįsta su striukumbukais ir siaubūne“ bei „Birko pagrobimas“. Susirinkę mažieji žiūrovai atidžiai klausėsi, įsijautę į vaidinamas scenas. Drauge juokėsi, drauge išgyveno pagrindinės veikėjos Ronjos skausmus.

 

Susidomėjo knygomis

Susižavėję vaikai apgailestavo, kad ištraukos trumpos, tačiau pedagogė D.Daukšienė juos paguodė, kad visas įdomumas atsiskleidžia knygoje, taip paskatindama mažuosius skaityti. Kaip teigė mokytoja, po šio parodyto filmo suaktyvėjo skaitymas, vaikai ėmė labiau domėtis lentynose patalpintomis knygomis ir vis dažniau užsuka ne tik į mokyklos, bet ir į miesto bibliotekas. Šią mintį – įgarsinti filmą – pedagogė D.Daukšienė būtent bibliotekoje ir išgirdo. Tuo užsiimti pasiūlė viešojoje bibliotekoje dirbanti Ingrida Rimšienė, taip pat labai pagelbėjo mokyklos bibliotekininkė Birutė Pilibaitienė. Šioje erdvėje vaikams suteikiama beribė laisvė kurti, keliauti drauge su knygų veikėjais ir patirti nuotykius, tad tie, kurie pasinėrė į nepaprastus Ronjos aprašyto gyvenimo išgyvenimus, labiausiai įsiminusias akimirkas užrašė arba nupiešė. Visi šie darbeliai susegti į vieną aplanką, pavadintą „Mintys perskaičius knygą“. „Perskaičius jų užrašytas mintis, vieni rašė eilėraščius, kiti miniatiūras, norėjosi verkti. Buvo sunku patikėti, kad taip parašė vaikai“, - pripažino D.Daukšienė. Keliomis iš jų ketvirtokai pasidalino su visais mažaisiais žiūrovais.

 

Paskatinimo dovanėlės

Puikiai praleidę laiką, tiek susirinkę žiūrovai, tiek gabieji įgarsintojai, nestokojo puikios nuotaikos ir po filmo išskubėjo į pamokas turėdami apie ką smagiai padiskutuoti. Patys mažiausieji žiūrovai – pirmų „Aušros“ ir „Jūros“ klasių mokiniai – iš salės išėjo dar ir nešini mažomis dovanėlėmis, kurias mokytoja D.Daukšienė įteikė už domėjimąsi literatūra, tikėdamasi, kad skaityti pradėję pirmokėliai šio užsiėmimo nebeapleis.   

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasarį ir kovą Lietuvos Šaulių Sąjungos Palangos 306 kuopos šauliai kartu su 306-osios kuopos jaunaisiais šauliais pristatė savo veiklą trijose Palangos mokyklose: Baltijos pagrindinėje mokykloje, Jurgučio progimnazijoje bei Palangos senojoje gimnazijoje.  Šiandien, kovo 13 d., 19 val., Baltijos mokyklos aktų salėje Lietuvos Šaulių Sąjungos atstovai kviečia susitikimui ne tik mokinius...


Palangos koncertų salėje jau galima pasigrožėti palangiškio miniatiūrų autoriaus, dailininko, poeto Vytauto Kuso dovana Palangai - 770 miniatiūrų ir miniatiūrine knyga, dedikuota miesto garbingai sukakčiai.


Palangos pradinėje mokykloje stengiamasi sukurti mokyklos erdves bei organizuoti ugdomąsias veiklas taip, kad mokiniai kuo daugiau galėtų įsitraukti į ugdymąsi patys, patirti bei išgyventi realią situaciją.


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla startavo su nauju, tėvelių iniciatyva užgimusiu, karjeros ugdymo pamokų ciklu. Pamokos kitaip leido jauniesiems palangiškiams patirti mokymosi džiaugsmą netgi už savo ugdymo įstaigos ribų. Spalio 17 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai, lydimi Rimos Kontrimaitės, pradinio ugdymo mokytojos metodininkės, lankėsi...


Kovo 21-oji – Pasaulinė poezijos diena.Tęsdami projektą „Pamilk knygą“, mes su Šventosios pagrindinės mokyklos ketvirtokais vieną pamoką skyrėme poezijai. Pamokoje dalyvavo Henritostėtis Henrikas Surgautas. Pirmiausia svečiui pristatėme bibliotekoje esančią ekspoziciją apie knygnešius, tuo pačiu pakartojome ir pagilinomegimtosios kalbos istorijos žinias....


Gegužės 27 dieną Kurhauzo salėje šventinė nuotaika lydėjo visus susirinkusius – baigusius Stasio Vainiūno meno mokyklos muzikos ir dailės skyriaus mokinius, jų artimuosius ir draugus. Mokyklos direktorė Virginija Marozaitė ir pavaduotoja ugdymui Rasa Daukšienė įteikė Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimus, gražiausiais žodžiais palinkėjo sėkmės, padėkojo tėveliams...


Palangos pradinėje mokykloje – vėl nauji mokslo metai. Pailgintos dienos grupėse „Kleveliai“ ir „Banga“ susirinko būrys naujokų. Jau keletą metų gyvuoja tradicija pakrikštyti naujai atėjusius mokinius į pailgintos dienos grupės tikruosius narius.


Pradinės mokyklos ketvirtokai įgarsino filmą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos pradinėje mokykloje vėl atgimė garsios rašytojos Astridos Lindgren kūryba. Populiarių knygų personažai ėmė ir atgijo mokyklos salėje. Ketvirtos „Ryto“ klasės vaikai suteikė galimybę susirinkusiems draugams pasigrožėti sukurtais personažais bei pasižiūrėti jų pačių įgarsintą filmą „Ronja plėšiko duktė“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius