Prancūzų kalbos ir kultūros šventė Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019-03-25
Peržiūrėta
330
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo užduotis ir surinkę daugiausia balų. Olimpiadoje rungėsi B2 ir B1, konkurse – A1 kalbos mokėjimo lygių mokiniai. Teisę dalyvauti olimpiadoje ir konkurse buvo suteikta ir Palangos mokiniams: Justei Jankauskaitei (III kl.) iš Senosios gimnazijos ir Jokūbui Gudaičiui (7 kl.) iš Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos bei Ievai Labenskytei ir Akvilei Anužytei (7 kl.) iš „Baltijos“ pagrindinės mokyklos.
Renginio atidarymas prasidėjo teatriniu etiudu „Mano balerina“ pagal prancūzų impresionisto Edgaro Dega biografiją ir kūrybą. Jis olimpiados dalyvius ir svečius nukėlė į XIX amžiaus Prancūziją, Paryžiaus gyvenimą ir E. Dega kūrybą. Tai – teatro mokytojos Rimtautės Radzevičienės ir jos mokinių bei V. Jurgučio pagrindinės mokyklos jaunųjų šokėjų dovana renginio dalyviams, kuriuos sužavėjo ne tik šis pasirodymas, bet ir Karolinos Butrimavičienės atlikta Editos Piaf daina ,,La vie en rose“ (,,Rožinis gyvenimas“). Vėliau olimpiados dalyvius ir svečius sveikino ir prancūzų kalbos renesansu džiaugėsi Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė. Sveikinimo žodį tarė ir sėkmės dalyviams palinkėjo Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas.
Renginio dalyviai atliko kalbėjimo ir rašymo užduotis. Po svarbiausių olimpiados užduočių dalyviai, susiskirstę į komandas, dalyvavo orientaciniame žaidime po Palangą. Per valandą, vadovaudamiesi instrukcija, komandų dalyviai turėjo rasti nurodytą objektą, šalia jo nusifotografuoti ir surinkti apie jį informaciją, vėliau ją perteikti per trijų minučių pristatymą prancūzų kalba. Mokinių laukė Palangą ir prancūzų kultūrą reprezentuojantys objektai: kavinė ,,A-petit“, kepyklėlė ,,Boulangerie“, Tiškevičių alėjoje esančios grafo ir grafienės skulptūros, Antano Mončio muziejus, Jūros tiltas, „Laiminančio Kristaus“ skulptūra ir Gintaro muziejuje saugomas grafų Tiškevičių laiškas, rašytas parko kūrėjui Eduardui Fransua Andrė. Šis žaidimas ne tik puiki galimybė lavinti prancūzų kalbos įgūdžius, bet ir susipažinti su Palanga. Penktadienio vakarą dalyvių laukė nuotaikingas ir daug entuziastų sutraukęs prancūziškų dainų karaokė vakaras. Šeštadienį mokiniai ir mokytojai klausė dr. Eugenijaus Skerstono paskaitos apie gyvenimo Prancūzijos pilyse ypatumus. Svečius maloniai priėmė Palangos kurorto muziejus.
Olimpiados ir konkurso finalinėje ceremonijoje laimėtojai buvo apdovanoti rėmėjų prizais, medaliais bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomais. I, II, III vietų laimėtojams buvo įteikti aukso, sidabro ir bronzos medaliai. Palangos senosios gimnazijos mokinė Justė Jankauskaitė sulaukė Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vertimų ir kalbos reikalų koordinatoriaus dr. Egidijaus Zaikausko įvertinimo už domėjimąsi kalbomis – Justė tą dieną sugebėjo dalyvauti net dviejuose renginiuose: prancūzų kalbos olimpiadoje ir Viešosios kalbos (anglų kalba) konkurse, kurį organizuoja LCC.
Palangos senoji gimnazija didžiuojasi, kad galėjo priimti prancūzų kalbą ir kultūrą mylinčius moksleivius, jų mokytojus bei garbius svečius – Prancūzų instituto Kalbos ir švietimo programos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro atstovus – ir kartu su jais surengti įsimintiną prancūzų kalbos ir kultūros šventę.

Prancūzų kalbos mokytoja Živilė VAIČIŪNIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per visų dalykų pamokas susitelkti į kurią nors kultūros epochą Palangos senojoje gimnazijoje jau tampa tradicija. Tiesa, ji dar nauja, prasidėjo tik praėjusiais metais. Pernai gimnazistai kartu su mokytojais tyrinėjo antikos, viduramžių ir Renesanso epochas. Šiemet paskutinę lapkričio savaitę mokiniai ,,lankėsi’’ baroko epochoje. Patirtis rodo, kad per visas pamokas...


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Trylikametė Jorė iš Palangos prancūzų kalbos žiniomis nušluostė nosį prestižinių Lietuvos licėjų ir mokyklų ugdytiniams.Kovo pradžioje Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos septintokė iš Kaune vykusio prancūzų kalbos konkurso-olimpiados „Je parle français et toi?" parsivežė II-ojo laipsnio diplomą, liudijantį, kad ši jaunoji...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Neįprastai karštą dieną kūno kultūros ženklo (KKŽ) normatyvus laikė neįprasta komanda – stipriausi gimnazijos sportininkai ir sportiškiausi Palangos miesto pradinukai.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius