Prasideda Tarptautinis akordeono festivalis „Palanga 2013“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-08-08
Peržiūrėta
1740
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viačeslavas Semionovas.
Viačeslavas Semionovas.

Jau tradicija tapęs Tarptautinis akordeono festivalis, seminaras – praktikumas Palangoje, rengiamas Lietuvos akordeonistų asociacijos (LAA) bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA), rugpjūčio 6-11 dienomis ir vėl sukvies akordeono muzikos mylėtojus.
Šiais metais festivalis vyks antrojoje vasaros pusėje, įprastoje erdvėje – S. Vainiūno meno mokyklos salėje (Maironio g. 8). Čia skambės originali šiuolaikinė, pramoginė muzika, džiazas, klasikinių transkripcijų pavyzdžiai, lengvoji-estradinė muzika. Šiais metais festivalyje – seminare savo talentu pasidalins svečiai iš Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos ir, žinoma, Lietuvos.
Vienas iš laukiamų svečių – puikiai akordeono pasaulyje žinomas atlikėjas, pedagogas bei kompozitorius iš prestižinės Maskvos Gnesinų akademijos Viačeslavas Semionovas (Rusija), kuris seminare pasidalins ne tik savo pedagogine patirtimi, bet ir atliks savo kompozicijas, praves paskaitą. Kitas puikus pedagogas bei atlikėjas – Zbigniew Ignaczewski (Lenkija) iš Lodzės muzikos akademijos – pristatys koncertinę programą, ves meistriškumo pamokas bei skaitys pranešimą apie techninius ir muzikinius pedagoginio proceso aspektus, ugdant jaunąjį atlikėją. Svečiai iš Gomelio – ansamblis „Lirica“ (Baltarusija), kurie nuolat koncertuoja kaip Gomelio Filharmonijos koncertinis kolektyvas atliks spalvingą programą, ypač tinkančią vasaros renginiui.
Greta žinomų atlikėjų scenoje taip pat išvysime jaunus tarptautinių konkursų laureatus, solistus bei kamerinius ansamblius iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, muzikos bei meno mokyklų moksleivius ir jų pedagogus iš visos Lietuvos regionų.
Kaip ir kiekvienais metais, sukaupta patirtimi dalinsis pedagogai. S. Vainiūno meno mokykloje bus vedamos atviros meistriškumo pamokos (Masterclass), skaitomi metodiniai pranešimai aktualiausiomis temomis, vyks paskaitos bei atviros diskusijos. Šį kartą pedagogai ir lektoriai atvyksta iš Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos.
Jaunieji mūsų šalies akordeonistai bus mokomi vienų geriausių ir akordeono muzikos pasaulyje pripažintų pedagogų. Seminaro – praktikumo metu dirbs bei pedagoginėmis žiniomis pasidalins ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) akordeono pedagogai – profesorius Eduardas Gabnys, profesorius Ričardas Sviackevičius, docentas Raimondas Sviackevičius, teoriniais klausimais konsultuos lekt. dr. Gintaras Balčiūnas.
Maloniai Jūsų laukiame tarptautiniame akordeono festivalyje Palangoje, rugpjūčio 6-11 dienomis!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš 29 metus startavęs Tarptautinis akordeono festivalis Palangoje tapo plataus profilio renginiu renkantis pilnutėles klausytojų sales ir visus koncertus dovanojantis nemokamai. 


Palangoje trečiadienį prasideda dvi savaites truksiantis XI tarptautinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos festivalis, pranešė organizatoriai.


Palangoje savaitgalį skambės liaudiška muzika – kurorte vyks tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.


Kol dauguma akordeonistą Martyną Levickį pratę sutikti sausakimšose salėse, stovint prieš jo vadovaujamus ansamblius ar pasirodant drauge su kitais atlikėjais, šis muzikos „Don Kichotas“ vis dar nepaliauja ieškoti unikalaus solo akordeono skambesio.


Didingos jūros pasažų įkvėptas, jau 28-ą kartą akordeono muzikos gerbėjus kviečia Tarptautinis akordeono festivalis PALANGA 2022.


Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.Liepos 30-rugpjūčio 5 dienomis XXIV Tarptautinis akordeono festivalis PALANGA 2018 kviečia vaikus, jaunimą ir brandžią publiką išgirsti išskirtinius, plataus profilio atlikėjų koncertus, kurių žanrų gausa – nuo klasikinės, akademinės, eksperimentinės muzikos iki džiazo, tango, ir pop projektų – suteiks plačias pasirinkimo galimybes net pačiam įnoringiausiam Palangos...


Prasideda Tarptautinis akordeono festivalis „Palanga 2013“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 08 08 | Rubrika: Kultūra

Jau tradicija tapęs Tarptautinis akordeono festivalis, seminaras – praktikumas Palangoje, rengiamas Lietuvos akordeonistų asociacijos (LAA) bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA), rugpjūčio 6-11 dienomis ir vėl sukvies akordeono muzikos mylėtojus.


Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius