Prasidėjusios medžioklės ypatumai

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-11-01
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Susibūrusio Palangos medžiotojų būrelio, vadovaujamo Roberto Žliubo, nariai turi vieną bendrą bruožą – juos visus įsuka azarto verpetas, vos pakliuvus į gamtos apsuptį. Pasitinkant Šv.Huberto - medžiotojų dieną, kuri bus minima lapkričio 3-ąją, palangiškiai džiaugiasi nauja pramoga – prasidėjo medžioklės su varovais sezonas, suteikdamas aštresnių pojūčių medžioklės gerbėjams. Nuo seno Lietuvoje medžioklės sezonas prasidėdavo būtent lapkričio 3-iąją.

 

Privaloma žinoti

Medžiotojų būrelis vienija 24 įvairios profesijos vyrus, pasiryžusius imtis atsakingos pareigos – kontroliuoti populiaciją. Iš jų aktyviai medžioklėse dalyvauja 17 aistruolių. „Mes ne „mėsininkai“, medžiojam ne dėl mėsos“, - patvirtina būrelio narys Viktoras Večerskis. Įsiliejimas į medžiotojų gretas nesuteikia vien tik privilegijas, privaloma vykdyti ir pareigas. Medžiotojai turi sukaupę visą žinių „bagažą“ apie kiekvieno sezono ir gyvūno ypatumus. Privaloma žinoti, kada ir kokiu metu galima medžioti tam tikrus gyvūnus, kad nepridaryti neatitaisomos žalos gamtai. „Tai nerūpi tik brakonieriams“, - teigė V.Večerskis. Su jų nelegalių veiksmų padariniais tenka susidurti ir medžiotojų būrelio nariams.

 

Licenzijos

Medžiotojai negali pažeisti išduotos licenzijos tvarkos, kurioje nurodoma, kiek galima sumedžioti gyvūnų. Neviršijus šio skaičiaus, perskaičiuojami gyvūnai ir kito sezono metu medžiotojams suteikiama galimybė sumedžioti daugiau. Taip išlaikoma riba tarp gamtos ir žmonių poreikių. Šiais metais Palangos medžiotojų būrelis gavo leidimą sumedžioti 20 stirnų.

 

Medžioklė su varovais

Medžiotojų būrelio nariai patyrė didelį nuotykį ir malonumą įvykusioje medžioklėje, pasitelkus į pagalbą varovus: žmones ir šunis. Medžiokliniai šunys lėkdami paskui užuodžiamus kvapus gąsdina žvėrį, kuris blaškosi į visas puses ir sprunka jam parankiausiu keliu. Apsupę medžiojamą plotą varovai, kuriuos skiria 35 metrų atkarpos, stengiasi gyvūną nukreipti link jo laukiančių medžiotojų. Net nenumanydamas apie jo iš visų pusių laukiamus spąstus, gyvūnas blaškosi ir tampa lengvai pasiekiamu taikiniu.

Medžioklė su varovais – vienas iš seniausių medžioklės būdų, išpopuliarėjusių dar viduramžiais. Tuomet medžioklės plotus užtverdavo tinklais, į kuriuos varovai suvarydavo žvėris. Medžiotojai, jodami ant žirgų, juos medžiodavo. Tokios medžioklės užsitęsdavo kelias paras, po kurių vykdavo didžiulės vaišės.

 

Sumedžiotas laimikis

Vaišėmis po patirtos medžioklės galėjo mėgautis ir palangiškiai. Varovų padedami, tiek žmonių, tiek ir šunų, medžiotojai sumedžiojo tris lapes, dvi stirnas, o patys šunys sugavo usūrinį šunį. Būrelio narys V.Večerskis pabrėžė, kad jų komandoje šunys protingi ir net apdovanoti medžiotojai, kurie padeda savo šeimininkams šiose kovose. Vienas šunų komandos narys yra dalyvavęs respublikiniame konkurse ir užėmęs garbingą antrąją vietą.

Pasak V.Večerskio, retai kada iš medžioklės grįžtama be laimikio. Dažnai tai nulemia oro sąlygos, kurios sutrukdo sėkmingai medžioklei. Šiuo metu daugiausiai medžiojamos stirnos, lapės bei šernai, tad medžiotojams netenka medžiojamuose plotuose liūdėti.

 

Medžioti – prabanga

Medžiotojams tenka ne tik galimybė parsinešti sumedžiotą žvėrį, jie žiemą juos ir maitina, jais rūpinasi. „Žiemą mes nuvežam žvėrims šimtą maišų grūdų“, - pasakojo V.Večerskis. Pasak jo, medžiotoju būti yra prabangus malonumas, nes kainuoja ne vien pašarai, bet ir mokesčiai už licenzijas. Tik gerokai investavus galima mėgautis malonumu medžioti. Tačiau ir tai nenuslopina medžioklės mylėtojų, kurie pirmai progai pasitaikius skuba į lemtingą kovą, jausdami pasitenkinimą savo pasirinkta laisvalaikio veikla.
Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Bendruomeniniai šeimos namai lapkričio mėnesį kviečia į Tėvystės įgūdžių paskaitas tėvams


Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos duomenimis, už šalyje turimus žemės sklypus mokestį turi sumokėti 6108 Palangos m. gyventojai (jiems apskaičiuota mokėti suma – 517,3 tūkst. eurų) ir 111 kurorto juridinių asmenų (jiems apskaičiuota mokėti suma – 49,3 tūkst. eurų). Iš viso šalyje yra daugiau nei 1 mln. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybių nustatytų...


Vasarą kurorte darbymetis ne tik vietos verslininkams, bet įvairioms institucijoms, kurių pareiga užtikrinti, kad įstatymų ir miesto nustatytos tvarkos būtų laikomasi. O kai įstatymai paminti, būtina užtikrinti, kad teisingumas būtų įvykdytas. Darbo netrūksta ne tik medikams, bet ir Valstybinei darbo inspekcijai, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistams bei Maisto ir...


Palanga, 1919-jų lapkričio triumfas ir netektis

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Jauna Lietuvos valstybės savanorių kariuomenė  jau buvo išvadavusi Tėvynę nuo atvykėlių ir savųjų bolševikų, Šiaulių-Radviliškio fronto linijoje lapkričio 20-21 dienomis į šipulius sudaužiusi   avantiūristo P. Bermonto (Bermondt P.R.) ordą su visa jo „geležine divizija“, Kretingos garnizono kariai sutartinai veikdami su...


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Jau kuris laikas palangiškiai galėjo matyti bendrovės „Lintel“ darbininkus, triūsiančius įvairiose kurorto vietose bei montuojančius didelės raiškos vaizdo stebėjimo kameras. Nuo lapkričio pradžios, pagal Savivaldybės su bendrove TEO pasirašytą sutartį, bus įdiegta nauja vaizdo stebėjimo sistema.


Nors didžiuosiuose Lietuvos miestuose šildymo sezonas jau prasidėjo arba tuoj prasidės, Palangoje jo pradžios skelbti neskubama. Ir, sprendžiant pagal orų prognozes, artimiausiomis dienomis šiluma palangiškių butų dar nepasieks, nes vidutinė paros temperatūra pajūry ir toliau viršys 10 laipsnių.


Minint  praėjusią Šv. Huberto dieną, kuria nuo seno prasidėdavo medžioklės sezonas, „Palangos tilto“ korespondentui buvo suteikta reta proga apsilankyti Šventosios medžiotojų klubo organizuojamoje šeštadieninėje medžioklėje. Nuobodžiauti ten nebuvo kada: baimė paklysti miške, „prarėkta“ gerklė ir pirmas šį sezoną grobis...


Kurortinis sezonas prasidėjo!

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį atidarytas vasaros sezonas, ir tam nesukliudė nei pliaupiantis lietus. Į jubiliejinę šventę susirinko ne tik dabartiniai miesto vadovai, bet ir patys pirmieji šventės pradininkai, kūrėjai ir sumanytojai. Kariuomenės orkestro garsų lydimi palangiškiai ir svečiai buvo supažindinti su Palangos miesto pirmosios šventės gimimo istorija, kuri jau prisimenama nedaugelio...


Prasidėjusios medžioklės ypatumai

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 01 | Rubrika: Miestas

Susibūrusio Palangos medžiotojų būrelio, vadovaujamo Roberto Žliubo, nariai turi vieną bendrą bruožą – juos visus įsuka azarto verpetas, vos pakliuvus į gamtos apsuptį. Pasitinkant Šv.Huberto - medžiotojų dieną, kuri bus minima lapkričio 3-ąją, palangiškiai džiaugiasi nauja pramoga – prasidėjo medžioklės su varovais sezonas, suteikdamas aštresnių pojūčių medžioklės gerbėjams. Nuo seno...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas