Praūžus naujametiniams renginiams Palanga rengiasi Stintų šventei

"Palangos tilto" informacija, 2012-01-16
Peržiūrėta
2073
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praūžus naujametiniams renginiams Palanga rengiasi Stintų šventei

Palangos apgyvendinimo įstaigos, tik dabar pradedančios tuštėti po praūžusio renginiais gausaus Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpio, intensyviai rengiasi naujam svečių antplūdžiui. Jau dabar aišku, kad daugybė pramogautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių – Latvijos, Rusijos, Švedijos, Vokietijos bei Baltarusijos – vasario 13 – 19 dienomis atvyks į šventinės savaitės, kai bus minima Valentino diena, Vasario 16-oji bei jau devintoji Stintų šventė, renginius.

 

Skaičiuojama, jog žiemos švenčių laikotarpiu Palangos apgyvendinimo sektorius priėmė apie 0,5 mln. turistų iš Lietuvos bei užsienio. Sužavėti kalėdinių bei Naujųjų metų renginių, kurorto svečiai, ypač užsieniečiai, neskubėjo palikti Palangos – daugelis jų kurorte ilsėjosi kone iki sausio vidurio. Būtent dėl svečių iš Rusijos Palangoje neskubėta nupuošti miesto - kad stačiatikiai Kalėdas bei Rusijoje švenčiamus senuosius Naujuosius metus galėtų sutikti padabintame kurorte.

Tačiau net ir nutilus žiemos švenčių šurmuliui, Palangos viešbučiai bei privataus apgyvendinimo sektorius neturi kada atsikvėpti. Tiek jie, tiek Turizmo informacijos centro darbuotojai kasdien atsakinėja į telefono skambučius, kuriais interesantai teiraujasi ne tik apie vasario 18 d. planuojamos Stintų šventės programą, bet ir apie nakvynės vietų Palangoje rezervaciją.

„Skambina ir iš Lietuvos, ir iš užsienio, ypač – iš Kaliningrado srities. Jau dabar, iki planuojamų renginių likus daugiau nei mėnesiui, Stintų šventės entuziastai yra rezervavę nemažai vietų viešbučiuose“, - sakė Turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė.

Šviežiais agurkais kvepianti stinta nepraranda populiarumo – besidomintieji artėjančios šventės programa pramogautojai teiraujasi ne tik ar žvejai pagauna stintų, bet ir kiek ši žuvis kainuos šventės metu. Kad savo turiniu išskirtinė, tik Palangoje organizuojama pramoga kasmet privilioja ne tik lietuvius, bet ir užsieniečius, kurorto turizmo atstovų jau nestebina. Ir vis dėlto šiemetinis pramogautojų susidomėjimas numatomais renginiais muša rekordus. 

Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidento Gintaro Sičiūno, viešbučiuose jau rezervuota maždaug trečdalis vietų Stintų šventės savaitgaliui. „Tokio išankstinio susidomėjimo dar nėra buvę. Nemažai klientų, prieš išvykdami iš Palangos po Naujųjų metų renginių, rezervavo vietas vadinamajam Stintų savaitgaliui“, - sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas.

G. Sičiūnas patikino, jog oro sąlygos yra palankios, tad pagrindinio šventės atributo – stintų – šventinį savaitgalį Palangoje tikrai netrūks. „O jei orai neiškrės nenumatytų išdaigų, žuvies kaina neturėtų būti aukšta“, - kalbėjo G. Sičiūnas.

Vasario 18 d., kaip ir kasmet, populiariausioje Lietuvoje Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pasklis stintų aromatas – pramogautojai galės pasimėgauti įvairiais būdais paruošta „sezonine“ žuvimi – kepta, rūkyta, vytinta, marinuota ar kitokia. Kurorte vyks ir barbekiu stintų kepimo čempionatas, bus verdama žuvienė. Lauktuvėms visi norintieji galės įsigyti ir šviežios stintos, pardavinėjamos tiesiai iš žvejų valčių.

Gerą nuotaiką J. Basanavčiaus gatvėje kurs liaudies muzikos mėgėjų atliekamos žvejiškos melodijos, visi norintieji galės sudalyvauti tradicinėse inkaro laikymo, stintų valgymo ar kitose nuotaikingose rungtyse. Žvejai mėgėjai savo sėkmę išbandys ant jūros tilto rengiamose stintų gaudymo varžybose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje jau pakvipo šviežia stinta – žuvimi, be kurios pajūrio gyventojai neįsivaizduoja žiemos švenčių stalo. „Stintų valgymo sezonas prasideda“‚ – sako ne tik Palangos žvejai, bet ir šventei „Palangos stinta“ besirengiantys „Stintų ordino“ nariai.


Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.


Palangoje vis labiau juntamos artėjančios Stintų šventės nuotaikos – iki garsiosios žiemos pramogos likus vos dviem savaitėms, organizatoriai dėlioja paskutinius šventės „taškus“, žvejai tuo metu mėgaujasi stintų žvejyba nuo jūros tilto, o tautodailininkai jau kuria Didžiąją stintą, kuri taps „sėkmės užtaisas“ vietos žvejams.


Palanga intensyviai rengiasi jau šeštadienį, vasario 17 d., vyksiančiai Stintų šventei, o žvejai – tradicinei šios šventės daliai – stintų meškeriojimo varžyboms Mero taurei laimėti.


Palangoje jau vis labiau juntamas stintų kvapas – iki jubiliejinės, penkioliktosios Stintų šventės liko mažiau nei mėnuo. Renginio organizatoriai žada – gerų, laiko patikrintų pramogų bei atrakcijų šventėje tikrai nestigs.


Palanga intensyviai rengiasi artėjančiai vasarai – kurorto komunalininkai kasdien triūsia paplūdimiuose, kad jūra pasimėgauti nusprendę palangiškiai ir kurorto svečiai čia, kaip ir kasmet, jaustųsi jaukiai bei patogiai.


Šeštadienį į Palangą automobilių virtinėmis važiavo svečiai, kurie paskui miniomis plūdo į J. Basanavičiaus gatvę bei Jūratės ir Kastyčio skverą. Čia jų laukė ypatingai išradingai pasirengę šventės šeimininkai, vilioję svečius keptomis, virtomis, vytintomis, marinuotomis bei šviežiomis stintomis. Ir ne tik jomis – pačios įvairiausios...


Žiemiški orai pajūryje pradžiugino stintos mėgėjus – žvejų tinkluose ši agurkais kvepianti žuvis spurda vis dažniau. Tiesa, pasak vietos žvejų, kol kas laimikis nėra itin gausus – per naktį į tinklus pakliūva vos keliasdešimt kilogramų stintų. Jei oras palankus, pavyksta sužvejoti maždaug 100 kilogramų.


Palanga rengiasi jubiliejinei Stintų šventei  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 07 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinė Palanga intensyviai rengiasi kitą savaitę, vasario 16 d. vyksiančiai žvejiškai šventei „Palangos stinta“. Organizatoriai žada – jau dešimtą kartą į didžiausią šalies kurortą pramogautojus sukviesiantis renginys šiais metais bus išskirtinis, tad nekeista, jog dalyje kurorto viešbučių laisvų nakvynės...


Palangos apgyvendinimo įstaigos, tik dabar pradedančios tuštėti po praūžusio renginiais gausaus Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpio, intensyviai rengiasi naujam svečių antplūdžiui. Jau dabar aišku, kad daugybė pramogautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių – Latvijos, Rusijos, Švedijos, Vokietijos bei Baltarusijos – vasario 13...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius