Prie Naglio alėjos kertamos pušys suvirpino palangiškių širdis

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-03-16
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Prie Naglio alėjos kertamos pušys suvirpino palangiškių širdis

Netoli jūros, prie Naglio alėjos vykstantys kirtimai pastaruoju metu itin audrino palangiškius. Į redakciją paskambinęs palangiškis Vytautas išreiškė nuogąstavimą, jog dabar palangiškiams išsakyti savo nuomonę jau per vėlu – kirtimas jau baigtas, liko siūruoti daug retesnis pušynas. „Taip, iš tiesų, urėdija padarė vienintelę klaidą – reikėjo daugiau viešumo, tuomet nebūtume sulaukę ir tiek pasipiktinimo“, – sakė Palangos girininkijos girininko pavaduotojas Raimundas Ereminas.

Neramina išretėjęs pušynas
Kai kertamas iš pažiūros stiprus, sveikas medis, palangiškiai dažnai sukrunta. Ir tai nėra keista. Juk tai kurortas, kur vienas iš prioritetų – gamtos apsuptis. Dėl čia ošiančių medžių, jūros bangavimo ir pušyno takų atvyksta daugelis poilsiautojų. Tad retinamas pušynas palangiškius ne juokais išgąsdino. Medžiai buvo kertami 7,8 ha plote.
„Baisiai pasirodė toks kirtimas, tiek daug medžių iškirsta, turbūt kas dešimtas medis. Mes ten dažnai vaikščiojame, pastebėjome, kaip po kirtimo išretėjo pušynas, daug nykiau atrodo. Bet, žinoma, tikriausiai po kiek laiko visai kitaip atrodys dabartinis pušynas. Nors parke taip pat ganėtinai tankiai susodinti medžiai, tačiau niekas ten jų neretina. Kyla klausimas, gal miškininkai savivaliauja, tokiais mastais kirsdami miškus. Galėjo bent prie kopų neiškirsti, bent apsaugines juostas palikti. Kažkada žmonės sodino tas pušeles, o dabar jau jos kertamos“, – išsakė savo pastebėjimą palangiškis Vytautas, pajuokavęs, jog reiktų informacinių lentelių prie miškų, kas sodino, o vėliau, kas iškirto.

Per mažai viešumo
Vyras pripažino, jog skųstis dabar kaip ir vėlu, juk kirtimas jau baigtas, paskutiniai nukirsti medžiai išvežami. Būtų buvę geriau, jeigu palangiškiams būtų prieš tai suteikta daugiau informacijos.
Tai, jog tokią klaidą padarė Kretingos miškų urėdija ir jos pavaldume esanti Palangos girininkija, pripažino ir Palangos girininko pavaduotojas R. Ereminas. „Tai vienintelė klaida, kurią padarėme – nepakankamai viešai kalbėjome apie numatytą projektą“, – patikino jis.
Pašnekovas papasakojo, jog miškininkai vykdo keletos rūšių kirtimą: plynių ir ugdomąjį. Pastarasis, sukėlęs tiek daug audrų tarp Palangos gyventojų, buvo ugdomasis. Juo buvo siekta išretinti pažeistus, nualintus medžius ir suteikti galimybę vešėti likusiems sveikiems medžiams.
„Juk mes prižiūrime tiek sodus, tiek daržus, prižiūrėti būtina ir miškus. Jeigu pačiame mieste yra miškas, tuomet jame vykdomas ugdomasis kirtimas. Natūralu, jog laikui bėgant medžiai džiūsta, serga, išsenka, miršta, tokius medžius neabejotinai reikia šalinti. Žmonės, pamatę, jog nukirstas medis atrodo visiškai sveikas, žalias, išreiškia didžiulį pasipiktinimą, tačiau nepagalvojama, jog jis buvo nukirstas, nes jo galūnė buvo nuplakta, šalia jų buvo galingesnių medžių, kuriems reikia daugiau erdvės. Pamatytumėte, kaip profesionalai genėja obelis, tiek daug šakelių nukerpa“, – pasakojo R. Ereminas.

Piktinasi, bet aiškumo nenori
R. Ereminas akcentavo, kad medžiai kertami pagal miškotvarkos projektą, kuriame ūkinė veikla ir kirtimai suprojektuoti dešimčiai metų. Projekte numatyta kirtimų intensyvumas ir net apibrėžtas laikas, kada tai gali būti daroma.
Žmonėms, natūralu, tuoj kilo klausimas, o gal šis miško kirtimas bus labai gera proga kažkam pasipelnyti. Kalbintas girininkijos specialistas tik papurtė galvą: „Nieko panašaus. Projektas sudaromas dešimčiai metų į priekį. Juos sudaro žmonės, kurie dirba Vilniuje, Kaune, ir jie visai negalvoja apie kažkieno pasipelnymą. Tiesiog organizuoja numatomus planus. Mums nėra reikalo kirsti gerą medį ir bandyti kažkaip iš to pasipelnyti“.
Pašnekovas pastebėjo, jog jokių pasipiktinusiųjų šauksmų nebuvo girdėti, kai miškas buvo retinamas prie „Palangos vandenų“.
„Pats klausinėjau žmonių, kaip vertina tokius kirtimus, dauguma suprato, jog tai reikalinga ir būtina, mažesnė dalis yra žmonių, kurie piktinasi ir net nenori sužinoti, o kodėl ir kaip viskas vyksta. Kartą pasiūliau žmonėms nueiti su manimi į mišką ir ketinau papasakoti, kaip viskas vyksta, kodėl taip vyksta, man atšovė, kad jiems nereikia. Tai kažką sako apie žmones“, – pastebėjimą išsakė Raimundas.
Kitais metais, pasak pašnekovo, numatyti kirtimai arčiau Palangos tilto. Tikėtina, jog pasipiktinusių vėl bus nemažai. Mažiausiai pykčių kyla tose vietose, kurios rečiau lankomos.

Jūsų komentaras:

Vytautas 2017-03-18 15:20 (IP: 193.219.12.71)
Ten sveikos pusis iskirstos, sveikut sveikuteles...

Palangiškis 2017-03-17 13:06 (IP: 78.57.206.59)
Galvojau, kad neatsiras tokių vietinių, kuriems tai rūpės. Pagarba. Nes jei niekas nekreips į tai dėmesio tai po kokių 5-7 metų dviračių takas į Šventąją eis nebe tarp gražaus kvepiančio pušyno, o tarp kokio nors naujo beskoningai pastatyto kotedžų kvartalo. Kodėl? Todėl, kad čia Palanga ir statybos čia yra didžiausia vertybė, o iš gamtos tai kokia čia jau ir nauda, nes taigi zuikių šeimyna gyvenanti pušyne (esu matęs ten zuikių) mokesčių nemoka.

Taip pat skaitykite

Palangos miesto gyventojai savaitgalį kviečiami minėti Laisvės gynėjų dieną bei aktyviai prisijungti prie sausio 12 d. ir Sausio 13-ąją vyksiančių renginių. Laisvės gynėjų dienai skirti atminimo renginiai prasidės jau sausio 12 d., sekmadienį. “Vilties istorija“ – taip pavadinta istorinė dokumentika, kuri nuo 16 val. iki 18.30 val. sausio 12 d. bus transliuojama LED ekrane...


Netoli jūros, prie Naglio alėjos vykstantys kirtimai pastaruoju metu itin audrino palangiškius. Į redakciją paskambinęs palangiškis Vytautas išreiškė nuogąstavimą, jog dabar palangiškiams išsakyti savo nuomonę jau per vėlu – kirtimas jau baigtas, liko siūruoti daug retesnis pušynas. „Taip, iš tiesų, urėdija padarė vienintelę...


Botanikos parke pušys kertamos dėl sanitarijos

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 02 29 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi sunerimęs skaitytojas: Palangos botanikos parke kertamos šimtametės pušys, kurios, iš pažiūros, neatrodė nudžiūvusios, sutręšusios ar dar kitaip pažeistos. „Palangos tiltas“ pasidomėjo, ar išties yra taip.


Palangiškiai, kaip ir kiti politiniai kaliniai, tremtiniai, laisvės kovotojai bei jų artimieji iš visos Lietuvos vėl rinkosi į Dubysos slėnį Ariogaloje, kur vyko tradicinis sąskrydis „Su Lietuva širdy". Šiųmetis sąskrydis - tarsi įžanga į rugpjūčio 23-ąją vyksiantį Baltijos kelio 25-ečio minėjimą.


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


Pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų veiksmų programą yra finansuojamas projektas „Dviračių turizmo plėtra Palangos miesto savivaldybėje, rekonstruojant Meilės alėją“, kurio darbai šiek tiek užsitęsė. Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Butenienė sakė, kad projektas turėjo būti užbaigtas gegužės...


Stichinės nelaimės Japonijoje kraupūs padariniai nepaliko abejingų ir Lietuvoje. Tragedijos atodūsiai pasiekė ir Palangą, tačiau jie, regis, nelabai sujaudino net ir gerai Palangos visuomenei žinomų palangiškių. Laimei, paprastų palangiškių širdys – ne ledinės.


Meilės alėjos rekonstrukcijos pabaigtuvių data kilnojama kaip pėstininko figūra šachmatų lentoje  – nors buvo tikėtasi, kad ji bus baigta iki šio vasaros sezono pradžios, dabar rangovai, Žiežmarių „Hidrostatyba“, mini kitus du terminus – iki šių metų pabaigos arba, labiau tikėtina, iki kitų metų sezono. Alėjos rekonstrukcija yra finansuojama Europos Sąjungos.


Stringa Meilės alėjos rekonstrukcija

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 24 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį susitikime su žiniasklaida savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Garolis informavo, jog su UAB „Žiežmarių statyba“ vadovais, vykdančiais Meilės alėjos rekonstrukciją, aptartos iškilusios problemos. Pasak vicemero, bendrovė toliau negali vykdyti darbų dėl lėšų trūkumo.


Pradėta Meilės alėjos rekonstrukcija

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 16 | Rubrika: Miestas

Skelbtą  konkursą rekonstruoti Meilės alėją laimėjusi UAB „Žiežmarių hidrotechnika“ nedelsdama kibo į darbus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas