Prieš darželiuose paliktą broką miesto valdžia užmerkė akis

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-02-07
Peržiūrėta
94
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Galbūt UAB „Parama“ statybininkai kokybiškai statė palangiškio R. Kirstuko namą, bet kurorto darželių renovaciją šios bendrovės statybininkai atliko kaip „atgrubnagiai“. Lopšelio-darželio „Nykštukas“ pastato spalva neatpažįstamai pasikeitė iškart po remonto, suskilinėjo fasado plokštės, pro kurias kyšo šiltinimo medžiaga. O kito lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė, dar prieš Rugsėjo 1-ąją atkreipusi „Paramos“ vadovų dėmesį į paliktą statybininkų broką, jaučiasi nusivylusi – dalis pastebėtų defektų buvo pastebėta, o kiti liko neištaisyti. Taip iki šiol darželyje ant stogo nesudėtos grotelės – per lietų vanduo teka pro lubas, prie laiptų neįrengti vandens nuotekų loveliai, baisiai trupa tinkas prie pastato pamatų. „Už tokį darbą statybininkams penkis balus teduočiau“, - sako I. Milkontė.

 

Liko nemažai trūkumų

„Gintarėlio“ renovacija yra remiama Europos Sąjungos - jos paramos dalis sudaro tris milijonus litų, savivaldybės- apie 60 tūkstančių litų. Nors sąskaitos už šildymą žiemą sumažėjo „Gintarėlyje“ trečdaliu, bet renovacijos džiugesį temdo rangovų paliktas brokas. Dar prieš Rugsėjo 1-ąją direktorė korespondentui rodė paliktą broką: lauke lietaus vamzdis nuvestas tunelyje tiesiai nuo stogo, nebuvo įrengtas cokolinis profilis aplink fasadą – iš po plokščių kai kur kyšo statybinė vata, „judėjo“ kai kur laiptai, nebuvo įrengti stogeliai, ant panduso kaupėsi vanduo lyjant.  „Parama“  žadėjo visus pastebėtus trūkumus ištaisyti. Tuometinis UAB „Parama“ direktorius Saulius Trikockis vasarą „Palangos tiltui“ sakė, kad „pastebėtų defektų nevadina broku.“

„Turime mums pateiktą nedidelių defektų sąrašą, juos, esame pasižadėję savivaldybei, kad ištaisysime liepą ir darželį priduosime komisijai“, - sakė vasarą direktorius. I. Milkontės užsispyrimas davė rezultatų: apsilankę „Paramos“ statybininkai dalį defektų ištaisė, o į kitus nekreipė dėmesio.

„Nežinau, kodėl taip įvyko. Gal statybininkai mano prašymus palaikė smulkmenomis? Prašiau ant stogo ventiliavimo angų išėjimų uždėti groteles, apsaugančias nuo lietaus. Laukiau „Paramos“ žmonių, bet veltui – neatėjo. Kai tik smarkiau palydavo, lietus tekėdavo ir pro lubas. Turėjau siųsti savo darbuotojus, kad ką nors uždėtų ant jų. Liko neištaisytas brokas ant avarinių laiptų – lipi ir jie siūbuoja. Be to, jie nelygūs, todėl vanduo teka per plokštes ant sienos. Žinoma, ji tuoj bus sugadinta. Visas tinkas lauke prie pamatų ėmė byrėti. Į ką bus panašus darželis, jeigu nebus laiku imtasi priemonių ištaisyti trūkumams“, - nuogąstavo I. Milkontė.

 

Ko laukia savivaldybės vadovybė?

Likus renovacijos darbų brokui „Nykštuke“ ir „Gintarėlyje“ darbų užsakovė, miesto savivaldybė, nepuolė reikalauti iš rangovo, kad pastebėti defektai būtų iškart pataisyti. „Nors prie darželio renovacijos prisidėjo ir miesto savivaldybė, bet sausio pabaigoje darželyje apsilankęs miesto meras paliepė man rašyti pretenziją statybų bendrovei. Tą ir ketinu padaryti“, - sakė I. Milkontė. Savivaldybės administracijos direktorius, iš kito leidinio žurnalisto išgirdęs apie broką „Nykštuke“, atsakė labai originaliai: „Kuo daugiau broko išlįs, tuo daugiau suremontuos“.

Naivu būtų galvoti, kad savivaldybės vadovams darželių bėdos nežinomos. Štai vien lopšelio-darželio „Nykštukas“ vadovybė savivaldybės administracijai sukurpė 10 raštų. Nors administracijos vadovai ir pažadėjo kreiptis į „Paramą“ dėl broko ištaisymo, bet statybininkų darželio administracija, vaikučiai ir jų tėveliai iki šiol nesulaukė.

Ar savivaldybės vadai yra neatidūs miesto ugdymo įstaigų bėdoms? O gal ir administracijos direktorius, ir meras V. Stalmokas tyliai laukia, kol pasibaigs  valdžios kadencija, ir dėl pastebėtų trūkumų taisymo teks sukti galvą naujai administracijai?

„Aš baigiantis sausiui lankiausi „Gintarėlyje“. Ji priėmė visus darželio renovacijos darbus, todėl ji turi skambinti statybų bendrovei, kad pastebėtas brokas būtų ištaisytas“, - sakė „Palangos tiltui“ meras V. Stalmokas. Išgirdęs iš žurnalisto, kad direktorė tik rengiasi tai daryti, meras suspirgo: „Tai labai blogai, kad tik rengiasi tai daryti. Turėjo jau iki šiol tai padaryti. Jei ji nesuskubs, teks savivaldybei su Komunalinio skyriumi kreiptis į bendrovę“,- sakė meras. Kol renovacijos užsakovai, savivaldybės administracija, nepapurtė „Paramos“ dėl broko, tol ir kitoms statybų bendrovėms bus siunčiamas signalas, kad esant tokiai savivaldybės administracijai atsakomybės už nekokybišką darbą, ko gero, galima išvengti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį, liepos 7 dieną, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėja Diana Vercinskė padėjo tašką buvusios lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės Ilonos Milkontės istorijoje. Teismas nusprendė, kad I. Milkontė praėjusių metų pabaigoje buvo atleista teisėtai. Teismas taip pat nurodė, kad Darbo ginčų komisijos sprendimas dėl darbo ginčo pagal atsakovės I....


Balandžio 9 d. nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktore, nors visi Tarybos komitetai anksčiau balsavo už jos kandidatūrą.


Praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų miesto Tarybos atleista Ilona Milkontė bylinėjasi su miesto Taryba ir prašo teismo priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis", atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos...


Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones.


Šiandien, rugsėjo 27 d., miesto savivaldybės Taryba atleido „Gintarėlio“ direktorę Iloną Milkontę iš direktorės pareigų. Tačiau direktorė tikina turinti jai palankų Darbo inspekcijos sprendimą ir jau kreipėsi į prokuratūrą dėl jos atleidimo.


Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė ramiai atostogauti negali – Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdo tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikia. „Kadangi klausiate pirmieji, būsite pirmieji, kuriems kitą savaitę atsakysime,“ – prieš dvi savaites „Palangos tiltui“ sakė mero patarėja...


Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ verda darbai: atnaujinant visą pastatą, apšiltinamos darželio sienos, stogas, cokolis bei rūsio perdanga, vėliau bus pakeista statinio buitinių ir lietaus nuotekų sistema, šalto bei karšto vandens, šildymo sistemų vamzdynai, įrengta priešgaisrinė signalizacija.


Paskutinį rugsėjo penktadienį į Palangos vaikų lopšelį-darželį „Gintarėlis” rinkosi ikimokyklinėse mūsų miesto, Klaipėdos, Kauno bei Mažeikių įstaigose dirbantys pedagogai. Čia vyko respublikinė konferencija „Tautiškumo ugdymas ikimokyklinėse įstaigose”, kuri tapo gražiu ir prasmingu pusmetį „Gintarėlyje” trukusio pilietinio ir tautinio...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Palangos mokyklos - darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“. Mokykla-darželis yra viešos paskirties pastatas, kuris be paramos lėšų nebūtų pajėgus atlikti pastato rekonstrukcijos darbų mažinant suvartojamos energijos sąnaudas.


Galbūt UAB „Parama“ statybininkai kokybiškai statė palangiškio R. Kirstuko namą, bet kurorto darželių renovaciją šios bendrovės statybininkai atliko kaip „atgrubnagiai“. Lopšelio-darželio „Nykštukas“ pastato spalva neatpažįstamai pasikeitė iškart po remonto, suskilinėjo fasado plokštės, pro kurias kyšo šiltinimo medžiaga. O kito lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė, dar...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius