Puodelis kavos senjorų dieną: naujos tradicijos pradžia

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-10-07
Peržiūrėta
1989
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga viešbutis „Kerpė“ pakvietė senjorus nemokamai pasivaišinti puodeliu kavos.
Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga viešbutis „Kerpė“ pakvietė senjorus nemokamai pasivaišinti puodeliu kavos.

Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną – visame pasaulyje simboliškai ji švenčiama spalio 1-ąją, – pirmąkart Palangoje nemokamo puodelio kavos ar arbatos senjorus pakvietė viešbutis „Kerpė“, vienintelis atsiliepęs į Palangos trečiojo amžiaus universiteto tarybos kvietimą šią dieną mūsų mieste sukurti naują gražią tradiciją.
Vienuoliktą valandą ryto į viešbutį „Kerpė“ rinkosi šventiškai pasipuošusios ponios – tądien mokslo metus pradėjusio Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) tarybos narės ir universitetą kuruojančios Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė bei metodininkė Vilma Varpiotienė. Tačiau prie puodelio kavos čia susėsta ne mokslo metų pradžios šventės proga.
„Spalio pirmoji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, ir jos proga daugelyje Lietuvos didžiųjų miestų bei mažesnių miestelių organizuojami patys įvairiausi nemokami renginiai senjorams, o kai kuriuose miestuose kavinės bei restoranai jau daugiau nei dešimt metų kviečia garbaus amžiaus sulaukusius žmones nemokamai pasivaišinti kava ar arbata, – sakė V. Želvienė. – Šiemet TAU tarybos iniciatyva mes nusprendėme pabandyti tokią tradiciją kurti ir mūsų mieste. Nusiuntėme prašymą Palangos viešbučių ir restoranų asociacijai: gal jos nariai sutiktų pagyvenusių žmonių dienos proga jiems patogiu laiku simboliniu puodeliu kavos pavaišinti kurorto senjorus. Į mūsų prašymą atsiliepė viešbutis-restoranas „Kerpė“.
Susėdus prie puodelio kavos kalbėta apie pagyvenusių žmonių dienos paminėjimo tradicijas Lietuvoje. Antai Klaipėdoje šiais metais senjorus spalio pirmąją ne tik kavinės kvietė paskanauti šiltų gėrimų, bet ir buvo surengta nemažai koncertų bei spektaklių, kuriuos pagyvenę klaipėdiškiai galėjo aplankyti nemokamai, o visą spalio mėnesį uostamiesčio senjorams siūloma  gausybė nemokamų sporto veiklų: šokių terapija, rytinės mankštos lengvosios atletikos manieže, užsiėmimai treniruoklių salėse. Šiauliuose gi spalio pirmąją senjorai nemokamai važiavo miesto transportu, galėjo lankytis spektakliuose, koncertuose, muziejuose.
Tiesa, Palangos senjorai – ir ne tik tie, kurie studijuoja TAU, turėjo progą pasivaikščioti po Birutės parką su pačiu geriausiu gidu – ilgamečiu jo direktoriumi Antanu Sebecku, o po mokslo metų atidarymo šventės kartu su studentais mėgavosi Virginijaus Milinio vadovaujamo „Grubiojo“ teatro spektakliu „Moteris be kūno“.
„Žinoma, mes suprantame, kad viena ar dvi kavinės visų Palangos senjorų kava nepavaišins, bet jeigu visos tądien joms patogiu laiku vieną valandą pasikviestų tam tikrą skaičių žmonių – sukurtume labai gražią tradiciją“, – kalbėjo moterys, pabrėžusios, jog jos labai dėkingos viešbučio restorano „Kerpė“ direktoriui ir savininkui Vladui Taučiui, atsiliepusiam į TAU tarybos prašymą.
Gal šis pirmasis pasibuvimas „Kerpėje“ taps pirmąja kregžde, prie kurios kitąmet prisijungs ir daugiau viešbučių, restoranų bei kavinių?..

Jūsų komentaras:

palangiske 2013-10-18 14:29 (nesvarbu / IP: 78.58.50.180)
O tau ka,gaila,kad senjorus pavaisino kava.Is tavo kisenes vaisino...Reikejo ir tau ten apsireikst ir tu butum gaves kavutes.Kitais metais nueik ir tu gausi.Matau,laukinis esi ir ten nebuvai,zmoniu bijai,prisidirbes.Ateik pas mane,as duosiu kavos jei kisenese vejai svilpia ir nera uz ka kavos nusispirkt.As pavaisinsiu,vargseli.O jei galva netempia-nerasinek nesamoniu.Nuo tavo nesusitupejusio komentaro vemt vercia.Nepavydek senatves-pats ar pati toks busi.Matyt Lenininis esi,kad taip rasai.Pats irgi,matyt alkanas esi,kad rasai nesamones.Nueik prie baznycios Palangoje,gausi baksu ir galesi nuvaryt i autobusu stoties valgykla pavalgyt.Ten labai skaniai maitina.Nebereiks rasyt isalkusi minia pirmyn,nes pats irgi is tokiu esi,isalkeli...

Regina 2013-10-16 07:31 (IP: 78.61.204.18)
Labai puikus p.Taučius ir joks ne "skručas",o kad kasistatė didelį viešbutį,tai,matyt,atitiko miesto reikalavimus.Juk stsybos leidimus gavo.O jei gavo,tai ir pasistatė.Abu su žmona Danute yra labai labai darbštūs žmonės ir nepavydėkit jiems,nes tikrai,kad susikurti gražų gyvenimą reikia nemazai ir pastangų įdėti.Linkiu jiens ir toliau kuo geriausios sėkmės.

Nebesvarbu nieks.. 2013-10-08 15:25 (IP: 86.100.60.112)
-išalkusi minia pirmyn !..

valerija 2013-10-08 06:25 (IP: 86.100.3.246)
Nors ir " skrucas ", bet jis vienintelis senjorus pavaisino skania kava, Dekojam jam, ir tikim kad kitais metais atsiras daugiau kaviniu , kurios vaisins kava, arbata, tikimes...

Monstras... 2013-10-08 05:37 (. / IP: 86.100.60.112)
Kažin ar ši "karūna" pakeis to skručo įvaizdį...kai statė šį viešbutį, tai ne tik baisiais, tarkim, gandais garsėjo, bet akivaizdžiai ir šalia kaimynai kovojo ir keikė už tiesiogiai po jų langais statomą monstrą, amžiais užtemdžiusį jų gyvenimą...-Deja, ne kiekvienas ten eina ir eis ..kavos...

hmmm 2013-10-07 19:53 (IP: 78.61.104.50)
o apie sios kavines savininka girdejau kaip apie baisiausia skruca... Tai gal ne visada nuogirdos buna teisios...LANKYSIMES...

Taip pat skaitykite

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Palangos senjorai raginami leisti aktyviai ir „skaniai“ – kaip ir kasmet, jiems siūloma įvairių pramogų bei vaišių. Raginame nepamiršti Pensininko pažymėjimo.


Balandžio 29-osios šeštadienio rytą Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ susirinko Birutės parke prie „Eglės žalčių karalienės“ skulptūros paminėti Tarptautinę šokio dieną.


Šiandien, antradienį, birželio 15 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus susitiko su Palangos trečiojo amžiaus universiteto senjorais ir aprodė jiems medinę Kurhauzo dalį.


Spalio 1 d., ketvirtadienį, minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Palangoje yra susiklosčiusi graži tradicija šią dieną senjorus pakviesti į nemokamas jiems skirtas veiklas, kultūrinius renginius, o verslo atstovai senjorus kviečia pasivaišinti puodeliu kavos, arbatos ar desertu bei pasimėgauti įvairiomis procedūromis.


Palangos mieste gyvenantys senjorai kviečiami būti aktyvūs bei dalyvauti jiems skirtuose renginiuose, vyksiančiuose spalio 1 d., Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.


Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybė kartu su parneriais – kurorto verslininkais, kultūros, meno, sporto sričių darbuotojais, dvasininkais – miesto senjorus kviečia nemokamai pramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema Palangoje – aktyvus bei turiningas laisvalaikis ir sveika gyvensena.


Palangoje jau prieš keletą metų susiformavo tradicija Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, spalio 1 d., miesto senjorus pakviesti nemokamai papramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema – dar nematyta Palanga. Tad Palangos miesto savivaldybės iniciatyva kurorto senjorai kviečiami į nemokamas ekskursijas po miesto muziejus ir patį kurortą, kurių metu...


Palangos miesto savivaldybė kviečia visus Palangos senjorus rytoj, šeštadienį, paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, kurios metu vyresniesiems gyventojams bus siūloma įvairių pramogų – prisiminti miesto istoriją, pasimėgauti kultūriniais renginiais, taip pat pasivaišinti kavinėse nemokama kava bei atrasti laiko ir kasdienei maldai.


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną – visame pasaulyje simboliškai ji švenčiama spalio 1-ąją, – pirmąkart Palangoje nemokamo puodelio kavos ar arbatos senjorus pakvietė viešbutis „Kerpė“, vienintelis atsiliepęs į Palangos trečiojo amžiaus universiteto tarybos kvietimą šią dieną mūsų mieste sukurti naują gražią tradiciją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius